Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


A LOVE (SARANG)

Жанр: Драма, Романс
Година: 2007


В главните роли:

Joo Jin Mo

Park Si Yeon

 

Сюжет:

Ин Хо се влюбва в Ме Джу в училище, после тя изчезва и се срещат след 10 години. Той успява да ѝ помогне, когато тя е отвлечена от гангстер, заради което е пратен в затвора. Двамата си дават обещание да се срещнат, след като го освободят, но...
Вече свободен, той започва работа при много влиятелен човек. И тук се намесва дяволската съдба - Ме Джу се оказва любовница на шефа му.

Коментар:

Макар сюжетът да е старомоден и поизтъркан, филмът си заслужава да се види заради играта на актьорите. Направен е много реалистично.

:essub:


С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ ТУК и ТУК

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ
С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С РУСКО ОЗВУЧАВАНЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно ми хареса. Наистина много реалистичен и човечен. Голяма любов, но без да се натрапва. На моменти доста добър пердах, без да го дават прекалено, че да се чудиш накрая как се държат на краката си. И как само ги въртяха нещата в сюжета... Само това за любовницата на шефа може би трябваше да го премълчиш, щото аз като я видях и

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглавие: Re: A Love (2007) BG! Пет Юни 05, 2009 11:02 pm

Е това е филма, дет се чудех снощи как се казва... , чудесен... жив филм, който те увлича, драматична история, много добре разгърната и още помня моменти от него...

а играта на "императора" от "Замръзналото цвете" е блестяща..., супер мъжествен...,

да не споменавам лошия Мин Джун как играе гангстерчето..малее трепач

(ако някой, знае нещо за OST, ще съм супер благодарна..., спомням си само "Oblivion" на Piazzolla)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че филмът трябва да се види. Толкова сила и дълбочина в чуствата, но накрая ме хвана яд...

 

...заради безмислено погубените животи!

Главния герой още преди да се осъзнае, че е влюбен, започна да се бие, заради нея.

После се би, за да си отмъсти и да я спаси... и попадна в затвора.

И накрая, от безсилие спрямо съдбата, я последва в... безкрайността.

Вбесяват ме хора, които завличат тези, които ги обичат, на дъното... :evil:

 

Ех, а си мислех, че тази сутрин ще ми е разминало... :rambo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също изгледах филма и само се питам дали остана необходено кътче в душата ми от корейските филми и сериали. Направо съм потресена. А за лошия бандюга, направо нямам думи, беше страхотен. Освен това, който има слух, героите говореха с особен диалект, по-скоро като хора от народа, по-необразовани. Беше много хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е уникален просто! Докато го гледах всякакви чувства преминаваха през мен , не се мина без стабилна доза рев, но си заслужаваше, защото актьорската игра беше прочувствена и реалистична. Особено Joo Jin Mo..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не оцелих подходящ момент да изгледам филма :no: Бях си поплакала предварително (за месеци наред).

Наистина сюжета е малко банален, но е представен по толкова интересен начин, че дори и всички филми да бяха направени по същия сценарии - ТОЗИ щеше да изпъкне. Играта няма смисъл да я коментираме - тя направи филма, невероятни бяха.

Съгласна съм със сини, добре че не отделиха много време и не разгледаха любовта в детайли. Голяма боза щеше да стане, ако бяха го сторили.

И все пак ... не успя да ме разстрои. Но имаше един момент, който вярвам, че ще помня много дълго време - думите на главната,

когато разпръснаха праха на брат й

че хвърля стотинка в морето, за да може покойника да се обади, ако е забравил да каже нещо :lol!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм, но да кажа, че ме остави без дъх или пък, че след края му продължавам да мисля за него - не, не мисля! Като цяло, предсказуем сюжет и съвсем логичен финал. Музиката беше много лирична в тон с цялостното звучене! А играта на Joo Jin Mo - страхотна! Такова присъствие и невероятно актьорско изпълнение, че другите актьори бледнеят и преминават някак по-незабелязано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм, но да кажа, че ме остави без дъх или пък, че след края му продължавам да мисля за него - не, не мисля! Като цяло, предсказуем сюжет и съвсем логичен финал. Музиката беше много лирична в тон с цялостното звучене! А играта на Joo Jin Mo - страхотна! Такова присъствие и невероятно актьорско изпълнение, че другите актьори бледнеят и преминават някак по-незабелязано.

Ха,браво!Спесни ми писането на разтеглив коментар. :D

След края на филма и аз съм на същото мнение за него.

Ще добавя и добрата игра на момчето в ролята на брата.Жалко,че ролята му не бе особено голяма.Добър бунтар го изкара. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав и завладяващ филм ! Краят е тъжен, но все пак това е корейска драма - няма как да не пророните някоя друга сълза на финала .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е разкошен,но все още се паля когато завършат някой хубав филм така.

Все чакам Доброто да победи...продължавам да гледам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това му викам филм за пример - всичко си е направено, както си пише из дебелите книги.

Да може би леко старомоден и може би точно за това ми хареса истински - и според мен нема да е

грешка, ако кажем, че е класическо изпълнение. Но има едно нещо, което му липсва

(особено на старомодните зрители като мен) и по-принцип съм забелязал, че азиатците им убягва

този тънък момент и макар, че нема кой да ме чуе, аз да си кажа болката - що нема сиси,

сега естествено проявявам и уважение, и разбиране към традициите и нравите на

корейците, но щом говорим за изкуство аз си искам сисите на екрана. Специално в този филм чак беше

очевадно как сцените в леглото щяха да придобият много по-дълбок и лиричен нюанс, ако бяха поразсъблекли

малко това красиво момиче, то направо си плаче за това, щеше да е идеално, защо така азиатците избягват

този много съществен елемент от изкуствата по принцип.

 

Но филма си е перфе - м/у другото и на мен, като че ли най-силно впечатление ми направи братът на момичето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся му саундтрак-а на филма, но няма никакъв резултат. Случайно някой да го има или да подскаже къде мога да го намеря - някой скрит блог или сайт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, как не съм се разписала в темата....SARANG, заглавието казва всичко. А ролята, която прави Joo Jin Mo кара образа на героя му да изплува в главата ми след  толкова много време. Голям. Това е да играеш със сърце,  пример за доброто старо корейско кино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...