Jump to content

Empress Ki (2013-2014)


Recommended Posts

cH9PMmBkhtVMlCdi8fgvMqekNKi.jpg

 

Empress Ki

 

Страна: Южна Корея

Година: 2013-2014

Жанр: Драма, Исторически

Канал: MBC

Епизоди: 51

Режисьор: Han Hee

 

В главните роли:

Ha Ji Won - Empress Ki

Joo Jin Mo - King Chunghye

Ji Chang Wook - Emperor Huizong

Kim Seo Hyung - Empress Dowager

Jin Lee Han - Tal Tal

Jung Woong In - Yeom Byung Soo

Kim Young Ho - Baek An

Choi Moo Sung - Park Bool Hwa

Lee Won Jong - Eunuch Dok Man Jil A

Yoon Ah Jung - Princess Kyung Hwa

Lee Moon Sik

 

Резюме: Императрица Ки" - Историческа сага с Ха Джи Уон в ролята на Ки Су Нян, която е родена в Корьо и става императрица при китайската династия Юан. Борба със съперниците за серцето на императора и борба между двама владетеля за серцето на Ки - любовен триъгълник в тази политическа история. Драмата разкрива неизвестните страни на мъдрата владетелка Ки, през призмата на красивата и болезнена любов.

 

 

С български субтитри :subs::click: :click: 

 

Онлайн с български субтитри :subs::click: :click:

 

С български и английски субтитри: :click:

 

С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актрисата Ха Джиуон ще се завърне на малкия екран чрез " Битката на цветята " , предстоящата по MBC TV Mon - Tue драма , където  ще играе историческа личност- императрица Ки/Ци  - Еmpress Qi .


Драмата се върти около живота и премеждията на императрица Ци/Ки ,родена в Корьо, но по-късно ставаща императрица на Юан . Известна като един мъдър владетел с голямо влияние- въпреки че живее в чужда страна, дори отдалеч, винаги се грижи за славата на Корьо, тя успешно се справя и с обречения си романс

и политически амбиции .

Драмата ще се стреми да използва уникалния сексапил на Ха Джиуон , за да представи една друга страна на императрица Ки/Ци, рядко известена на зрителите,

в една красива и болезнена любовна история .


viewimage_zps5df28f7a.jpg

viewimage_zps4ccb9760.jpg

 

 

Аз съм по силно любовните истории. Вчера мернах темата... и днес видях,

че е качена, ще чакам и гледам сериалчето, въпреки 50-те серии с интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го чакам това...многото серии за мен винаги са били + ,

а относно актрисата...тя ми е една от любимките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един любопитен факт. Тези, които са гледали Faith може би си спомнят за лошия принц Ки Чол, който беше завзел властта и искаше и докторката на своя страна. Императрица Ки е неговата сестра, която се споменаваше тогава като една от причините за безграничното влияние, което имаше Ки Чол.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам да си кривя душата ...актьорския състав ме размаза...

Като гледам по руските тракери още не са почнали превода...само има заявка в единия...

Боря се със себе си да не го почна на английски...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pirani, сериала още не е почнал. Отложиха го с една седмица от първоначално предвидената дата, защото предишната драма отложи излъчването на два от епизодите си една седмица заради нараняване на главната си актриса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pirani, сериала още не е почнал. Отложиха го с една седмица от първоначално предвидената дата, защото предишната драма отложи излъчването на два от епизодите си една седмица заради нараняване на главната си актриса.

Значи, за това не откривам нищо...тъкмо почнах да си мисля, че наистина съм индианец...

Благодаря за разяснението...ще си следя темичакта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече го има със субтитри в asiatorrents. Много обещаващо начало - няма ги разтакаванията с детските години от по 5-7 епизода. Ха Джи Уон играе почти убедително ролята на мъж (корейски макар :)). Темпото също е доста динамично. Искрено се надявам да се задържи така, че напоследък не мога да хвана хубав сегук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвам и този сериал в листата ми за гледания, доста се понапълни но така е по-добре...Харесвам историческите сериали на корейците, така че очаквам много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволна от първи епизод.Динамично, интересно, без разтягане на детството, както каза и Sierra, слагам го и аз в графата "ЗА", че много бедна напоследък откъм нещо засветно, само "тайната" и "бъдещето"(Future Choice) се мъдрят там, другите в графа-"убий време"-срам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааам, почна се. Виждам доста взаимствания от други сериалчета. Спретнаха интригата, започнаха се и любовните вълнения.

Туй толкоз години да криеш, че не си мъж, при условие, че си само сред мъже, никак, ама никак не ми се връзва, но ще го преглътнем,къде ще идем...

Като за начало, не е зле.

Чакам втора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има предателство, любов,триъгълникът се заформи, има и романтични, забавни моменти. Сон Нян и императорчето на Юан големи сладури

И със сънищата на сериозния крал на Корьо, доста се позабавлявах. :28558: :28558: :28558:

Само се чудя на неопитността на юанското императорче, таки нищо да не умее, :slap: чак толкоз болен ли да е, че на нищо не са го научили..?

Отлична актьорска игра.

Сериалчето набира скорост, харесва ми, очаквам следващите серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз доволна от началото на сериала. Като фенка на историческото преди всичко. И на Ха Джи Уон също. Както винаги моята любима актриса се справя перфектно с тази роля. Отива й на момче да се прави. И на боец също. Императорчето е сладур голям!! А заради краля пак си гледах "Замръзналия фикус";). Оказва се, че периода е един и същ, дори и историята да е измислена. Пак за кралство Корьо, в рамките на империята на Юан.

Много добре са подбрани и актьорите в ролите на лошите. А генерал Баян ми напомня от самото начало нашите прабългарски воини. Както като име, така и като цялостен персонаж..

 

От самото начало начало си мислех, че иска да остане верен на хана и да помогне на сина му. Колкото и на глупав да се прави, малкият ще изпълни повелята му да стане "велик" император. Бил е малък, когато са убили баща му, та затова ми се струва, че непохватността му е просто защитна реакция, за да оцелее. Ще се справи!! ;))

Надявам се развръзката да е интересна.. Така че гледайте и няма да съжалявате!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си го кажем направо - единственото нещо, заради което този сериал трябва да се гледа е Ха Джи Уон. :kissy::wub::inlove:   Тя си е над всичко и всички в сериала. Осталото са всички обичайни клишета за историческите сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак не ги обичам тия исторически сериали,може би ако бях запозната повече с тяхната история ,но заради Ха Джи Уон ще го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм доволна от началото. То такова струпване на действия, без почти никакви емоционални ваканции май не съм виждала в друг сериал. Толкова да бързат да ни запознаят с героите и как се стигнало до основното, че сюжет за 5-6 епизода се сви в 2 и някак не успях да стана съпричастна на никоя съдба. Можеха да развият история по малко по-различен начин и с не толкова препускания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареват ми всички актьори и играта им. Динамика, и се гледа на един дъх, има я интригата в любовен и политически план,

куцукане :slap: в сценарий и режисура, но въпреки това се забавлявам. Отдавна не съм гледала исторически серил/ приказка/, и може затова да не ми е така клишасало :slap:

Чакам си другите серийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...