Jump to content

Empress Ki (2013-2014)


Recommended Posts

Толкова ме е яд, че свърши, и че толкова време отлагах да го гледам!! Уникален, разбиващ сериал, даже на моменти ми идваха в повече приключенията, драмата и страхотните обрати...но го казвам в добрия смисъл на думата. По принцип не обичам да гледам толкова дълги сериали, но това е единственият, в който нито един момент, нито един епизод не ми доскучаха и изгледах всичко на един дъх. Невероятни актьори, страхотна игра...много битки, много любов, но и много мисъл, интриги и тук-там философия (с 'учителя' Тал Тал, който ми беше един от любимците).

И аз също в началото не харесвах, поне на външен вид, краля на Корьо, но пък с характера и мъжеството си тотално ме грабна. Неговата 'банда' ми беше толкова симпатична, с такива ярки и колоритни образи. Много тежки, изненадващи и брутални моменти имаше в сериали, но за мен 

убийството на краля на Корьо надмина всичко, както и на двамата герои от свитата му. Очите си изплаках тогава...все се надявах, че ще се приберат вкъщи и един ден, макар и на стари години може да има хепи енд.

 

Императрицата беше жестока, Ха Джи Уон и без това си я харесвам, но тук ми надмина очакванията. Като слугиня не я харесвах, просто не й отива такъв образ, но във всичките ѝ други превъплъщения беше супер. Визуално сериалът, особено с всичките ѝ тоалети в императорския двор, беше истинска наслада за окото. 

За мен драмата се нарежда начело на любимите ми исторически, деляйки първото място с Chuno- Slave Hunters, до който досега нищо не можеше да се доближи.

Единственото, което ме изненада, беше учудващо слабия саундтрак за сериал от такава величина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента гледам сериала и какво да кажа : Къщата е зарязана напълно, суха храна, салати и плодове, никаква ТВ и новини, а по принцип не обичам исторически драми!  Темата не я чета подробно, за да не се изкуша от спойлерите, после ще пиша коментар... 

 

П.С.  Многото серии не се усетиха, толкова беше интересно :)  Ще се въздържа от коментари по самата драма - сценарий, динамика и т.н. , защото съм гледала малко исторически такива, а също така, когато се гледа серия след серия няма време за анализи и преценки, потапяш се в приказката и не искаш да завършва  ;) Но за актьорския състав и изграждането на ролите - моите адмирации! Джи Чанг Ук ми е любимец и така си изигра ролята, че симпатизирах на императора и в най-гадните му действия. Друг любим образ беше Тал Тал, а играта на Baek Jin Hee в ролята на Танашири беше приятна изненада ( В Триъгълника беше много скучна и невзрачна). 

Накрая - благодаря на преводачите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със смесени чувства съм след като изгледах сериала. 51 епизода явно ми дойдоха много. Сценаристите писали, писали, но захвана ли нещо, го довършвам до край :D Сюжетът беше интересен. Отдавна исках да гледам сериал с такава атмосфера, тоалети, и прочие. Малко в повече ми дойдоха отрицателните персонажи, те никнаха като гъби само като чуят, че ще получат нещо: я титла, я власт, пари ... :D Много интриги, много нещо... то си беше игра на тронове в корейски вариант, без толкова брутализъм, ама както някой беше казал в един от първите епизоди, "дворецът е място на кръв и сълзи, без милост". Явно преди много години е било по - добре да си безчувствен, иначе не можеш да оцелееш и преживееш. Желанието за отмъщение и желанието за правда бе поставяно на първо място, но не и отношението и чувствата между хората. Не успях да усетя любовта между императрицата и краля на Корьо. Тя до последно си го наричаше "господарю", което ме объркваше и едва ли не, показваше някаква лоялност към него, а в същото време сценаристите се опитваха да пресъздадат драматични любовни отношения между тях. Странно ми беше, както странни ми бяха и отношенията й с Императора. Не успях да разбера дали все пак е имала чувства към него, или просто го е използвала за власт, както правеха всички отрицателни персонажи. Да, защитаваше го , но в голяма степен, за свои лични облаги. Ето тук е моментът да спомена, че в това отношение най- ми допадна Тал Тал. Голямо впечатление ми направи още в първите епизоди и до последно най-много симпатизирах на неговия образ (и на актьора, много омайващ :D ) Относно режисьорското виждане, то имаше някои сцени които бяха много добре направени, добре изиграни, но имаше и такива, които не бяха чак толкова, даже смея да кажа, че малко се посмях на моменти, които се считаха за драматични :D Актьорите се справиха отлично според мен, даже прекрасно :)  

