Jump to content

SHINee


Recommended Posts

Оню в канала HeyNews, където звездите срещат роднини на фенове, обикновено майки, а в случая баба. 

Много е непосредствен Джинки и съвсем неусетно си спечели още един фен в лицето на жената.:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оню и първо видео зад кулисите от създаването на албума му.
"The Moments of ‘Circle’ No.1 | ONEW 온유" - моменти от фотосесията за албума, заснета в средата на януари. 

 

 

И 2-ро видео "The Moments of ‘Circle’ No.2 | ONEW 온유", в което се радваме на гласа му в звукозаписното студио. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото лайф изпълнение на "O(Circle)" от Оню, онзи ден, на сцената на M Coundown.

Честно казано не очаквах хореография с тази песен, но е интересна, добре се е получило.

 

Днес участва и в Music Core, където освен "O(Circle)" изпя и "Rain On Me".

Изображение

 

В спойлера може да видите първата.

Off Topic

 

 

 

Ето и изпълнението на "Rain On Me".

 

 

Минхо с фотосесия и интервю за Harper's Bazaar Singapore.

Изглежда както само той си може. :)

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казвах тук  клипа на "O(Circle)" много ми хареса, но не успях да разбера сюжета. Днес излезе 3-то видео зад кулисите - "The Moments of ‘Circle’ No.3 | ONEW 온유", където ни показват как именно е създадено видеото и какво всъщност значат сцените.
Джинки обяснява:

"Мрачната театрална сцена олицетворява пропастта в сърцето на човек, неговите тъмни и тъжни емоции. Детският парк, излъчван по телевизията, изобразява детското сърце. За да намеря изгубената невинност и детското в себе си, чета книги. скачам, играя с животните, такива неща. Първия ден снимахме във винилов подслон (като тунел). Това изобразява корема на кита, там си почивам. Това имах предвид докато снимах видеото. Може би е подобно на текста, който написах за "In The Whale" (песента му от албума 'DICE'). Обичам тематичните детски паркове, играта на цветове. Това ме кара да искам да тичам наоколо с усмивка на лице..."

 

 

 

Лайф изпълнение на споменатата по-горе "In The Whale".

 

"Внимавай, хлъзгаво е

Тук, и там, навсякъде

Накъдето и да се обърна е червено

Няма светлина, дръж ръката ми

Пещерата е огромна
Дълбока и пълна с тишина
Забравено е, че менят се деня и нощта
Аз все още сънувам
Затворил съм очи
Минавам през тази дълга нощ
(Дръж ме)
 
Ние сме в кита
Откривайки всичко
Това място в кита....
Ще бъда до теб..."
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четвърто видео от Оню "The Moments of ‘Circle’ No.4 : Recording | Caramel (Feat. 기리보이) & 보통의 밤 (Always) & 우중산책 (Rain On Me) или как са записани песните "Caramel", "Always" и "Rain On Me".

 

 

 

Както и видеото "The Moments of ‘Circle’ No.5 : Recording | Paradise & 환절기 (Cough) & Expectations | ONEW 온유" - записът на "Paradise", "Cough" и "Expectations".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното видео на Оню от студиото "The Moments of ‘Circle’ No.6: Recording | Anywhere & No Parachute & 기억을 걷다 (Walk With You) | ONEW 온유" - записът на "Anywhere", "NoParachute" и "Walk With You". Браво, Джинки!

 

 

Ей това участие ме изненада изключително приятно - Оню в канала SHERLOCK HYUNJOON на архитекта Ю Хьон Джун, където си говорят за местата, където SHINee са имали концерти. Разясни ми се, че в Япония категоризират местата като:
Hall - като това е най-малкия тип, събиа 3 до 5 000 души.

Arena - следващото като капацитет място, което може да събере 10 - 20 000 души.  

Dome - най-голямото дотук, събира 30 - 50 000 човека публика.

ШАЙНИ са имали концерт и на още по-внушително място - The Ajinomoto Stadium, чийто капацитет е почти 50 000 души.

С арх. Ю коментираха архитектурата на сградите, предимствата и недостатъците на местата с отворен покрив (стадионите) и закритите помещения. Обсъждаха акустиката и движението на звука, за който не се бях замисляла, че се забавя докато стигне последните редове на стадиона. Тук е работата на уредите, които калкулират и изчисляват забавянето на звука и достигането му до всеки ъгъл. Наистина интересно и информативно видео, гледайте го, ако имате малко време. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.03 Оню гостува на MBC. 

