Jump to content

Recommended Posts

От много време не съм прекъсвала да гледам с нежелание сериал по средата, но този определено ме изгуби като зрител. Просто не ме интересува какво ще стане с никой от героите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мене сериала си оставя интересен още повече сега когато действието се пренесе в Шанхай

 

радвам се да видя  отново в епизодите:

 

Jo Dong Hyuk който играе Шиничи

 

jo-dong-hyuk.jpg

 

също така и Song Jae Rim, на който много харесвам визията му;  направи ми впечатление в Flower Boy Ramyun Shop, Moon Embracing the Sun и Two Weeks

 

 снимка  филма и  от Moon embracing the sun

tumblr_mx7al3PQm71sqee3zo1_500.jpg2012020900670_1.jpg

 

да се надяваме че отново ще видим и Kim Jae Wook

 

hbbzfp0ensufbgnvvhbi.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че отдавна никой не е писал по темата. Вероятно се поддържа повече мнението, че сериалът е с много недостатъци и не се харесва от участниците във форума. Може - всеки има право на личен поглед.

Аз пък продължавам да харесвам сериала. Чувствам в развитието му някакъв фонов ритъм, който се преживява от гледане отблизо - поне при мене е така. Забелязвам разпределеност в активността на героите - възниква ми представа за множество центрове на цяло, които се уравновесяват и създават баланс и от това ритъмът е като вълна. Малко е литературно казаното, но такова ми е усещането. 

За Ким смятам, че играе с отдаденост, отговорно. Представяният герой е видимо внимателно промислен. Образът му е емоционално събран, вътрешно съсредоточен, премерен в обичайните движения, вихрен в битките, но и с впечатление за танц. В поведението на героя явно проличава някаква отдръпнатост от обкръжаващото, което смятам, че идва да внуши отначало неосъзнаваната, а по-късно схваната и приета житейска мисия. Това, според мене, не е тази арогантна дистанцираност спрямо другите, която Ким показва в Палавата целувка./Мисля, че там той също играе по съществото на героя си - надменен, но с живец за разбиране./ Не е и защитната затвореност на Джи Хо от F4, която се разкрива в топла всеотдайност. /Мисля, че и там Ким играе доста добре. Просто само с едно гледане на играта му не се натрапват веднага нюансите./

Всеки от другите герои тук е главен по своему и  мястото на героя на Хьон Джунг е като "пръв между равни", затова за мене наистина той  с играта си налага ненатрапчиво и ,наглед отстранено, вече споменатото по-горе "нагласяване", балансиране в общата картина.

Друго мое впечатление е като за гледане на филм, не толкова на сериал - не че съм някакъв специалист и познавач. Също така моето внимание се задържа в ставането на нещата и някак въобще не очаквам каква ще е съдбата на героите. Сигурно е така, защото логично всички би трябвало да са губещи под една или друга форма, като се има предвид каква е историята. Тъй като другите герои преди са били важни фигури, при всяко положение героят на Ким ще е най-печелившият.

С няколко думи - харесва ми, гледам, гледайте, коментирайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога чакам да се включи някой тук, мислех, че само аз останах от гледащите. Струва ми се, че Кими  е задобрял в бойните сцени, в началото ми изглеждаше тромав в сравнение с другите. Гледам го, гледам го и почти започвам да гледам на него като мъж и боец и той вземе, че се усмихне и ....... отиде се невидя. Вече сме на 20 епизод, а идея си нямам за края, но така ми харесва, обаче ме човърка една мисъл, че може героят му до умре в последния епизод, това ми се струва най-логичния завършек. Също мисля, че много рано изтеглиха боя му с лидер Мо, Мо се води като един от най - добрите бойци сред героите, а той го наби, после наби и собственика на клуб Шанхай, някакси Мо остана в нищото, а той си е любимият ми герой в този сериал. Продължавам с гледането, дано ме изненадат с хубав край.

