Jump to content

kcekce

Recommended Posts

6824546w.jpg

 

Още един изключително добър японски музикант, вдъхновен от Дейвид Бауи. Масами Цучия е музикант, певец, композитор и поет. Става известен в края на 70-те години като вокалист и китарист на група Ippu-Do. Въпреки успеха си с въпросната банда Масами е представил богата колекция солови албуми и парчета, направени в колаборация с други изпълнители. Сред музикантите, с които е сътрудничил, фигурират признати имена като Buck-Tick и Duran Duran. Цучия е свирил и с DJ Krash, Исаи и кой ли още не. През март 2008 г. Масами формира нова рок банда - Vitamin-Q. През 2009 г. обаче един от членовете на групата се самоубива. Все още не се знае дали останалите от Vitamin-Q смятат да продължат съществуването на бандата.

 

Дискография:

    (1982) Rice Music - album
    (1983) Alone - book with flex disc records
    (1985) Tokyo Ballet - album
    (1986) "Life In Mirrors" - album
    (1988) Horizon - album
    (1989) "Time Passenger" - album

    (1997) Mod' Fish - EP
    (1998) Forest People - album

    (2013) Swan Dive - EP

 

За слушане онлайн

 

Линк за сваляне  :click: 

* Цял ден ги събирах тия албуми парче по парче (дори в рутракера я няма дискографията), така че само да е посмял някой да дърпа, без да коментира! :nunchako: Искам фийдбек от най-хвалебствен тип :) Линковете са за Mega.

** Специални благодарности на Rashi за Swan dive;)

 

Още малко снимчици:

 

 

6824587R.jpg

6824595A.jpg

6824604D.jpg

 

 

 

Една хубава баладка:

 

Една магийка:

 

И комбина с Атсуши Сакураи

Редактирано от kcekce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kcekce, само поклон до земята мога да направя за темата и за събирането на дискографията. Всъщност аз вчера тъкмо се занимавах със същото, ама не стигнах далеч и въобще не можах да намеря Mod'Fish, та знам какви усилия е коствало. Не съм слушала много още, но ми харесва определено. Нека зарибяването започне!

Нещо малко странно от оризения албум, което ми влезе под кожата:



Една от групите, с които Цучия е работил, са моите любими Japan. Втората песен (5:50):



PS: Как пък така се случва, че почти всички японски музиканти, които ми харесват, се оказват фенове на Боуи? По този повод обещавам, че ще намеря време тези дни да пусна една тема за Исей и Der Zibet.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той "оризеният" албум май е най-якия :) А Mod'Fish, дето е създаден съвместно с DJ Krash, си носи електро-крашкото си звучене. Честно казано две парчета от него ми стигат, за да ми писне :) Но на живо сто на сто е друго. DJ Krash съм го слушала в София и ме накефи, нищо че него ГРАМ не го интересуваше публиката... Нали от повечето диджеи се очаква да викат "Опаа, как сте, с мен ли стеее!" - пък той просто си правеше това, в което вярва. Такива са и парчетата в Mod'Fish - самодостатъчни и безогледно досаждащи :) Налагат правилата, вместо да им се подчиняват. Резултатът от това не винаги ми пълни душата, но е единственият правилен, ако се отнася до правене на музика :)

 

Едно специално благодаря, че ми отвори вратичката към този музикант с Chiisana, бях си пускала преди това едно-две парчета на Ippu-Do, без да се зарибя ;) А имало цяла вселена на творчество на тоя образ ;)

 

И да - пускай теми, има нужда ;)

 

EDIT: Ако някой намери линк за сваляне на Alone - ще му се поклоня доземи. Това албумче си остана неоткриваемо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов албум на Масами Цучия - Swan Dive. И кой, познайте, е гост вокал? Исей. Знаех си, че тези двамата имат нещо общо.

Само за да се дразня, че няма запис на целия гиг, ето един тийзър от проекта на Цучия Ka.f.ka:



Исей! Цучия! Кен Мориока! sigh... някак мило е да знаеш, че хубавите музиканти се намират, дори да си от другата страна на глобуса.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...