Jump to content

Recommended Posts

Прави ми впечатление, че корейските сценаристи нещо напоследък се научиха на отворен край и го плякат на всякакви драми, където не пасва. Дано и тази мода отиде в миналото заедно с тайм травела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, аз досега повече го критикувах сериала, но всъщност сценаристката не ме разочарова чак толкова. Краят на мен ми хареса, дори беше по-добър в някои отношения от този на "Тайната". Правя сравнение някакво, тъй като и там имаше битки за наследство, както и споразумения за гласове на акционери. Женитбата по сметка с цел спечелване на още акции и влияние също присъстваше и на двете места.. И любовта между богатият наследник и бедното момиче също... Явно това е наболяла тема при корейците, щом беше засегната и в двата хитови сериала. 

На мен двата последни епизода ми подействаха емоционално, незнайно защо, дори си поплаках малко.

 

Добре е, че наистина не се включиха онези очаквани латино-елементи, а Ън Санг си остана бедното момиче.

 

Моите двама любимци, пак се повтарям, си останаха Секретаря и батко Уон. Баткото, в края на краищата, се оказа доста по-силен и прие ролята на жертвата, за да запази богатството и мира във фамилията.

 

Най-трогателният момент, поне за мен, когато милата му приятелка гледаше снимката за бъдещата женитба в списанието и плачеше. И после, когато и той плачеше сам в кабинета си. Партито и физиономиите в 19 епизод също ми харесаха.

 

Прибавям и аз майките и Йонг До към любимците /дано само да не им пиша грешно имената на героите, че от тези руски субтитри съвсем се обърквам;)/

И.. Не знам кой го обличаше Минчо, въпреки че е лице на разни модни компании, но на края ме издразниха вече с тези къси панталони.

Очаквам блестящото присъствие на всичките звезди от сериала накуп на тазгодишните награди SBS. Доколкото прочетох ще имаме един прекрасен водещ в лицето на Ким У Бин. Може би с този рейтинг и награди ще летят. Макар че според мен Мин Хо не заслужава тази за най-добър актьор /но пък мен кой ли ме пита/. Вчера ми се мерна инфо, че режисьора на "Карнавал на безчестието" го е вербувал за главна роля в новия си филм, така че ще следя с голям интерес как ще се справи.

Да не забравяме, че Минчо ще се бори за награда за главна сериална роля със Со Джи Соп, младият Джонг Сок, Чо Ин Сонг, че защо не и един друг любимец на SBS с няколко награди в лицето на Ко Су. На мен лично ще ми бъде интересно..

Всъщност най-хубавото нещо в сериала беше, че сценаристката отново засегна темата за приятелството.

В заключение.. Сериала не е по-лош от БОФ, така че не бива да го критикуваме толкова. Това се гледа и това се харесва.

Като цяло съм доволна и ми беше приятно да го следя, но най-вече съм доволна от хубавите личица на децата и нелошата музика. ;))

Ха Нъл го гледах вече в корейското "Хана Кими" и още там останах впечатлена. Надявам се и аз да му възложат главна роля, защото има потенциал!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Баткото -  Уж мразеше малкия, па все го хвалел на каката.



Аз в онзи момент си мислех, че баткото всъщност не е казвал тези неща на глас. Просто момичето го познаваше прекалено добре и каза това на Тан, все едно са думи на брат му, докато най-вероятно той дори не е говорил за брат си. За мен тяхната връзка беше на доста интуитивно ниво и момичето прекрасно разбираше всичко, накрая се пожертва, иначе нямаше да е корейски сериал, добре че нямаше умиране, неизлечими болести и всичко се размина само с мозъчната операция на дядото.


