Jump to content

Recommended Posts

Две неща се сравняват, ако са от един и същи вид, по общите, едни и същи белези, например коза с коза по козина, не по-пера.

Т.е. далеч не може да се сравняват "Снежната кралица" и "Тайна", различени истории, герои, игра,

виж по силата на драматизма и емоционален заряд, които и двата сериала притежават, те по това може да се сравняват, но тъй като хората различно усещат и там в сравнението има известна доза субективизъм, но като цяло го има/драматизмът за сравнение/. И въпреки че спорът е излишен, все пак тук, всеки може да открие истината за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че защо да не може да се сравняват? И в двата имаме главна двойка и човешки взаимоотношения, две есенциални неща в една драма. Сюжетите естествено са коренно различни, но това не означава, че субективно погледнато не може човек да отдели единият от другият. В secret нямаше толкова силни моменти както в кралицата. Дилемата пред главните в единият е много по голяма от тази пред другият сериал според мен. Сега ако сложим на кантара тежко заболяване и вина за смъртта на даден човек, а от другата страна поставим премеждията от кашата която Ю Джунг сама си я надроби тука +  леко блудкавата и хиперболизирана нещастна любов на героят на Джи Сънг, която доведе до сложните му, но все пак не толкова наглед безнадеждни взаимоотношения с "шофьорката" някак си нещата не ми изглеждат уравновесени. И за да няма изцепки като на Oldy по горе пак заявявам - това си е лично мое виждане и не ангажирам никой с него до толкова, че да преминава зад моята ограда! :slap::bee:

ПП Мога ко искам да ги сравня и по саундтраците?! xD Кое е общото? Ми става въпрос за музика от един жанр и едната песен ми харесва повече от другата понеже солото на китарата е по добре направено..примерно! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен единственото нещо, което слага двата сериала в една графа е, че са стойностни, кой както иска ,така да го разбира.А кой е по-по-най, е субективно, в зависимост от критерия на гледащия, еталони едва ли има,че да трябва да мерим по тях, но пък всеки има глава на раменете.

 

Гледайте, преценявайте! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста отдавна не бях плакала на к-драма. Но "Secret" определено ме разчувства доста. Каста е на ниво. Хеле Джи Сонг е ненадминат. Главната е супер сладурана. Една от добрите драми за изтичащата година. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук повече гледаме сериали със сърцето си, благоуханна, залагаме на чувствата и емоциите, много не ги мислим.

Стойностни са въздействащите еднакво и на ума и на сърцето и всички човешки сетива филми или сериали, но такива са рядкост, и дали скоро ще имаме щастие да ги смотрим таквизи, едва ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук повече гледаме сериали със сърцето си, благоуханна, залагаме на чувствата и емоциите, много не ги мислим.

Стойностни са въздействащите еднакво и на ума и на сърцето и всички човешки сетива филми или сериали, но такива са рядкост, и дали скоро ще имаме щастие да ги смотрим таквизи, едва ли?

Печеливша,  ай ся, песимизъм, уж "звезден мъж" чакаме ;)  и може ли така да издаваш, че сме романтици... отиде ни  авторитетът. :28558:

 

Оценка 9 от 10 за тайната, барабар с  любовта и романтиката и...точка от мен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова съм в форума,но се регистрирах заради този страхотен сериал.

Загледах го съвсем случайно за уплътняване на времето,изгледах го за 3 дни,изчетох темата ,определено ще продължа с корейските сериали.

Браво, имаме си нов любител на корейското!!

За мен най-добрият сериал за годината, но ако трябва да го сравнявам по рев, драматизъм, сценарий, актьорска игра, дори ОСТ и прочее, ще го сравня с един тазгодишен сериал и той е "That Winter, The Wind, The Wind Blows". Всъщност той ми е на 2-ро място в класацията за годината. "Снежната кралица" е в съвсем различен жанр и е сниман в едни по-различни времена, малко по-назад в годините. Корейската сериалната индустрия се променя толкова много с всяка изминала година, че едва ли могат да се правят подобни сравнения. А моите симпатии и пристрастия, естествено, клонят към по-старите сериали. И то се знае защо. Вече сме го коментирали многократно.