Превъплъти се в три роли - И Джин Ки, водещ на сегмента Idol Desk, И Оню - водещ на прогнозата за времето и като репортер И предаващ от "мястото на събитието" в очакване на големия сняг.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение


 

През седмицата Оню имаше и последните си два концерта от серията "O-New-Note", които се проведоха в Yoyogi National Gymnasium Токио, Япония.

Изображение

 

 

Изпълнението на красивата "O(Circle)".

 

И на "Rain On Me".

Off Topic

 

 


 

И макар да не участва лично днес "O(Circle)" спечели 1-вото място в Music Core.

Това е първата победа в кариерата на солиста ONEW и то с каква песен.

Браво!

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл на Темин, който вчера приключи военната си служба!

Тем сподели с феновете си: "Здравейте, тук е Темин! Това беше време, което можеше да се разглежда както като наистина дълго, така и като наистина кратко. Беше ценно време за мен - можах да погледна назад към себе си и да осъзная колко съм благодарен и щастлив за миналото. Липсвахте ми толкова много, че дори да кажа „Липсвате ми“ не е достатъчно и мисля, че всички, които са вярвали в мен и са ме чакали са се чувствали по същия начин. И все пак това ми дава сила и е една от причините, които ме накараха да съзрея. Благодаря ви много, че ме направихте специален човек! Ще ви се отплащам с благодарно сърце до края на живота си и ще продължа напред с чувство за мисия! Винаги ще бъда част от вашето щастие!! Всичко хубаво занапред!"

Изт. Soompi

Изображение

 

Изображение

 

 

Днес той се включи и на живо в Инстаграм, за да поздрави лично феновете! 

Завършвайки ни остави със следните новини:

- Ще има четири фен срещи в периода 22 -23.04.

- От утре започва да снима материал за тях

- Има си нова котка, казва се 댕이

Изображение

 

Със завръщането на Темин от казармата SHINee приключиха с "военния" си период.

Започваме да очакваме дейностите на групата като цяло и индивидуалните проекти на отделнитемембъри. Темин определено липсваще на к-поп сцената и се радвам, че скоро ще го чуем - него и SHINee, за които се очаква да имат завръщане с нов албум през май. :)

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През уикенда Темин проведе две фен срещи, втората от които се излъчваше по Beyond Live и събра зрители от 93 региона.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

В канала на групата в YT качиха изпълнението на "Advice".

Сякаш винаги е бил тук, не е заминавал за почти две години. Прекрасен.

 

 

Аз обаче много се забавлявах със забързаната версия на песента. 

Впечатляващо. Ненапразно е коронован като един от най-добрите, ако не и най-добрият к-поп танцьор сред айдълите.

Off Topic

 

 

 

 

Вчера ни зарадваха и с новината за фен-среща на SHINee, която ще се проведе на 27.05 в KINTEX 7 HALL.

Името на събитието е "Everyday is SHINee day - Piece of SHINee" (Всеки ден е ШАЙНИ-ден - Парченце от ШАЙНИ") и според мен много правилно са го нарекли.
Изображение

 

 

Леле, как се радвам, че Темин се завърна при нас, нямате си представа. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навлизайки в месеца на SHINee социалките на групата актуализираха хедърите си.

Готино.

Изображение

 

Не толкова хубави се оказаха новините за фен-срещата, за която си мислех, че SHAWOL ще се зарадват.

Е, те се радват, но не и на мястото, защото се оказва, че не е нахй-доброто за такива събития, а и предвид популярността на групата е крайно недостатъчно за феновете. 

Някои фен-бази изпратиха протестни писма и паркираха камиони с изявления за бойкот на събитието, ако СМ не отговори на исканията им сред които са промяна на мястото  и политиката за невъзстановяване на билетите.

15330594_1109382_4857.jpg

 

Най-сетне днес SM публикуваха отговор на ултиматума.

За мястото казват, че били запазили предварително зала с 5 000 места, но тя внезапно им е била отказана, заета била с друг график и единствената свободна за събитието се оказала тази в KINTEX.

По отношение на ограничената видимост от която се оплакват феновете, обещават да поставят допълнителни екрани и да съдействат максимално. 

Излъчването по Beyond Live, което феновете твърдят, че отпада, ще се осъществи, както е планирано.

За невъзстановимите билети казват, че работят и търсят решение с компанията-организатор (Shinchon Woong) и ще информират феновете по въпроса.