 

и едно фенмейд клипче, което много ми харесва

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То сериала още  в началото ме хвана мен, но в момента чакам да излезнат всички епизоди и като имам малко повече време да изгледам всичко наведнъж :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече мога да започна и аз да гледам сериала, тъй като вече са на лице почти всички серии. Предполагам, че е имало и други като мен да чакат да излезе целия. И се надявам да има повече мнения. Приятно гледане на всички. :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го... доволна съм... хареса ми края.

Въпреки старанието им Кимчо немога да го видя като мачо, продължава да ми  е много нежен. Имам си и нов любимец благодарение на този сериал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че изчаках да излезе сериала, за да го изгледам - иначе нз колко глупости щях да изпиша, ако чаках сериите една по една.

Така, да започна с това, че и аз имам друг любимец вече, освен Ким (като уточнявам, че няма как някой да го измести от първото място, разбира се). Впечатли ме Song Jae Rim, щом чак ми се догледа друг корейски сериал - отвикнала съм, да си призная.

Сега, повечето, които ме познават, знаят за манията ми и това, че каквото и да прави Ким, на мен все ми се струва правилно и страхотно. И опредлено съм на мнение, че тази роля я изигра изключително добре. Дали е истински гангстер? Не мисля, че някога целта на героя му е била да става такъв, просто така се стекоха обстоятелствата, просто разни хора го насочваха и предизвикваха и нямаше друг изход.

Ама началото на сериала.....

Чета тук, че са се сменяли сценаристи - мисля, че това е най-доброто нещо, което е могло да се случи на сериала. Защото точно епизодите след средата оформиха някаква линия, определена цел за главния герой. Иначе всичко беше някакъв хаус дотогава.

 

 

Сестра си ли търси, на бой ли се учи, отмъщава ли на някого? Кой на кого е баща, кое действие в коя година се развива? Ретроспекция, после след 3 години, но пак преди реално действието да започне да се развива? Кои са японци, кои корейци, кои китайци? Не претендирам въобще да съм запозната с историята, така че реално не мога да дам оценка от фактологична гледна точка - просто ми беше трудно да различавам кой какъв е и за какво се бори.
Малкия Джонг Те и малката Кая - големи сладури, а другата мацка беше толкова дразнеща в началото, уф.
Ама колко бой изяде Ким, а? И да, в началото беше неопитен и си го биеха, но пък после - колко бойни умения придоби. Нищо чудно, че капчица кръв не капна в последните няколко епизода от устничките му :)
Честно казано, краят не го предвидих:
Първо - не мислех, че в крайна сметка Джонг те ще избере певицата, след като разбрах обаче, знаех че няма как да се отметне и да се съберат с края.
Втора - ама и за миг не съм си помислила, че Ок Рьон (ако така се казва наистина) ще изпие отровата - толкова беше по-лесно просто да бутне чашата, или таблата или ръката на някого. Но уви, явно сцценаристите са решили така или иначе да не залагат толкова много на романтичната страна и Джонг Те все пак да има кого да оплаква.

Не съм си мислела, че Джонг Те ще бъде убития, но се надявах да го видя изцяло щастлив и доволен - с по-малката си сестра, с жена до себе си, на която толкова обещаваше да се грижи за нея, но уви - тя умря. Е, явно няма пълно щастие.

 

 

А пък що се отнася до езиците, нямало японски - китайски и там каквито и да са други. Може би биха се разграничили по-ясно героите, но пък и в американските филми, независимо къде и кога се развива действието, все на английски говорят, никой не роптае.

