Jump to content

Recommended Posts

Да, настъпи истинско раздвижване в 12 еп. (щото 11 си беше истинска скука).

Йонг До от Лошко ще се превърне в Добряка, така ми се струва на мен.

Ще се сдобрят с Мин Хо, който пък ще се сближи с брат си и горко им на дъртите :D

Сега ми е интересно накъде ще тръгне сериалът като цяло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, леко емоционално раздвижване, у почти всички. Това, което направи, не е толкова заради майка му... колкото да се отърве от годеницата.

И.. щом синхронът се получи, дръвцето зарони сълзи, че и изгората му - огледално и тя...ще да го бъде...

За нещо между Йонг До и Минчовата, вече, съвсем го изключвам, въпреки че като на много от вас и на мен ми се ще... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо до 5-ти епизод ми се струва прекалено нагласено. Навремето гледах такива сериали, защото не знаех много за Корея и всичко ми беше интересно, но това време отдавна мина и съм някакси по-строг към сюжета. Съвпаденията бият на очи повече от нормалното. Имам предвид дори за корейски сериал. :) Виждам че актьорите се стараят, ама дали заради тези дразнещи моменти, дали заради нещо друго, романтичната част изобщо не я усещам. Park Shin Hye отново е с дразнеща роля и изобщо не помага. Дали по-напред стават по-интересни неща? Или пък някой герой го развиват повече? Изобщо има ли смисъл да продължавам да гледам, ако досега не ме е грабнал? Щях да се поровя в темата, ама не ми се четат няколко страници за кофти целувки и не искам да си издам някой ключов момент от сюжета. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, аз съм проспала коя е сценаристката?! Защото също не следя многобройните коментари. Та тъкмо реших да критикувам и тогава видях. Ами изненадана и разочарована. Много слаб сценарий за авторката на "Тайната градина" и "Джентълмените". От 10 и 11 епизод най-вече съм недоволна, понеже си бяха направо бозави. Язък за този хубав каст, дето го похабяват. И според мен се раздвижиха на 12-ти действията, но пак ме хвана яд. Какви са тия глупости, че един богат наследник трябва да мисли само как да умножи акциите и парите на семейството и да няма право да се ожени за бедно момиче?? :mellow:. Па после да си хваща любовница и да стадат извънбрачните му деца. Те истинските принцове вече се женят за момичета от народа, а нашите там бащи съвсем са се побъркали?! Нещо не схващам. Че в кой век живеем?! Или бащата на Тан някакъв театър играе?! И този режисьор наистина няма ли да им каже как се целуват млади и влюбени хора, защото и мен ме дразнят /макар че ставам банална/. По-добре да нямаше изобщо целувки или по челцето да са, че да не е толкова дразнещо. На превюто едно гледаш, а то на края друго се получава. Сто пъти беше по-добре в "Училището", дето нямаше тем подобни. Залагам на Батко Уон и У Бин да покажат нещо различно в чувствата!!

Той Минчо явно толкова си може, а и изобщо не му подхожда ролята в този сериал.

И аз съм явно от групата, дето гледа повече сериала заради мъжорята от пълнежа. Абе всичките хубави. Тези двамката сладури от групичките и те се справят идеално. И от майките доволна много. Майките на Тан и Ън Санг са уникални просто!! 

П.П. Бих разменила местата на Канг Ха Нъл /сонбето/ и Мин Хо, ама кой ли пък ме пита. Да не критикувам повече звездата на сериала, че сега ще скочат да го защитават фенките.. :28558:

Просто ролята не е за него, а не че ми е антипатичен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той Минчо явно толкова си може, а и изобщо не му подхожда ролята в този сериал.

 

П.П. Бих разменила местата на Канг Ха Нъл /сонбето/ и Мин Хо, ама кой ли пък ме пита. Да не критикувам повече звездата на сериала, че сега ще скочат да го защитават фенките.. :28558:

Просто ролята не е за него, а не че ми е антипатичен..

+1

Знам, че пича има много фенки (аз никога не съм била от тях), но да гледаме обективно на нещата. Той на колко е години вече и докога ще му дават роли на богат ученик, влювбил се бедната си съученичка... Все пак, според мен, една по-улегнала и сериозна роля би му вървяла повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

Знам, че пича има много фенки (аз никога не съм била от тях), но да гледаме обективно на нещата. Той на колко е години вече и докога ще му дават роли на богат ученик, влювбил се бедната си съученичка... Все пак, според мен, една по-улегнала и сериозна роля би му вървяла повече.

