Jump to content
Sign in to follow this  
parab

Номинации за най-добър корейски сериал за 2013

82 members have voted

1. 1. Категория: Драма, мелодрама

• That Winter, The Wind Blows
      26
    • Queen of Ambition
      4
    • Incarnation of Money
      2
    • Nine: 9 Times Time Travel
      27
    • When A Man Loves
      1
    • Wonderful Mama
      0
    • Shark
      6
    • Birth Secret
      0
    • Empire of Gold
      2
    • Scandal: That Very Shocking and Immoral Incident
      0
    • The Suspicious Housekeeper
      1
    • The Heirs
      23
    • Secret
      38
    • Looking Forward to Romance
      2
    • Никой от категорията
      4
  2. 2. Категория: Криминален, медицински, екшън, мистерия

• Sirius
      0
    • IRIS 2
      10
    • The Virus
      2
    • The End of the World
      0
    • Special Affairs Team TEN 2
      17
    • Cruel City
      9
    • Who Are You
      14
    • Two Weeks
      22
    • Good Doctor
      13
    • Medical Top Team
      2
    • Никой от категорията
      18
  3. 3. Категория: Романтичен, комедия

• 7th Grade Civil Servant
      2
    • Advertising Genius Lee Tae Baek
      0
    • The Best Lee Soon-Shin
      2
    • The Queen of Office
      1
    • Gu Family Book
      18
    • Monstar
      7
    • She is WOW
      10
    • Dating Agency: Cyrano
      5
    • Nail Salon Paris
      2
    • I Hear Your Voice
      30
    • The Queen’s Classroom
      0
    • Goddess of Marriage
      1
    • The Master's Sun
      32
    • Adolescence Medley
      2
    • Her Legend
      2
    • I Summon You, Gold!
      3
    • Reply 1994
      13
    • Marry Him If You Dare
      6
    • All About My Romance
      2
    • Никой от категорията
      11
  4. 4. Категория: Исторически сериал

• Cruel Palace - War of Flowers
      2
    • Jang Ok-jeong, Lives in Love
      16
    • Mandate of Heaven
      4
    • The Blade and Petal
      7
    • The Goddess of Fire, Jeong Yi
      11
    • Никой от категорията
      44

Recommended Posts

Краят на годината е времето за класации и фаворити!

Сега е ваш ред да гласувате за любимите си корейски сериали и тези, които са ви впечатлили най-много! 
Тъй като това са само номинации, можете да направите повече от един избор. Ще бъде проведен и втори тур на гласуването, в който ще бъде избран както абсолютен фаворит, така и този, който ви е станал най-любим. (Както знаете, това не винаги е един и същи сериал :)...)
 kor20111.jpg

Предлагам, да може да се гласува и само в отделните категории. Не всички са изгледали всички предложени филми.

Сега, като преглеждам списъка с драмите от тая година, установявам, че годината беше много постна откъм добри драми. От доста почнати съм изгледала около 10-ина докрай, що-годе са ми харесали 4-5, а наистина съм харесала само 2.

Кво постна..50 парцала и едва едва скалъпих нормата за да ми отчете гласовете?! Дори се принудих да дам вот за заглавия дето не съм гледал понеже формата на анкетата е такъв..Тая година пълен РЕЗИЛ на полуострова! Гледайки предстоящите заглавия за януари и февруари май май надеждите ми за екранно време с корейски драми се изпариха по бързо от кубче лед в пустинята Гоби при температурните пикове.  :bee: Явно се наблюдава някакво масово оглупяване при сценаристите в Южна Корея, при някои от тях както в случая на госпожата отговорна за Градината падението беше наистина главоломно понеже отрочето й Heirs й лепна такова петно дето и цяла армия от онея лелки от рекламите на "Ариел" не биха могли да се справят ако ще да я киснат и центруфугират в продължение на години. 

Гласувах за "9 пътувания през времето", за мен това беше най-свежото и оригинално заглавие.

От историческите не съм гледала нито един, ама се наложи да цъкна на кой да е, което не е особено честно.

И само да попитам що липсва тиренцето от "най-добър..." на постера?  :rolleyes:

Гласувах, след това истрих гласовете си, защото такива класации имат смисъл само ако обхващат всички сериали, излъчени до края на годината. Сега списъкът е непълен и не е свършила годината (и част от сериалите). Освен това е безсмислена каквато и да е класация, ако всички гласували не са гледали всички изброени сериали. Иначе е невъзможно сравняването и обективната (сравнително) оценка.  Това важи и за класацията на японските сериали. Поставянето на медицински сериали като Good Doctor и Medical Top Team в раздел "Криминален, екшън, мистерия" е неправилно.