На мен сериалчето ми хареса, когато нямаш прекалено големи очаквания, няма и от какво да се разочароваш. Последните два епизода си бяха спокойни, краят си беше умерено щастлив и без големи драми, аз съм много доволна. Който иска трагедии да гледа друга категория сериали. Вярно е, че можеше да се завършат по друг начин някои връзки - на мен ми се искаше секретар Юн все пак да се събере с майката на Рейчъл, но явно сценаристката не е съгласна, все пак това приличаше на реална история повече.
Хареса ми, че пак имаше някакви закачки - примерно майката на Тан когато каза, че мечтата й била да стане Мис Корея - актрисата е истинска Мис Корея за 1988 г. Сигурно има и други закачки, те са запазена марка на Ким Ън Сук, ако някой е забелязал, моля да сподели.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, след като ми мина първоначалния бяс от пропиления потенциал на иначе нелошото начало, да направя кратък разбор:

 

 

Кристъл, МинХьок и ХьонгШик - разкошни сладурчета. Много свежи, дори кифлата не ме издразни.

Мамите - големи симпатяги и двете. Хеле пък накрая на бутилка соджу бяха такава идилия... :)

Таткото - абсолютно нищожество. Трудно е да си кон с капаци, а когато освен това си и завършен егоист, да му мислят всички останали... Директорката ми е противна още от Градината, та от там и досега упорито копае дъното. Но за такива роли е идеална.

Секретаря - голяма скица. Добре, че го бяха включили, та да внесе някаква логическа нишка в сериала. Щото иначе такава напълно липсваше.

Баткото - колкото и да ми е симпатичен този актьор, колкото и да се стара, ролята си беше абсолютен въздух. Дори налягане нямаше. Уж мразеше малкия, па все го хвалел на каката. Нея уж толкова я обичаше, щеше да се бори - една голяяяяма, кръгла нула. Толкова възможности за изграждане на образа и ни една не оползотвориха. Самата кака пък е страхотна актриса и много ми допада като излъчване, но тук беше толкова втрисащо безлична Геновева, че ми призляваше.

Ха Нъл-чо за мен е откритието на сериала. Не бях го гледала преди, но има какво да покаже. Бих се радвала да го видя в по-главна роля, момчето го заслужава.

Раел/Рахел/Рейчъл или както там са го превели: огромна любимка ми е и си бетонира позицията на 100%. Великолепно изиграна злобна фукла и пълна противоположност на добродушното, завеяно девойче от What's up. Със сигурност ще следя изявите й.

Ким У Бин - знам, че съм го повтаряла до втръсване, но младежът се справи повече от добре. Освен че притежава много силна харизма, има и талант с каруците. За не толкова голямата си възраст и опит, е изключително обран, но не и пестелив в емоциите - показва нужното с точността на аптекар. Стискам всичкото наличен палец да го видим в по-хубава роля, където няма да духа супата до прималяване.

 

Минчо - момчето е много симпатично и се вижда, че се постара, но липсваше всякаква тръпка, искра и интрига в образа му. На тия години не е вече за подобни роли. Друг по-младолик актьор можеше да постигне различен резултат (макар че с този развой на сюжета това е силно невероятно), но в неговия случай тази роля според мен е огромна грешка.

ПШХ - като цяло нелоша актриса, но след силното начало в Tree of heaven нататък продължи с все по-безсмислени и безлични, дори безхарактерни роли. Вероятно именно защото знам, че може повече, толкова ме е яд за куция й подбор на роли. От друга страна с оцъкления овчи поглед, който е константа в последните няколко години, спокойно може да се цани за хипнотизатор. Ама с корейски режисьор не можеш да спориш...

 

В заключение - заложените в началото сюжетни линии имаха огромен потенциал да се превърнат в наистина качествен и различен сериал. Уви, екипът не посмя да се отклони от до болка познатите клишета, а вместо това решиха да ги натикат всичките накуп в общия тюрлюгювеч. Резултатът е повече от плачевен, да не кажа жалък. Съсипаха смисъла от иначе много добрите диалози. До към 18 епизод още можеше да се поддържа жива една малка надеждица за смислен финал, но последните два епизода анихилираха всяка идея за наличие на сиви клетки в главата на корейския сценарист. Уви.

 

 

Ма така илюстративно си го казала, че само ще кажа x2  :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, след като ми мина първоначалния бяс от пропиления потенциал на иначе нелошото начало, да направя кратък разбор:

 

 

Кристъл, МинХьок и ХьонгШик - разкошни сладурчета. Много свежи, дори кифлата не ме издразни.

