Jump to content

Recommended Posts

Аз ли нещо не съм разбрала ама не видях много прилики с Gossip Girl :dunno: . Както и да е :) Първата серия като цяло ми хареса, като изключим английския и американските актьори :)

Само на мен ли ми се видя леко тъпо това с брашното... Чак анализ да им трябва, за да видят, че не е наркотик...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нетърепние очаквах този сериал главно заради Мин Хо и Парк Шин Хе. Снощи изгледах късно първата серия и да ви кажа не е нещо супер изпипано, но добре почна и да се надяваме, че ще продължи така.

 

И на мен ми се видя странно да го вземат за наркотик това брашно, ама още по-странно ми се видя тя да носи цяла опаковка от него в куфара си :D

 

Нямам търпение да ги видим двамата в Корея, а гифчето *It's okay, baby* най-накрая разбрахме от къде е взето :D

Много интересно свърши, играта ми харесва и като цяло е добре ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А то всяка седмица по един епизод ли ще излиза? Иначе като цяло не ме очарова кой знае колко първият епизод, не е най-великият старт, но да видим натам как ще е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммМмм много съм доволна от първа серия :)))  Е сега трептя от очакване за следващите :) Май ще е по-добре да ги изчакам всичките ,че да се наследя максимално :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блудкав сантиментален старт, Минчо с мъка в сърцето, мацката и тя нещастница, сродни души...

Ако това залегне изцяло в сериала, ще се удавим в сълзи и смешен английски, съгласна съм напълно с това...

Леко разочарование, но с вяра за по-интересно развитие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволно започна и то доста! Сигурно,защото съм непретенциозна не ме дразнеше нито английския от корейци, нито сълзите и сополите. Минчо е страхотен! Пак е много красив и много богат като Джун Пьо, нахакан но не и арогантен дори доста мил според мен - поне на пръв поглед и в първа серия, а има още 19. Ще поживеем и ще видим!

И не на последно място благодарности на момичетата за превода! Момичета бързи сте като светлината, която изпълва душите ни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежът е сред любимците ми и дори без реплики да беше щях да го гледам. Не започна кой знае колко интересно, още не мога да схвана кой майка, кой баща, кой любовница, но повечето корейски сериали рядко ме впечатляват с първи епизод.

Английският на Мин Хо и на мен ми бръкна дълбоко в ушите. Говори твърде бавно, за човек, който уж живее там.

Брашното беше глупаво скалпено, защото тя носи цяла торба в куфара, ако имаше проблем още на летището щеше да я спрат и да почнат проверките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sikte72 - няма как човек да не обърне внимание на качеството на английския на героите. Все пак изгнанието на главния герой в САЩ е една от нишките в Heirs, която задвижва сюжета. Затова и е странно, че толкова рекламирана продукция си позволява да постъпи непрофесионално като остави актьорите да излязат на екрана неподготвени.

 

Може би ако Мин Хо беше заточен в Малта и трябваше да говори на малтийски публиката щеше да бъде по-благосклонна от към езикови грешки и много кофти произношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам да се чудя темата за корейска драма ли е или за аудио уроци по английски?

Тъкмо това и аз щях да питам, знаеме си по принцип за корейския английски, така че просто го оставяме да мине покрай ушите ни и с е съсредоточаваме върху останалите неща. На мен не ми беше проблем да разбера кой кой е от това, което показаха, горе долу почти съм сигурна за любовния триъгълник, който мисля че може да се окаже и четириъгълник, ако добавим и онзи приятел от детството на главната, за който обаче все още имам леки съмнения. Клишетата са си на лице, но не ме дразнят засега, интересно ми е брата на Мин Хо защо го е изпратил в Америка със заръките, които му даде и какъв конфликт ще има между тях, сигурно свързан с наследството. Всички без ПШХ са красиви, богати, отегчени и самотни, да им имам проблемите. 

Абе, добро начало се получи, мисля че ще е интересна за гледане драма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип сме наясно колко усилие коства на един азиатец, който не е роден в англоговоряща страна да се справи с произношението колкото и добре да знае граматически езика. Учат го с години и разбират всичко отлично, но пак не могат да се справят с някои звуци. Ако говорим за професионализъм по отношение на произношението актьора трябваше да е американец от корейски произход, но кой не иска да гледа Мин Хо!? Все пак продукцията залага голяма част на неговото участие - по важен им е самия той, а не английския му!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо това и аз щях да питам, знаеме си по принцип за корейския английски, така че просто го оставяме да мине покрай ушите ни и с е съсредоточаваме върху останалите неща. На мен не ми беше проблем да разбера кой кой е от това, което показаха, горе долу почти съм сигурна за любовния триъгълник, който мисля че може да се окаже и четириъгълник, ако добавим и онзи приятел от детството на главната, за който обаче все още имам леки съмнения. Клишетата са си на лице, но не ме дразнят засега, интересно ми е брата на Мин Хо защо го е изпратил в Америка със заръките, които му даде и какъв конфликт ще има между тях, сигурно свързан с наследството. Всички без ПШХ са красиви, богати, отегчени и самотни, да им имам проблемите. 

Абе, добро начало се получи, мисля че ще е интересна за гледане драма.

