Jump to content

Номинации за най-добър корейски сериал за 2013


parab

  

82 гласа

  1. 1. Категория: Драма, мелодрама

    • That Winter, The Wind Blows
      26
    • Queen of Ambition
      4
    • Incarnation of Money
      2
    • Nine: 9 Times Time Travel
      27
    • When A Man Loves
      1
    • Wonderful Mama
      0
    • Shark
      6
    • Birth Secret
      0
    • Empire of Gold
      2
    • Scandal: That Very Shocking and Immoral Incident
      0
    • The Suspicious Housekeeper
      1
    • The Heirs
      23
    • Secret
      38
    • Looking Forward to Romance
      2
    • Никой от категорията
      4
  2. 2. Категория: Криминален, медицински, екшън, мистерия

    • Sirius
      0
    • IRIS 2
      10
    • The Virus
      2
    • The End of the World
      0
    • Special Affairs Team TEN 2
      17
    • Cruel City
      9
    • Who Are You
      14
    • Two Weeks
      22
    • Good Doctor
      13
    • Medical Top Team
      2
    • Никой от категорията
      18
  3. 3. Категория: Романтичен, комедия

    • 7th Grade Civil Servant
      2
    • Advertising Genius Lee Tae Baek
      0
    • The Best Lee Soon-Shin
      2
    • The Queen of Office
      1
    • Gu Family Book
      18
    • Monstar
      7
    • She is WOW
      10
    • Dating Agency: Cyrano
      5
    • Nail Salon Paris
      2
    • I Hear Your Voice
      30
    • The Queen’s Classroom
      0
    • Goddess of Marriage
      1
    • The Master's Sun
      32
    • Adolescence Medley
      2
    • Her Legend
      2
    • I Summon You, Gold!
      3
    • Reply 1994
      13
    • Marry Him If You Dare
      6
    • All About My Romance
      2
    • Никой от категорията
      11
  4. 4. Категория: Исторически сериал

    • Cruel Palace - War of Flowers
      2
    • Jang Ok-jeong, Lives in Love
      16
    • Mandate of Heaven
      4
    • The Blade and Petal
      7
    • The Goddess of Fire, Jeong Yi
      11
    • Никой от категорията
      44


Recommended Posts

Краят на годината е времето за класации и фаворити!
 
Сега е ваш ред да гласувате за любимите си корейски сериали и тези, които са ви впечатлили най-много! 
Тъй като това са само номинации, можете да направите повече от един избор. Ще бъде проведен и втори тур на гласуването, в който ще бъде избран както абсолютен фаворит, така и този, който ви е станал най-любим. (Както знаете, това не винаги е един и същи сериал :)...)
 kor20111.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, като преглеждам списъка с драмите от тая година, установявам, че годината беше много постна откъм добри драми. От доста почнати съм изгледала около 10-ина докрай, що-годе са ми харесали 4-5, а наистина съм харесала само 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво постна..50 парцала и едва едва скалъпих нормата за да ми отчете гласовете?! Дори се принудих да дам вот за заглавия дето не съм гледал понеже формата на анкетата е такъв..Тая година пълен РЕЗИЛ на полуострова! Гледайки предстоящите заглавия за януари и февруари май май надеждите ми за екранно време с корейски драми се изпариха по бързо от кубче лед в пустинята Гоби при температурните пикове.  :bee: Явно се наблюдава някакво масово оглупяване при сценаристите в Южна Корея, при някои от тях както в случая на госпожата отговорна за Градината падението беше наистина главоломно понеже отрочето й Heirs й лепна такова петно дето и цяла армия от онея лелки от рекламите на "Ариел" не биха могли да се справят ако ще да я киснат и центруфугират в продължение на години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за "9 пътувания през времето", за мен това беше най-свежото и оригинално заглавие.

От историческите не съм гледала нито един, ама се наложи да цъкна на кой да е, което не е особено честно.

И само да попитам що липсва тиренцето от "най-добър..." на постера?  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах, след това истрих гласовете си, защото такива класации имат смисъл само ако обхващат всички сериали, излъчени до края на годината. Сега списъкът е непълен и не е свършила годината (и част от сериалите). Освен това е безсмислена каквато и да е класация, ако всички гласували не са гледали всички изброени сериали. Иначе е невъзможно сравняването и обективната (сравнително) оценка.  Това важи и за класацията на японските сериали. Поставянето на медицински сериали като Good Doctor и Medical Top Team в раздел "Криминален, екшън, мистерия" е неправилно.

Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D  ама и тази тема ми докара :slap: . Жанровете на редица сериали направо са грешни. Вярно че за кор. драмите е малко трудно жанрово да се определят категорично но да речем Good Doctor определено не е "Криминален, екшън, мистерия" :slap: а медицински, социална драма. Изобщо при корейските заглавия е подхдящо такива анкети да се правят по повече и правилно определени групи жанрове. Къде е фантастиката, психотрилъра.......?!

 

В романтика, комедия не виждам моя избор- All About My Romance

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е, че Nine е вписан в номинациите - той така или иначе обра всички точки в няколко жанра - романтика, фантастика, мистерия, че и крими поимваше:) Ако беше включен във всички графи от въпросните жанрове, сигурно само за него щях да гласувам...

 

Трябва да е допустимо въздържането от глас за отделни жанрове. Иначе хората са принудени да гласуват за нещо, което не са гледали, само и само за да си оставят гласа за любим сериал от друг жанр. Например аз от графата "Криминален" не съм гледала нищо освен Medical Top Team, а за него не бих гласувала, щото от отвращение го дропнах. Исторически пък гледам веднъж на високосна, нямам мнение за никое от посочените заглавия, но ето че в статистиката вече има два гласа от мен в стила "стреляй напосоки":)

 

Като се оправи системата ще си затрия гласовете и ще гласувам пак, та да бъде всичко честно, искрено и лично;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря за насоките! Пропуснах момента с опцията за негласуване в определен раздел. Ще го добавя.

 

Относно жанровото разпределение, медицинските ги сложих заедно с всички останали специализирани теми, но съм пропуснала да го спомена в категориите. 

Не бих могла да ги разбия на повече категории, защото анкетите във форума могат да съдържат до 4 въпроса и до 20 отговора.

 

Дидо, и аз се чудих дали да включа излезлите с по 4-8 епизода от 2013, но тъй като свършват по различно време през 2014, реших да ги оставя за класацията за следващата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От първата категория гласувах за That Winter, The Wind BlowsSecretThe Heirs и Looking Forward to Romance.

От втората - Who Are YouTwo Weeks и Special Affairs Team TEN 2.

От третата - Marry Him If You Dare /единствено, заради Ън Хье и останалия каст/, The Master's Sun и  I Hear Your Voice.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се наложи да гласувам за Jang Ok-jeong, Lives in Love и I hear your voice без да съм ги гледала, макар че са ми запланувани. Както и да е.

Все пак моят личен фаворит "Тайната" е на първо място до момента.

А от криминалните и екшъните отличавам най-вече "Две седмици" и "Жесток град". И "Кой си ти?" не е лош, но на места попрекалиха и ми развалиха малко добрите впечатления.  

Всъщност Good Doctor и според мен е е по-скоро е към драмите и мелодрамите, но поздравления за темата!!

Това за мен са сериалите, които си струват гласуването. И "Зимният вятър" също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен от тазгодишните искрено ми хареса Nine: 9 Times Time Travel. Гласувах за още 2-3 от фенщина, макар да си имат косури и човек трябва да си "затваря" от време на време очите за някои дребни недостатъци. Аз от такива класации не търся обективност, по-скоро гледам кой сериал хората са гледали най-много и им е харесал. Понякога човек изпуска нещо интересно и като види че доста народ го хвали, се навива да го пробва. Щеше да е яко да не са анонимни вотовете. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се угоди на всички и да не е субективно, може списъкът да е по-прецизен и пълен, но и така става. Аз гласувах , базирайки се на тази картинка, за тия, дето победиха Сънчо на 100% ,а...и изкараха полиглота в мен :28558:.За съжаление, пръстите на едната ръка стигнаха. :896767:

QqgjPlP5gzo.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много колебания успявам да гласувам по някакъв, много компромисен начин. Явно наистна не е най-силната година.

Ще очаквам с интерес финалната анкета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавете ми 1 глас към Nine: 9 Times Time Travel, че вече гласувах. Много, ама много добър сериал с прекрасна актьорска игра и оригинален сценарий!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...