Jump to content

Какво поведение очакваме от любимия герой (мъж) във сериала или филма:


maira

Recommended Posts

Младото поколение явно имаме много лоша репутация  :28558: . Значи и Васил Михайлов и Джоко Росич ги знаем, че и сериала сме гледали и повечето дето минават в категорията "вие младите не ги знаете" ги знам, гледала съм ги, а една част дори обичам  :D . Сигурна съм , че и другите млади киномани са така ( егати младите около и на 30 години :28558:  ). Спартак с Кърк Дъглас, честно казано не го помня , помня, че не ми хареса - виновна за това е една много стара кино версия на Илиада, която така ме нахъса, че направо се разочаровах. После се успокоих, като установих, че явно със семейство Дъглас не се разбирам и не харесвам по-принцип ни бащата , ни сина .

Едни от любимите ми герой е и си остава Хектор - за мен той е единственият пълен, завършен, достоен за уважение и симпатии образ в Илиада. Примера и всичко, човека с главните букви. Пусто все живо мучи за Ахил, както и да е споменавам Илиада, че да мога да се възползвам да върна разговора три страници назад ( но не сега) . Въртят ми се едни старогръцки трагедии и куп въпроси, а сте се събрали в темата хора, който когато ги провокираш към размисъл се получават повече от велики мнения. Давате много храна и радост :icon_sunny: .

В една друга тема на Майра нищехме от кои западни истории биха излезли чудесни източни филми ( това малко грубо казано) , но и там и тук - аз имам едно притеснение. Лесно ми е да изкарам мъжките образи от регионалният контекст и да ги впиша в някакви общо човешки категории, а за жените, просто няма начин. Не мога да си представя Елизабет като японка , нито любимата ми  доктор Ема Ръсел в Японски вариант и много, много други.

Май е време да зачеркна жените и да спра да ги мисля, така или иначе женските персонажи от изтока си остават енигма и нито една теория не ме удовлетвори .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй значи, Найче, връщаш ми го с Джок Росич , а? :i love this:  Ама, аз ще отиграя топката с Бари Уайт и  Леонард Коен ...да речем  :896767:  :896767:  :896767:  Да видим сега . :kissx:  :wub:

Мел Гибсън ...Да , като Макс и в Смъртоносните оръжия беше ОК. За Маверик , Теория на конспирацията , Откуп, Следите и Патриотът  ,примерно, съм съгласна. Бива го и в екшъна и в драмата и в комедията. Но откакто спретна Смело сърце  и се пристрасти към кръв с кофите, нещо не ми е тръпка. А и наблюдавам градацията на тази му "кръвожадност " . В Апокалипто  направо трябваше с "моп да ходя". :( То, не че едно време не е било тъй и живота човешки за няма нищо са му теглили чертата..ама чак пък толкова ...

Виж , Гладиаторът на Ръсел Кроу беше много добро изпълнение. Лепна му ролята като ръкавичка.  Хареса ми и пресъздаването му на Робърт Неш  в Красив ум. Беше силен образ . Още повече , че става дума за реален човек и истински събития.

 

 И пак се сетих нещо за преобличането.

Дали сте чели приказката "Ерген-девойче"? Сега - приемам, че е балканска, защото се опитах да я потърся в нета , но не се получи, освен, че я споменават като българска. А аз съм я чела преди време в  стара сборна книга и май пишеше, че е македонска. Както и да е.

Та в нея, въпросното девойче , преоблечено като мъж я женят  за царската дъщеря сред някакъв подвиг А тя, през цялото действие върши всичките юначества, присъщи на героите.  И накрая бива прокълната и наистина се превръща в мъж. Интересна е приказката...

 

Кев, за Хектор сме на едно мнение! Той е!  :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Хектор, да! Защото е най-човешкия сред богоравните - почтен, отговорен, смел и героичен. Печели най-вече, защото е завършен трагичен образ - знае, че е обречен, но върви към своята гибел с достойнство. Щяхте ли да го харесвате толкова, ако го нямаше прощаването с Андромаха? От героите в Илиада ненавиждах Одисей и Ахил -  единият безскрупулен хитрец, другият - капризен, недорасъл глезльо, който плаче в скута на мама, щото го обидили... Брад Пит "сломи жестокостта ми", заради пустата му сексапилност и измисления холивудски образ. Вече с Ахил съм ОК :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кев, за теб бях убедена че си го гледала...Капитанът.

Нямате лоша репутация, божееееее, напротив, те пък тези писания го доказват. Вървим по едни и същи пътеки.

  Ма Ашооо, Вили , как да ти го върна с Джоко, като е неповторим. Няма такъв глас.

