Jump to content

Recommended Posts

Ох, ще ме уморите с тия имена- Минчо, Звездeлинчо... :282:  Бедничките ми корейски любимци, както сте ги подкарали няма да остане непрекръстен :28558:

Относно главната, кодовете и по-специално паметта й. Ако толкова не може да запомни 4 цифри, как си помни репликите, нали е великата актриса. Глупаво е да я изкарват толкова тъпа, колкото и да им суфлират в слушалката, все пак по-голямата част от репликите се наизустяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като една истинска фенка на корейските сериали си задавам въпроса: От какво може да умре едно извънземно?

Явно камион не може да го блъсне; от старост също не ще да мре... Дали може да се разболее от рак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като една истинска фенка на корейските сериали си задавам въпроса: От какво може да умре едно извънземно?

Явно камион не може да го блъсне; от старост също не ще да мре... Дали може да се разболее от рак?

Опасявам се, че след като се влюби и започна да се "очовечва"  всичко е възможно. Явно промените в него няма да са само психически, но и физически (започна да чувства студ). Ако питаш мен на корейските сценаристи и окото им няма да мигне да му лепнат някой рак, при това развиващ се 7 пъти по-бързо. Но се надявам все пак да не стигат до там, а да се задоволят да го върнат в галактиката му (в най-лошия случай).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да има болест, недейте така! Поне не по главните герои.

Много любим момент от 8-ми беше интервюто с майката. Тази актриса е невероятна с израженията си.

Освен това стана ясно, че трябва да й е дал вече кода за къщата, иначе няма как да влезе преди него вътре. Жалко за пропуснатия момент... 

Но почнаха с белите конци, както винаги. И да скачат от момент на момент с уж "случайни" съвпадения, за да нагласят нещата. Защо нашия успя да види камерата или защо пък флашката му привлече вниманието?! Ей така, щото иначе няма как да върви сюжета...

Другото нещо е, че ако скоро То Мин Джун не си покаже усмивката, рискува сериозно да доскучае на всички. На Ким Су Хьон силата му е точно в емоциите и дано да не ни лишават от тях вече.

 

Иначе две неща покрай превода. Тези прословути 개불 или както ги нарекох морски червеи, които й се ядат от няколко епизода... Проверих, но не открих българско наименование, а по-късно изскочиха разни имена като морска краставица, мида-пенис, spoon worm и т.н., но ще си останат май морски червеи. Изглеждат по този начин.

 

c8f5c63914a82566.jpg

 

 

 

Второ, може би по-интересно нещо. Последните два епизода подмятат една книга, която на английски носи заглавието "The Miraculous Journey of Edward Tulane" от Kate DiCamillo. Основната идея в нея е за любовта. ("If you have no intention of loving or being loved, then the whole journey is pointless.") Цялото пътуване е безсмислено, ако нямаш намерение да обичаш или да бъдеш обичан. В случая с драмата, много подходящо подбрана.

 

f24325b0d597fb3c.jpg

 

Сюжетът на детската книга може ни даде евентуално представа какви може да ги забъркат сценаристите.

Значи разказва се за един порцеланов заек, който си води суетен живот като играчка на малко момиченце, докато един ден тя не го изгубва в морето. След като постоява няколко месеца на дъното, е намерен от един рибар. И така започва пътешествието му из ръцете на много хора и той постепенно изоставя егоизма си и се научава какво е любов. Накрая е счупен сериозно, но го залепят и го оставят за продажба в магазин за кукли. Точно там го намира и първоначалната му собственичка, вече възрастна жена, със своя собствена дъщеря.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и 8 епизод - какъв финал само :) На мен лично много ми харесаха и неговите думи дет ги дадоха най - накрая (от разговора му с адвоката)

За заболявания не искам и да чувам в тая драма, макар че ми се въртят едни мисли ..... но ще гледаме и ще видим какво ще сътворят сценаристите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Благодарности и от мен за скоростния превод!!

А Звезделинчо му отива на сладуркото Сухьон, който изгря точно в Дрийм Хай.

