Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


МЕЧ БЕЗ ИМЕ

 

Година: 2009
Режисьор: Kim Yong Gyun
Жанр: Екшън, Драма, Исторически, Романтичен
Продължителност: 124 мин.

Участват:
Jo Seung Woo
Soo Ae
Cheon Ho Jin
Choi Jae Woong
Kim Yeong Min
Park Min Hee

Сюжет:
Му Мьонг (Cho Seung Woo) е ловец на глави в династията Чосон, който при една мисия среща красивата Джа Йонг (Su Ae) - бъдещата императрица, и се влюбва в нея. Няколко години по-късно, когато Джа Йонг влиза в императорския двор, за да се омъжи за крал Годжонг, Му Мьонг става нейна лична охрана. Джа Йонг, като кралица, се опитва да модернизира държавата, но разбирайки за заговорите за надмощие в политиката и интригите, които тресат Чосон отвътре и отвън, се изправя срещу бащата на краля и чуждите дипломати. А Му Мьонг ще трябва да посрещне и парира всички заплахи, застрашаващи живота на неговата любима.

Лично мнение: Очаквам много и от историята, и от бойните сцени...

:essub: 

:subs: Свали с български субтитри: :click: :click: 

:subs: Онлайн с български субтитри: :click: :click:

С английски субтитри: :click:

С руско озвучаване: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не издържах и преди няколко месеца го изгледах без субс. Честно казано, очаквах много повече от тоя филм. Напълно излишни ми се видяха моментите, в които героите се биеха компютърно анимирани. Изглежда ми не като оригинално режисьорско решение, а като гротеска. Или като липса на бюджет. Лично мнение - филмът е средна хубост, но съм сигурна, че има и такива, които ще го харесат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко повечко очаквах, някак ми се размиха и историческите факти и компютърните геймърски битки...някои

ама наистина бяха малко нелепи, но пък акцентът за тайната връзка беше интересен.

Е, искаше ми се, повече да разкрият от волността на императрицата и нейната харизматична личност,

дори малко повече от живота й, но пък любовната история ми беше увлекателна, а самата императрица

доста ми допадна, (Su-ae се справи), а и заигравката с Франция и секси корсета също

Краят беше не по-малко впечатляващ...но толкова, нищо супер изключително....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историческите факти не ги знам( но ми стана достатъчно интересно, за да потърся и да прочета), битките не ги разбирам. Но общото ми впечатление е, че отделните сцени бяха леко провлачени, а действието се развиваше на две, на три. Но моментът с корсета, с пепрудките и др. придават на филма особено емоционално настроение, което е типично за корейското кино и което е много специално за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото изобщо не ми хареса, не ме грабна по никакъв начин, но реших на инат да го изгледам и се радвам, че го направих. Бойните сцени бяха супер, а аз по принцип не си падам по такива неща, останах така Естествено като на филм героите трябваше да си усложнят живота по невероятни начини, но в това е чарът на нещата. Голямо плакане падна накрая... май ми е време да си намеря някоя комедия

Мерси за превода~

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах филма и малко ми се пообърка историята. Неразбрах това онзи Чосон ли е за който се говори във Jumong или не?! И ако е тои как така бяха намесени пушки и лампи... каде бяха в Jumong след като е след древен Чосон?! Ако някои може да обясни... Признавам си, че това което знам за историята на Корея е от филмите само и може би затова се пообърках тука ...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако е тои как така бяха намесени пушки и лампи... каде бяха в Jumong след като е след древен Чосон?!

Само един Чосон има и той продължава доста дълго - има достатъчно време и за саби, и за пушки. Справка тук:

http://en.wikipedia.org/wiki/Joseon_Dynasty

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми хареса, може би защото си падам по историческите филми и.....цялата история много ми допадна

Е, прави сте за анимето което сложиха, но...това се компенсира с хубавата музика

И да не забравя да отбележа, актьорите бяха страхотни :)

п.с. Много оригинално и впечатляващо бе -забиването на меча в крака си, за да остане прав (голям рев падна )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма ми хареса много, играта на актьорите беше превъзходна, много красива музика, но то

 във всичките си исторически филми и сериали корейците правят прекрасна музика.

Голяма любов, в името на която главният герой даде и живота си.

 

Благодаря  за буквичките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за труда със субтитрите!!

Много харесах филма.. хареса ми усещането, което ми остави.. любовта и живеенето за най-важните неща в живота.. в крайна сметка в живеенето е важно за какво се бориш, вижданията, идеалите, защитаването им докрай.. вътрешното и невидимото.. да, исторически не е много изяснен, но лично за мен това няма значение. Главните бяха много добри, играеха с очи, ръце, тяло.. усещането беше хубаво.. и силно..

Интресно беше оръжието, което бяха избрали за Му Мьонг ..

Изненада ме и това, че бащата на краля

Off Topic

успя да си извади нужните изводи и се показа като мъдър човек. Обикновено хората в подобно положение виждат само нараненото си его и унищожават всичко по пътя си..

Гледайте :) Цели 2 часа в компанията на младия Чо Сънг У :wub: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...