Jump to content

Shitsuren Chocolatier | Heartbroken Chocolatier (2014)


Recommended Posts

Лелеее! :slap: Вярно съм те объркала :28558: Извинявай много за фалшивия цитат:) Нещо са ми се омешали в главата Сатоми-лайк репликите между Сатоми-лайк феновете:)

 

А за лицемерието, както (явно недостатъчно ясно) съм обяснила:

 

 

 

Двамата не се лъгаха за нищо в началото - нищо не изпитваха един към друг, освен симпатия. Ерена се зарадва, че е намерила втори идиот като нея, влюбен в някаква фантазия. Предложи му (и си поиска) разбиране, нежност и секс. ЕСТЕСТВЕНО чувствата им се променяха ден след ден, докато двамата се опознават все повече и повече и свикват да споделят разбирането и нежността един с друг. Не виждам лицемерие в това, че не са си казали от самото начало "Въх, УбичЪм тЪ". Сега е моментът да го почувстват, да го осъзнаят и да си го кажат. Къде по-противоестествено ми се вижда здрав-прав привлекателен млад мъж да виси на сухо 7 години, лапнал по някаква, която изобщо не познава:) Любовта на Сота към Саеко ми се струва много по-голяма лъжа. Това, че се "бие в гърдите" с гръмки изказвания за тази любов, ми нашепва само, че отдавна вече (дори и да не се усеща) е превърнал това чувство в мотивация за работа :/ Лицемерието му се свежда дотам. И затова каза, че иска да сложи край на тази въображаема мелодрама;)

 

И да - има разлика между любов и секс:) Същата, като разликата между психологията и физиологията. Това, което очакваме от сериалите (и от живота), са "психосоматични" връзки с ментална тръпка + физическо привличане. Това си е нормално - най-якото и най-силното е комбинацията от двете. Но на някои им се случва да не получат пълния комплект в продължение на години. Не мисля, че са длъжни да висят на закачалката през най-хормоналните години от живота си (особено ако си намерят близки по душа и разбиращи секс-бъдита). Нито че са длъжни (както изглежда става в случая на Саеко) да бъдат в постоянен близък физически контакт с човек, с когото не могат една дума да си кажат. Ако Саеко се е омъжила само за парите или имиджа - това си е жива проституция:)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече изобщо не ги разбирам. Кой какво мисли и защо действа по този начин?! Саеко си остава загадка. Омота дори татенцето в последната серия.

 

Може би логиката е, че Сота и Ерена са прекалено добри приятели, за да се превърнат в нещо друго. 

Поддържащият каст съвсем го забравиха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах никва загадка не е. Просто е от тоя тип жени, които обичат да постигат своето и да въртят останалите на малкият си пръст. Сатоми издигна Саеко на доста голяма висота в това отношение понеже мацката просто си има своя чар, че и в излишък. Тъпка се с бонбони цяла седмица и като остана един айде куфарчето и да върти мили очи пред прага на нашият човек - класика!!! =) Еренчето чакали през това време горката ама къде ти....Работата е там обаче, че тези събития сега предвещават най вероятно триумф за фенклуба с председател Ксе и така чаканият от тях край понеже явно

Соута ще има възможност да си поживурка с така идеализираната от него Саеко и почти съм сигурен, че или ще се разочарова от нея по някакъв начин или ще разбере, че всъщност държи повече на Ерена или нещо от сорта

 

Колкото до Соута не го обвинявам за нищо човека, сега обещал си обещал си ама как да кажеш "не" на това?!? --->

 

klz1394057021v.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Razzormaw... И за мен Сатоми играе доста егоистична героиня, а най-интересното е, че самата героиня не го крие... и печели.

