Jump to content

Recommended Posts

Поздрав за харесващите на сериала :)

 

 

Аз срещнах един човек,

но даже не си и помислих,

че съм способна да го обикна.

Не, не мога да го обичам.

Не трябва да го обичам,

затова през цялото време избягвах срещите.

Заради мен този човек плака.

Простото увлечение прерасна в безумна страст.

Стана така ,че от неговите сълзи,

аз разбрах, че също съм влюбена.

Аз чувствувам привързаност

и тя става все по-силна с всеки ден.

Аз мисля ,че те обикнах,

защото сърцето ми е готово да изскочи от гърдите.

Аз вярвам, това е тя любовта.

Аз обичам.

Това чувство е много крехко.

Аз не мога да отклоня поглед от теб,

защото се страхувам, че ти ще изчезнеш,

ако направя крачка към теб,за да се приближа.

Тоя ден ,когато за пръв път се видяхме, помниш ли?

Аз изведнъж, за миг почувствувах, че дъхът ми спира...

И всички болезнени възпоминания изчезнаха за миг.

Почти съм уверена- това е любов.

Треперя ,когато ти си до мен.

Обичам те и съм сигурна в това,

но нима е правилно да те обичам?

Колкото и да ми е болно,

може би просто трябва само да те виждам.

Така се страхувам, че ще изчезнеш, ако реша да се приближа.

Но сега всичко е различно,

чувствувам, че нещо  се е променило между нас.

Аз знам ,че те обичам и сърцето ми ,ми помогна да го разбера.

И сега съм уверена.

Аз обичам .Обичам те с цялото си сърце и душа.

И със сигурност знам- това е любов.

И тя е по силна от мен и по-силна от двама ни.

И въпреки страданията и болката, не мога да откъсна поглед от теб.

Единствено се страхувам, да не ме отблъснеш,

ако аз реша да направя крачка към теб.

Сърцето ми,както и преди е пълно със сълзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, благоуханна. Хубаво са го направили руснаците, благодаря за поздравчето и превода.

Няма да казвам, че пак си поплаках, ами... ревла съм си, ама са виновни корейците с тез техни силно човешки, емоционално наситени драми.

Отново благодаря, чудесен превод! :up:

До следващите серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се присъединявам с две ръце към феновете на сериала  :up: Има нещо в него,което ми напомня по-старите корейски драми....това изобилие от емоции(и положителни и отрицателни) и чувства.... в същото време много нежност и разбира се силен драматизъм,поднесен по начин ,по който само корейците умеят....И всичко това изиграно перфектно от всички актьори...

За мен това е сериал номер едно за сезона  :up:

Очаквам с голямо нетърпение следващите епизоди и най-вече непредсказуемия за сега финал :dunno:

За съжаление, за сега залагам на сълзлив край  :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неделният почивен ден премина в депресивно състояние, след като от ранна сутрин започнах гледането на сериала. Дванадесет епизода драма, несправедливости и сълзи, примесени с моменти, каращи ме леко да се усмихвам, направо ме съсипаха. 

Предвид повечето коментари, които прочетох бях подготвена за това пред какво се изправям, и все пак прочетеното не беше достатъчно. 

Самото начало на заплетената история започна съвсем обикновенно и дори дразнещо, особено в частта със семейството на "великия" прокурор. Главната героиня премина през всички граници на наивността, докато накрая изтрезня след всички заблуди, в които живя. Много ми напомни на образа на Канг Ма Ру от "Nice Guy". 

Съжалявах и, съчувствах и, но признавам си честно, в някои моменти се ядосвах, мислейки си че каквото човек сам си направи, никой друг не може. Заради добротата си и сляпата си вяра в хората си навличаше само неприятности и винаги поставяше себе си на последно място. И накрая какво заслужи? За какво и беше тази саможертва? Ако не за друго, поне и помогна да види истинските лица на обичните и хора. Така е в живота. За жалост, добрите хора винаги страдат повече, понасят повече.. Заради добрите си намерения си навличат неприятности и често са използвани от измамници.

Прокурорът, срам за човечеството, долен, безхарактерен егоист, вечно стоящ като страничен наблюдател, страхуващ се да направи една крачка, но способен да се обърне и избяга, а после да остави и да не предотврати друг да поеме вината му. И това ми било прокурор, и с цялата си наглост, въз основа на действията му и всичко, което изтърпя горката жена заради него, като изключим и глупостта и, гледайки я в очите и казваше, че 

го била задушавала и се чувствал в окови, когато била около него. Мне, задушаваше го вината. Всъщност, той не изпитваше вина. Чувстваше се окован от страх, че истината му диша във врата и тайната му е на път да се разкрие, и да загуби всичко, което беше получил с нечии чужди усилия и саможертви.

Постъпката му с детето му беше отвратителна, но 

вярвам, че е още живо и майка му знае къде се намира.

Мин Хьок се превърна в положителен  след като си стъпи на краката и започна да гледа сериозно на нещата. Доволна съм от сютената линия в отношенията между тях с Ю Джунг. Има какво да се види до финала. Някак не виждам романтична връзка предвид всичко случило се към момента и цялата вина и омраза зад гърба им, но може да ни изненадат. 

