Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Byakkotai

Година: 2007
Страна: Япония
Жанр: историческа драма
Продължителност: 4 часа 2 минути

В ролите:
Ямашита Томохиса като Сакаи Минеджи и Сакаи Шинтаро
Танака Коки като Щинода Гисабуро и Шинода Юске
Фуджигая Тайске като Ито Матахачи
Сайто Шота като Цуда Сутезо
Томита Шо като Нашикава Кацутаро
Сакамото Хироми като Иинума Садакичи

Куроки Мейса

Описание: Наши дни. Шинтаро и Юске са безработни момчета, които по нищо не се отличават от останалите, но бабата на Шинтаро знае, че той е наследник на Сакай Минеджи – Бяккотай (член на отряда на белия тигър.)
За да не слуша лекциите на баба си, той бяга и отива при дядо си, който ги завежда в музея Бяккотай, където те научават историята на легендарния отряд, който се сражавал по време на гражданската война в Япония.

:essub:

 

С български субтитри :subs:: :click:  :click:

Онлайн с :subs::click:  :click: 

С български и английски субтитри: :click: 

С руски субтитри: :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина жесток филм беше, и сега даже настръхвам като се сетя някои моменти. Yamapi беше страхотен в тази роля, много му отива да е самурай. За пръв път го видях толкова сериозен.

Наистина си заслужава един хубав превод. Английски субтитри има, ама са вградени. :)

 

Иначе темата трябва да е в сериали, щото се води драма, нищо, че е само 2 епизода. ;)

 

Ето и главната песен от саундтрака - ЛИНК Много е трогателна. По време на филма чак ме разплака. ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за теб знам пирани, още преди половин година те навивах да му спретнеме превод, ма теб не ти се ревеше пак :noteet:

 

май на това му е тук мястото:

бякотай...отново..

уау, разтърси ме...

мисленето, което налагат заради изконните им традиции изглежда ги е съхранило и тласка напред в развитието им...

има да им дишаме прахта още дълго време на тия японци...

другият вариант е да поемем натам :naughty:

на това също :)

филмът е много силен, представя ни едни традиции и начин на мислене, каквото явно е спомогнало за разцвета на източните народи...

войната..

много мъка, сражения, тъга...приятелство, майчина любов...

стряска най-вече с наложеното мислене на майката, която да насърчава 16 годишния си син да умре за господаря...

 

ура! ямито във тази военна драма е направо божествен :*

филмът е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е страхотен, музиката е един път. Гледах го два пъти, може още няколко няма да ми омръзне. Все пак Ямапи е на екрана....охххх

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е невероятен! Първа част я проревах цялата. Втора ме изненада много, но приятно. Гледах го два пъти. Много равносметки си направих. Аз съм майка на момче... Мога да кажа, че ме докосна този филм. Дълго време ми стоеше в главата. Препоръчвам го горещо. Мигът когато

той щеше да се самоубива, а кучето го бутна и падна Даромата на земята...

Настръхнах. Също да отбележа, че субтитрите са много добри. Поздравявам екипа, който е работил по тях. Много добра работа. Ако бяха други думите, нямаше да има такъв ефект върху мен!

П.П. Имам навик да се изразявам като че ли много разбирам... Не е така! Просто това е моето мнение, което понякога се базира на факти, а понякога на предположения, а и понякога на емоции :D

Редактирано от acabaca
Използвай спойлер, когато разкриваш сюжета.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм, лелее, само като се сетя колко сълзиии, какво тръшкане по бюрото бешее хдд

Кърпичка след кърпичка, очите ми станаха брутално плашещи, след това ме болеше главата хдд

Помня, че беше събота, когато изгледах 1-та част хд Сега като се замисля, щеше да е по-добре да ги гледам една след др ама хд

Таа, неделя значи е била 2-та хд Тя беше брутална, такова нещоо, такъъв филм, че и с тези актьорииии <3 <3

Е, как няма да ми е в топ 5 хд

Съкратих си малко живота, убих си малко нервни клетки, но! Но успях да видя Ямапи в такава тежка роля <3

Този филм адски го препоръчвам, обаче нз защо, никой не ме слуша >.<

Още повече, че е по действителен случай, този жанр ми е слабост хд

Този филм също го прибавям към тези на които съм плакала най-много хд

Все се каня да го гледам пак хд и знам, този пък кърпичките няма да са по-малко от предния хдд

Хипер, мега, якият филм! <3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледах го заради Ямашита Томохиса. Според мен, от това поне което съм гледала , е най-стойностният филм ,в който участва.Интересен ,на места мудничък ,но не отегчителен филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го много отдавна.  Ямапито надмина себе си. Страхотна роля, великолепен. Не мога да го забравя въпреки, че са минали толкова години. Радвам се, че има тема и субтитри на български. Ще се постарая да го видя и с бг.букви. Горещо го препоръчвам! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...