но той няма да може да изиграе такава роля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че Мин Хо си има роли дето е извън това амплоа и не е само да играе Джунпьовци и тем подобни. Просто при него нещата не успяват да преминат извън посредственото и дори да му дадат перфектният сценарий и персонаж пак няма да успее да завладее публиката с нещо по различно от къдравия перчем и влажният поглед дето замазват очите на фанатичните му последователки. Тук обаче нито сценарият е читав, нито героят му е нещо особено, всъщност такава посредствена роля си лепне точно на посредствен на актьор. Както беше оная народна мъдрост "всяка жаба да си знае гьола, за да не я стъпче вола" или нещо от сорта.. :D Защо да ти дават сериозна роля изискваща пълно себеотдаване и талант за да минеш сух през настините с драма сцени след като възможностите ти стигат само да изиграеш Пинокио или Буратино в някоя училищна пиеска? Е Мин Хо не е чак толкова зле за да го сравнявам с марионетка ама щом досега не се е научил кога? Но така или иначе най големият проблем тук далеч не е кадърността на актьорите, а просто историята не струва. В BOF нещата бяха взети наготово от японска манга и то не коя да е, а и онова дребното там в корейският римейк теглеше здраво каручката, докато нашият човек си вееше перчема отзаде заедно с останалите готованкоци.

 

ПП Ако е повтарял клас е било заради английският

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи предлагам Рейчъл да я дадат на големия батко, който толкова ентусиазиран, че чак толкова хладнокръвно се отказва от тази, която обича заради наследството.  Ким Там да го лишат от наследство и каквото там имат да му дават да стане беден, като ПШХ да се вземат двамата и цял живот да си бачкат почасово и след някоя следваща година Танчо да осъзнае какво грешка е направил с избора си на партньорка. Йонг до да нарита тъпия си мазен баща и да продължава да си бъд.е хейтър да си намери някоя яка, луда глава като него. Бо На и другия пич не ме дразнят може и да се вземат. Тая майката на Рейчъл е много гадна ай за нея пък - нека фалира и дъщеря й не я иска след което стане чистачка на тоалетни ;д Макар и да ми е любимец депресирания пич да гръмне майка си след, което и себе си и приключи с всички проблеми ;д 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но той няма да може да изиграе такава роля

евентуално бихме могли да разберем в бъдещето, или пък не... кой знае

 

 

Съгласна съм и с Razzormaw - всяка жаба да си знае гьола. Според проблемът идва от това, че искат да го популяризират супер много и го бутат навсякъде.

Той и сценарият е слаб, но все пак можеха да се постараят повече за главните роли да намерят по-подходящи хора. Просто искат да привлекат тийн момите, и затова може би са заложили на него.

Според мен този сценарии едва крета и то благодарение на Йонг До, Рейчъл, баткото и родителите (за Йонг До разбира се нищо лошо не мога да кажа :i love this: ). Просто това са интересните персонажи. Въпреки това смятам да го доизгледам, да видим как ще се развият нещата. Дано не остана много разочарована. :dunno: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда тази Рейчъл още като го дропих споменах тука, че има потенциал. Самата героиня е интересна, а актрисата й придаваше нещо като класа. Всъщност май вече го споменах преди, но аз очаквах тук главната героиня да е нещо подобно. Може би заради заглавието -> "наследниците" или защото още бях под добрите впечатления оставени ми от една от централните фигури в I summon you gold, която си беше нещо наистина забележително. Вместо това обаче тука заложиха на добре изпитаната стратегия с "бедната смотла", което поуби доста интригата поне за мен. Тея корейци така експлоатират тази тема с разликата в социалният статус, че няма накъде повече.

Истинската загадка обаче е как може човек, който е измислил толкова интересна и комплексна история като Тайната градина да сътвори такава боза..Сега в квато и творческа криза да си нямаш оправдание, когато такъв сериал ти присъства в резюмето. Все едно Моцарт или Бетовен да сътворят някаква какафонична мелодия на гъдулка или гайда и да я цапнат между симфониите за пиано. Освен ако не е написала друг сценарий и кучето или котката й са го изяли и е трябвало да представи нещо набързо скалъпено. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Истинската загадка обаче е как може човек, който е измислил толкова интересна и комплексна история като Тайната градина да сътвори такава боза..Сега в квато и творческа криза да си нямаш оправдание, когато такъв сериал ти присъства в резюмето. Все едно Моцарт или Бетовен да сътворят някаква какафонична мелодия на гъдулка или гайда и да я цапнат между симфониите за пиано. Освен ако не е написала друг сценарий и кучето или котката й са го изяли и е трябвало да представи нещо набързо скалъпено. :rolleyes:

Явно не си гледал Lovers in Paris  :28558: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би сценаристите не са толкова свободни във фантазиите си колкото си мислите. Най-вероятно на тази сценаристка (която толкова хвалите) и е бил зададен план с ясно очертани граници от маркетинговият отдел. Който от своя страна е проучили какво се търси и какво се гледа най-много.  Да има там някакво бедно момиче, дето дори на 18, единствената и мисъл в главата е да спечели някакви пари. Сложи и там някаква измислена гордост и ето го най-дразнещия персонаж в корейските сериали. Ученичка, пък се държи с 10-15 години по възрастна и опитна. Не и отива просто, остави това че не е реалистична. :)  Отделно на ръка супер противоречията. Спи като бебе в къщата на непознат мъж, в непозната страна... оф няма да продължавам, ще се оплета съвсем.  Имат страхотни актьори корейците, но си е срамота да ги използват по такъв начин. Жалко че наистина е насочен към точно определена аудитория и не всички можем да му се насладим напълно. Има някои интересни персонажи обаче. Примерно тази лошата годеница. Харесва ми нещо в излъчването й. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко прекалявате с последните постове...

Станали сте по-големи хейтъри от Йонг До, ми се струва ;), а той милият, дори не е хейтър, а една наранена самотна душа. Но ще се оправи, ще видите.

И да, сигурна съм, че ще видите, защото въпреки постоянното си плюене, явно гледате!

Да ви се чуди човек, от къде толкова време, че да си го губите и с продукции, които уж не харесвате.

 

Предлагам да заровите томахавките, които развявате срещу сериалчето, да му дадем шанс да ни забавлява още 6 епизода и кой от където е. Явно не е нивото, което много от нас очаквахме, обаче пък е такова eye-candy-нещо-си... така че си заслужава.

Не мисля че героинята на ПШХ е "смотла". Що да е по-смотла от смотлата Рейчъл? Тук можем доста да поспорим.

Не мисля и че Ким Тан е плосък образ. Хич даже. Някой беше писал по-горе, че ако се играе от друг чудеса може да се сътворят. И аз така мисла. Но какво да се прави?! Не раздаваме аз или вие ролите :).

А И Мин Хо, моля ви,имайте уважение поне малко към хората, които ви забавляват. Какъв е тоя Минчо?  Нарицателните нещо м идват в повече. Човекът играе колкото може. Защо търсите да сравнявате,  изисквате, обиждате?

 

P.s. Не целя да обиждам или пък  да разпалвам словесни войни и т.н., ама се издразних. И за първи път ще си призная, че подкрепям dido100. Човекът си каза - това не е за мен, и повече нито губи време да го гледа, нито бълва обичайната си злост :) (това - шегичка ;) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, какво да се прави. dido100 си е доста по-мъдър от мен, а и повече е изгледал. Имам още път да извървя, докато разбера кога да спра. Трябва да го направиш в доста тънък момент в началото, преполовиш ли го вече няма връщане назад. (има го елемента на привързване с героите и съдбите им). После се гърчиш и единствения начин да намалиш болката е да си излееш мъката във форума.Иначе нямаше да го почна де, но много ми го хвали една приятелка и пустото му любопитство надделя. :) Не е чак толкова зле разбира се, има къде къде по-лоши случаи.Мнооооого по-лоши, аз най-добре го знам :28558: Просто не му се получават ключови елементи. (за eye-candy-то не споря) Например съвпаденията убиват романтиката. Знам че корейците го могат, пример за това е Soulmate. Там беше просто вълшебно и наистина те кара да повярваш че тези случайни "засичания" в 10 милионен Сеул са игра на съдбата. Всичко е просто реакция на излъгани очаквания, нищо повече. Човек гледа актьори, режисьор, сценарист, чува разни мнения, създава си някакви представи, които накрая не са точно такива и така... При корейските сериали доста важи правилото "Никога нямай никакви очаквания"  и няма да сбъркаш.   :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има там някакво бедно момиче, дето дори на 18, единствената и мисъл в главата е да спечели някакви пари. Сложи и там някаква измислена гордост и ето го най-дразнещия персонаж в корейските сериали.

Ми ето го! xD То тея героини имам чувството вече, че ги произвеждат в някоя фабрика на конвейр като консерви. А това с спането е бял кахър по фрапиращото беше случката дето доведе до това с оня прах от фасул или квото там беше дето го объркаха с едни други прахчета -> просто апогея на творческата немощ ама нали героите трябва да се намерят и запознаят в далечна Америка. Не докоснати ами направо блъснати челно от съдбата. :896767: Как го измислиха тва направо не знам?!  Сърфистчето пък не знам откъде го бяха намерили и той горкия беше като в небрано лозе...супер дървено ми звучеше докато водеха уж разкрепостен разговор с корейското си аверче. И още и още само за един епизод, който съм гледал..добре, че не бяха повече.