 

ПП:parab, мисля, че трябва да го догледаш, ако още не си - поне малко да ти мине разочарованието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го, хареса ми, доста бой, доста кръв... Е поне имаше какво да покаже, всички мъже в драмата плакнеха окото :):D Обаче единственото, което не ми хареса е че много бавно се развиваше действието, можех да си пропусна някой епизод и след това щях да схвана пак какво се случва. Доволна съм от финала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, не знам дали тук е мястото да питам...но все пак - къде ли не рових и не мога да открия една от песните в този сериал. Ако някой я знае - ще съм му много благодарна  - 24 епизод - 38:21 мин. Иначе аз лично очаквах повече емоция да видя в Кими, но пък за сметка на това останалите актьори играха много добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбирам от бойни изкуства, та затова и ми хареса сериала - то не бяха техники, мечове, ножове, пушки, та чак и бомба :D Малко в повече ми дойде, ама екшън да има! А и наш'то момче, леле, какъв гений, преби ги от бой всичките, пък на него даже не му текваше кръв от устата (малко за цвят поне). :D

 

Имаше няколко епизода, в които от субтитрите не разбирах изобщо за какво става въпрос, но го догледах, къде с по-малка пауза, къде с по-голяма. 

Догледах го изцяло заради актьорския състав - тоооолкова много красавци на едно място, дето се казва на чист български УАУ - балсам за окото!!!

 

А лидер Мо (Song Jae Rim) как да спреш да го гледаш?...  :wub:

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да коментирам, тъй като се опитаха да ме освиркат във facebook, по повод НЕЛАСКАВОТО ми изказване за играта на Кими. Трудно е да бъдеш обективен, когато си фен на някой, но в крайна сметка това показва и нивото ти на култура. Мое мнение е, че той така и не успя да покаже емоционална връзка с актьорите около него и съответно не ме впечатли. Бойните сцени не ги коментирам - където не разбирам, не си чеша езика. След като влязох в спор относно неубедителната му игра чак пък ме питаха как мога да очаквам да има химия между герои в историческа драма ("особено с тази тежка съдба, която има това нещастно момче"). Аз пък оттук да питам и вас: В коя историческа драма няма любов? И колкото и да е тежка самата тя като сюжет добрите актьори  ни въздействат не само чрез бойните сцени, а и  чрез силата на обикновените и чисто човешки емоции, били те породени от обич, страдание или омраза. . Както всички знаем палачинката има две страни..... И затова независимо дали си фен или антифен, трябва да се стремиш да бъдеш обективен. Та с две думи: емоционалният заряд от тази продукция го направиха всички останали, освен носещият на плещите си главна роля: Ким Хюн Джун.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм гледала целият сериал .... само отклесъчни епизоди ..... не знам дали съм поредната заблудена "овца" омаяна от чара на Ким Хюн Джун , но според мен доста се постара мишето да избяга от сладникавият образ ... друг е въпроса , че според мен повече му ходят роли на студен с нотки на високомерие красавец който освен чар притежава и интелект .... а и като изключим кървавите сцени за мен си има и положителен заряд който те кара да го гледаш .... хората са се постарали ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В BOF - ролята му си беше баш за него - като плесница на нос, в Playfull kiss също, но тука.... е нееее, не мога да се съглася - това "еднакво изражение" в толкова пъстра и емоционална роля - тц...не не не. Сигурно имах големи очаквания за него...в този сериал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сценарият изобщо не ми хареса. Ако трябва да бъда откровена го гледах само заради Хюн Джун. Но съм съгласна с глупачето, че той не придаде никаква емоция в личните си отношения. Явно се стараеше повече в бойните сцени. Липсваше ми химията и романтиката между него и двете жени в живота му. Дано и в действителност не е толкова студен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно реалити с него което гледах преведено ..." босоноги приятели " там ми се стори много реален хареса ми още повече

.. особенно като се жертва за отбора ... имаго в мастера ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ким Хьон Джунг се справи невероятно с тази си роля. Излишно е да казвам какъв голям фен съм му. Драмата я гледах само заради него. Иначе не си падам много по такива сюжети развиващи се в миналото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах с предубеждения, заради коментарите и времето, в което се развива действието,но за моя изненада много ми харесва. Досега нито за момент не ми беше скучен. Стигнах до 20 епизод без дори да усетя :up: мислех, че многото бойни сцени ще ми бъдат скучни, но ги гледах с голям интерес :D

И този страхотен Song Jae Rim :blush::wub:  направо е удоволствие да го гледаш :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...