Jump to content

Дни на корейската култура по случай деня на благодарността "Чусок"


Recommended Posts

Здравейте, съфорумци,

 

Корейското посолство организира празненство с програма за деня на благодарността "Чусок", като кани всички нас да присъстваме на събитието.

Ето и програмата за желаещите.

 

 

6499846x.jpg

 

Ден първи - 19.09.2013

 

1. 19:00 часа - Военен Клуб - концертна зала.

2. 20:00 часа - коктейл - зала "Галерия".

 

6502209e.jpg

 

Ден втори - 20.09.2013 - Киномания :)

 

1. 13:00 часа - кино "Люмиер" - "Pacemaker"

2. 16:00 часа  - кино "Люмиер" - A Barefoot Dream

3. 19:00 часа - кино "Люмиер" - "Papa"

 

6499844y.jpg

 

Корейска кухня - 19 - 21.09.2013

 

19.09.2013 - Зала "Галерия"

20.09.2013 - 12:00 - 13:00 часа - фоайе кино "Люмиер".

20.09.2013 - 15:00 - 16:00 часа - фоайе кино "Люмиер".

20.09.2013 - 18:00 - 19:00 часа - фоайе кино "Люмиер".

21.09.2013 - 12:00 - 16:00 часа - фоайе кино "Люмиер".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова Ви завиждам на всички от София,аз  от дълбоката провинция няма да мога да се включа.Моля Ви идете и после разказвайте!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че и тази есен ще носи корейски полъх. Аз лично ще мога единствено на празничния концерт да отида и "Papa" да гледам. Който има възможност нека види и другите два филма, знам, че си струват.

Да не забравяме и възможността повече хора да опитат корейска кухня. Чудесна идея.

Задочни благодарности на организаторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече знаем ще празнуваме денят на благодарността "Чусок".

 

Има специална изненада за почитателите на традиционна корейска кухня.

 

На 19.09.2013 - Зала "Галерия", всеки един от нас ще има възможността "обилно" да пробва всички вкусотии. Организаторите споделиха с нас, че количествата са огромни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с провеждането на Корейските дни, от корейското посолство молят за вашата помощ. Те имат нужда от 4-5 човека, които да им помогнат с организирането на няколко игри в деня на събитието. Основната ви задача ще е да обясните правилата на участниците и да направите кратка демонстрация. За услугата ще ви бъде заплатено. Ако има желаещи сред вас, да ме потърсят на ЛС най-късно до утре следобед, за да мога да ви запозная с представител от посолството, който ще ви е координатор. Срещата ще я осъществим в сряда или четвъртък след 18 ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Христина, ако не ме направят на селски труженик на 21-ви (доста е възможно), с приятелката мислим да отидем. Предполагам ще тръгнем с влак, сутринта в събота по-рано, връщането вероятно същия ден нощес. При теб какъв е планът?

Ако има и други навити от тук да си кажат, да се разберем нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сигурно е поредната приумица на посолството. Изобщо не са споменавали за покани. Вече не знам какво да мисля. Поне в събота входът със сигурност ще е свободен, защото организатор са от корейската асоциация, а те са по в час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми концерта , на добро ниво  , а и подбраната музика беше по -  мой вкус .  Сопраното и изпълненията и най - много ми допаднаха ( имаше хора които заснемаха , така , че ще може да се видят и от тези които нямаха възможност да дойдат ). Добра обстановка и настроение ! 

  Коктейла и организацията му , не бяха както трябва ... 8 маси ( за 300 души :) ) и 4 сервитьора , много от хората се отказаха и тръгнаха ,  Лично аз след 1 час чакане на опашка , ръгане с пенсьонери ( бяха се внедрили в нашите  ''стройни'' редици , след изпълнението ) , успях да се добера до мечтаното кимчи . Разбира се пробвах и други традициони корейски ястия , прокарвай ки ги с оризово вино ( което доста ми допадна).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Входа беше с покани,а нали уж свободен вход щеше да е.Да не се окаже само че и утрешната програма е с покани.

 

Входът беше свободен!

Имаше хора на входа, но просто питаха " За какво сте тук?", след което ни пускаха.

Мои приятели влязоха по време на концерта - без проблеми.

Концертът беше страхотен. Не разбирам от класика, но определено настръхвах като слушах сопраното.

Относно коктейла - figil е прав. Организацията бе много зле. Имаше малко маси - навън (беше доста хладно) и само един "бар", от който да си вземеш храна. Все едно си в училищен стол. Минаваш с чинийката и ти сипват...

Като цяло присъствието на доста хора на пенсионна възраст, дошли за по едно безплатно хапване и пийване, забавяха нещата с храната.

 

 

п.с. На входа имаше един дядо (приличаше на бездомник), който искаше да влезе, но не го допуснаха :(

п.с.2 Концертът продължи 2 часа, а не както бе по програма. - това наистина бе неприятно, особено за учениците, които дойдоха специално да хапнат корейска кухня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Входа беше абсолютно свободен. 
Концерта - страхотен, като девойката с обоя ми стана любимка. Въобще всички изпълнители се справиха чудесно (според моя непрофесионален слух).

Кухнята не знам от кой ресторант беше, но наистина беше вкусно.

Организацията можеше да е по-добре, но като цяло събитието много ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е бил свободен входа на мен защо ми искаха покана и даже ми обесняваха че бил свободен за ученици от някои училища а за всички други бил с покана.А относно стареца охраната отиде да вика полиция за да го изхвърлели понеже той не искаше да си тръгва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...