И както самия Сота почти казва - границата между превръщането в принца и омърсяването на една приказка е доста тънка и не се знае какво всъщност се случва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм точно! Мен ми харесва как с един въпрос накара Каоруко да преосмисли напълно позицията си и да излезе от това нейното статукво. Тя горката чак заби, че накрая и хукна да търчи, което беше доста забавно погледнато от даден ъгъл. Като цяло доста интересни събития станаха около това каре обаче ukio е права за второстепенните и конкретно Оливие и Матсури. Тези от другия ресторант също ми изглеждат като, че да можеха да допринесат още към действието ако бяха по активни - Шигеаки и Рюта, но така няма и да разберем. Това е лошото на дорамите и сравнително малкият брой епизоди, че трудно може да се обхване всичко. Гаранция в мангата са били по активни, поне така си мисля де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каоруко заби, защото не можа да даде себе си за положителен пример;)

 

 

 

Разсъжденията й наум за "истинската любов" обаче бяха верни. Просто трябваше за пример да даде Ерена :28558: Тя онази обичлива овца сигурно не само няма да мрънне даже за вързаната тенекия, ами и ще му честити с усмивка на уста на глупака събирането с неговата фея... И то след като той категорично й каза, че каквото и да става, въпросът е приключен и той вече си е с Ерена.

 

На Сота съвсем спря да му работи акъла :/ Дето се вика, "Господ дал на мъжа мозък и член, но не му дал достатъчно кръв, за да снабдява и двете едновременно":) Поне да се беше обадил на Ерена... А това с обувката беше просто жалко за гледане. Искаше ми се да вляза в кадъра и да му ударя два шамара:) Ако продължава да се държи като безхарактерен плазмодей и в следващия епизод, ще му е много трудно да си възвърне зрителските симпатии.

 

Саеко до голяма степен има право да зареже мъжа си, но от друга страна като я гледам какви ги върши, си мисля, че малко й е бил боят:) Освен това имам чувството, че е офейкала от вкъщи само временно, колкото да се поразсее. Ако наистина имаше чувства към Сота, щеше отдавна вече да е напуснала мъжа си. И да се е хванала със Сота на първия ден от признанието му, а не чак когато й свърши шоколадът;) Съгласна съм донякъде с Каоруко - "тази жена е странна и крийпи". Да чакаш да ти свършат бонбоните, за да отидеш и целенасочено да се из*укаш с някого, е някак откачено. Откачено е и да живееш с човек, който те бие и който според теб се държи с теб като с мебел. Откачено е да мълчиш половин месец, а после да цъфнеш без предупреждение с багажа си в ръка. И да подгониш жертвата си из къщата по дибидюс-премяна :28558: Нещо не му е наред на това момиче.

 

Криво ми е за Ерена и й стискам палци... Въпреки че след демонстрираното от Сота малоумие, бих й пожелала някой по-благонадежден мъж, който поне да знае какво иска.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красотата на Елена е пуснала на вода (и война) 10000 кораби на ахейците или нещо подобно беше, простете, мързи ме да търся цитата на Илиада...

Красотата на Саеко/Сатоми... Всеки случай интересно е как ще завърши тази история. (Все още Сота и Ерена според мен...)

Като страничен наблюдател в този свят, за мен  фантазията все още е налице - шоколадовите дрехи и магазини на Сота, горчивината на Каоруко, прекалената млечност на Еррена, и коняка и смокините на Саеко.. Странната светлина в склада на втория етаж - и перспективите от шоколадовия свят... Желанието да правиш бонбони всеки ден?

 

Беше много показателно как, като и свърши шоколада Саеко реши да изяде и Сота.... но някак си не мога да я нападна и оплюя, именно поради обезоръжаващата искреност и сила на желанията й. В крайна сметка и той искаше да бъде изяден, нали така :))), още от самото начало...  Бтв разточването в 1000 кадри и събития отслаби тази т.нар любовна сцена и някак си премахна пикантерията от нея, но все пак аз сякаш не мога да вярвам повече в чистотата на героите... по-скоро вярвам в самите герои - много реални и истински станаха отведнъж... което май не съм сигурна, че ми допада... И понеже сценаристите доказаха че са по-хитри от очакванията ми, да видим как бога на приказките ще накаже Сота - ще вземе желанието му да прави нов шоколад?... 

 

И на мен ми липсват страничните истории.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох коментарите преди да започна да гледам. Голяма грешка, защото си създадох определени очаквания, които въобще не се оправдаха. 
Честно казано...не знам дали има поне един герой, с който да се идентифицирам или да си кажа ''ето, тази постъпка я разбирам''

освен може би Каоруко и Елена, макар че...пак не съвсем.