Не е българин изцяло, а ако беше "окнал", можеше революция да направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, направо ми скрихте шапката! Джоко Росич, Мечо Пух, Дарт Вейдър и Султана от "Железния светилник"... Как успяхте всички тези да ги набутате в две страници коментари просто. Женска му работа! :bee:   Това съберат ли се на "седянка" и Господ ще гледа отгоре да научи нещо ново...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написаното ме подсеща, че забравих още един Герой, който е нарицателно. "Хубавата Елена".

 както и думата "Одисея".

Не мога да кажа, че съм влюбена в тази епопея, но героите си ги бива.:-)))

 Само си представям как Ахил стои до текстописеца и  говори:

- Няма да пишеш, туй, онуй и тва. И петата не я споменавай.

- Кво да пиша? - вдига рамене човечеца.- Все нещо трябва.

- Пиши за петата ми, ама завоалирано. - промълвя Ахил - Важното е победата!

Бааам... Опп, петата, и край на Ахил.

 Отивам да спя.... Илиадата нощес ми идва в повече.



Как имаше нерви да го прочетеш, Ерутан.

Пък и ние само си говорим, невинно.

 Ако трябваше да обсъждаме обстойно... щеше да е ...ох-))))

Шегувам се.:-))) и не толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти нищо не знаеш, Джон Сняг Erutan - би казала Игрид. Тази нощна женска "присядка" прилича на спиритически сеанс: викаме духове, възкресяваме спомени... Купонът е страхотен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента абсолютно нищо няма, което да си струва от корейските сериали. А и до Нова година като цяло само The Legend of the Blue Sea (2016) и Goblin (2016) може би ще успеят да предложат нещо що-годе сносно. Аз самият вече почти втора седмица се улавям, че нямам никакво желание за азитски продукции. Имам два-три филма, които са ми в листата за гледане (The Classic/Castaway on the Moon/...) и все някога ще ги добутам, но това е... За да не бъде постът абсолютен офтопик - вижте North & South (http://www.imdb.com/title/tt0417349/) на ББС. Също има страхотен мъжки образ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, снощи се канех да пиша точно за това, хааа!! :beer:

По романа на Елизабет Гаскел, която е сравнявана с Остин.  Много харесвам тези прекрасни четири епизода и препоръчвам!!! С две ръце и крак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божеeee..... :slap: ,  Найче , Erutan , :beer:  това съм го гледала преди не знам кое си време, ама ми трябваше доста да се поровя из резюметата ,че да ми блесне. На картинки  толкова познато ми стоеше , пък   иначе ...бяло петно. После се сетих .Тогава бях набарала първия си руски онлайн сайт с готини филми и гълтах на конвейр. Ще се върна на опресняване, но щом вече започват някои сцени за ми изплуват , ще да си струва споменаването му.  Верно ,че имаше нещо от духа на Остин.

Хайде , марш ,ашке , на преговор....  :28558: 

 

пс -и аз в офтопика : Erutan, Азия не е само Корея. :) Може да опиташ и с някои продукции от други националности.  Ако не сериали , може и само филми. Ще погледна в онази тема  на тази тема :896767:  , където преди време ти предложих някои заглавия. Май, предишната листа не беше много сполучлива... ,  но ако искаш пак ще пробвам с оферта там. ОК? :rolleyes: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, снощи се канех да пиша точно за това, хааа!! :beer:

По романа на Елизабет Гаскел, която е сравнявана с Остин.  Много харесвам тези прекрасни четири епизода и препоръчвам!!! С две ръце и крак!

 

Виж също http://www.imdb.com/title/tt0215364/ Не се подвеждай по грозноватичкия постер. Струва си!

 

с -и аз в офтопика : Erutan, Азия не е само Корея. :) Може да опиташ и с някои продукции от други националности.  Ако не сериали , може и само филми. Ще погледна в онази тема  на тази тема :896767:  , където преди време ти предложих някои заглавия. Май, предишната листа не беше много сполучлива... ,  но ако искаш пак ще пробвам с оферта там. ОК? :rolleyes: 

 

Листата си беше добра. Повечето от сериалите, които ми препоръча там, с времето ги врътнах. It's Okay, It's Love и до ден днешен е една от най-добрите кор. продукиции, които съм гледал. Проблемът е, че последно време някакси се наситих на техните "стандартни" истории, и все по-трудно намирам нещо, което да ме грабне. Просто нещата, които си заслужават до голяма степен се коментират, препоръчват и човек научава за тях. Да откриеш нещо слабо известно, но пък стойностно, почти граничи с "намиране на игла в купа сено". (В този ред на мисли да спомена Hogu’s Love (2015)  /спец. благодарности на dido/. Няма превод, но е просто страхотен. В сравнение с боклуците, които вървят от месеци вече...) Отделно, че при мен началните критерии са доста специфични - не харесвам любовни триъгълници, исторически и полит. сюжети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ни бият, или ще ни местят ...където ни е мястото, ако трябва, но ...