Се Юн, противно на очакванията ми, не ме ядсова, а напротив, имам вяра в нея и се надявам да се опомни. Предполагам ще има ключово участие в по-нататъшното действие. 

Страхотен сериал, прекрасна актьорска игра, всичко е на ниво, музиката е жестока. Ще отнесе много награди. Нямам търпение за останалите епизоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро :) ето подарък към кафето - превю на еп. 13

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SQq4nYOb8Cs

 

Става мнооого заплетено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм фен на сериала, присъединявам се към всичко написано по-горе.За главната героиня -  добре, обича го,

направи саможертва за прокурора, изтърпя какви ли не унижения и мъчения заради него.Но като видя как тоя гадняр се отнесе с нея и и обърна гръб, как може все още да казва, че тя е извършила убийството,

това вече ми идва прекалено. Мин Хьок в действителност наистина си е добро и нежно момче и ще се радвам, ако между него и Ю Джунг се получи нещо.Страхотна игра на актьорите, и аз преживявам всичко с тях. :up:

Очаквам с нетърпение новите две серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се чудя нещо друго още от 1-ва серия.

 

Наистина ли прокурора е виновен за смъртта на гаджето на Мин Хьок. При катастрофата не се видя да стои човек край пътя, не се видя никаква фигура. Възможно е, да е била убита и тялото да е лежало край пътя и когато катастрофираха да са ударили трупа й. Би било интересно ако е така, по точно като на любител на крими и мистерии ми се иска да е така. Може например бащата на Мин Хьок да е искал да отърве сина си от нея или даже по-скоро Се Юн да я е очистила. В 12-та серия тя каза нещо от сорта "Мислех си, че ако ....(забравих името на мъртвата)... умре, Мин Хьок ще ме обикне". 

Иначе за детето ясно е, че майката на прокурора знае къде е и го посещава, но не мисля, че прокурора е забъркан в това и знае, че детето е живо.

 

 

Мин Хьок и Ю Джунг са разкошна двойка и много се надявам сценаристите да намерят начин да ни зарадват с хепи енд, а и дано има повече романтични моменти в оставащите серии, като сцената от края на 12-ти епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се чудя нещо друго още от 1-ва серия.

 

Наистина ли прокурора е виновен за смъртта на гаджето на Мин Хьок. При катастрофата не се видя да стои човек край пътя, не се видя никаква фигура. Възможно е, да е била убита и тялото да е лежало край пътя и когато катастрофираха да са ударили трупа й. Би било интересно ако е така, по точно като на любител на крими и мистерии ми се иска да е така. Може например бащата на Мин Хьок да е искал да отърве сина си от нея или даже по-скоро Се Юн да я е очистила. В 12-та серия тя каза нещо от сорта "Мислех си, че ако ....(забравих името на мъртвата)... умре, Мин Хьок ще ме обикне". 

Иначе за детето ясно е, че майката на прокурора знае къде е и го посещава, но не мисля, че прокурора е забъркан в това и знае, че детето е живо.

 

 

Мин Хьок и Ю Джунг са разкошна двойка и много се надявам сценаристите да намерят начин да ни зарадват с хепи енд, а и дано има повече романтични моменти в оставащите серии, като сцената от края на 12-ти епизод.

 

И аз точно това си мислех за гаджето на Мин Хьок. :) Наскоро започнах да гледам драмата, която се оказа наистина много добра. Държи те на нокти всяка една серия. Актьорският състав е превъзходен и снимачния екип също. Музиката вече си я тананикам, дори и да не гледам на момента. :D И според мен ще има награди за драмата, заслужава си ги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшна драма :swoon: ! Oтдавна не бях гледала толкова много епизоди наведнъж, но просто нямаше как да устоя. Седях цяла вечер и очите ми бяха  червени от гледане и надути от реване, но продължих да гледам. :cry: Страхотен сериал, който заслужава награди. :up: Абсолютно влиза в моята топ класация. Всико е изпипано: музика,игра,актьори,сценарий - всичко. Евала! Това е драма, която задължително трябва да се изгледа! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

"Мислех си, че ако ....(забравих името на мъртвата)... умре, Мин Хьок ще ме обикне".

 

 

И на мен това ми направи впечатление. Може би Се Юн е била там по време на инцидента и има нещо общо. Много тайни взеха да стават. Кога ще ги разплетат, не знам. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че Се Юн има нещо общо,  с извинение "няма дупе" за такова нещо.

В превюто има едно изречение, в което Ю Джунг казва ,че постоянно мисли за него (Мин Хьок).E, може би е време да започнем залаганията- 4 епизода до края.Залагам, след толкова черни краски за щастлив край.

