Jump to content

SHINee


Recommended Posts

Постерът на Кий за GASOLINE. Страшно много ми харесва. А на вас?

Изображение

Изображение


В духа на приближаващия SMTOWN концерт в събота, качвам легендарния кавър на "Something" на Girls' Day, в изпълнение на Чангмин, Кьохюн, Сухо и Минхо, (буквално) мятащ дълга, червена перука. Днес се навършват осем години от това паметно изпълнение и да ви кажа много се надявам да получим нещо подобно тази година. :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес публикуваха два семплъра за албума на Кий

Каква е темата?  Франкенщайн?  

GASOLINE, Mood sampler, Chapter 1.

 

GASOLINE, Mood sampler, Chapter 2.

 

Едноименната заглавна песен е по музика на Кензи, а текстът е на самият Кибум и изразява директност и увереност, в стил денс хип-хоп. Ъ? 

 

 

Минхо пък ще е на корицата на септемврийския Allure, заедно с приятеля си и мой любимец Макс Чангмин (TVXQ).  Списанието ще съдържа интервю и 14 страници снимков материал.  Фотосесията е направена на японския остров Сайпан. :)

90d848cad1150eba.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера публикуваха траклиста за албума на Кий GASOLINE.
Той е написал текстовете на четири от песните, включително заглавната. Общо са 11 парчета в различни жанрове, а една от тях - "Villain" включва Джено (NCT),

Изображение

Изображение

Изображение
 

 

"Gasoline" привю на видеото.

Не знам какво да мисля, всъщност отказвам. Нека видя всичко, както си му е редът. Това е Кий все пак.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кий качи вече хиляда тийзър снимки за албума, а не сме ги отразили тук. Ще кача част от тях, но преди това да се порадваме на самата "Gasoline", чиято премиера беше на SMTOWN SUWON на 20.08. Честно казано не успявам да си създам мнение, не знам дали ми харесва, напомня ми една друга песен. Може би трябва да я чуя в студио версия. 

 

Хайде и наинтересните снимки на Кий.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
 

Off Topic

 

Изображение

Изображение
 

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение
 

 

Изображение


Изображение

 

Изображение

Изображение

 

 

W Korea ще публикуват фотосесия с Кибум, поне това разбирам от израза "предварително издадени снимки".:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ред е на Минхо, който изпълни своята "Hearbreak" на съботния SMTOWN 2022. Качеството не е кой знае какво, но засега толкова. 
Изображение
 

 

По Seezn ще се излъчи предаване на Минхо и Чангмин (TVXQ), като основната тема е голф. Заснето е на Сайпан, Япония, а шоуто беше придружено и с фотосесия за ALLURE.

Изображение


Изображение

Изображение
 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

Изображение

 

Изображение

 

 

Въпроси и отговори за ALLURE в канала на медията в YouTube.
Надявам се да добавят англ. субтитри, тъй като изглежда, че двамата много се забавляват. Искам и аз.

 

 

И още една хубава новина. Двата японски сингъла на Минхо - "Romeo and Juliet" и "Falling Free", излязоха официално, ще изпълни и двете песни на предстоящия СМ Таун Токио, в неделя.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера Кий пусна лирик видео на песента си "Proud". Текста е негов и е написан въз основа на дневника на майка му. Много ми хареса, обаче не успявам да намеря англ. текст. Е, не съм и ровила кой знае колко де, но ще ми е интересно да видя какво има да ни сподели за себе си Ким Кибум.

 

И специално пърформас видео на песнета "Another Life" от онлайн концерта му KEY : 'GROKS IN THE KEYLAND'.

 

А пък тази снимка просто ме кефи.

От SMTOWN SUWON 2022 е.
Изображение.

И дизайна на GASOLINE е просто брилянтен. Версиите са три:

Този е във VHS стил.
Изображение
 

Това е FLOPPY версия
Изображение
 

И накрая - BOOKLET версия.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кий и видеото на "Gasoline".

Отивам да асимилирам.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

 

 

Албумът в Spotify и YouTube Music

 

Между другото, очакваме го и в Studio CHOOM.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GASOLINE на Кий оглави iTune класациите в 23 страни и региона. Браво!

Koreaboo

 

Излезе изпълнението за STUDIO CHOOM.

 

Снимка с танцьорите.

Изображение

 

Това пък е песента му "Villain" в участие има Джено (NCT Dream). За колаборацията Кий казва, че лично е помолил участието на младия си колега, който е завършен артист и освен, че рапира, и пее добре. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кий с "Gazoline" на M Countdown, дебюта му в музикално предаване за този комбек. Сигурна съм, че тази сцена често ще бъде включвана в годишни компилации и ретроспекции, костюмът е един път.

 

 

Няма да качвам изпълнението му от Music Bank на същата песен, може да го гледате ТУК.