Бих се радвала ако някой препоръча драма на подобна тематика, за да имам някакво сравнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, felicyti написа:

 

Бих се радвала ако някой препоръча драма на подобна тематика, за да имам някакво сравнение :)

 

Ето този, ако можеш да превключиш на китайско :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, felicyti написа:

Бих се радвала ако някой препоръча драма на подобна тематика, за да имам някакво сравнение :)

Китайските са много, но аз само за този се прежалих и ми се струва много подобен: The Princess Weiyoung (2016)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията :) И двата сериала изглеждат интересни. Определено ще им обърна внимание :rolleyes: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до 18-та серия и започна да ми доскучава. Императора все още е вдетинен когато е с нея. Тя като облече женски дрехи и се превърна в ревлива женка. Къде остана големият боец , не и правиха мозъчна операция според мен? Толкова е беззащитна ,че даже от двореца сама не може да избяга???  Като се замисля Донг И повече ми хареса защото беше сериозен и тежък сериал. Където чувствата бяха доста ясни, тук още нищо не е ясно. Явно и комедия се опитват да вкарат, ама тя малко не върви с историята им. Моментите с краля на границата ги превъртах. Прави ми впечатление, че китайските декори и костюми са доста по богати и колоритни спрямо корейските. Корейските след това изглеждат малки и бледи/постни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, gig911 написа:

Стигнах до 18-та серия и започна да ми доскучава. Императора все още е вдетинен когато е с нея. Тя като облече женски дрехи и се превърна в ревлива женка. Къде остана големият боец , не и правиха мозъчна операция според мен? Толкова е беззащитна ,че даже от двореца сама не може да избяга???  Като се замисля Донг И повече ми хареса защото беше сериозен и тежък сериал. Където чувствата бяха доста ясни, тук още нищо не е ясно. Явно и комедия се опитват да вкарат, ама тя малко не върви с историята им. Моментите с краля на границата ги превъртах. Прави ми впечатление, че китайските декори и костюми са доста по богати и колоритни спрямо корейските. Корейските след това изглеждат малки и бледи/постни. 

Е, щом си стигнал до 18 серия-браво! Аз не издържах, зарязах го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала ми хареса много. Бих казал, че е доста интересен. Имаше по много от всичко ( любов, омраза, сълзи, интриги и т.н. ) 

Със голямо удоволствие изгледах всичките 51 епизода! Много ми хареса актьорската игра на Ха Джи Уон и на Джин И-хан. След всеки епизод има нова драма и мистерия за разгадаване. Не очаквах такъв край, но не съм разочарован. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само заради Ха Джи-уон го гледах. И на мен ми дойде малко дълъг... и да, от големия боец какво стана ... ама сценаристи...

Става за гледане, но щом не съм го повторил и не се сещам за любими сцени значи не ми е в топ-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от най-силните корейски исторически сериали, които съм гледала. Докато го гледах, си мислех: “тези мъже я разкъсаха тази жена”. Изключително силно изпълнение на главните актьори. Единствено не ми хареса, че някак бяха претупали края. След десетките епизоди, които бяха заснели, можеха малко повече да наблегнат на управлението к. Но вероятно идеята е да се разкаже как е станала императрица, а не какво е станало след това. 
Ji Chang-Wook е невероятен в ролята на безмощния император.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...