Jump to content

SHINee


Recommended Posts

Оню за канала dingo global DGG.


Първо интервю с участието на Джинки и Lee Jun Ho от YGX, хореограф на танца, който споделя как е създал хореографията и какво е било вдъхновението за това. Много харесвам, когато прожектора осветява и хората зад кулисите. В края на краищата, въпреки че само певецът вдъхва живот на една песен, не само той създава един видеоклип, нали?

 

 

И пърформас видеото на "Dice". Красота.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей от това не знаех, че имам нужда - акустична версия на "Dice".:)

Оню изпълнява песента си в акомпанимент на Sungha Jung, изключително популярен корейски китарист, с почти 7 млн. абоната в YT.

 

 

А тук пък изпълнява мисии със зарче, като успеха ще му донесе титлата "DICE DANCE MASTER". 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново красиво акустично изпълнение от Оню и Sungha Jung. Този път песента е "Love Phobia".

 

 

Канала на SHINee качи и записа на песента "여우비 (Yeowoobi)"

 

 

Наличните Шайнита - Оню, Кий и Минхо, ще са сред участниците в планирания за 27 и 28.08.2022 г. концерт SMTown в Токио.:)
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минхо, за пореден път доказва, че не само пеенето и танците,

но и спорта си му е в кръвта. Спокойно може да се преквалифицира

в спортист ако реши, че повече не му се пее /но, сакън да не му хрумват такива неща:)/.

Фотосесия на състезателната писта.

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Присъствал е на бейзболен мач и е хвърлил първата топка.

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Key беше част от сеулския концерт KCON 2022 (събитието ще се проведе на няколко места по света, на различни дати).
В спойлера е кратко фен -видео в което Кибум поздравява феновете за пръв път от доста време. Много е емоционален, и аз с него. 

Off Topic

 

 

 

 

 

Изпълненията му.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кий ще има участие на Филипините, събитието "Begin Again:K-pop Edition", което ще се проведе на 29.5.2022 г., 17:00 PHP (или 22:00 наше).
Begin Again: KPOP Edition poster

 

Селфи зад кулисите на KCON 2022 миналата седмица.
Изображение

 

Кибум при заснемане на рекламатаз за козметичната марка ESPOIR. 
Колко е красив. 

 

 

Минхо пък е в Йокохама, Япония, където ще има самостоятелна фен-среща на 21 и 22.05, носеща името "BEST CHOI's MINHO" 2022". Сподели, че ще има изненадващ гост. Кой ли е? Дали пък не е някой от TVXQ, които в момента също са в Страната на изгряващото слънце?
Ето го тук, заминаващ на 12.05.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от новините на деня. :)

Оню с японски дебют. Това ще се случи на 6 юли с албума "Life goes on". 
Още по-хубавото е, че ще има възможност да се срещне с феновете лично - ще има първото си соло турне в Япония. То стартира на 8.07 и ще обхване четири града - Токио, Фукуока, Нагоя и Осака, а концертите ще са общо шест. Много, много се радвам за Джинки.
Изображение

DICE, вторият му албум, се нарежда на #1 сред соло албумите на СМ-изпълнителите за 2022 г. с постигнати най-много първи места в iTunes, в различни страни и региони. 
Ето каква е статистиката към момента: 
1. Onew - Dice (40)
2. Suho - Grey Suit (33)
3. TAEYEON - INVU (22)
4. Max Changmin - Devil (15)

5. HYO - DEEP (11)
:)

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минхо репетира за фен-срещата си я Япония BEST CHOI's MINHO" 2022.
Там той ще представи две нови, японски песни. :)

Изображение


Оню си участва успешно в мюзикъла "Midnight Sun" в ролята на Haram.
Изображение

 

 

От Джинки очакваме и дигитален EP "Who Sings? Vol. 1", който ще излезе на 1.06.2022 г.

Мини албумът ще съдържа 4 кавъра на популярни японски песни, които също така ще бъдат включени в бонус CD-то към предстоящия му албум, излизащ през юли.

Песните са:
Kirakira (оригинал на Kazumasa Oda) - излязла вчера, на 18.05. Може да я чуете в Spotify и YouTube Music.
Uroko (ориг. Motohiro Hata) - излиза на 25.05

Everything (ориг. MISIA) - TBA
Yasashii Kiss wo Shite (ориг. DREAMS COME TRUE) - TBA
Видеото към песента "Kira Kira" ще бъде публикувано на 24.05.
Честно казано не съм много наясно с японските промоции, така че, ако знаете нещо повече споделете. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко личен TMI.:D
Знаете ли защо съм тук, в Спирита? Преди повече от 11 г. гледах първата си к-драма, BOF. Това, което ме влюби в нея и впоследствие в халю, беше музиката и по-конкретно песента "Stand By Me". Тогава не знаех изобщо какво е к-поп и кои са тези момчета, но бях удивена от качеството на саундтрака на сериала като цяло... Та думата ми е, че това е първата корейска песен, която ми направи впечатление и индиректно стана виновник да ви досаждам толкова години вече. 