 

Една жена може да си причини много страдания ,заради любимия мъж, но той никога не може да бъде повече от детето за майката.Това предизвика героинята- не предателството спрямо нея, за това и не го издава според мен , няма доказателства ,а и сама си взе решението да поеме вината, а тя е силен характер, а не помиар..Това не значи обаче ,че няма да го пече на бавен огън,заради детето, както и каза на Мин Хьок, че ще е прекалено лесно да го уволни .За това залагам на щастлив край за майката и детето,компенсация за всичките и страдания, а Мин Хьок,-евентуален бонус за нея. За адвокатчето, ако не полудее от шубе до края, каквото и да му измислят, все ще му е малко, а за Се Юн, ами тя ,такава комплексарка и толкова нещастна, че не и трябва повече, сама си се наказва.Явно ще го раздава мазохистка- в подготовка на сватба.

lRY8nNoJ2Co.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах, че няма да пиша, но не издържах.

 

Ясно, майката на прокурора крие детето. Не съм сигурна обаче, какво е искал да направи той с детето си, че е прибегнала до това.

И на мен все ми се струва, че някой друг е блъснал приятелката на Мин Хьок  първо, дори може и самият Мин Хьок...

Интересно ми е и как се е отървал от бащата прокурора. Ще гледаме...

А за сладка любов между мацката и Мин Хьок, забравете, краят ще е печален. Тя никога няма да приеме любовта му, по простата причина,

че е виновна за смъртта на приятелката му, което и той едва ли може да направи- ще е страст, но за него и нея ще е греховна,

Между впрочем за мен тя също има вина за катастрофата, до толкова, че му отвлече вниманието.

Малко ми дразни тази любов, на любовта от един друг прекрасен филм, по Димитър Димов- "Осъдени души"...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант за щастлив край, ако

приятелката на Мин Хьок е била мъртва вече, когато я удариха, т.е. някой др преди това я е убил. така че Ю Джонг няма да бъде виновна и няма да е чак толкова ужасна връзката им :)

 

Надявам се да се случи нещо и да има положителен край, в който те да са заедно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че

 

 

Майката на прокурора е дала детето в някое сиропиталище или по-скоро в някое семейство за отглеждане с цел да го премахне от живота на сина си, като свързващо го звено с Ю Джунг.
Нали все иска да го жени за по-богата и образована жена.
Странно е, че не казаха каква е причината за смъртта на бащата на главната. Но мисля, че прокурора не го е убил собственоръчно. Мисля, че просто е свалил гривната му, за да го остави да се лута, без да може да се върне при дъщеря си и без да могат да го идентифицират и да им се обадят като го намерят хора да обикаля бездомен. Може после да е умрял при нещастен случай или от болестта си най-вероятно.
Не мисля, че Ю Джунг има каквато и да е вина за катастрофата. Виновен е единствено шофьора при такава ситуация- да си е гледал пътя, а не да е зяпал към нея. А ако и друг е виновен за смъртта на гаджето на Мин Хьок пък съвсем се избистря хоризонта пред главните за щастливо съвместно бъдеще и хепи енд.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Гаджето на Мин Хьок умря в болницата, т. е. е била жива в момента на катастрофата. Не ни показаха в какво точно състояние е била тогава и какво точно е правила на това необичайно място и по това време. Така че, това отваря възможности за много комбинации и възможни решения. Какъв ще е краят? Понеже вече знаем, че всичко може да се очаква от корейски сериал, то и гадаенето си е за лична употреба. Сценаристът може да ни хвърли в джаза само с една врътка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Гаджето на Мин Хьок умря в болницата, т. е. е била жива в момента на катастрофата. Не ни показаха в какво точно състояние е била тогава и какво точно е правила на това необичайно място и по това време. Така че, това отваря възможности за много комбинации и възможни решения. Какъв ще е краят? Понеже вече знаем, че всичко може да се очаква от корейски сериал, то и гадаенето си е за лична употреба. Сценаристът може да ни хвърли в джаза само с една врътка.

 

Е, не е като да не съм съгласна, но как казва Ицето "Който ни рискува, ни пичели" :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Гаджето на Мин Хьок умря в болницата, т. е. е била жива в момента на катастрофата. Не ни показаха в какво точно състояние е била тогава и какво точно е правила на това необичайно място и по това време. Така че, това отваря възможности за много комбинации и възможни решения. Какъв ще е краят? Понеже вече знаем, че всичко може да се очаква от корейски сериал, то и гадаенето си е за лична употреба. Сценаристът може да ни хвърли в джаза само с една врътка.

 

Ми, Дидо, доколкото си спомням, тя се скри точно там, защото точно тогава разбра, че Мин Хьок я търси.

Интересно ми е и друго,

 

тая майка много бързо повярва в смъртта на детето си, ето това не ми се вързва, всяка друга би се съмнявала, по единствнната, майчина причина, че не би искала да е истина... детето й да е мъртво. А за бащата на мацката,той мисля само симулираше лудост... така че как може да се изгуби...Не е това.

Ще чакаме.

А дотогава, може нов сценарий да завържем, няма лошо да си фантазираме, дори ми се струва, че ще е и по-интересен и засукан, като всеки си го завърта със собствената си фантазия...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам нещо  - да не би случайно да съм пропуснала тоя момент или да не съм разбрала, но

Ю Джунг разбра ли, че когато стана катастрофата прокурора видя, че са блъснали жената или си мисли все още, че и той не е разбрал тогава какво е станало ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...