Jump to content

Recommended Posts

Where the Sky Meets the Sand

 

spacer.png


Други заглавия: Fah Jarod Sai

Страна: Тайланд
Година: 2013
Жанр: драма, романтика, екшън
Епизоди: 11

Участват:

Tui Teerapat as Colonel Sharif
Kwan Usamanee as Michelle Delaroni
Stephan Santi as Robert
Aimee Morakot as Kasfiya / Cathy
Arnus Rapanich as King Ahmed
Nok Usanee as King Ahmed’s Wife
Sammie Puntitha as Princess Chalida

Tik Shiro as Prince Oman


Сюжет:
Michelle е сираче израснало в манастир. След като завършват образованието си, тя решава да приема поканата

на приятелката си Cathy да се установи в родината ѝ, кралство Hinfara, където двете ще преподават на деца.
Cathy си има любим, французинът Robert, но родителите ѝ не го приемат, защото тя вече е избрана

да стане жена на крал Ahmed. Cathy не е склонна да отстъпи, затова след едно недоразумение,

което я кара да ревнува от приятелката си, тя прави така, че Michelle да заеме място ѝ и нея да отведат в двореца.
Измамата бързо е разкрита, но кралят все пак прави предложение на Michelle, която го приема по-скоро от страх.

В деня на сватбата Oman, роднина на краля, предизвиква въстание и преврат, за да завземе властта.

Sharif, добър приятел на краля и кралски офицер, спасява Michelle и двамата успяват да избягат.

Предстои им сериозна борба за оцеляване в суровата пустиня, изпитания и премеждия, които ще ги сближат.

Освен това мирът и законността в Hinfara трябва да бъдат възстановени, а предателите наказани.


Трейлър

 

Сваляне:
онлайн с английски субтитри
свали с eng. hardsub
онлайн без субтитри

онлайн с английски субтитри
свали с руски субтитри

онлайн с български субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да кажа за сериала... най-хубавото нещо в него е, че има бг субтитри. Слаби актьори (ама поне повечето радват окото), кофти сценарий, глупави реплики бол и т.н. Това ми е едва втория тай сериал и не мога много да съдя, но изглежда, че и техните главни героини са със затруднена мозъчна дейност, както 99% от корейските им посестрими. Е, поне таз девойка има хъс, та не ме дразнеше твърде.

Като цяло има хубави моменти, красиви дюни, архитектура и мнооого шляене из пустинята (не го гледайте без бутилка студена вода наблизо). Има и един главен герой, много мило и убедително налапал джама по главната, чак жал да ти стане по някое време (е, сладки са двамата, признавам).

Този, който им е налепил тия кошмарни изкуствени бради, е трябвало да го заровят прав до шията в пясъка поне за ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много отдавна трябваше да сложа  това в темата  , но ...по-добре късно , отколкото ...

 

Сценарият на сериала  "Fah Jarod Sai" / "Когато небето се среща с пясъка"/ , е адаптиран от популярен роман със същото име , издаден през 1961г, написан от тайландската  писателка  Sopak Suwan, която е живяла  известно време  в Близкия изток. 

Сериалът  има  дълга история и , а самото му излъчване по телевизията  е свързано с обществен скандал. 

Снимките му продължават 3 години , защото е заснет частично в Египет и то точно по време на революцията от 2011 година.

Eдва е излъчен 4 епизод, когато тайландски мюсюлмански организации  искат  той да бъде забранен и свален от ефир .

Сред  многото причини  за това са  показването на насилие над  деца  и жени,  консумация на вино, твърде  негативно изобразяване на мюсюлманите ; показване на докосвания  и взаимоотношения  между  мъже и жени без брак  и т.н , които са в против законите на шериата .

Телевизионният канал застава зад продукцията си , базирайки се на литературната основа. Започва се сериозна обществена полемика „за” и против”.

Накрая  се стига до споразумение – ислямски експерти и представители на продукцията преглеждат оставащите серии и изрязват неприемливите за протестиращите сцени.

Резултатът е , че сериалът  ,поради тази цензура, е намален от  12 на 11 серии , като още в 5 серия  се вмъква една допълнително заснета сцена на  неофициалната сватбата между Мишел и Шариф , като чрез нея се  решава на един от основните  спорни  въпроси , а именно контактът и взаимоотношенията  между мъж и жена без брак.

Информацията е взета основно от  тук

 И оригинални материали от времето на въпросния скандал : тук  , тук  и тук.

 

И една статия за авторката , една значителна част от книгите на която са основа за редица познати тайландски сериали.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал съм го гледала преди време и на мен ми харесва! Има си своите положителни и отрицателни страни. Като цяло сюжета е изпъстрен с много емоции и лично на мен ми прилича на приказка. Доволна съм от играта на актьорите, справиха се добре с изграждането на героите си. Сериала си струва отделеното време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По смешен отрицателен герой не бях виждала. Просто си заслужаваше да се гледа заради неговите физиономии. Смяла съм се на глас. Иначе наистина беше като някаква приказка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По смешен отрицателен герой не бях виждала. Просто си заслужаваше да се гледа заради неговите физиономии. Смяла съм се на глас. Иначе наистина беше като някаква приказка.

Той си е уникат просто.  :28558: До края така и не успях да го намразя. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...