Невероятен каст!!

Даже малкото братче на любимката Кака, който досега е бил неизвестен си стои на място.

Да не говорим за Доброто полицайче от "Тримата татковци". Този човек кърти с променената си визия и лош поглед.

Не ми се вярва да го уморят нашето хубаво 400 годишно Извънземно баш от рак или нещо подобно. Поне сценаристите не са от тези, дето ги натръшкват главните (по мой спомен ;))

Хайде да отивам да гледам 7 и 8 епизод петъчно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много забавен взе да става сериала, а аз винаги си се възхищавам на диалозите тук и книгата, за която говорят и която parab поясни ми звучи доста интересна и като нищо може да има доста важно значение за развитието на драмата.

Колкото до това за видението на някой, който го убиват и взимат флашката, все си мисля, че може да е стария адвокат, приятеля на Звездолинчо :Д

Никак не ми се вярва да убият извънземното, но много е възможно да го "очовечи" любовта :D Thank you за субките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Последните два епизода подмятат една книга, която на английски носи заглавието "The Miraculous Journey of Edward Tulane" от Kate DiCamillo. Основната идея в нея е за любовта. ("If you have no intention of loving or being loved, then the whole journey is pointless.") Цялото пътуване е безсмислено, ако нямаш намерение да обичаш или да бъдеш обичан. В случая с драмата, много подходящо подбрана.

 

f24325b0d597fb3c.jpg

 

Сюжетът на детската книга може ни даде евентуално представа какви може да ги забъркат сценаристите.

Значи разказва се за един порцеланов заек, който си води суетен живот като играчка на малко момиченце, докато един ден тя не го изгубва в морето. След като постоява няколко месеца на дъното, е намерен от един рибар. И така започва пътешествието му из ръцете на много хора и той постепенно изоставя егоизма си и се научава какво е любов. Накрая е счупен сериозно, но го залепят и го оставят за продажба в магазин за кукли. Точно там го намира и първоначалната му собственичка, вече възрастна жена, със своя собствена дъщеря.

 

Аз смятам, че това е продължение на историята, и сега той е в кукления свят, като дъното на морето е Чосон,

където научава какво е любов... Счупен-ранен, той преживява до наши дни,където отново среща...

Затова и първата им среща е с момичето на 15 год., за да може пак да се срещнат, вече по-възрастни/не с майката/за да заформят любовта, иначе пътуването, е "безсмислено, ако нямаш намерение да обичаш или да бъдеш обичан...

Страхотен смисъл, за пътуване във времето, ако сценария се придържа към това, и с тези красиви актьори и великолепната им игра, едва ли ще остави равнодушни дори най-закоравелите сърца :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях видяла нещата по начина, по който ги описа lukreciana, но май това е донякъде подобна история. Наистина замисълът е точно така както го описваш. Разликата е, че едва след появата на господарката на сърцето му, образно казано, той започва да се променя, докато в книгата Едуард научава по път за любовта. 

 

Излязоха резултатите за рейтингите. Средният е около 25%, но в края на 8-ми епизод е регистриран пик от 31,3% !

 

И във връзка с болестите и злощастните краища, казват, че сценаристката обичала да дава хубави завършеци за всичките си герои, дори и лошите. Така че може и да се отпуснете в по-приятни фантазии за финала :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау, Parab, не ми насърчавай въображението, че и така не ми дава мира. :D Дори след 8-и епизод съм почти сигурна, че ще омажат нещата между двамата, щото все пак не може цели 8 епизода да си се обичат безоблачно...

За хубавия край... Подозирам, че ще ни оставят Звездьо тук и малко по малко ще се превърне в човек и ще стане смъртен, та да не се налага повече да губи любими хора. Някак не виждам Кака като астронавт :D

Обаче ме замисли колко пък хубав край да му е замислила сценаристката на батко Злобюл? Най-доброто, което се сещам, е да сподели съдбата на малкия перко от Марс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Разликата е, че едва след появата на господарката на сърцето му, образно казано, той започва да се променя, докато в книгата Едуард научава по път за любовта. 

