Jump to content

Antique Bakery (2008)


Recommended Posts

Много сладко филмче!От коментарите бях подготвена за разни гей сценки,така че се забавлявах.Само онзи французин малко ме дразнеше с преиграването си.Гофретката (как само му лепнахме прякор :D )беше толкова сладък,не очаквах тези усмивки от него и толкова добра игра-впечатлена съм.Колкото до тортичките,наситиха ми очите,но не ме изкушават.И аз като шефчето не обичам торти,ако хапна реагирам като него.Искаше ми се цялото филмче да е забавно,но чисто по корейски първо пада голям смях ,а после става сериозно.Крайна оценка...много сладко филмче!Жалко,че го гледах сама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Краля и Клоуна, който ме хвана неподготвена, гей сценките да речем са ок. Ама не ви ли дразни, че корейците нямат нищо против да показват всякакви мляскащи сцени между мъже, но се стесняват безкрайно много, ако е между мъж и жена, все едно ще ги разпънат на кръст. Имам предвид, че дори айдолите им се целуват по сцените. Излиза че хетеросексуалността е по - срамна от гей-любовта :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Краля и Клоуна, който ме хвана неподготвена, гей сценките да речем са ок. Ама не ви ли дразни, че корейците нямат нищо против да показват всякакви мляскащи сцени между мъже, но се стесняват безкрайно много, ако е между мъж и жена, все едно ще ги разпънат на кръст. Имам предвид, че дори айдолите им се целуват по сцените. Излиза че хетеросексуалността е по - срамна от гей-любовта :lol:

Краля и клоуна е нещо различно.. Както и Замръзналото цвете..Макар че и на двамата им давам оценка 10.. доста дълго ги отлагах..

А този филм го изгледах заради препоръки най-вече..особена е наистина тази тематика.. и си изисква предварителна настройка.. Сигурно ще бъде ми бъде още по-шокиращо да видя и Нам Гил в No regret в подобна сцена, но все пак също ми е любим актьор..

Май има нещо такова относно любовните сцени.. Или има някакъв проблем в актрисите и в корейките като цяло..;)

 

.. На Ким Дже Ук като че ли му отиваше тази роля, понеже е прекалено красив. Но ми харесва много повече в Bad guy и в Кафето също..

Джо Джи Хун просто перфектен - като игра и като персонаж, на него си му отива му да е тъжен.. .. И малкия сладур.., също много приятна изненада.. А "Жирафа" от Кучето и вълка..ами просто красавец..като актьор трябва да го гледам поне още веднъж, за да преценя.

Не знам дали ми беше забавен този филм..

Помня, че плаках, но не помня да съм се смяла. Втората част ми хареса много повече.. развръзката всъщност.. да не очакваш просто. Мъчно ми беше за момчето-мъж.. Въпреки всичко сюжета и интересен и си струва гледането. Музиката също е приятна..

 

 

Благодарности за превода!!! Поздрав!

 

http://vbox7.com/play:83f8d93b

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що привърших филма и ми се иска да пиша, докато все още ме "държи". Ако трябва да вляза в тона на нещата, бих определила филма като торта с горчив шоколад и ягоди. В тортите рядко се използва много горчив шоколад, по принцип се смесва с обикновен млечен, а и даже да не се смеси, при самото му разтапяне и смесване с останалите съставки се отнема от горчивината - затова определям този филм така; нещо сладко, което оставя леко горчив и някак странен привкус, а ягодите завършват усещането и придават свежест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът ми хареса. Много леко филмче. Мен тази гей-история незнам, не ме впечатли толкова. В смисъл такъв, че беше представена доста умерено и ненатрапчиво. Леко като на майтап ги пускаха репликите. Колкото до "гей-сцените",

 

 

ами аз видях само една целувка, и малко търкаляне по леглото с французина. Нищо страшно. Като се сетя какво преживях с A Frozen Flower къмто 15-тата минута, то тва си беше направо едно няма нищо. :)

 

Много приятни образи бяха, особено боксьорчето :) (сега го гледам в Скандала, въпреки, че трудно го познах тук) Направо ме накефи ентусиазма на героя му и страстта му към торти. Иконома пък повече ми приличаше на полицай, излязъл от "Полицейска Академия" отколкото на иконом/телохранител. Супер забавен тип. :) Като цяло беше хубав филм, хареса ми се. И тия торти... имам чувството че само от гледането на този филм напълнях с 2-3 килца :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до началото на втора част... Дотук издържах и не смятам да гледам по-нататък. Голяма глупост. Дори Ким Дже Ук не може да ме накара да гледам повече. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, гледах го преди време и умрях от скука. Напомня на японски шонен ай, само че тъп и бавно развиващ се. С извинение към всички харесали го, но дори и тоновете сладко не можаха да ме отвлекат от безумната скука, която причинява тоя филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може и да ми се смее, но вече трета седмица го гледам този филм. И не защото е скучен, просто напоследък нямам никакво време. Но в никакъв случай не ми беше скучен, даже напротив, падна голям смях докато го гледах. Еее, да историята си беше доста хомо, но какво от това? ... и те душа носят :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много време го подминавах, този филм и сега се чудя защо...