Мамите - големи симпатяги и двете. Хеле пък накрая на бутилка соджу бяха такава идилия... :)

Таткото - абсолютно нищожество. Трудно е да си кон с капаци, а когато освен това си и завършен егоист, да му мислят всички останали... Директорката ми е противна още от Градината, та от там и досега упорито копае дъното. Но за такива роли е идеална.

Секретаря - голяма скица. Добре, че го бяха включили, та да внесе някаква логическа нишка в сериала. Щото иначе такава напълно липсваше.

Баткото - колкото и да ми е симпатичен този актьор, колкото и да се стара, ролята си беше абсолютен въздух. Дори налягане нямаше. Уж мразеше малкия, па все го хвалел на каката. Нея уж толкова я обичаше, щеше да се бори - една голяяяяма, кръгла нула. Толкова възможности за изграждане на образа и ни една не оползотвориха. Самата кака пък е страхотна актриса и много ми допада като излъчване, но тук беше толкова втрисащо безлична Геновева, че ми призляваше.

Ха Нъл-чо за мен е откритието на сериала. Не бях го гледала преди, но има какво да покаже. Бих се радвала да го видя в по-главна роля, момчето го заслужава.

Раел/Рахел/Рейчъл или както там са го превели: огромна любимка ми е и си бетонира позицията на 100%. Великолепно изиграна злобна фукла и пълна противоположност на добродушното, завеяно девойче от What's up. Със сигурност ще следя изявите й.

Ким У Бин - знам, че съм го повтаряла до втръсване, но младежът се справи повече от добре. Освен че притежава много силна харизма, има и талант с каруците. За не толкова голямата си възраст и опит, е изключително обран, но не и пестелив в емоциите - показва нужното с точността на аптекар. Стискам всичкото наличен палец да го видим в по-хубава роля, където няма да духа супата до прималяване.

 

Минчо - момчето е много симпатично и се вижда, че се постара, но липсваше всякаква тръпка, искра и интрига в образа му. На тия години не е вече за подобни роли. Друг по-младолик актьор можеше да постигне различен резултат (макар че с този развой на сюжета това е силно невероятно), но в неговия случай тази роля според мен е огромна грешка.

ПШХ - като цяло нелоша актриса, но след силното начало в Tree of heaven нататък продължи с все по-безсмислени и безлични, дори безхарактерни роли. Вероятно именно защото знам, че може повече, толкова ме е яд за куция й подбор на роли. От друга страна с оцъкления овчи поглед, който е константа в последните няколко години, спокойно може да се цани за хипнотизатор. Ама с корейски режисьор не можеш да спориш...

 

В заключение - заложените в началото сюжетни линии имаха огромен потенциал да се превърнат в наистина качествен и различен сериал. Уви, екипът не посмя да се отклони от до болка познатите клишета, а вместо това решиха да ги натикат всичките накуп в общия тюрлюгювеч. Резултатът е повече от плачевен, да не кажа жалък. Съсипаха смисъла от иначе много добрите диалози. До към 18 епизод още можеше да се поддържа жива една малка надеждица за смислен финал, но последните два епизода анихилираха всяка идея за наличие на сиви клетки в главата на корейския сценарист. Уви.

 

 

И аз се подписвам под написаното от теб! Да не се повтаряме! :)

 

Този сериал се оказа голямо разочарование. Като сценарий. Много добре измислени и развити отрицателни герои, които накрая сценаристката омаза тотално. Чак ми стана жал за тях. Тъй като печелеха все по-висок рейтинг, накрая ги натика едва ли  не в калта. Не събра дори любимата ми двойка! Гадина! Рейчъл трябваше да тича непрекъснато до казармата, а не смутено да си лафи за кино със симпатията си! Йонг До поне остана с единия си приятел, с Минчо така и не възвърнаха приятелството си. Намерил си бил майката - ако това е положителна емоция за някого, мен от нея ме втриса. Живееше си много добре и весело без него. А жестокият му баща го учеше как да печели битки в жестокия свят на парите в Корея и накрая мислеше единствено за сина си. По-хубаво изобщо да не бяха намесили тази дропла!