Сценаристите на "Тайната" ще ги изкритикувам за едно нещо и то беше на финала..

 

Толкова го чакахме това дете и то се появи, в крайна сметка. Но защо й беше на нашата любима Ю Джонг да го оставя на осиновителката. То бива, бива безмислени саможертви, ама чак пък толкоз?! Не виждам логичност в това нейно решение. В края на краищата такива истини се признават, защото рано или късно се разкриват и колкото по-рано, толкова по-добре, колкото и да са болезнени. За мен това беше единственият недостатък - тази излишна саможертва. Може би и това, че богаташката не си получи заслуженото.

 

Перфектна игра на четиримата главни, бащата на Мин Хьок и мащехата също ми харесаха. Както и асистентчето и приятелките ;))..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В крайна сметка лапето беше забравило истинската си майка и наричаше "мамо" другата. Щеше да е голям шок за него да го откъснат от семейството и да го хвърлят  на ново място с истерична майка и татко в затвора. :D На мен ми се видя логично и ми хареса как го измислиха. Иначе трябваше да направят 4-5 епизода как взимат детето, как то се тръшка и си иска "мама" и как евентуално свиква. Щеше да стане много латино. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В крайна сметка лапето беше забравило истинската си майка и наричаше "мамо" другата. Щеше да е голям шок за него да го откъснат от семейството и да го хвърлят  на ново място с истерична майка и татко в затвора. :D На мен ми се видя логично и ми хареса как го измислиха. Иначе трябваше да направят 4-5 епизода как взимат детето, как то се тръшка и си иска "мама" и как евентуално свиква. Щеше да стане много латино. 

 

 

Не знам, аз разсъждавам като жена и майка. Дори и да реве и да се тръшка в началото, щеше да разбере. Децата ги усещат тези неща. При всички случаи истината е по-добра от лъжата, дори и в такива случаи. Дори и у До Хун бащинското чувство си пролича, че го има, колкото и да е лош.

 

 Ами както и да е. Това е само сериал. Хубавото е, че предизвиква размисъл и чувства. Просто корейците го умеят това..Това ми е една от причините да продължавам да обичам да гледам корейските сериали.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпаднаха ми пет безделни дни и реших да вляза тук да си избера нещо за гледане.

Бях без комп два месеца и последно помня,че си заплюх това филмче.

Голяма грешка направих,че изчетох темата три пъти барабар със спойлерите- знаех кога какво следва и не успях да се насладя на сериалчето както трябва.

В крайна сметка много ми хареса,за пръв път гледам главната актриса и съм очарована от красотата и играта й.

За Джи Сунг само суперлативи,но не мога да свикна да го гледам нещо костюмар- къде- къде по- секси е в "Гадателят " или " Да погълнеш слънцето".

Лошичкият ми е слабост голяма,в началото ,докато все още говореше съвестта у него,чак ми беше жал за постоянното му чуство за вина и се ядосвах на доброволната саможертва на гаджето.После обаче заигра в пълния блясък на гадняр от класа.

Препоръчвам,хубаво и зарибяващо сериалче!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен! Изгледах го и аз на един дъх. Джи Сунг при мен няма конкуренция за номер 1, абсолютен любимец ми е. И тук беше брилянтен. Но главната героиня просто разби всички!! Каква игра, какво нещо. Очите си изплаках покрай нея.

Какъв прекрасен и класически пример за жената, която се доверява на 100% на най-големия идиот и си разбива живота покрай него. Колко много сме такива, ейй! Любов, любов...няма що. А това с детенцето едвам го преживях. Все си мислех, че я лъжат, като излезна от затвора; но после наистина повярвах, че е умряло. И как не можа да си го вземе накрая...ужас, що рев изревах. Адвокатчо също страхотно се справи с ролята, на моменти ми идеше очите да му избода. Но него го знам от '49 дни' и там беше страхотен.