На 25.05 SHINee, "виновниците" да съм тук, стават на 14 години. В Корея датата настъпи и поздравите заваляха.
Изображение

Оню качи в Инстаграм  поздрав "Честит дебют на ШАЙНИ"

Изображение


Темин също се включи в Инста да отбележи годишнината с думите "Винаги с теб"
(не ми липсва. не ми липсва! НЕ МИ!!!!)
Изображение

Изображение


Утре ще имат лайф в You Tube, посветен на годишнината. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит 14 годишен юбилей на групата.Пожелавам им още много време да са заедно.

Те бяха една от първите групи когато започнах да слушам Кей поп.Много си ги обичам и харесвам и до днес.

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога минаха цели 14 години, сякаш беше вчера, когато ги слушах за първи път.....

Изпитвам огромен сантимент към тях и много им се радвам,

че въпреки трудностите и непрежалимата загуба, момчетата

успяха да се съхранят и стъпят на краката.

Да са живи и здрави и още дълги години да творят прекрасна музика!

 

 

Ето директен линк и към лайфа им в ю туб, ще започне от 22:30 корейско време,

при нас 16:30. SHINee Debut 14th Anniversary Online Party☆SHINee DAY

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spacer.png

 

Класирах се за лайфа и честитих на момчетата от

името на всички Бг фенове, да си знаят че и тук имат фендом:).

Докато ги гледах наживо имам чувството, че си лафим със стари приятели.

Момчетата бяха големи образи и свежарки.

Бързам да споделя някой от нещата, които казаха преди да ги забравя.

Много от феновете питаха за Темин и как се чувства той в момента.

Момчетата, казаха че Темин е здрав и добре, бил наддал на килограми,

но това го правело още по-сладък. Феновете му липсват много и обещаха

на следващата годишнина да са всички заедно. 

Голямата новина е, че със сигурност 2023-та ще имаме comeback от тях.

Споделиха, че още от сега се подготвят и ни обещеха страхотни нови песни.

Питаха ги за соло албуми и Оню каза, че септември би трябвало да му излезе соло

албума, ама ако преди това Кий не го изпревари;).

Минхо сподели, че много се вълнувал за днешния ден и е супер щастлив.

Останалите двама го подкачиха какво ще прави утре, голф ли ще играе,

но той каза че смята да си почива. Похвали се, че си е хапнал пица и сега

е много доволен. Оню го попита по детски учудено защо толкова се радва на една пица

все пак това е само пица и Минхо сподели, че от 6 месеца не е ял нищо съдържащо въглехидрати.

Момчетата многократно благодариха и изразиха любовта си към феновете.

Молят да имаме търпение и да не преставаме да ги подкрепяме и че другата годишнина

ще са всички в пълния си състав. Оню си пожела да се събират и да празнуват заедно с нас,

още 14 пъти по 14 годишнини:).

Това е което успях да запомня, останалите допълвайте.

Но, няма как да ги гледаш тези момчета и да не се усмихваш постоянно.

Такива лафове и физиономии правят, толкова зареждат с положителна енергия че няма накъде повече.

 

И едно клипче да им проследим дългата и успешна кариера до сега.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започваме отзад напред. 

Днес G-Dragon сподели в сторито си в Инстаграм снимка на DICE на Оню.

Хм. Хубаво, радвам се, когато любимците ми се подкрепят, но в случая ми е странно, честно казано. Или поне на фона на новината, че акаунта на СМ е последвал този на YG, както и личния на Джени (BP). :o

5357132d866847e8.jpg

 

Иначе още на 6.07 Оню реализира първия си японски студиен албум LIFE GOES ON, водещият сингъл е със същото име. Красива песен, оставяща светло чувство на душата. :)

 

В момента Джинки е в Япония за първия си соло тур и трябва да ви кажа, че камерите, които гледах ни показват един страхотен Оню, наслаждаващ се на момента. 

 

 

А тези снимки на Минхо станаха изключително популярни в социалните медии или "вайрал", както е модерно да се казва сега. Ами заслужава си, вижте го само. 

Иначе фотосите са от церемонията по закриване на 26-ия BIFAN фестивал, когато са излъчвали филма с негово участие "New Normal". Официалната премиера на лентата е на 17.07.2022 г. 

ec62892416055dfa.jpg

 

9bf7e9d6552ac1a4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SMP Floor качиха танцова практика на Кей за "Hellium". Любимата ми песен в албума му. Радвам се, че може да видим интересната хореография.