  (В този ред на мисли да спомена Hogu’s Love (2015)  /спец. благодарности на dido/. Няма превод, но е просто страхотен. В сравнение с боклуците, които вървят от месеци вече...) Отделно, че при мен началните критерии са доста специфични - не харесвам любовни триъгълници, исторически и полит. сюжети.

 

Не е верно, мой човек . :28558: За мен филмът е" преведен". ;)  Оказа се ,че го има на руски. Само дето темата не е актуализирана. Веднагически ще пусна линк.  Благодаря за предложението - влиза в списъка за гледане. :up: По някое време, в близко време :896767:  ще ти пиша в другата тема; малко трябва да помисля и да се съобразя с критериите. 

Моментът на насищане принципно съществува за всяко едно нещо, особено ако са "стандартни истории". Една промяна  действа понякога освежаващо . :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да се пренастиш... особено ако прекаляваш като мен :). Уви Erutan и аз почти нищо не мога да си харесам за гледане в момента.. Има няколко японски де, IQ246, Jimi ni Sugoi! Koetsu Garu Kono Etsuko и Unmei ni, Nita Koi, на които хвърлям по половин око, но те са си типични японски: Странния детектив, Работещото момиче и Цената на съдбовната любов. Ако не си фен на актьори или жанр не са нещо по-различно от подобните сериали миналата година.

Те затова и всички скачат - корейски, японски, китайски...руски...индийски...британски..............френски - испански -скандинавски.............Холивуд... 

Ама като имаш зрителски стаж е трудно да те изненадат. :)

 

@Keva, мислих, мислих - аз пък май деля обектите на Важни истории и Важни герои. В някои книги помня нишката, интригата и атмосферата... в други ме тресе от някой образ, какъвто и да е сюжета.

Но много ми хареса репликата на Matrim за харесването на епидермално ниво - много е истинско :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майрич е права, 6-та година гледам и азиатско, но мен ме спасяват две неща от пренасищането:

1. Превеждам суб. на  харесаното, тоест гледам го няколко пъти, ща, не ща.

Откривам красоти, което няма как да се видят веднага и остават завинаги скрити.

2. Поради първото, нямам време да гледам на килограм. Доверявам се на казано, препоръчано,

на хора, които знам вкуса и предусещат моя. Имам и съвсем простички сериали, които не блестят, и никога няма,

просто мое настроение, но хубави. / няма да ги пиша, то само реклама оставаше, и без това не съм по темата/

или се включвам в закъсал проект  на колега и си откривам бисерчето.

И в тази пълна липса на време гледам, да видя и други неща, защото и те не спират.

Скандинавско, руско кино, европейско.

Всичко, което не ми идва прекалено претенциозно и търсещо слава с различието си.

 Защото има филми с по 9 награди на  местно, републиканско и световно,  режисьорът велик, кастът - брилянтен,

 ама отварям вратата и излизам.

 Пренасищането се бори с нещо различно. Връщаш се тук, отиваш и надничаш другаде, и така.

Забравих да спомена, че харесвам мъжкия образ на Чеширския котарак от "Алиса"

за да сме по темата.:-))))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата, харесвам Бини в Тайната градина, скоро имах 10-то гледане, ей така да си ги спомня. На десето гледане установих, че той всъщност е доста дразнещ, постоянно повтаря, че има статус, като жестоко парадиране идва в нейните невлюбени очи, но после всичко си дойде на мястото, а той всъщност  е доста умерен и правещ нещата по неговия си начин. И докато говоря за силната роля на Бини снощи изгледах на куп сериала на BBC Север и Юг, благодаря за препоръката на Ная и Ерутан. Хареса ми, има стил наследничката на Джейн Остин, някой моменти малко ми дойдоха в повече, свикнала съм на по-сдържано поведение и разговори от героите от тази епоха, тези имаха доста свобода, но така си ги е представила авторката, при Остин е същото, но безизходицата от собствените неизказани чувства и наложените норми на обществото е една идея по-сковаваща и трудна за преодоляване.

 

p.s. Майра, страхотна тема! Поздравления! Къде съм бляла досега, довечера ще си я прочета ред по ред да и ще се порадвам подобаващо. Аз отворих последна страница вчера, а снощи до 1 ч гледах Севера и Юга, сега очите боцкат, но сърцето е щастливо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силната роля на Бини беше толкова силно арогантна, че не успях да догледам и 5 епизода от "Тайната Градина" :D. Чак сега се замислих защо този сериал така и не ми допада, въпреки че Ha Ji Won ми е любима актриса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дарси, Дарси Стотак, това му е чара, горд, но с покритие, за Бини говоря ;)  И понеже знам че, Майра няма да ми се разсърди, от два дни ме сърбят ръцете да си кажа, почвам /не е съвсем по темата затова/...