Изт. Korepo

Не знам как ще се развият събитията, кой крив, кой прав, само се надявам всичко това да завърши добре и да не развали атмосферата на фен-срещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще чуем култовото "SHINEE'S BACK!"

В Сеул е забелязан огромен билборд казващ ни: "SHINEE. ЮНИ 2023, ШАЙНИ СЕ ЗАВРЪЩА."

Изображение
 
В навечерието на предстоящата фен-среща по повод 15-тата годишнина на групата, публикуваха и индивидуални снимки на момчетата.
Изображение
 
Изображение
 
Изображение
 
Изображение
 
Пуснаха и соло видео тийзър на Оню.
"Ммм... Харесвам... това, което правя. Обичам го. Надявам се заедно с мембърите да правим с радост това, което правим. Чувствам се най-щастлив, когато от сцената виждам феновете. От дебюта до сега. Продължавам да блестя."

STILL SHINING ONEW

 
Като споменах фен-среща. Проблемът с мястото се разреши благополучно с резултат 2:1 за феновете. Събитието се премести в зала Jamsil
Arena, и то не в един, а в два дни - 27 и 28.05, като вторият ден ще се излъчва по Beyond Live. Йеее:)
Off Topic

 

 

 

Оню ни зарадва с видео зад кулисите на "метеорологичната" му кариера.Клик на снимката.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера излезе тийзърът на Кий.

"Искам да бъда някого, когото всички се вълнуват да видят. Съвременен. Искам да уловя настоящето и да го представя по естествен начин. Не искам да бъда заседнал в един времеви период, ще продължа да уча. Продължавам да блестя."

STILL SHINING KEY

 

 

Днес е трейлърът на Минхо.

"ШАЙНИ винаги беше на първо място. Каквото и да правех, каквото и събитие да беше - винаги мислех първо за ШАЙНИ. И все още по правя. Продължавам да блестя."

STILL SHINING MINHO

 

:cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трейлърът на Темин.

"Да общувам с феновете е забавно. Искам да продължавам да им покзавам дори още по-добри неща, без да се въздържам. С нетърпение очаквам да открия каква история ще напишат SHINee SHINee Worls...заедно. Продължавам да блестя."

STILL SHINING TAEMIN

 

 

:)

В Корея вече настъпи 25.05 и групата може да се поздрави с 15-тата си годишнина.

Поздравления за момчетата и всички фенове!

MwrDmKdRESTU_oLF6_AyF8kF-ur0LNOJDeDobIO5

 

Изображение

 

Изображение

 

Утре, 19:00 KST ще имат включване на живо в канала в You Tube.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двудневната фен-среща на ШАЙНИ се състоя през уикенда. Туитър беше пълен с фен камери и снимки от събитието, на които и фенове и групата изглеждат много щастливи. Дали някой го гледа по BEYOND LIVE? 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Минхо в Инстаграм. :cry:

Изображение

 

 

Малко видеа в спойлера.

Off Topic

 

 

 

 

 

Моята песен - "Stand By Me", ост към драмата "Boys Over Flowers".:wub:

Off Topic

 

 

 

 

SMP Floor качиха и танцовата практика за "Don't Call Me". Кеф!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SHINee с концерт "SHINee WORLD VI [PERFECT ILLUMINATION], даващ старт на световно турне, комбека и нова ера за групата. :)

Последното им турне "SHINee WORLD V" е било от септември 2016 до юни 2017 г., преди почти 7 години.

Allkpop

Концертите в Сеул, KSPO, са на дати 23, 24 и 25.06, като последният ще се излъчва и по BEYOND LIVE.

Няма налично описание.

 

 

Вчера най-четеното онлайн издание на медия на англ. в Малайзия, The Borneo Post, публикува материал посветен на фен-срещата им миналия уикенд. Готино.

Няма налично описание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, осмият студиен албум на SHINee се казва "HARD" и ще излезе на 26.06.2023 г.

Изображение

 

 

Преди това ще ни зарадват с видео на песента "The Feeling" още на 10.06, в събота, като утре ще пуснат привю на клипчето.

(технически там ще е 0:00 ч. на 9.06, но тук ще се падне утре в 18:00 ч.;))

Изображение

 

 

Кратко обобщение на фен-срещата "Everyday is SHINee DAY’ : [Piece of SHINE]". :)

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам да споделям такива новини, но какво да се прави.