Свеж и забавен, сякаш гледаш комикс (сега разбирам, че е правен по манга, не съм го отчела при избора...). Наистина гейските изпълнения за малко ме постреснаха, но явно съм станала значително по-дебелокожа от преди, та ги преглътнах и продължих. Едно нещо не разбрах, честно казано - героя изигран от... Жирафа (и аз така му викам, като не знам име). Та каква точно беше идеята да вкарат неговия герой? Пак казвам, аз може да съм пропуснала нещо, ама всъщност нещо съществено сътвори ли? Иначе беше сладък, да.

JJH беше страхотен с тоя тъжен поглед, брадясал и с цигара в уста... Просто неустоим. И как подтичваше и посрещаше, изпращаше клиенти в сладкарничката. А колето? Такова сладко... Наистина ми идва да напиша с умалително всяко нещо касаещо филмчето... Колето, моля ви се.. Ужас.

Извод - филма води до сладки отклонения. А усмивката остава доста време на устата, сигурно от сладичкото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгубих доста тестостерон докато го гледах този филм, но поне бе забавен. Малко в повече ми дойдоха хомо сцените , но има място за всички под слънцето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както повечето и аз от много време все се възпирах да го гледам този филм. Най - после се реших да му дам шанс, донави ме и мнението на kandala

Та, да си кажа: не знам, защо всички толкова говорят за тия гейски работи, аз не видях кой знае какво - цялата работа беше, че

 

някакви полуголи момчета седяха в един креват и си говореха, е и 2 целувки за здрасти и чао, ама то набързо и като цяло нищо кой знае какво, при условие, че единия с тая косичка, ако примижиш, можеш да го вземеш за момиче ;),

 

Даже ситуациите бяха забавни и шеговити. Много смях падна когато единия нарече другия "мили", направо ме разби!

Като го изгледах се почувствах така, както когато изгледах "Амели Пулен" (макар като сюжет двата да нямат нищо общо), т. е. филмчето си беше сладурско, забавно, свежо, разтоварващо, актьорите също бяха много сладки, а тортичките изглеждаха страхотно. Сигурно и затова остави след себе си само добро настроение B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен този филм не ми хареса и съжалявам, че си изгубих времето с него. На няколко пъти мислех да го спирам, но се заинатих да го изгледам до края. Симпатичен актьорски състав бяха събрали, но просто сценария не беше по моя вкус и не успя да ме грабне по никакъв начин. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, но не е ли малко странно да сте така критични към така наречените "гей"сцени след като почти всички аватари във форума са на гримирани бейби феис момченца и техните напълно "невинни" закачки по време на интервюта, фотосесии или изпълнения...в смисъл ако някой, които не е гледал филма, чете информативно преди да гледа( както аз направих), ще остане с впечатлението, че е егати "екшъна ". Иначе на мен ми хареса( въпреки че заради вас :P очаквах нещо по различно хих). Всички бяха мн сладки и въпреки, че първия път като го гледах ми се стори малко хаотичен, на втория и третия( на мен веднъж не ми стигна :) всичко ми се стори идеално. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си, че догледах филма докрая само заради най-готиния гей на света Kim Jae Wok :) Е няма такава усмивка! Иначе не беше лоша идеята, да, малко попретупано всичко, но пък много красиво заснето.

 

И какво толкова всички пишете за прословутите гей-сцени? На мен пък те ми харесаха най-много! ;)

 

Не схванах финала, кой всъщност излезе от онази стая?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върнахте ми спомените към темата Антик и серийната версия, която боготворя. Филмът е забавен и трябва да се гледа, най-малкото заради този фантастичен каст, който няма как да не привлече вниманието. Сценарият не му е най-силната част, но покрай сладкишите, зрителят съвсем забравя за него. Препоръчвам да изгледате и дорамата, ако сте харесали основната идея! Тя е най-добрата от трите адаптации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що приключих с този филм. Породи различни емоции! Не очаквах точно това, но не мога да кажа,  че съм впечатлена или разочарована. Нямах търпение да разбера какво е станало по време на отвличането! Все се надявах накрая да хванат дядото и изобщо не очаквах да му продадат торта. 

 

Като цяло ми хареса  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле .. имам чувството, че съм закърмен с вашите преводи. Един от любимите ми филми въобще. И анимето трябва да гледам. Много яко е - мислиш, че е едно, а то се оказва съвсем друго по едно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...