Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

14 Blades aka. Gam yee wai
Traditional 錦衣衛
Simplified 锦衣卫
Pinyin Jǐn Yī Wиi

Година: 2010
Държава: Хонконг / Китай
Режисьор: Даниъл Лий
Жанр: Екшън / Трилър / Драма
Продължителнос: 103 мин
Езин: Мандарин
Субтитри: Български
IMDB: Линк към IMDB
Период на излъчване: 4 февруари, 2010 (Китай) 11 февруари, 2010 (Хонконг)
Продуцент: Сюзън Чан
Участват: Донни Йен, Уей Джао, Саммо Хун, Кейти Чуй, Чун У, Деймиън Лау и др.

Информация в Asianmediawiki

Повече ИНФО

Официален сайт

Информация в Wikipedia

Плот:

По време на династията Мин китайският император притежавал оръжие, по-страховито от всички останали. Това била "Джин И Уей" (Брокатената стража): тайна защитна организация, съставена от елитни убийци, обучавани в ранна възраст да бранят страната от всякакви заплахи - външни и вътрешни. Техният командир, генерал Цин Лон (Зелен дракон), бил майстор на легендарните Четиринадесет остриета: дървен механизъм, съдържащ в себе си 14 различни оръжия, осем от които били предназначени за разпити, пет за екзекуции и едно, с което да отнеме живота си, ако се провали в мисия.

Но когато императорският двор е превзет от амбициозния евнух Дзя Дзин Джун, брокатените стражи се оказват пречка. Цин Лон е обвинен в измяна и по петите му са изпратени най-смъртоносните убийци на империята. Принуден да бяга, бившият генерал скоро започва да преосмисля принципите си, а очите му се отварят за любовта. Кодексът на Джин И Уей обаче гласи, че единственият изход от организацията е смъртта. Ще успее ли Зеленият дракон да се издигне в небето или ще бъде застигнат от печалната си съдба? Това разберете сами...

 

СВАЛИ ФИЛМА:
оттук
или
оттук

:essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си ,че го гледах миналата година и останах с много хубави чувства. Ами не си спомням много ,много с подробности ,но определени сцени изникват в съзнанието ми и сега като виждам ,че има качен филма в HD формат,пак ще си го дръпна за да му се насладя. Препоръчвам на ,който не го е гледал все още,да го направи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аааа тука има много здрави fight сцени - заслужава си да се гледа, еле па имаше

една женска, млатиха се към края на филма, беше перфектното изпълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така балета минава за бойни сцени ? Балетната трупа и в този филм работеше с пълна пара. Това ще ме държи дълго време далеч от китайски кунг фу изстъпления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@keva: Има прекалено много филми с по-земна хореография в жанра, просто гледаш неправилните заглавия :)

 

От 1991 насам когато Once upon a time in China щурмува екраните, всички превключиха на такова летене, още повече наложено след прехваления (за мен) "Тигър и Дракон". Аз си падам по old school тупалките и също се дразня при прекомерното наличие на "китайска авиация".

 

Гледай всичко до 1988 - в жанра има такива представители пред които всички летящи пеперудки просто стават обратно на какавиди. Кратък списък мога да ти предоставя, за да не бъдеш пак в разочарование :)

 

Warriors Two, Knockabout, Magnificent Butcher, Dreadnaught, Odd Couple, Young Master, Righting Wrongs, Eastern Condors, Millonaire's Express, In the line of duty series, Flashpoint, SPL, Prodigal Son, Fist of Legend, Ong Bak, Chocolate, The Raid, Ninja 2, Drunken Master 1&2 и още много други :)

 

Иначе сред останалите бълвочи през същата година на излизане 14 Blades се отличи - на мен лично ми хареса комбинацията като цяло. Макар и с летежна пудра, беше направен по-стабилно от повечето представители на wire-fu/wuxia pien подкатегорията.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...