Jump to content

Recommended Posts

Какво мога да кажа? Невероятна азиатска училищна комедия, събираща в себе си всичко. Забавна, завладяваща, поучителна, създаваща много готино настроение.

Просто който не гледа определено губи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, аз така и нямам време да го изгледам. Важното е, че се настигнахме :D. Въпрос: имам изтеглена субната версия, мога ли да ползвам бг субките? В смисъл с един релийз ли са? Или най-добре да дръпна едни субки и да пробвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ми напълни душата!!Това може би е единственото нещо,което мога да кажа.Обожавам училищни комедии,още след първата ми такава Nobuta wo Produce..влюбена съм в атмосферата им.Освен ,че ти гарантират смях на квадрат,всичко за което се говори в тях е толкова близко до нас.Не само за ученици като мен,но и за въстрастните.Те могат да не научат на толкова много неща...бих нарекла този тип сериали дори и вдъхновяващи...

А тази история за най-добрата учителка в Япония...изпълни ме с щастие!Атмосферата между учениците,хумора,драмата..всичко...

Мнение за актьорите..ами освен невероятна игра друго не мога да кажа..даже статистите бяха невероятни!Класа беше невероятен..обожавах моментите ,в които всички заедно се бореха срещу несправедливостите,които се случваха със съучениците им.Обожавах ги когато заставаха един зад друг в трудните моменти...

Ямагучи беше прекрасна..ролята й пасна..все едно втора кожа..всеки епизод чаках момента ,в който ще се ядоса и ще се развика :lol: Хареса ми и начина,по който вдъхна вяра на учениците си.Наистина вдъхновяващо.

Имам и особено мнение за песента на края.Толкова прекрасен текст!!Забелязала съм,че японските песни имат много дълбок смисъл /особено в училищните драми/ и тази не беше изключение.Супер зареждащо...

Въобще сериала е адски зареждащ..смях се с глас,плаках..изпълва те с емоция :) Задължително го гледайте!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сериала на който съм се смяла най-много :D

Янкуми е невероятнна :) Многоми харесва, че вмъкват от време на време мисли върху които да се замислиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все се каня да питам и все забравям. Някой може ли да ми обясни на омиайя/1ви сезон/ защо зам. директора, жена му и кандидат жениха бяха толкова изненадани, даже озадачени от кимоното и. Дори ако правилно си спомням Саватари казваше нещо от сорта, че не всеки има такова кимоно-в смисъл скъпо или какво :huh: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кимоното беше типично за Фамилията й. Черно кимоно се носи от хора като нея (якудза). Обикновено дамите на омиайя подбират светли и нежни цветове. Надявам се, че успях да ти обясня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря :bow: . И това ми беше хрумвало /като я попитаха дали се е била :lol2: /, но при условие, че и понятие си нямам си оставаше хипотеза. Втората част от отговора беше пределно ясна и звучеше логично дори за "западняци" като нас :D . Още веднъж благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво да кажа просто много ме зариби това сериалче. Двата сезона ги глътнах за 4 вечери. Янкуми е много добре подбрана и е много готин персонаж. Втория сезон някак по ми е на сърце (заради актьорите може би). Японците знаят как да ги правят ученическите сериали. Супер много съм се смяла, но при всяко разделяне с учениците пусках и по една сълза.

 

Задължителен за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм на 3-ти сезон и все се каня и сега ще се изкажа.

Страхотен сериал ,направо умрях от смях,че и плаках :Д а да не говорим че във всеки сезон имам поне двама любими актьори ...когато съберат любимците ти направо ти казват "е няма да спиш ,ше гледаш "

Тоя сериал е 10/10 всеки трябва да са е опитал или да го е гледал... все пак не е задължително да ви харесва ,но е задължително да сте пробвали да го гледате

Янкуми само си разваля имиджа с тия опашки,иначе самата актриса е наистина красива /аз така мисля/ и от толкова Якуми, Янкуми като каже някой Ямагучи все едно не говори за нея :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едно от първите японски сериалечета, които гледах. (не че съм гледала кой знае колко :D )