Весели празници!

:D  ама и тази тема ми докара :slap: . Жанровете на редица сериали направо са грешни. Вярно че за кор. драмите е малко трудно жанрово да се определят категорично но да речем Good Doctor определено не е "Криминален, екшън, мистерия" :slap: а медицински, социална драма. Изобщо при корейските заглавия е подхдящо такива анкети да се правят по повече и правилно определени групи жанрове. Къде е фантастиката, психотрилъра.......?!

В романтика, комедия не виждам моя избор- All About My Romance

Важното е, че Nine е вписан в номинациите - той така или иначе обра всички точки в няколко жанра - романтика, фантастика, мистерия, че и крими поимваше:) Ако беше включен във всички графи от въпросните жанрове, сигурно само за него щях да гласувам...

Трябва да е допустимо въздържането от глас за отделни жанрове. Иначе хората са принудени да гласуват за нещо, което не са гледали, само и само за да си оставят гласа за любим сериал от друг жанр. Например аз от графата "Криминален" не съм гледала нищо освен Medical Top Team, а за него не бих гласувала, щото от отвращение го дропнах. Исторически пък гледам веднъж на високосна, нямам мнение за никое от посочените заглавия, но ето че в статистиката вече има два гласа от мен в стила "стреляй напосоки":)

Като се оправи системата ще си затрия гласовете и ще гласувам пак, та да бъде всичко честно, искрено и лично;)

Да, благодаря за насоките! Пропуснах момента с опцията за негласуване в определен раздел. Ще го добавя.

Относно жанровото разпределение, медицинските ги сложих заедно с всички останали специализирани теми, но съм пропуснала да го спомена в категориите. 

Не бих могла да ги разбия на повече категории, защото анкетите във форума могат да съдържат до 4 въпроса и до 20 отговора.

Дидо, и аз се чудих дали да включа излезлите с по 4-8 епизода от 2013, но тъй като свършват по различно време през 2014, реших да ги оставя за класацията за следващата година.

От първата категория гласувах за That Winter, The Wind BlowsSecretThe Heirs и Looking Forward to Romance.

От втората - Who Are YouTwo Weeks и Special Affairs Team TEN 2.

От третата - Marry Him If You Dare /единствено, заради Ън Хье и останалия каст/, The Master's Sun и  I Hear Your Voice.

И при мен се наложи да гласувам за Jang Ok-jeong, Lives in Love и I hear your voice без да съм ги гледала, макар че са ми запланувани. Както и да е.

Все пак моят личен фаворит "Тайната" е на първо място до момента.

А от криминалните и екшъните отличавам най-вече "Две седмици" и "Жесток град". И "Кой си ти?" не е лош, но на места попрекалиха и ми развалиха малко добрите впечатления.  

Всъщност Good Doctor и според мен е е по-скоро е към драмите и мелодрамите, но поздравления за темата!!

Това за мен са сериалите, които си струват гласуването. И "Зимният вятър" също.

На мен от тазгодишните искрено ми хареса Nine: 9 Times Time Travel. Гласувах за още 2-3 от фенщина, макар да си имат косури и човек трябва да си "затваря" от време на време очите за някои дребни недостатъци. Аз от такива класации не търся обективност, по-скоро гледам кой сериал хората са гледали най-много и им е харесал. Понякога човек изпуска нещо интересно и като види че доста народ го хвали, се навива да го пробва. Щеше да е яко да не са анонимни вотовете. 

Няма как да се угоди на всички и да не е субективно, може списъкът да е по-прецизен и пълен, но и така става. Аз гласувах , базирайки се на тази картинка, за тия, дето победиха Сънчо на 100% ,а...и изкараха полиглота в мен :28558:.За съжаление, пръстите на едната ръка стигнаха. :896767:

QqgjPlP5gzo.jpg

Secret и That Winter, The Wind Blows са моите фаворити за годината!

След много колебания успявам да гласувам по някакъв, много компромисен начин. Явно наистна не е най-силната година.

Ще очаквам с интерес финалната анкета.

Добавете ми 1 глас към Nine: 9 Times Time Travel, че вече гласувах. Много, ама много добър сериал с прекрасна актьорска игра и оригинален сценарий!!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...