 Ми, в Чосон разбира, какво е да те обичат,

а пътувайки през времето, какво е ти да обичаш

Той не знае, че обича,

действията му по-късно,

когато я среща, го  карат да се замисли... аджаба, защо цял живот я търся, искам да я спася.... и т. н. и ще разбере...

Както и да е, задълбах се...

Очаквам люта битка между Злоблю и Звездю.

И все ми се струва, че оня и той има нещо свръх...изкривяване  май.

Инак битката едва ли ще е равностойна.

А каква връзка има с тоз приют ли, място за евтаназия ли, кво беше, за животни,

че ги умъртвява/приспива/

. Тоз има някакво изкривяване, някой близък сигурно

е умрял в мъки, или обича да убива... и кой знай как мъчи клетите

болни животни... :swoon:

Очаквам продължение...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lukreciana, в един епизод "Злобльо" беше казал на брат си, че заради компанията се е отказал от мечтата си да стане ветеринарен лекар, та вероятно заради това посещава доброволно приюта за животни, но си мисля, че не от добро сърце, а именно за да убива и да изпробва методите си върху животни, подлежащи на етаназия. 

По-интересно е каква връзка има с жената от видеоклипа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Злобльо е пълен психопат. Наистина е интригуващо какви са тайните около него, коя е жената и какво значи пирона, дето си е увил около пръста...

speedy86 сериала не е ли 20 серии или са го съкратили?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, може и 20 да е, дори не съм проверила... По дефолт реших, че са 16, ма колкото повече Звездьо, толкова повече Кака... :D

И мен ме заинтригува доктор Злобюл (БТВ, неговия Зомбайо е доста секси парче :P ) какъв му е точно проблема, какъв е тоя пирон на пръста му и как, аджеба, е умрял по-големият им брат (щото, ако съм разбрала правилно, са били трима). Тая негова страст към играта "пречукай другарчето" надали е почнала от вчера, та очаквам включване по-нататък в сценария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... (БТВ, неговия Зомбайо е доста секси парче :P )...

Къш!  :P

Актьорът Shin Sung Rok, който играе въпросния Злобюл, съм гледала като гей, тъпчо и пич... 

Тук просто са намерили ролята за него. ;)

Вече като чуя "психопат", ще си представям неговата мутра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе превюто за следващия епизод. Спийди, нали се чудеше защо е забраната за смесване на слюнката със земляните - май ще научим отговора. Нашият като нищо ще се разболее буквално :).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко "сладникав" е сценария на сериала (въпреки че не е от "най-сладникавите"), конкурира се с "Full House" по този показател и си личи, че наблягат на комерсиалното дори само да обърнеш внимание на дрехите, козметичните продукти, ястията, колите, апартаментите, които се рекламират чрез самия сериал. Как обаче да не ми хареса сериал с Jun Ji Hyun :icon_sunny: . Kim Soo Hyun също много добре играе, което не ме учудва. Задължително трябва да спомена и злодея... страхотно си изиграва ролята (само като направи злодейския поглед и завърти пръстена, и редовния въпрос как е съответния човек напоследък, и ти е ясно накъде отиват нещата). Тези тримата носят целия сериал според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вай вай, значи вярно ако остане с нея, ше го пишем смъртен вече... И сега вероятно около това ще въртят нещата... Хм, дано има хубави изненади в сценария, че иначе толкова епизоди само драма ако трябва да гледаме... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен 9ти епизод :28558: Беше наслада за очите и душата, комедия, преплетена на моменти с елементи на криминале и трилър, сцената при асансьора беше трепач, а да не казвам за "гърчещия се червей" в спалния чувал, имам чувство, че с всеки епизод стават все по-добри! Добре, че ще чакаме само до утре :panda-145:  за следващо епизодче! Едно огромно благодаря за субтитрите и приятния един час, който изкарах след ужасния работен ден :kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...