Jump to content

Yorozu Uranaidokoro Onmyoya e Yokoso (2013)


Recommended Posts

In_Yan_BG_poster_version01.png

 

 

jMVVdTo.png

 

Yorozu Uranaidokoro Onmyoya e Yokoso (2013)

Страна: Япония

Също така известен като: Welcome to Fortune-Telling Onmyo Shop

По новелата на: Shoko Amano - "Yorozu Uranaidokoro Onmyoya e Yokoso"

Период на излъчване: 8 октомври 2013 – 17 декември 2013 г.

Време на излъчване: Вторник 22:00-22:54

Формат: Renzoku

Жанр: Мистерия

Канал: Fuji TV, KTV

Епизоди: 11

Режисьор: Masato Hijikata

 

Участват:

Nishikido Ryo - Abeno Shomei

Kurashina Kana - Tadano Michiko

Chinen Yuri - Sawazaki Shunta

Kashiwagi Yuki - Ayukawa Tamaki

Suruga Taro - Makihara Hideyuki

Miyakawa Ichirota - Takasaka Norio

Hamada Mari - Kanai Emiko

Fuse Eri - Komagata Chiduru

Mieharu - Sawazaki Goro

Minamino Yoko - Sawazaki Midori

Sugi Ryotaro - Naito Kenjiro

Nishiyama Jun - Takasaka Fumihiro

Yamagata Takumi - Okajima Takuto

 

Резюме: В търговски квартал се появява необичаен салон за предсказания.

Неговият собственик Шомей Абе (Ryo Nishikido), бивш хост, е решил да стане фалшив гадател.

Въпреки добрия си външен вид, той е с бодлив език, намира повечето неща за досадни

и няма намерение да започне нещо, ако няма изгода от него.

Но за изненада на всички, Шомей Абе решава проблемите на клиентите си с логика,

изобретателност и красноречие.

Добре дошли в салона за предсказания "Ин-ян".

 

4epkOp0.png

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click: 

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:  :click:  :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за сега ми е много забавно :).  Не е постоянен хилеж като седемте вещици, но пък и не е претупано, не знам, кефи ме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, като за Коледа тук излезе и финала.

Хареса ми, хареса ми :))). Тра-ла-ла. 

Семеен там, човешки и пр, обаче според мен го спасяваше най-вече чувстото за хумор и леко отстранения поглед. Леко кривата, всезнаеща усмивка на Нишикидо също :)). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И третият отговор в тази тема е пак моят :))

И не знам за кой път тия дни ще се заклещя отгоре в раздела на японските сериали... ще прощавате. :(...

Но ще флагнем точно това :)

 

Много добре разбирам, че това сериалче може на никой да не се хареса, да не говорим, че е ужасно за превод. 

От него не бива да се очаква динамично действие, напрегната атмосфера..

върл хилеж, криминале, дори не и романтика или любовна история. Не е и социална драма.

Не бива да се гледа ако търсите приток на амбиция или енергия, или силата да отстоявате принципите си. Няма да намерите и Гамбате технологията, с която японците променят света....

 

По-нищо не прилича на хххHolic или Бем, освен може би съществуването на манга в основата. И йокай.

 

Хубавите му страни... ами ако няма как да пътувате до Япония, но ви се иска да я усетите ей така ежедневно, наравно с екзотиката и приликите с всяка друга страна и всички други хора... и без да се напрягате :)... Ако харесвате Нишикидо...

Ако обичате да пиете чай със съседите си или с кеф участвате в сутрешната раздумка в офиса без да наричате всички мотльовци...Ако имате желание случайно да научите нещо митологично...  и да намерите неочаквани причини да вършите нещо глупаво от все сърце...