За историята с барабаниста на Елена: да срещнеш един човек и да размените 3 думи....и след това да си безнадеждно влюбена за година? Не разбирам, признавам си. За мен това не е и точно любов. Същото положение като при Соута и феята му - не мисля че е истинска, пълнокръвна история, по-скоро внимателно изградена фантазия, към която той се е придържал през годините. Своеобразен защитен механизъм, цел в живота ако щете. И е удобно да си има идеализиран образ, който да го вдъхновява, с който да оправдава житейските си избори. Не мисля че самата Саеко дори е толкова важна - за 8 епизода не видях една решителна проява от нейна страна, една постъпка, която да ми покаже що за човек е. Играе си ролята на непостоянна фея, праща смесени сигнали. Даже когато отиде при Соута така и не му даде решителен отговор. Може би тя самата не знае какво иска - не мисля че на този етап е толкова негативен образ, колкото глупавичък и незрял. Като онези съпруги-трофеи, които толкова се стараят да живеят с изградения за тях образ, че в крайна сметка се срастват с него. Хубава фантазия.
Елена (като сме тръгнали с дамите около шоколатиера) в началото ми беше много нелогична. Макар че идеално се връзваше с положението на Соута. И тя самата си каза, че не познава човека, в когото се е влюбила, тоест и там не мисля че можеше да се говори за нещо повече от изградените от нея фантазии. Много ми хареса реакцията на барабаниста - ако хипотетично някой, който не познавам с изключение на две-три случайни срещи ми изтърси любовно признание, не знам как бих реагирала. Човекът най-любезно си каза, че е поласкан, но че няма начин. Самият факт че тя не знаеше нищо за него беше достатъчен - и точно и затова според мен толкова леко премина всичко. Според мен покрай Соута Елена усети нещо истинско. Ако той съпостави 12тте години следване на един идеал с няколкото месеца истински отношения - съвсем човешки и топли, много е възможно да се осъзнае и да порасне.
И Каоруко - от повечето коментари струи доста негативизъм към тази героиня. Но не разбирам съвсем защо. Според мен от трите тя претърпя най-голямо развитие. И не я изключвам от възможностите за Соута ''на финалната линия''. Макар че хубавичкият шоколатиер от Рикдор може да е точно това, което и трябва.

 

 

Като личен фаворит посочвам Рикудоу - заради този симпатяга хем се смях, хем се замислих за някои неща:

  това ще да е Йода- мъдрецът на тази история, имаше толкова попадения досега. А и предвид цялото комично объркване със Секия и Соута, Рикудоу постъпи много алтруистично - хем си хареса глупавичкия ни шоколатиер, хем се впусна да помага в ''събирането'' му със Секия, защото остана с впечатлението че двамата се харесват. Бонбон!  

 

 

Предвид че мангата е онгойнг предполагам че ще ни спретнат импровизиран край. За мен лично Саеко не е приемлива опция, защото не я чувствам истинска. Възможно е да я изберат, 

Елена също е вероятен избор, но аз лично стискам палци Каоруко да има по-голямо значение поне към края.

 

И странно как, но историята ужасно много ми напомни на Moon Lovers, с объркания Кимура и трите дами, които се бореха за сърцето му. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зарежи, че няма субтитри, ами в драмакуул и аудиото изчезна на 15-а минута :28558: Щях да му хвърля едно око на новия еп, но това просто елиминира последните проблясъци на смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми доста непрятно да..епизода го изтеглих още като излезе преди няколко дена и потривах ръце как ще го скив понеже досега буквите излизаха с завидна скорост ама явно баш накрая почнаха да правят магарии. С дорамите винаги така става ама ще чакалим то кво да се прави...е мога да ги нахраня пак да ми жулнат някой друг бан ама ме мързи. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руски субтитри за епизод 9-ет има в Алианса. Малко ме учудиха, защото английски субтитри за този епизод не намирам.

 

 

 

Мислих и аз, че Сота ще се приземи. Ще поживее със Саеко и действителността ще го отрезви. Обаче като гледам, на него много му харесва да си живурка с "феята", макар и по този начин. А нея ще вземат да я изкарат много сложна личност накрая :D. И как им вади душите с памук, то това си е цяло изкуство. Предусещам, че и Каоруко ще падне под чара й.

Обаче започвам сериозно да се ядосвам на Сота. Какво отношение показа към Ерена. Саеко цъфна на вратата му и Ерена е напълно игнорирана, макар да осъзнава, че тя го разбира по-добре и се чувста по-добе с нея.