 

Aз както разбрах нещата големия брат е син на бащата от първата му съпруга. Като по-голям и законен син той си се смята за основния наследник и е заточил малкото братче да не му се пречка. Знаем колко онеправдани са в корейските сериали синовете на любовниците на разните му "президенти" и "председатели" :28558:  

Нашичкия поне си живее като цар в ЛА, докато брат му се бъхти да управлява компанията. Наистина да му имам проблемите.

Не ми стана ясна връзката на малкия сладур (приятеля на главната от детството) и баща му със семейството на Мин Хо, но явно са някакви роднини, за да имат информация "от кухнята" какво се случва в дома им, а и бащата единствен не се притеснява да опонира на големия брат...

Като цяло много приятна първа серия, хареса ми и ме кара да очаквам следващата с голямо нетърпение.

За английския на актьорите изобщо не ми пука, съвсем закономерно е, знаем си ги прекрасно. А и сериала е предназначен за корейската и азиатската публика, а на тях английския на актьорите сигурно им се струва перфектен :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блудкав сантиментален старт, Минчо с мъка в сърцето, мацката и тя нещастница, сродни души...

Ако това залегне изцяло в сериала, ще се удавим в сълзи и смешен английски, съгласна съм напълно с това...

Леко разочарование, но с вяра за по-интересно развитие... 

Кратко и точно, само без разочарованието, защото не съм била с кой знае какви очаквания, даже и трейлърите не съм гледала.Дано не излезе "много шум, за нищо" и да задобрее, но ми се вижда  предвидимо.Не ме заинтригуваха, кой знае колко, но... все пак са само два епизода... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът с лошия английски се дължи на факта, че част от корейските актьори в сериала не знаят езика, а просто рецитират заучени наизуст изречения, които не разбират. Затова се получава едно "дървено" произношение, което разбира се не е възможно при дълъг престой и всекидневно говорене. Между впрочем и наш'те "актьори" и "актриси' са същите "полиглоти". :28558:

Иначе е още рано за някакви оценки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В еп. 2 бившата съпруга каза, че няма деца... А за любовницата каза, че е майка на Тан само, така че не е и неин син... Но пък го е гледала 10 години :huh: Да не би бащата да е бил женен преди това и това в еп. 2 да е втората съпруга?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък обратно на повечето мнения ще гледам сериала заради Парк Шин Хе. Не ми е любим актьор Мин Хо. Нищо особено като за първа серия, ще видим следващите може и да ми харесат повече.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В еп. 2 бившата съпруга каза, че няма деца... А за любовницата каза, че е майка на Тан само, така че не е и неин син... Но пък го е гледала 10 години :huh: Да не би бащата да е бил женен преди това и това в еп. 2 да е втората съпруга?

 

Големият син - Ким Уон е от първата съпруга, която е починала. Има втора жена, с която не живеят заедно и любовница, от която е малкия син - Ким Тан.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи вълнения и тръпки по този сериал. Не знам какво толкова очакват всички да видят та така трепетно търсят още в първите кадри за какво да се хванат, че да критикуват или изказват разочарования. Хубаво го е казал dido - рано е за оценки. За мен си започна като типична корейска драма, нищо че половината действие  е в ЛА и видите ли корейците говорят английски, малко нескопосано, ама това хич не ми пречи, все пак са си корейци. Та в това така типично начало, според мен, има съвсем видими податки, че вероятно няма да ме изненадат особено на татък, но пък и това не ми пречи, стига да има умерена доза от всичко, да не зациклят с действието по някое време и да не ми пробутват откровени глупости. Е, надявам се! В противен случай ще си останем само с готиния каст (с малки изключения :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук добре... казал падашия от покрива човек някъде около 5-я етаж...

Освен ПШХ, за която вече казах каквото имаше да казвам, съм приятно изненадана от някои свежи идеи в сериала. Е, свежи като за корейски сериал. Но втори епизод ме успокои, че вероятно няма да натикат ЧАК толкова драма, колкото предположи 1 епизод. Или поне няма да е веднага...

 

На първо място ПШХ не плюска, бие, рита или пищи като заклана и прие стоически гледката от хора по бански на плажа (уау, какъв напредък!).

Момиче има за най-добър приятел момче (а стЮга Уе!)

Сравнително реалистична картинка на семейство - самотна майка, при това с увреждане, нагла и егоистична кака и малката, която по принуда опира пешкира, но почти не се тръшка, при това дотук се държи доста мъжки (въх мари майко!) 

Майка й не я шамари на лягане и на ставане и не я командори. (сигурно е осиновена!)

Пипат се по ръцете и никой не подскача на 3 метра в момента, в който осъзнае този факт (ма верно ли?!?)

 

За сюжета - изобщо не мога да гадая кой на кого какъв се пада. Съвсем по корейски очаквам да стане пълен мазаляк, но няма да си тровя ограниченото мозъче с терзания по тия въпроси. Дотук съм доволна и даже ми се породиха някакви леки очаквания. Дано има на какво отгоре :)

 

(Съвсем извън темата - радват ме тия колаборации между Сините и Съкровищата, ама само на мен ли песента на Хонгстар яко ми блъска на Still?As ever?)

 

P.S. У Бин пак вкарва страхотна химия с другарчето... Няма такъв чаровник! Определено са събрали тоя каст с мисъл за женското съсловие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...