 

Zenoa не че нещо ама така като те слушам взех да се чудя дали да не отбележим тази дата 22.11.2013 като рожденна за корейският Ал Пачино дълбоко скрит, но вечно жив в наш Мин Хо побългарен от някой си тук на Минчо. Между другото по горе имам забележка към един потребител не е "Минчовата", а "Минчовица"! -_-

 

Папагала айде ще го подмина тоя път, че пак ще ми се пени на лично. :swoon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zenoa не че нещо ама така като те слушам взех да се чудя дали да не отбележим тази дата 22.11.2013 като рожденна за корейският Ал Пачино дълбоко скрит, но вечно жив в наш Мин Хо ...

Ха, пък ти! Ал Пачино!

Много хляб още има да яде, ако въобще успее и ще се увериш, че нямам такива сантименти ако прочетеш и другите ми постове в темата, а не просто да вадиш от контекста. Обаче би било хубаво да покаже човек малко поне уважение към таланта или труда, ако не откриваш талант на другите. Още повече ако ти не го можеш. Извини ме, ако си от гилдията им, аз обаче не съм и затова така.

Най-вече ако един актьор през последните години получава само главни роли, то ще да има нещо в него - я чар, я талант, я и двете или нещо, от което аз не разбирам.

Може и стара слава да подклаждат от "мегахита" BOF и така да се върти машината за пари...  интерес на истината нито една от следващите драми не прави особен фурор, но е гледаем повече  от доста други корейски звезди.

 

А бе аз си го харесвам :), забавлява ме :). Фенщината ми е чужда, просто уважение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че нещо предизвиква интереса на много хора, не го прави стойностно. В тениса примерно Ана Курникова беше доста посредствена обаче срещите й се гледаха от голяма аудитория като повечето хора ги вълнуваха съвсем други работи доста по различни от движението на топчето по корта, което всъщност е есенцията на този спорт. И при него тези неща, които ти спомена тоест чар и талант се припокриват или по точно първото наваксва за второто. Човека си е създал сериозна фен маса, която няма как да се пренебрегне и затова го лансират. Истината обаче е че Мин Хо не е подходящ за роли със силен драматичен оттенък изискващи актьора да пресъздаде така чувствата и действията на героят си, че наистина да потопи зрителя в действието. При него нещата изглеждат машинални, претупани и ще кажеш лишени от емоция. Щом те кефи актьорската му игра, слагай розовите очила и ни игнорирай, лошо няма. В края на краищата не е важно дали едно нещо се харесва или не на останалите, важното е че ти харесва на теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших повече да не коментирам Мин Хо. Каквото имах да кажа, го казах. Ако нещо се породи у мен през следващите дискусии или епизоди, просто ще си го оставя за себе си. Че голям пазар стана. :mellow:

 

Сега, към сериала. И Бо На ми става все по-симпатична, нищо че в началото не я харесвах. Понякога реагира пресилено, но това се дължи на това, че е много емоционална. Рейчъл от време на време прави интригата, но ми е безлична. Синът на секретаря е много зрял, а баща му се намира между чука и наковалнята. Онзи дъртак  бастуна продължава супер много да ме дразни, не трябваше да реагира така, Тан все пак му е син.

В крайна сметка, май ще се окаже, че баткото всъщност не е чак толкова лош. Ще се оправят нещата има още време. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен още повече ми е жал за Йонг До. Горкото хайванче как старателно се закопава само... Поне за два епизода ни спестиха мутрата на бащатко му. И доволно показаха неговата, която става все по-умела в изразяването на различни емоции. Пълни ми душата с всяка секунда на екран.

 

Баткото е страхотен тип. Накрая много ще се заобичат, 100 на 100. Предвиждам коалиция Батьо-Тан-ЙонгДо. Наритват по кокалчетата дъртите кочове и си оправят живота. (Повтарям се, ама няма да мирясам, ако не го направят. :)

 

Бо На е като пале. Има чара на чихуахуа и приблизително същите функции, но е забавна. Пък и добра душа носи. А и, дет' се вика, щом си я харесва младежа, да заповяда. 

 

Остава въпросът какво ще го правим наш Ха Нъл-чо, щото все по-тъжна става неговата картинка - любимата го отсвири, мама се прави на глуха, ще го наврат където не ще... Завалията, май той е най-зле от всички. Ха дано му измислят начин да се измъкне, по възможност жив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...