 

 

Публикуваха също и практиката за самият сингъл "Bad Love". 
Разкошна хореография, наслада за окото.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато СМ ни обещаха, че ще качват доста неща в новия си YT канал SMP Floor, не ни излъгаха.

Освен горните прекрасни практики на Кий, качиха и видео от танца на Оню към песента му "Dice".

 

 

Това с практиките хубаво, но никой не очакваше да качат прословутия кавър на "Move" от 2018 г., изпълнение на един от мениджърите на SHINee на някакво СМ-ско събитие.
Видеото става доста популярно във фендъма и извън него, а качването му сега събуди усмивки във всички ни.
Както се казва - Това е съдържание! SMP, keep going:yes::D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит рожден ден на единствения и неповторим И Темин!

Да бъде здрав! 

Да бъде щастлив! 

И нека знае, че е обичан!

 

По повода SMP Floor качиха денс практика на последния му сингъл преди да влезе в казармата - "Advice". 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Днес ми се струва най-подходящият ден в който да споделя малко мисли на тема Темин.
 
Не знам дали сте ми обръщали внимание, когато казвам, че покрай к-попа научих доста, но шегата настрана - така е. Има песни благодарение на които научавам по-особени думи (завинаги ще съм благодарна на NCT U, които ме научиха как се произнася полилей на англ. :lol2:) или пък разни жаргони, на които не ни учат в учебниците. Разбрах много за танца, когато се опитвам да кажа нещо за даден клип и т.н., и т.н.
Думата ми днес обаче е за една песен, която като червейче рови в мозъка ми и не ми дава мира. Не, не е нова, излезе ноември 2020 г. и както става ясно - бая ровене е паднало. 
 
Парчето е "IDEA"на Темин

(в спойлер есето по темата:D)
Off Topic

 

 Още когато гледах тийзърите ми направи впечатление изписването на заглавието с главни букви. Взех го за естетическо решение, защото самите букви стоят красиво заедно, формирайки една почти изцяло вертикална, хармонична композиция - visually pleasing, както се казва. Когато обаче чух песента и произношението на самата дума "idea" в съпровод със забележителния инструментал ми стана ясно, че тук си имаме работа с нещо много по-дълбоко. Текста говори за сън и мечта, за проекция, за отразяване. Акцентът е красивата "идея", която е наречена месия, но също така подлудява героя, поглъщайки го и убивайки го нежно. 
 Около периода на промоциите следях доста отблизо Темин и уважението ми към него, като изпълнител нарасна още повече. Не само страхотен танцьор, но артист в пълния смисъл на думата, И Темин е една от иконите на к-попа, но честно казано, бих била щастлива да видя и световно признание за него - нещо, което напълно заслужава.
 Но да се върна на песента. Някъде попаднах на името на Платон, цитирано в материал към песента "IDEA". Древногръцкият философ е написал труда "Теория за формите" Иидеите), която разтърсва общественото схващане за познатата истина. В книгата си "Държавата", от която е част "Теорията за формите", Платон илюстрира философията си чрез станалата известна "Алегория за пещерата", която преразказвам със свои думи.
Представете си пещера, в която хората са затворени от раждането си, завързани са така, че да гледат само с лице към стената. Зад тях гори огън, който хвърля сянка върху стената.  Между огъня и затворниците преминават хора, които държат над главите си различни неща, чува се и ехото от стъпките им. Сенките им минават по стената и техните форми, силуети са единственото нещо, което виждат затворниците. Ехото от стъпките им е единствения чужд звук, който познават.
Ако някой от затворниците успее да се се освободи то той ще види истинските неща и хората. Но след като е прекарал целия си живот гледайки стената с преминаващите сенки, той най-вероятно в началото ще е объркан, няма да може да разпознае и разграничи предметите. Ще му трябват усилия да се изкачи към изхода на пещерата, където за пръв път ще види слънцето и реалния свят. Той вероятно ще бъде заслепен от светлината и ще му трябва време да свикне с нея. Ако трябва да се върне в пещерата и да обясни на останалите затворници какво има навън също ще изпита трудности, защото очите му, привикнали вече към слънчевата светлина, няма да виждат нищо в тъмното.Останалите затворници ще го нарекат слепец, който не знае какво говори, ще му се подиграят и може би дори ще го убият, за да се запазят от ослепяване, както мислят те.
 Според Платон всичко, което ние виждаме и усещаме със сетивата си, всичко материално, е отражение на реалността. Според него на всяко нещо съответства дадена форма в света на идеите (формите), които са съвършената реалност, вечни и незаменими. Той счита, че ние нямаме реално знание, а само опит със "сенките" т.е. това, което виждаме/приели сме в материалния свят. Според Платон има само една Идея за Истина, една Идея за Красота и т.н., както и само една Идея за Добро, която според него е най-висшата. За философа пътят към мъдростта е да се излезе от пещерата и да се види осветения свят, но този път е достъпен за хората, които ползват разума.
 Няма да преувелича, ако кажа, че бях развълнувана да видя връзката между песента, идеята за формите и моите собствени разсъждения по темата през годините. Характеристиките, която сами проектираме върху другите, водени от собствената си мисъл, от егото дори. Красивите гласове, които настойчиво ни зоват и които понякога ни унищожават. Търсенето и намирането на смисъл.
Замислих се какво достига до мен като идея на артиста Темин? Каква си представям, че е най-висшата негова артистична ценност? Мисля си, че това е идеята за Истината, която е представена пред публиката чрез безграничния артистизъм, който носи. Понякога шокиращ, често неразбран, но негов си, собствен, дори визуален, почти като личен печат. И в крайна сметка колкото и да е трудно за човека И Те-мин, считам, че за Темин това е личната му стълба към Храмa на музикалните светила.    