 

Винаги съм се чудела защо не харесвам и не вярвам в приказката за Пепеляшка! То си имало причина! Разбрах го в последните години, откакто гледам корейски сериали. Всички Пепеляшки са се сбрали в Южна Корея. И не мърдат оттам докато не се намърдат до някой богат наследник! :rofl:

Сериал, който май няма да запазя, уви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала много ми хареса, а очаквах обратното и подходих към него с голяма доза скептицизъм и предубеденост. Но истината е, че ми допадна и го следях с интерес. Прави сте, че донякъде сценария беше клиширан и накрая повечето герои останаха уж нещастни, но според мен финала, който Тан разказа на Ън Санг наистина би се случил в едно недалечно бъдеще.

 

 

Йонг До откри майка си и за него това беше най-важно от всичко на света. Може би с Тан не се сприятелиха отново заради Ън Санг, но се оказа, че дори "врагове" съумяха да застанат един до друг в битките, а това е заявка за добро приятелство в бъдеще.  

Рейчъл не остана с Тан, но за сметка на това подобри студените отношения с майка си. При нея всичко беше за добро, тя стана малко по-добра. Спечели на своя страна брат и приятел, което не би се случило, ако завинаги останеше в балона, който си беше създала. 

Двамата бащи напълно заслужиха краха си и все пак накрая осъзнаха какво наистина е важно. Срамното беше, че децата трябваше да им го покажат. 

Бащата на Тан и Уон, замъглен от представите за империята, създаде пропаст между двамата братя. Въпреки това, Тан, с постоянството си и добронамереността си успя да я прескочи и да накара Уон най-накрая да го приеме за брат и съюзник. 

Честно казано, яд ме е, че героя на брата беше толкова малко развит. Можеше още. Можеше да се бори за любовта си и накрая да спечели. Но от друга страна, за него по-важна беше работата и фирмата, но когато получи желаното се оказа сам и опустошен в големия кабинет. 

 

 

Майките бяха едни от най-важните характери в сериала, като всяка допринесе много за него. Без точно тези колоритни актриси, вярвам, че нямаше да са толкова наситени като образи.

Прекрасна актьорска игра на абсолютно всички. За пръв път Минчо ми хареса напълно. В другите му сериали, нещо винаги не му достигаше, но тук, дали заради персонажа на Тан или заради играта му, много ми допадна. 

Шин Хье, винаги ми е била симпатична и чаровна като актриса. Не разбирам забележки от рода на тези, че имала дебели крака и кравешки поглед. Дори и така да е, досега не съм виждала лоша игра от нейна страна. Харесаха ми като екранна двойка с Минчо, както и пресъздадоха добри моменти като Ън Санг и Тан. 

С Йонг До също имаха хубави моменти. 

Страшно симпатични ми бяха Бо На и Чан Йонг. Искрено съм се забавлявала на техните сцени. Няма защо да ги изброявам поименно, прекрасен каст и страхотна игра на всички актьори. 

ОСТ-а също ми хареса. Някой знае ли от къде да го изтегля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко ме разочарова това сериалче, но като цяло става за губене на времето. Сега като се замисля щом съм го чакала и гледала всяка седмица явно с нещо ме е заинтригувал :))

И за да не се повтаряме и аз ще кажа:

 

Така, след като ми мина първоначалния бяс от пропиления потенциал на иначе нелошото начало, да направя кратък разбор:

 

 

Кристъл, МинХьок и ХьонгШик - разкошни сладурчета. Много свежи, дори кифлата не ме издразни.

Мамите - големи симпатяги и двете. Хеле пък накрая на бутилка соджу бяха такава идилия... :)

Таткото - абсолютно нищожество. Трудно е да си кон с капаци, а когато освен това си и завършен егоист, да му мислят всички останали... Директорката ми е противна още от Градината, та от там и досега упорито копае дъното. Но за такива роли е идеална.