Обаче песента "Bound", с която сеъщо се представи заслужава да бъде видяна от повече хора. Заповядайте! :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо, което очаквах с интерес - Кий с песента му "Villain", която включва Джено (NCT). Изпълниха я на днешния Music Core.
Обявявам официално - една от най-добрите колаборации, които съм гледала. Гласовете им се допълват страхотно, хореографията много ми хареса, стайлингът им също, Кий изглежда като детенце до по-младия си колега, но като цяло стояха добре позиционирани на сцената, допълваха се без никой да доминира. Което е дори странно, имайки предвид, че песента е на Кибум.

Изображение

 

 

В спойлер слагам изпълнението му на 'Gasoline" днес, на същото шоу. Готин, то няма какво друго да каже.

Off Topic

 

 

 

 

Горното е в спойлер, защото исках да постна трето видео в този пост, а именно танцовата практика на "Gasoline", която качиха в SMP Floor по-рано днес. Не очаквах изобщо да я видим или поне не толкова скоро. Благодаря! :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днешният "Злодей" ("Villain") на Инкигайо. 

Изображение

Изображение

 

 

И днешният "Gasoline".

 

Billboard - интервю с Кий.
"КИЙ споделя семейни истории & "малките особняци", които го вдъхновяват за албума му GASOLINE. Ексклузивно.

Кий разказва на Билборд за моментите в страшните филми, сладките членове на семейството и всички останали преживявания, които създадоха най-личната му  музика към момента"


/откъси от материала/

Това е отражение на самия мен  - казва Кий по време на следобеното обаждане през Zoom, от Сеул. - Това е нещо, което се появи, когато обсъждахме концепцията и работихме по референциите за албума: Споделих как филмите, които в онези (детски) дни ми изглеждаха страшни, са някак сладки гледайки ги сега. Тези думи, които изрекох, екипът ми превърна в текст.

KEY
...
Разкажи за песента си "G.O.A.T (Greatest Of All Time)"?

Основава се на мислите ми по повод "Възрастен ли съм?" и дали възприемам себе си като такъв. Когато бях млад имах визия за себе си на тази възраст - ще съм като баща си. Но на тези години сега чувствам, че не е съвсем така. (В песента) става дума за истории, които произлизат от осъзнаването, но също и от чувството, че няма точно определено време в което да се превърнеш във възрастен. Ти си в даден момент в който си, и така продължаваш живота си. Заглавието на песента не е за някой определен. То просто казва, че е всеки може да е винаги най-страхотния себе си, да не се тревожиш къде си (в момента). Това не означава "Аз съм най-великият от всички". Текстът казва "ТИ СИ най-страхотният" - искам да звучи успокояващо послание."

Ти каза, че си написал "Gasoline" заедно с Кензи. Какво искаше да предадеш чрез текста?

Става въпрос за изграждане на увереност. Взимайки думата "бензин", казвам "Хей, ако запалиш искра към мен мога да експлоадирам." Ако си уверен - опитай и виж какво ще стане - това е посланието, което исках да споделя. Никога досега не съм включвал автобиографични неща и личен опит в заглавната си песен.

Значи се чувстваш доста уверен тези дни?

Това наистина е изявление, казвам "Хей, такъв съм. Аз съм себе си." Просто да си уверен в това и да не се влияеш от мислите и мнението на останалите. Стоя силен сам за себе си.

Винаги съм оценявал искреността, която показваш. Все пак, понякога личността на музиканта може нарочно да се показва различна, така че е хубаво да чуем, че си спокоен да представиш себе си със заглавната песен.нТова е чудесен начин да се свържеш с последната песен в албум "Proud", която също ти си написал.
Тя е за мен. Думи, взети от дневниците на майка ми, написани, когато съм бил дете, използвайки истории от тях и обобщавайки ги в песен. Майка ми всеки ден е водила дневник за отглеждането ми и го сподели с мен. Изпрати ми дори снимки. Но повече от това да си кажа "Пораснал съм и сега съм голям", тя (песента) е за осъзнаването, за разбирането и чувството, че е време в което да бъда горд от себе си, от постиженията и нещата, които съм направил. Прекарал съм добри 17 години в СМ, включително предебюта си. Това е послание, което просто казва: 'Свърших страхотна работа.", думи, които успокояват самият мен."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Танцова практика на Кий и Джено за "Villain". Искаше ми се, но не вярвах да получим. Приятна изненада. :)

 

Кий обяви и дати за соло концерт "KEY CONCERT - G.O.A.T. (Greatest of All Time) IN THE KEYLAND", 22 и 23.10 в Сеул.

 

Минхо пък присъства днес на vip премиерата на филма в който участва Юна "Confidential Assignment 2"

Изображение


Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оню и "Life Goes On", изпълнена на един от серията му японски концерти.

 

През седмицата беше в Австралия за снимки на някакво предаване с Ким Дже Хуан и хората го засичаха наляво и надясно, и постоянно го снимаха. 