 

 

И съвсем скромен превод на части от песента, които всъщност хванаха вниманието ми и породиха всичките тези размисли по темата.


ИДЕЯ, Темин
 

Малка проекция, създадена от разума
Инстинктивно растяща
Дълбоки сънища
Ръцете пълни са с нощта
Сгъстяваща се сянка
 
В мен
Изпод изпод изпод
Под под под...
Красивия силует
Сладки гласове
Подлудяват ме
Ти си моят месия
Ти си моят..
(убиваш ме)
(убиваш ме нежно)

Не виждам. не издържам
Определям се наново, преди да разбера
Всичко в мен се удвоява
Най-горещият някога дъх 
 
Изпод изпод изпод
Под под под...
Красивия силует
Сладки гласове
Подлудяват ме
Ти си моят месия
Ти си моят..
(убиваш ме)
...
Моя моя ИДЕЯ Моя моя ИДЕЯ
Опасната мечта, която ме поглъща
Доказваш, че си ти
Трепетът дълбоко в сърцето 
Ти си моят месия
(убиваш ме нежно)

 
Възприятието е отвъд границите
Сянката, която накрая намираш
Всичко, което не виждаш
Моментът, който ме накара да повярвам
Захвърли ме отвъд всичко
 
Спуска се върху мен
Синята светлина
Когато аз и ти се изправим един срещу друг
Оцветени от нея
Безкраен диапазон
В моя свят
Абсолютната стойност
Моя моя ИДЕЯ
Ти си ти си ти си
(убиваш ме)

Опасната мечта, която ме поглъща
Доказваш, че си ти
Трепетът дълбоко в сърцето 
Ти си моят месия
(убиваш ме нежно)
(убиваш ме нежно, убиваш ме нежно)
Нощта, която те спира от мен
(убиваш ме нежно, убиваш ме нежно)
Накрая прогледнах

 

ТУК  и ТУК може да прочетете за Платон и неговите много по-обстойни и философски размисли.

 

9ac65889da4c2b32.jpg

 

b270945ba86dfd3d.jpg

 

a7046078ac058db3.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво си правят SHINee?

 

Минхо си снима драмите, фотосесиите и се изразява като водещ на пресконференции. 
Ето го за VOGUE, докато си хубавее в Лондон.

Off Topic

 

Изображение

 


Изображение

 

Тук пък е със SNSD, на които е любимец и води шоукейса по завръщането им в петък.
Изображение

 


Оню продължава да благославя ушите на японските си фенове по време на първото си турне в Страната на изгряващото слънце. :)
Егати готиното изпълнение с Мотохиро Хата. От тези, които ти е неудобно да прекъснеш по никакъв повод.

 

 

Кий си се снима за "I Live Alone" и "Amazing Saturday", а днес ни изненада с видео наречено "Намирайки собствения си KEY-цвят".
Ходи при стилист, който да му помогне да намери гамата цветове, прическа, цвят на косата, които най-много му отиват. Честно казано при тази външност не беше кой знае колко трудно.:D
(клик на снимката)

Изображение

 

 

И за какво е всичко това?

Защото на 30 август 2022 г., в 18:00 KST, ще излезе вторият му албум GASOLINE.
Хелоуинска тема през август? Защо не?

КЕФ!!!
Изображение

За протокола - това е постерът му за "Married To The Music", излязъл на 3.08.2015 г.
Между другото тази песен ми е една от любимите на групата, а клипа е просто трепач. Буквално. :lol2:
 Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...