Нали ми препоръчахте "Север, Юг" сериала на ВВС, та го изгледах и се запалих, та тая седмица изгледах наново "Гордост и предрасъдъци" пак на ВВС, понеже пък тази екранизация на любимата ми книга толкова ме беше възхитила тогава, съвпадение на герои и визия на екрана, абе наслада за окото, сега на повторно гледане Дарси от сериала - Колин Фърт и със стократно вглеждане в реакции, отиграване не ме изкефи толкова, има колебания героя, не го докарва 100% дарсевското поведение, Бини е класи нагоре по гордост и реакции без забележки, а всъщност аз много харесвам Колин Фърт, да не ме разберете погрешно :D Той си е супер, идеален за ролята, нооо в сериала е леко колеблив и театрален, а Бини ми беше перфектен, това с бързия ум, отреагиране и говорене в "Тайната градина" беше по-забавно и затова може би винаги ще ме привлича в този сериал.

 

p.s. А сега чета "Гордост и предрасъдъци" - книгата, която веднага след като затворя последната страница искам да започна да чета отново..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямашита, :icon_sunny:  има една много по-стара екранизация на "Гордост и предразсъдъци" с Тимъти Далтън като Дарси. Това, което смътно си спомням, беше именно дървеното му театралничене. Сравнено с него, Дарси на Колин Фърт е много по-земен, по-човешки  дори по-реалистично жив с въпросното пресъздаване на вътрешните терзания и колебания. Точно това ми хареса в изпълнението му, за разлика от ходещата мумия на Т.Далтън.

Разбира се, това как да се изиграе образа е комплексен продукт от вижданията на артиста и режисьора, така ,че адмирациите са за двамата. 

Бини в Градината е съвсем друга бира. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АААААААААААААААААААА, от старата версия издържах 3 минути и 25 секунди - нервната ми система не успя да понесе омазването на герой, реплики, послания.....Мери се вълнува от появата на нови мъже в околията - това сиво, безлично, злобно създание да тича жизнерадостно , Елизабет блещи подигравки на Остин - наратива в романа към майка й пред Шарлот и то такива появили се към края на книгата  :swoon: . Елизабет са я докарали до фриволна , повърхностна лигла........ Не успях да видя там - господин пън  :896767: .

За Фърт като Дарси съм склонна да се съглася с Ямашита - човека през цялото време излъчваше такова неприкрито добродушие, че не би могъл да остави погрешно впечатление. Все пак, бях дете, а от първите кадри познах, че това ще е нашият човек , че той е добър и че Уикъм лъже  :) .

 

П.П. Нека да е любовен роман (не особено силен при това), нищо не е с особено висока литературна стойност - точно това е книгата, която се съсипвам да чета и която не мога да спра да препрочитам. Почти мога да я рецитирам като стихотворение. Едва ли папата е чел толкова пъти библията, колкото аз този роман  :blush: . Апропо наскоро ми го върнаха, уж си забраних да препрочитам книги, докато не завъртя завидно количество нови заглавия, уж съботно-неделно имам важни и отговорни задължения, а пък в бързината си я прочетох  :D . Едва се спрях да не я започна пак  :blush: .

 

Много подло преместихте обсъждането на Харди в друга тема - лишихте ме от възможността да си кажа, онова, което премълчах от благоприличие. Не мога да си кажа ни за девойката, ни за другите двама мъже в историята  :unsure:

 

П.П. 2 Пиша в момента за Харди в другата тема, ще си го сложа в спойлер и ще го прикрия с последният филм на Кианката, който гледах :). Не ме е страх от Майра, но ме е страх от гнева на модераторите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кева,  :icon_sunny:  ... ами да кажа ли :blush: , че има и една още по-стара, черно-бяла адаптация, където поведението на главните е съвсем "комсомолски" :D  :P тип. 

+1 за непрекритото добродушно излъчване на Фърт.  По-скоро, бих го нарекла топло излъчване. Докато за един класически Дарси , студенина и високомерна дистанцираност може би трябва да е първото впечатление. 

 

П.П. Сори  за Харди ,  :blush:  без да искам стана тъй, ама кажи си казването, не си премълчавай... Пък , ако рече Ерутан, ще се върнем тук да я "разкостим" момата , стига да е съгласна Майра, че няма да сме по темата.  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...