 

И най-вече ако сте готови да се реете... много леко... без никакви очаквания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата серия много ми хареса! Нишикидо Рьо е просто неустоим. Малката лисичка също е интересен образ, още не мога да се сетя къде съм го гледала преди. Веднага се втурнах да тегля другите серии, но ще изчакам превода на maira и vesy, за който благодаря от сърце. Ако не беше превода нямаше да открия тази неочаквано завладяваща история. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любим екип се оказаха двете :). Еми, от първа серия мога да кажа следното : обикновено и в това му е чара. Всъщност не, чара му е в иронията, онази тънката , напоителната. Нещо ми подсказва, че няма да ме увлече до умопобъркване ( ще си го гледам бавно и кротко), но няма да го зарежа, а това в последно време казва повече от всичко друго, което бих могла да напиша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, не е от диво-залепящите сериали, но пък тънката хватка за сърцето и кривата усмивка на Нишикидо държат до последната серия. Радвах се на всяка излязла. .... Малко е от типа на Загадките след вечеря ...  само че по-топло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Их, аз така при липсата на време успях бавничко да изгледам 6-те преведени серии (за около ден и малко). Седмата хем нямам търпение да я пусна, хем не искам, защото няма други , та когато започнеш да си измисляш свободно време се сети за мен :) .

Това е нещо като Менталиста, но за деца ( не, че оригинала става за друго), обаче е велико, то е пълно с ирония и препратки (жалко, че за голяма част от тях оставаме слепи). Няма нравоучения, поуки, а просто по човешки леко разказани сгряващи истории :)

 

И нали си ме бива да вадя недостатъците, ако тръгнеш да му търсиш кусури и дупки със сигурност могат да се изброят много. Умрях си от кеф като прочетох, че 80 % от въздухът е азот. 72 са, но това ми доказва, че все пак и японеца е човек и той бърка и не винаги изпипва детайлите до съвършенство. Няма как злорадствах си много ( в нета обаче пише 78 почти 79 и ми утрепаха злорадството :( ), това с тия бягства от болниците по-филмите много ме дразни, защото лъжат за реалните условия и възможности ( висока доза личен опит говори) :). Обаче, препратките, ох заради тях си заслужава, не само зарад приземеното и сладко Янкуми, но всеки киноман ще познае отявлените прилики с Роки, а и много , много други тънки моменти, за който си заслужава да се изгледа.

 

Знаех си аз, че трябва да изчакам превода, ала пак проявих тъпоумието си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ужасно щастлива, че го свършихме и поздравявам Vesy за търпението, желанието и фините регулациии и корекции :).

japanikeb.jpg

А беше дълго, и се извинявам се на онези, които нямаха сили да ни чакат ...  :beer: 

 

За мен филмчето си струва, след като успяваше да ме зареди с добри мисли и настроение и една година след като съм го изгледала :). При превода историите ме забавляваха отново, а актьорите ми бяха много мили... и дълго ме преследваше желанието да се обърна към нищо неподозиращи хора с Хо-хо-хо. Сорева, сорева...  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че май само аз го чаках  :icon_sunny: . Като никога ще бъда кратка. Имаше малко романтика, завършила типично по японски  :mellow: , но въпреки това цялото нещо може да се опише с една дума : очарователно.

 От трите ти превода този най ми допадна  :xaxa:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако седят така нещата, ще започна като хрътка да търся, че  още нещо подобно да преведеш (Пъзел)  :rolleyes: . Сериозно, първи епизод подлъгва, но истината е, че след втори става все по......ами който гледа ще усети

П.П. Q10 е голяма, неочаквано сладка изненада 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът ми допадна.Историите ме забавляват и тези "просто по човешки леко разказани сгряващи истории"/ по думите на keva/ завладяват, а Нишикидо Рьо обичам да го гледам в различни превъплъщения- наистина е супер чаровен, ироничен и мил. Благодаря на екипа дал ни възможност да го гледаме преведен! :up: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това поне не са го махнали то скапаният вибокс  , имам намерение да си го преговоря и дано не ми се съсипе хубавият спомен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успешно издържа и втори прочит - много сладко, топло и мило нещо са сътворили, което е странно при положение, че нито сценариста, нито режисьора са забъркани в друго читаво (поне онова, което съм гледала аз от тях е било зле) :). Жалко, че не всички серии тръгват, но по-голямата част  е налице :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...