Jump to content

Препоръчайте ми аниме...


djumba

Recommended Posts

Здравейте, тъй като не мога да попитам в темата за препоръки на филми/сериали, пускам тази тема за аниметата.

Въпросът ми е дали някой може да ми препоръча някое мотивиращо, надъхващо аниме ? (Може да е от сорта на Kuroko no basket )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко търсиш спортно аниме, което да те накара да заобичаш спорта то титана в тази област е вечната класика "Капитан Тсубаса". Вярно, че е от 80-те, но и досега не съм виждал по добро от него. Дори реални известни футболисти като Алесандро Дел Пиеро са били вдъхновени от тази поредица. Тва куроко не може му стъпи и на малкият пръст! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hello, ам нещо ми се е догледало някакво yuri аниме, ако може нещо да препоръчате, но да не е повече от 15-20 еп, че да имам време да го гледам, амм да..и да не е хипер лигаво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми филми, които биха зарибили човек, който досега не е гледал японска анимация. Три-четири заглавия, по възможност с превод на бг. Без екшън жанр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако за филми, а не за сериали иде реч - бих препоръчала всичко на Хаяо Миядзаки, като определено бих казала "Spirited Away" и "Howl's Moving Castle". Иначе повечето филми са я сай-фай екшън, я мистери с убийства и прочие, които се сещам, та не мога да ги препоръчам :). Ако искаш сериали, мога да ти кажа повече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще те грабна с нещо кратко и взривоопасно. Само 10 мин.е!

Какуренбо е 20 мин.

Това е 45 мин.

Иначе класика, която трябва да се види - Акира!

Това аниме винаги ще го соча за пример с перфектните му субтитри.

Това има и филмова версия.

Още едно на Шинкай.

Нещата на Гибли - задължителни! Бих препоръчала като най-въздействащи Подвижният замък на Хоул, Отнесеният дух и Принцеса Мононоке.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички.Търся аниме подобно на Beelzebub да има училищен живот стабилен екшън може и фантастика да има.Маже да е сериал или филм.Също харесвам и анимета като Блийч със скрити сили.Като цяло да си има стабилен екшън и битки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анимета с училищен живот/екшън/фантастика: Angel Beats!, Baka to Test to Shoukanjuu, Date a Live, Freezing, High School DxD, Hyakka Ryouran: Samurai Girls, Ichiban Ushiro no Daimaou, Rosario to Vampire, Shakugan no Shana, Zero no Tsukaima

 

Останалото, което не се побра горе: Ao no Exorcist, Canaan, Code Geass, D.Gray-man, Deadman Wonderland, Densetsu no Yuusha no Densetsu, Eureka Seven, Fairy Tail, Fate/Zero, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Guilty Crown, History's Strongest Disciple Kenichi, Hunter x Hunter (2011), InuYasha, Isekai no Seikishi Monogatari, K-Project, Katanagatari, Katekyou Hitman Reborn!, Kara no Kyoukai (7 филма), Kaze no Stigma, Magi: The Labyrinth of Magic, Naruto, Nurarihyon no Mago, One Piece, Rurouni Kenshin, Sekirei, Shaman King, Shingeki no Kyojin, Soul Eater, Sousei no Aquarion, Sword Art Online, Toaru Majutsu no Index, Toriko, Towa no Quon (6 филма), Zetsuen no Tempest

 

Не всичко се вписва много добре, но се отнесох. Нарочно съм изтървал някои, за които други биха се сетили (Gintama, например).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От новия сезон може да погледнеш Boku no Hero Academia. От по-старичките: Highschool of the Dead, Code:Breaker, One Punch Man, Toaru Majutsu no Index, Sacred Seven, Noragami, Black Bullet:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Преди време го спрях понеже имаше адски много филъри които бяха безинтересни и тотално забравих до кой епизод бях стигнал.Та последното нещо което си спомням беше когато Сасуке се появяваше да помогне на Наруто не помня кой епизод беше това ако някой може да помогне ще съм му благодарен.И ако може да ми кажете епизодите които си вървят по - мангата понеже на Наруто филърите ги знам и не ми допадат много.Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...