 

Все пак надеждата ми още не е угаснала и много се надявам накрая да веем знамето на победата на истинската любов над фантасмагоричните фантазии и самозаблуди :).

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vesy благодаря за връзката :))). Наистина интересно и всеки път не е съвсем това, което очаквам, но пък е достатъчно логично :)

 

Този път имаше много магия в горчивината и вината на Сота и невъзможността му да измисля шоколад със Саеко наблизо. А Саеко става все по-интересен образ, въпреки че не мога да простя за Ерена по никой начин. Тъй де, не трябваше да и обещава неща ... всъщност и тя не биваше да приема да е постоянно резервен вариант... А по спойлерите за 10 еп, Саеко май наистина ще си намери работа....

 

 

Всеки случай е уникално заснет сериал... с толкова златен шоколад...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се отнася до Сота - нещата си вървят по очаквания сценарий.

 

 

 

Постепенно осъзнава колко му е чужда реалната Саеко - казва, че изобщо не знае какво става в главата й и че тя не желае да му каже, твърди, че се чувства самотен в прегръдките й... В края на последния епизод дори видя и нейното "лице на непозната". Самата Саеко според мен приема Сота като някаква фантазия или ролева игра, в която да избяга от реалността и да си поиграе на обичана жена. Ама не го възприема сериозно, иначе щеше да го допусне до живота си и мислите си. Сота още се е хванал отчаяно за безумната си любов, но би трябвало скоро да се умори от нея.

 

Момчето все по-често сякаш се присеща за Ерена, за това колко уютно се е чувствал с нея. Но не ме трогва с тръшканията си колко му е криво, че я е наранил - ако толкова съжаляваше, да беше хванал да й се обади на горката и да си поговори с нея открито. Все пак освен любовници бяха и приятели на първо място.

 

 

 

Геят е номер едно :28558: В руско изпълнение предложенията му за какво трябва да се причини на човека, натъжил Ерена, звучаха доста сочно:) Не вярвам в английския превод да постигнат такъв колорит:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Може и да е самотен Сота в прегръдките й, но това не му пречи да я иска все повече, въпреки че му е "под ръка"... Един вид няма да се откаже от разгадаването на загадката, щом настоява да е много повече съучастник, отколкото просто въвлечен... Но според мен именно факта, че не може да прави "честен" шоколад ще го откаже, а не толкова, че Саеко е затворена...

 

 

но Рикдор и мен ме изкефи с изявленията, макар че и работника му си го биваше с тези "Подробности?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той може да я иска и да държи да е "съучастник",

 

 

но според мен самата Саеко ще офейка от него, ако връзката им започне да става твърде "реална". На нея изглежда й харесва да бяга от проблемите, да си затваря очите, да си играе на щастлива. Разиграва си ролите на сладка любовница, перфектна домакиня и мила какичка и това й стига. Тя не търси съучастници, иска сама да контролира всичко. Още при първия опит на Сота да говори с нея за съпруга й, веднага показа лицето на претръпнала, обезверена и отегчена от живота жена. Подозирам, че именно то е истинското й лице, което дори тя самата не харесва.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е специална Саеко, напомня ми на едно момиче, което познавам. 

И тази музика Listen to your heart :)

 

Но не мисля, че мотивацията и е отегчение или омраза, по -скоро е идотско възптитание - първо да е жена и принцеса, загадка, дамче, и после човек. Тя и Ерена донякъде страда от същото.
Та ми е много интересно как ще решат сценаристите ситуацията... И ако накажат Саеко, дали ще накажат и Сота ... или ще го обърнат на красив спомен, какъвто само "класна" мадама може да създаде...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя пък сега

 

 

и бременна ще се окаже... Да не вземат да го извъртят, че е зарязала мъжа си, за да предпази бъдещото си дете от домашно насилие?.. А Ерена на съвсем заден план я оставиха. Добре че Рикудо поне се опитва да я разведри.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ксексе, ти ме разби направо с тази идея :D.

 

 

Сакън, нИдей, на тези заплетени взаимоотношения, само бебе липсва в картинката.

Дори успя да ме накараш да мисля, че съм изтървала нещо докато съм гледала 9-та серия, но пък не съм мярнала признак за нещо такова.

То вярно, че Саеко я дават чат-пат в тоалетната, ма момичето е просто пъргаво, все е с парцал в ръката :D.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...