Изображение

 

 

Минхо ще проведе годишната си соло-фен среща "2022 BEST CHOI’s MINHO – LUCKY CHOI’s" на 7 и 8.12.2022 г. в Сеул, като втората ще се излъчва онлайн по Beyond LIVE.
Изображение

 

На срещата - концерт Минхо за пръв път ще изпълни и водещият сингъл от 1-вия си самостоятелен албум, който ще излезе в средата на декември.

ДА, СОЛО АЛБУМ!!!

 

Преди това ще го видим по Netflix като главен герой в драмата"The Fabulous", където ще играе фотограф в модната индуструя.

Заедно с Че Су Бин, която е в главната женска роля, са заснели фотосесия за декемврийския брой на Allure Korea, а скоро ще публикуват интервю и в YT канала на медията.

Инстаграм

Изображение

 

 

Преди няколко дни Кий и Минхо бяха гости на популярното шоу "Radio Star" и както винаги, когато се съберат двамата, се получи много забавно предаване.

Един клип в който Кий споделя моменти от ранната им кариера.

- Бяхме в началото на 20-те си години, живеехме заедно в Япония. Петимата ползвахме една кола, шофирана от мениджъра ни. Вътре беше ужасно неудобно.

- Обзалагаме се, че е било тясно. - съчувстват водещите.

- Затова трябваше да бъда бърз, за да седна на мястото до шофьора. 

- Ааа, това е най-хубавото място. - отново се включват водещите.

- Останалите от групата не се интересуваха много от седалките. Само аз и той (сочи Минхо).

- Само вие двамата? Вие, момчета, сте били съперници.
- Аз не исках да заемам предната седалка, - казва Минхо - защото е по-удобна. Ставаше ми лошо, затова исках да седя там.

- По това време ние двамата не си говорехме, - продължава Кий - така че не знаех за това. "Ааа, иска пак да ми заеме мястото!", така си мислех. Когато получавахме съобщение от мениджъра, че е пристигнал (и чака) ние слизахме с асансьора. Да кажем това са вратите на асансьора (тук Кий изиграва сценката) и хората продължават да влизат. Обаче Минхо стои до вратата. Така че да може излезе пръв!! Стои до вратата. Затова аз се измивах пръв, за да мога да сляза преди него. Пращах отделно съобщение на мениджъра ни: "Пиши ми като си долу." 

- Това обяснява всичко. Знаех си! - просветва му на Минхо - Не виждах никъде Кий. "Къде е изчезнал?" А после го гледам да дреме на мястото до шофьора ей така (изпънал се). И винаги минавахме през магазина. Мислех, че му е някаква традиция.

- Това ми беше извиението да седя отпред. - гордо казва Кий.

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-вият мини соло албум на Минхо ще се казва 'CHASE' и излиза на 12.12.2022 г.
Изображение

 

С това се спазва традицията при дебютните соло албуми на членовете на SHINee.

Не знам дали е единствената к-поп група, но със сигурност е една от малкото, чийто членове до един са дебютирали като солисти.
На 18.08.2014 г. Темин с 'ACE'.

На 12.01.2015 г. Джонгхюн дебютира с 'BASE'.

На 26.11.2018 г. Кий издава албумът си 'FACE'.

На 5.12.2018 г. Оню с EP-то си 'VOICE'.

Красива поредица, естетически и концептуално - различни, но едно.
Изображение

 

И понеже говорехме за красота, ето няколко снимки на героя на деня от споменатата в преден пост фотосесия за Allure.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фотосесията на Минхо за Marrie Claire.
(клик)

Изображение

 

Вчера започнаха да излизат тийзър снимките му за 'CHASE'.

Кой е преследвачът и кой е преследвания?

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минхо продължава с тийзър снимките за албума и страшно много ми харесват, като излезли от драма са.
Изображение

Изображение
 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Да, направо като филм са.

И тук вече се сещам да погледна, че тийзър поредиците си имат заглавие. Всяка серия носи име и събрани в последователност ни разказват история.

Concept Scene 01 : Trace (Следа)

Concept Scene 02 : Detect (Разкриване)

Concept Scene 03 : Escape (Бягство)

Concept Scene 04 : Discover (Откритие)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау, наистина е като на кино, цяло едно мини-филмче.
Минхо, 1-ви мини албум 'CHASE' - Интро: Илюзия за реалност.

Дигитално албумът излиза на 6.12 (вторник), а физически почти седмица след това - на 12.12.2022 г.

 

 

Банерът на акаунтите на SHINee също много ми харесва.:)
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дигиталната версия на албума на Минхо 'CHASE'' излезе още миналата седмица.
Линкове в Спотифай и YouTube Music .

Интересен е, малко неочакван за мен. 

 

Днес ни представиха привю на видеото, което излиза в понеделник, 12.12. Драматично, харесва ми.

 

 

Изпълнение на "Waterfall" вкл. Lim Kim  на сцената на Music Core днес.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Chase" на сцената на предаването "K-909".



Изпълни и песента на SHINee "Area".

 

 

Накрая да честитим рождения ден, който имаше вчера.
Да е жив и здрав, и да продължава да радва феновете!
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...