Оню не се чувства добре и няма да участва в промоциите на албума и предстоящите концерти, засега се оттегля да почива. Официалното изявление от компанията:
"Здравейте, тук е СМ Ентертейнмънт.... Отбелязвайки 15-тата годишнина на групата през май се съъстоя фен-среща, а веднага след приключване на работата по 8-ия албум започна подготовка за концерта през юни. Наскоро Оню изпита някои здравнословни проблеми, посети болница и получи консултация и лечение. Беше посъветван, че се нуждае от медицинска грижа и почивка. След дискусия с Оню и групата беше взето решение той да се фокусира на възстановяването си и няма да може да се присъедини към предстоящите дейности на групата... Ще направим всичко възможно да помогнем на Оню да се срещне с феновете в добро здраве и ще ви информираме, когато се възстанови и е готов да се върне на сцената... Разбираме, че промоциите на SHINee са отдавна чакани от членовете, феновете и компанията. Искаме да подчертаем, че това решение е взето с желанието да сме сигурни, че SHINee ще могат да продължат активността си добро здраве за дълго време. Извиняваме се, че притеснихме феновете и молим за разбирането ви...."
Скорошно възстановяване, Джинки!

Няма налично описание.

 

 

Няма да излъжа, че не го очаквах дори по-рано. :( Мисля, че всички сме виждали последните му снимки и видеа, и няма как да не сме се питали дали е добре. Разбира се той казваше, че няма проблем, че се занимава с йога и прочие, но аз бях леко скептична. Наистина се надявам нещата да се решат с една хубава почивка. От сърце му го желая. 

 

 

ДОПЪЛВАМ.

Преди малко Джинки публикува на личния си Инстаграм следното:
"Здравейте, тук е Оню. Пиша това, защото мисля, че е правилно да го направя заради хората, които са останали изненадани. Смисълът е такъв - ще се върна, когато здравето ми се възстанови. Съжалявам, че разтревожих много хора и ще съм благодарен, ако мислите за това като за време в което ще си поема въздух в името на SHINee, които ще продължат да са заедно и в бъдеще. Независимо, че става въпрос за период от време, имах някои мисли и дори недоразумения (?) или грешки/погрешно приемане, че няма да се върна. Но за да продължа напред защитавайки това, което искам да защитя, бъдещето е дори още по-важно, затова реших да си почина. Моля, бъдете здрави и щастливи! Ще се върна здрав, за да прекараме хубаво времето си заедно и всяко парче от живота си по значим начин. Съжалявам за притеснението!" 

(смисълът на казаното е такъв, но приемам корекции, ако имате такива)

Няма налично описание.

 

 

"The Feeling" - песента посветена на 15-тата годишнина на групата, излезе.

Видеото е красиво и странно, като няколко елемента се набиват на очи. Първо и най-вече боклука около тях, представен чрез цветни, дори красиви найлонови торбички, които се носят наоколо, но остават незабелязани (или игнорирани?). Те стават все повече и по-големи, докато накрая се пръскат във въздуха. Ябълките, които нямат вкус и в последствие са стъпкани - може би изобразяват живота без смисъл, без страст? Накрая мистериозната карта, която от малка става все по-голяма - дали е символ на пътя към мечтите, свободата? Не знам, това са някакви мои интерпретации, но ще ми е интересно да чуя какво ще ни кажат момчетата. 

А песента е приятна, мелодична и някак носталгична. 

Изображение

 

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнаха с тийзърите за 'HARD'.

Изображение

 

 

Част от промото им са кратки видеа от пътуването имв  Окинава, Япония.

Тук са тримата - Кий, Минхо и Темин, Оню ще се присъедини по-късно. Забавляват се, изглеждат щастливи (и красиви). :)

клик на снимката

Изображение

 

 

Кратичкия влог на Джинки от пристигането му там.

клик на снимката

Изображение

 

 

Малко инфо за някои от песните в предстоящия албум, които ще са десет вкл. заглавната - Naver.

"Juice" - бързо темпо, хип-хоп танцова песен с енергичен рап и бас линия, която оставя наситено усещане. Текстът говори за дълбокото влюбване, когато видиш някой да се радва на живота. Посланието е да се наслаждаваме на всеки момент.

"Satelite"  електро-поп песен, която сравнява ситуацията в която не можеш да се сближиш с другия, а синтезаторите водят цялата песен. 

"Like It" е танцова поп песен с повтаряща се тема и весел ритъм. Вокалната линия и фалцето-хорът добавят чар към песента, чийто текст изразява усещането да бъдеш привлечен от другия с чувственост. 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа серия тийзър снимки за 'HARD'.

Изображение

 

 

Оню

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Кий

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Минхо

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Таемин

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...