Jump to content

Препоръчайте ми аниме...


djumba

Recommended Posts

Здравейте! Гледа ми се аниме сериал, на което действието да се развива в бъдещето. Може да ми препоръчате някоя стара класика или нещо ново. Единственото условие е да има български субтитри. И ще ви помоля да се ограничите с най-много два препоръчани сериала. Просто нямам време много за гледане и може би ще успея да изгледам максимум 2 сериала. Така че трябва да покажете най-доброто. :) Благодаря ви предварително!

 

А какво ще кажете за Ghost In The Shell? Май има филми, сериали, игри и какво ли още не. Какво точно да гледам, ако реша да е това? Малко насока и инфо ще ми е много полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо по-конкретно като жанр, защото часта с "действието да се развива в бъдещето" е много обща. Второ само сериали или и филми може понеже на Ghost In The Shell аз лично харесвам филма от 1995 :)

 

По принцип, голяма част(да не кажа всичко) от категория Sci-Fi се покрива с това, което вероятно търсиш, но трудното е с бг субтитрите. Някой имат теми тук и дано намериш нещо по твой вкус. Набързо и съвпадащо с изброеното  от теб по горе са заглавията в спойлера, популярни са(което не ги прави лоши, а просто преведени :) ) и вероятно си ги чувал или дори гледал, но засега толкова

 

Steins;Gate, Psycho-Pass, Darker than Black: Kuro no Keiyakusha-на това май вторта част има бг субс, Ergo Proxy, Ghost in the Shell, Sidonia no Kishi, .hack//Sign, Eve no Jikan

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да каже какъв жанр предпочиташ щото вкусове всякакви - говоря за екшън, романс, комедия, драма и т.н.. Ето мен Ghost-a, който споменаваш изобщо не ме кефи. Лично мога да дам препоръки за бая заглавия от Гъндамите ако говорим за свят развиващ се в бъдещето като някакъв вариант за прогреса на човечеството. Те са точно една такава проекция с множество вариации засягащи доста интересни теми в социален и политически план, а екшъна поне в повечето е на доста добро ниво. Но гъндамите не са за всеки както повечето меки..ако ти се гледа мека тоест аниме с битки с роботи или особено такива с постапокалиптичен сюжет гарниран със сайбърпънк мога да препоръчам отлични заглавия някои от които шедьоври.

 

Иначе мога да дам само два варианта, които ми се струват приемливи като общ знаменател - Gankutsuou и Gurren Lagann. Първото е футуристична вариация на граф Монте Кристо, а второто пародия на мека с доста забавни и същевременно сериозни нотки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивинете ме, че ви затрудних с описанието ми. :) Имате ли нещо, което да е екшън? Да има роботи, киборги и други такива. Може би историята да е за хората, които се опитват да спасят почти разрушената Земя. Нещо такова. Благодарско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата Гандъм поредица, Ghost in the Shell, Sidonia no Kishi, Hoshi no Koe, RahXephon, Escaflowne, FLCL, Tengen Toppa Gurren Lagann... абе всичко включващо  Mecha :)  Виж, кои от тях имат бг буквички не знам, всъщност за които се сетих ги споменах в горния пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда тя добре те е упътила. Аз ще добавя само едно заглавие - Fullmetal alchemist, което е просто must-see. Ако се спреш на гъндамите препоръчвам Gundam Seed.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда тя добре те е упътила. Аз ще добавя само едно заглавие - Fullmetal alchemist, което е просто must-see. Ако се спреш на гъндамите препоръчвам Gundam Seed.

 

Съгласна, само че Brotherhood  :happy:  Code Geass също не е лошо, но не съм сигурна дали има бг суб. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дете на 9 години, момиченце, време му е да започне да гледа аниме. Препоръчайте моля, нещо подходящо, може и сериали. Може да чете субтитри, говори и чете свободно на два езика - френски и български. От дублаж също не се отказваме.

Очаквам вашата помощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще опитам, макар че за френски субтитри не съм проверявала досега :) . Само дай някаква по конкретна насока, например какво харесва детето, това че е момиче не е достатъчно-в смисъл може да харесва спорт, екшъни, фантастика и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това e добро начало. Приказките на братя Грим. С малко повече търсене ще се намери и с бг дублаж.

 

Иначе от по-сериозните творби за деца - всичко на студио Гибли, режисирано от Миядзаки, без "Порко росо" и "Вятър се надига". Особено добре е да започне от Небесният замък Лапута, Отнесени от духове, Подвижният замък на Хаул и за финал Принцеса Мононоке, понеже е малко по-мрачна приказка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес започвам със Замъците. Как не се сетих. Гледала съм ги и съм във възторг. Благодаря!

А когато я попитах какво харесва: :na2:  - Ами всичко момичешко! - което преведено на езика на възрастните евентуално значи - всичко без екшън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

това ми е първото писане във форума и влизам с въпрос.

Имам 8 годишна госпожица, която проявява интерес към мангата/анимето.....та ако може да ми препоръчате нещо подходящо като за начало. Знам, че принципно не са съвсем за деца на тази възраст...ама обещах да намеря нещо подходящо.

Може да е за училище, за спорт...нещо от този вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...