Най-много ме изкефи първият сезон! Мацумото Джун беше страхотен в ролята си на Савада Шин! Той е един от любимите ми герои в сериала. Гледах и втория сезон, най-вече заради Казуя Каменаши и Джин Аканиши. Всъщност първоначално като си теглех сериала, го правех само, за да гледам Каме, а пък той играеше във 2сезон. Тогава си мислех голяма минавка, но не съжалявам, че го гледах. Първият сезон ми е любимият може би, защото при мен всички първи части на филми или сериали ми се набиват най-много. Беше много забавен, но пък във 2-я играха Каме и Джин, които мисля, че добре се справиха с ролите си. Янкуми е невероятна! Чуда се как може да е 4-то поколение, а пък понякога да е толкова непохватна?!! :lol: А и постоянно ходи с анцук и косата на две опашки, въпреки че с пусната коса е много сладка. Много ми става жал когато не й се получава все в любовта! Много ме изкефи в 1-я сезон с омиайя! Беше голям смях! А и ония тримата как я шпионираха! :lol: Мисля, че беше в 9еп на първи сезон накрая когато полицаите и Тетцу казват, че ще се борят за нея и в този момент се появява Шин и казва "Значи ставаме четирима." Аз направо си глътнах граматиката като онзи полицай с цайсите! :lol: То и аз си мислех, че той май нещо я харесва. Супер щеше да е, ако той се бе появил в другите сезони и филма. Ех, ако се беше случило нещо между Шин и Янкуми, ама... Само Кума се появява.. не че е лошо, той е много забавен. :lol: Сериалът ми харесва, не само защото е забавен, но и дава много добри уроци. За някои от нещата, за които говореха, не бях се замисляла. Препоръчвам го горещо! B)

 

Ей, а някой да знае откъде да си изтегля 3-я сезон? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой иска да гледа специалния епизод за втори сезон - може да си го изтегли от тук Епизода е разделен на части и е с вградени английски субтитри. Няма нищо ново което се случва с героите, по-скоро е обзор на изминалите епизоди и интервю с актьорите. Голям зор видях с намирането на този спешъл, така че който иска може да се възползва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал! Gokusen беше първият ми японски сериал, който съм гледал и от там се запалих по японските сериали. Надявам се скоро да се пуснат и субтитри на 3-ти сезон, защото нямам търпение да го гледам.

 

Ако може да попитам - кога г/д може да очаквам български субтитри на това страхотно сериалче? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал! Gokusen беше първият ми японски сериал, който съм гледал и от там се запалих по японските сериали. Надявам се скоро да се пуснат и субтитри на 3-ти сезон, защото нямам търпение да го гледам.

 

Ако може да попитам - кога г/д може да очаквам български субтитри на това страхотно сериалче? :)

 

И при мене беше същото. С този сериал започнах и аз от там много ми харесаха японските сериали. :unsure::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших се да гледам и третия сезон, обаче линковете най-горе от 4storinga за 3-тия сезон - дават грешка. Поне при мен така се получава. Намерих вариант в мегаъплоада - Този От тук аз нямах проблеми. Ако някой има същия проблем, нека се възползва :)

За сериала коментара ми е, че можеше да е по-добър. Първите два сезона бяха много добри, но явно за третия сезон идеите на сценаристите са се изчерпали.

 

Имах чувството, че третия сезон повтаря случилото се в първия и втория сезон с някакви леки корекций и с други герои. Да не говорим, че Ябуки Хаято (втори сезон) = на Огата Ямато (трети сезон). Актьора прилича на Аканиши, героя прилича на Ябуки, да не говорим че и стайлинга на Ябуки е копиран на 99% и пренесен в третия сезон върху Огата. То че във всичките сезони характера на героите се пренася от едни на други, като се запазва общата концепция е едно на ръка, ама тва с Ябуки си е чисто Copy/Paste. Което е тъпо.

 

Все пак има какво да се види де, най-малкото на се порадваме на Миура Харума и Миура Шохей (които между другото съм се замисляла дали нямат някаква връзка помежду си... :huh: но както и да е :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам един въпрос относно 3 сезон. Имам същяият проблем като Stelita , обаче в мегата сериите са разделени на по 2 -3 части, с англииските субтитри ли ги гледате или може превода се пригоди някак си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам един въпрос относно 3 сезон. Имам същяият проблем като Stelita , обаче в мегата сериите са разделени на по 2 -3 части, с англииските субтитри ли ги гледате или може превода се пригоди някак си

 

Трети сезон го гледах с английски субтитри. От мегаъплоада са вградени английски. Първите 4 епизода са разделени на части, останалите са си цели. Тук епизодите са си цели, не са разделени на части, мисля че пак са с вградени английски субтитри. Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...