Jump to content

Recommended Posts

vtfDfENnAPLp8oM3we1NXtX4Etx.jpg

 

Le Jun Kai

Страна: Китай

Също така известен като: Unconditional Love

Период на излъчване: 13 август 2013 - 10 септември 2013

Време на излъчване: Вторник – Сряда

Жанр: Мелодрама, Романс

Канал: BTV

Епизоди: 9

Режисьор: Li Jun

Субтитри: Български

 

Участват:

Peter Ho

Janine Chang

Fan Hao Lun

Wang Jing Luan

 

Резюме: Лъ Дзюн Кай от отмъщение се оженва за дъщерята на своя враг.  Той тормози Ли Йе психически и физически, но започва да осъзнава, че я обича. Тогава той решава да се разведе и я прогонва. Но няколко години по-късно научава, че Ли Йе сама отглежда неговия син...

 

Свали с английски субтитри :click: 

 

Свали с български субтитри :subs: :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силен, емоционален филм, с много страст в две противоположности - любов и омраза. Добри ракурси на заснемане, бързо действие, схематично маркиран разказ, без излишъци, даже без подробности, на много места тази изчистеност странно ми напомня хайку .

Обаче края...

Абсолютно логичен и следващ линията на сюжетното действие. И какво от туй - отне ми половината удоволствие. През целия филм усещах една обреченост и мрачност, защо тогава повярвах в хепито на енда?

 

Един страхотен филм, чийто финал ме лиши от удоволствието да го гледам пак. И още не мога да реша доволна ли съм или не...

Благодаря на екипа за българските субтитри!

Редактирано от bealonenomore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се изкажа по темата...Харесвам Петер Хо, много му отиват такива роли. Малко ми идва повече насилието, но като цяло ми хареса историята.

Краят на сериала не ми допадна, но не беше и неочакван. Малко нереално ми се струва, но явно са заложили на драматизма.

 

Музиката е много хубава. Благодаря за превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стегната версия на любовен роман със азиатски завършек на действието (не избягаха хората от реализма).  Друг край щеше да дойде малко извратено, а иначе филмчето уплътнява около два часа и успява да задържи интереса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и това с новата изгора. Не мога да кажа, че го възприех като сериал, по-скоро като раздробен филм, защото се гледа на един дъх и единственият плюс на разкъсването на толкова кратички епизоди беше музиката в началото и края – много добра. Начинът на живот на жената много ме потискаше, някак ми навя мислени асоциации с „Каква невеста си била ти, мамо“ на Емил Димитров – тия лишения в името на детето... Не им разбирах отношенията на тия двамата -

Off Topic

защо той не я потърси, докато не разбра, че и врагът му я търси. Едва ли е от липса на възможности. Все пак беше някакъв директор. Той я бие, тя го обича безрезервно, това с бруталното насилие просто ме кара да изтръпвам. През цялото време лъхаше една безнадеждност и все пак зрителят тайно се надява двамата да се съберат, да си решат някак недоразумението... уви. Късно беше. Наистина логичен завършек, който оставя горчилка.

Но не съжалявам, че го гледах, има си хубавите моменти, има си смисъла и сериозните теми, по които да помисли човек. 

Благодаря за превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...