Само страшно ме издразни момента, когато тя отиде да се моли за прошка на оня боклук, дето се опита да я изнасили в ресторанта; че даже и пиене му наля. Е това беше прекалено! Там вече си мислех, 'бива, бива да си тъпа...ама чак пък толкоз!!'. Малко ми дойдоха в повече моментите, в които оставяше да я тъпчат; в образа на силна отмъстителка ми харесваше най-много.
Но най-отвратителния образ ми беше майката на адвокатчо. Тя си беше проста и ужасна от самото начало, и такава си остана до края.

 

А Джи Сунг ме кефи във всякакви образи, включително и като костюмар. Но най-любим ми е в 'Swallow the Sun', където беше по-див и непредсказуем. И също много ми хареса в 'Protect the Boss', такава чаровна откачалка беше  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста отдавна не бях гледала сериал, та понеже хората казват, че по Коледа ставали чудеса и на мен ми попадна малко свободно време и реших да изгледам точно тази драма. За щастие съм си избрала нещо наистина интересно. 
Чак към петата серия зацепих, че Мин Хьок всъщност е пича от "Swallow the Sun"  :28558:  ... Много доба игра показа, почти успя да ме привлече към фен-клуба си. 

още когато Ю Джунг излезе от затвора и и казаха, че Сан е починал, бях сигурна, че това не е така. Обаче и този път корейците успяха да разсеят съмненията ми, тъй като до последната серия нищо не се заговори за мъника ..



Единствената ми забележка е към гримьорите! То бива бива да се оливат с тая пудра, ама чак толкова, айде нема нужда  :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4 епизод съм и драмата наистина е интересна, но!

 

 

Не може да родиш в затвора, детето ти да живее там, баща ти да се разболее и ти да кажеш, че не съжаляваш за нищо!

Значи преди майката (и дъщерята) е "съпругата", е те това не мога да приема.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава песен на Аили, чудесни последни два епизода. Имаше и една целувка трепач, но за мен е доста слаб сериала. Бавен, тегав и безмислен. Не е достатъчно да залееш главната героиня с всички възможни нещастия, които могат да ти хрумнат, да разревеш зрителя и да направиш филм. Особено това с бебето ми дойде малко в повече. В някои корейски сериали това вече е прекалено.Трябва да има и малко идея. Главния, с неговата "леко блудкава и хиперболизирана нещастна любов",( цитирам Razzormaw), в началото беше отвратителен човек, преследващ само отмъщение, пък после стана принц. Не ми харесваше как я тормозеше, но ми беше интересно как ще се промени. Не се промени и с нищо не изкупи вината си. Блестящото присъствие на актьора не компенсира смотания сюжет. Някак си не мога да приема, че отмъщението е нещо кой знае колко хубаво нещо. "Око за око ,зъб за зъб" не ме кефи и като го изкарват най-достойното нещо на тоя свят се дразня. В един момент адвоката стана рицар на печалния образ, но като цяло се оформи като абсолютен "Крал на мухльовците" от всички сериали досега! Само главната "Многострадална Геновева" ми харесваше,

докато не започна нови безмислени саможертви за новата си любов

. Браво на актрисата.

 

Предвидим сюжет от началото до края.

 Главните герои в 50 процента от времето на екран бяха направо заляти от три реда сълзи. Всички те, четиримата. Само това ще запомня - обляното в сълзи лице на главната. Доста глупаво си убих и аз тези часове да го гледам и няма да повторя нищо от същата сценарстка. 

Как извъртяха изчезването на бебето, така че уж баща му издействал да бъде отнето от майка му?Тук няма никаква логика. Просто нямаше интерес да наема жена да наранява собственото му дете! Беше работа на принца, а пък после не било така, другия бил лошия. И защо трябваше да заминава накрая след като беше разведен и свободен? да се самонакаже?!Не ми беше много ясно това.

За пръв път женските образи бяха по-силни от мъжките и леко спасиха положението. Никой от героите е не може да се даде за пример и може би точно това е идеята : Не правете като тях. 1/10.... И "Bally" i "Love to Kill" i "Sorry I love you"  са в пъти по-хубави. Доста са далеч и от "Брулени хълмове", макар че асоциацията беше интересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста хубав сериал . За 2013 поне съм спокойна,че изгледах наистина добра драма.