Секретаря - голяма скица. Добре, че го бяха включили, та да внесе някаква логическа нишка в сериала. Щото иначе такава напълно липсваше.

Баткото - колкото и да ми е симпатичен този актьор, колкото и да се стара, ролята си беше абсолютен въздух. Дори налягане нямаше. Уж мразеше малкия, па все го хвалел на каката. Нея уж толкова я обичаше, щеше да се бори - една голяяяяма, кръгла нула. Толкова възможности за изграждане на образа и ни една не оползотвориха. Самата кака пък е страхотна актриса и много ми допада като излъчване, но тук беше толкова втрисащо безлична Геновева, че ми призляваше.

Ха Нъл-чо за мен е откритието на сериала. Не бях го гледала преди, но има какво да покаже. Бих се радвала да го видя в по-главна роля, момчето го заслужава.

Раел/Рахел/Рейчъл или както там са го превели: огромна любимка ми е и си бетонира позицията на 100%. Великолепно изиграна злобна фукла и пълна противоположност на добродушното, завеяно девойче от What's up. Със сигурност ще следя изявите й.

Ким У Бин - знам, че съм го повтаряла до втръсване, но младежът се справи повече от добре. Освен че притежава много силна харизма, има и талант с каруците. За не толкова голямата си възраст и опит, е изключително обран, но не и пестелив в емоциите - показва нужното с точността на аптекар. Стискам всичкото наличен палец да го видим в по-хубава роля, където няма да духа супата до прималяване.

 

Минчо - момчето е много симпатично и се вижда, че се постара, но липсваше всякаква тръпка, искра и интрига в образа му. На тия години не е вече за подобни роли. Друг по-младолик актьор можеше да постигне различен резултат (макар че с този развой на сюжета това е силно невероятно), но в неговия случай тази роля според мен е огромна грешка.

ПШХ - като цяло нелоша актриса, но след силното начало в Tree of heaven нататък продължи с все по-безсмислени и безлични, дори безхарактерни роли. Вероятно именно защото знам, че може повече, толкова ме е яд за куция й подбор на роли. От друга страна с оцъкления овчи поглед, който е константа в последните няколко години, спокойно може да се цани за хипнотизатор. Ама с корейски режисьор не можеш да спориш...

 

В заключение - заложените в началото сюжетни линии имаха огромен потенциал да се превърнат в наистина качествен и различен сериал. Уви, екипът не посмя да се отклони от до болка познатите клишета, а вместо това решиха да ги натикат всичките накуп в общия тюрлюгювеч. Резултатът е повече от плачевен, да не кажа жалък. Съсипаха смисъла от иначе много добрите диалози. До към 18 епизод още можеше да се поддържа жива една малка надеждица за смислен финал, но последните два епизода анихилираха всяка идея за наличие на сиви клетки в главата на корейския сценарист. Уви.

 

 

 

 


х3 :28558:

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше нищо особено. Изгледах го, убивах си времето; нито ме разочарова, нито ме впечатли. И със сигурност след най-много месец няма и да си спомням точно за какво ставаше дума, просто защото то нищо и не стана. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволна...но последният епизод щеше да бъде по-хубаво наистина да е изминало толкова време и така.

 

Защо ли главната героиня винаги е надървена когато има сцена с целувка повтарям 'Целувка' ?!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на Коледа излезе "Наследниците" на филм, целия сериал в 100 минути. Има вече англ.субки, не знам дали ще има и бг превод.

Някой, изгледал всички серии, нека му хвърли едно око и да каже дали показва историята коректно и да спести 20 часа време на негледали като мен :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Heirs е пълна боза, аз не можах да гледам след 11 епизод. Има потенциал за нещо интересно, но сценаристите и режисьорите не са били смели достатъчно! Разчитат на познати клишета и стандартни ситуации. Обаче хората които го харесват се кефят на актьорите и част от удоволствието е да ги гледаш повече време на екран. Както и да има повече от въпростните стандартни ситуации, че да не е баш като гледането на ревю и да могат да показват някакви "чувства". Та не знам този "филм" за който говориш какво може да оправи...Най-много да развали единственият плюс на сериала - точенето на лиги, няма да е 20 часа.    :) Но пък като не съм гледал края, може и аз да му хвърля едно око. Къде е?