Страхотна игра на актьорите. Всеки успя да докосне душата ми и да му повярвам какво чувства. Дори и лошите ( то и за това си трябва майсторство).

И при мен както при други по горе ми дойде малко в повече историята с детето. Но така са решили сценаристите.

Иначе финала беше слаааадък,много сладък. :es:

Определено не си изгубих времето. Гледайте :)

 

Разбира се много благодарности за превода на всички участници :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ми се нарежда веднага след Nine :) Обожавам така смислено направени филми, изпипани и от към най-малки детайли ! Въпреки, че съм до средата знам, че няма да съм разочарована и от оставащите серии.

Благодаря на преводачите за положения труд  :kissy: В момента в който приключа с финалната серия ще довърша коментара си :)

 

Както и очаквах не ме разочароваха и останалата половина от серийките :) Страхотен сюжет и перфектна актьорска игра ! Не липсваха и клишета в любовната история , но като ги оставим настрана всичко беше направено така, че да задържи вниманието докрай.

Гледайте го ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как можаха да му направят толкова хубав финал, направо им се чудя. :) Хареса ми доста тази драмичка.  Много се радвам че корейците още правят такъв тип мелодрами. Каквото и да си говорим, в тях най-много ги бива.  Дори в последният епизод се случваха някакви неща, за разлика от някои сериали които разтягат лукуми 5 епизода. Героите ми харесаха защото ги бяха показали с недостатъците им. Това поне за мен ги прави доста интересни, защото наистина можеш да се вживееш в ролите им и да съпреживееш безумието на една корейска драма. Дори действията на прокурора донякъде си имаха обяснение и не беше само той виновен. Този герой усетих че малко прилича на мен, макар че в някои отношения сбърка и стигна прекалено далече.  :) Също много се радвам как взаимно всички си помогнаха къде случайно къде не и в крайна сметка се излекуваха и станаха по-добри.  Има доста поуки, както всеки добър корейски сериал и си заслужава да се види. Тези които обичат мелодрамите е добре поне да го опитат. 

 

Oбаче тази актриса, дето играеше художничката беше толкова себеразрушителна. Определено ще я запомня.  Играеше си с адвоката както си поиска. Този тип жени са меко казано ужасно опасни с този неустоим чар и мистериозно излъчване.  :D

 

744267.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен вече в графа изгледани. На първа - втора серия, си мислех, че всички прочетени суперлативи са преувеличени. Трудно ми тръгна сериалът, но в един момент просто не можех да спра да гледам. Показателно е, че го приключих в рамките на едно денонощие. Такова чудо не ми се беше случвало много, много отдавна.

Не искам да правя разбор на героите и сюжета. Иначе много разсъждения и "мъдри мисли" ми минаха през главата. Всички тях запазвам за себе си, но ще напиша друго. Рядко натрапвам личното си мнение за дадена продукция и казвам "гледайте", но за тази драма, с чиста съвест, ще го направя. Гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го хареса ми главната направо я измъчиха то беше драма драма а сладура голям дивак :28558:  тормоз тормоз любов ама какво да ги правиш корейска му работа но си заслужава отделеното време.за прокурора стрелба и това е толкова дразнещ елемент ми беше :mad:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

       Трудно ми беше да реша да гледам сериала, защото не обичам драми, сълзи и сополи. Само едно искам да разбера, как могат да реват така, че от носовете им нищо да не капва. Аз като ревна, че като ми потече носа и даже да спра с рева, продължавам да подсмърчам драматично. А на тези само им се стичат едни сълзи по бузите - майстори са и ни грим им се размазва, ни нищо.

        Започнах го, поради факта, че изчетох почти всичко, което сте написали и да си кажа честно, повече ми харесват вашите разсъждения, отколкото това, което виждам на екрана. Много саможертва, много нещо. Ако не сте гледали "Гара за двама", по добре го направете. Уникален филм, любими актьори и подобен сюжет - само в частта с това, че друг приема вината, на човекът извършил престъплението.

       От уредените им бракове ми се повръща. От смирението и послушанието им също. За сега не ми харесва, ако си променя мнението ще кажа, разбира се, но едва ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...