 

 

Само се надявам да са махнали сцените, дето са върха на тъпизма. Пак Шин Хе обикаля по улицата (или супермаркета дето спи, или двора на училището) и У Бин(прецакания) я засича и почва да я дразни . Съвсем "случайно" Мин Хо минава оттам, онзи го вижда и я прегръща (хваща я за ръка... или нещо такова ), за да може Мин Хо да ги види. И това ми било мъже, детски истории. :). За 11 епизода всички романтични интриги бяха от подобно естество.  Ако това е начинът мъже да се борят за любовта, по-добре да се бяха скубали за косите или нещо такова.  :) И не мога да разбера още едно нещо. Когато е ясно че двама души имат чувства един към друг, ти къде си тръгнал да се месиш бе? Героинята на Пак Шин Хе е толкова елементарна, че от километри е ясно че има чувства към Ким Тан. Вместа да защитава любовта на хората, той тръгнал да се бори нашия... за неговата любов. Нямат да се оправят корейците скоро в това отношение.  :28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратката версия - като избереш четвъртия линк за сваляне, излиза най-отгоре.

Има коментари, че са отрязали почти напълно героинята Кристал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тцтцт защо ли са я отрязали? Тя си беше шматка, но двамата с приятеля на ПШХ бяха много сладки, даже почнаха да ми харесват, когато ги гледах. Депресирания пич също ми беше един от любимите герои жалко, че нямаше повече сцени с него. Даже Рейчъл, която в началото ми бъркаше в червата към края почна да ми харесва. Баткото беше любимец на всички предполагам, само дето за него свърши малко по гадно всичко. Майките бях големи образи ;д Как само хвалеха само собствените си деца. Ким Тан и Ън Санг бяха баси скучните и супер тъпи жалко, че точно те са главните герои, а няма с кво да впечатлят толкова нито имаше химия между тях. Даже не ми се коментира за тях. И последно, но не на последно място моя любимец Йонг До <3 гаден, добър всякак ми харесваше според мен беше един от най добрите образи в този сериал. 

Само защо накрая майка му се появи?????

 

Края изобщо не ми хареса. Останаха толкова много въпроси в главата ми.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,че те са отрязали най-яката героиня в сериала. Кристал и онова момченце си бяха най-готината двойка в сериала и най си ме радваха.Аз заради тях го и изтърпях до края. Такова сладко цундере беше.

Демона е извадил тежката артилерия. Явно доста разочарован е останал за да нахрани така сериала. Присъедниявам се напълно към неговото мнение. Голям потенциал но за съжаление до там. А онова русо хамериканче от началото,още сънувам кошмари заради него. Как може такова недоразумение,което и за в ниско бюджетен хорър филм не биха го снимали и то дори и в роля къде само ще стърчи брадва от кухата му лейка. Пак много ще му е. Отврат.

Но заради високият рейтинг едва ли ще си вземат поука сценаристите,режисьора и прочие. Жалко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като чета повечето изказвания, се зачудих аджеба да си загубя ли мързеливото времето с него ? Толкова ли е зле, аз лчно изгледах първата серия и не ми се стори бозичка, но от една серия какво може да се очаква .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като чета повечето изказвания, се зачудих аджеба да си загубя ли мързеливото времето с него ? Толкова ли е зле, аз лчно изгледах първата серия и не ми се стори бозичка, но от една серия какво може да се очаква .

 

Ако няма какво да правиш и ти трябва за да си губиш времето сериала става. Има яки пичове, на които да се нагледаш.  Според мен това, че повечето коментари са негативни се дължи на това, че още преди да започне сериала всички бяхме с много високи очаквания. Особено след, като казаха, че сценариста ще е този, който е писал "Тайната гради". И повечето хора тук във форума според мен очаквахме нещо толкова добро, колкото градината, но за жалост в действителност нещата се развиха по друг начин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...