Jump to content

1TYM


vivitu

Recommended Posts

1TYM

원타임

1tym-900x608.jpg

1TYM (원타임) (One Time) се състои от 4 членове: Teddy Park, Jinhwan, Baekkyung, Danny.

1TYM дебютира през януари 1998 г. под YG Entertainment. 1TYM прекъсва през 2006 г., но никога не се разпусна официално.

 

1TYM Fandom Name: Hip Hop Village
1TYM Official Fan Color: Black

 

1TYM Official Accounts:
Homepage: 1TYM

 

История:

Off Topic


В края на 90-те години изпълнителният директор на YG Yang Hyun Suk събира свои стажанти като група на име MF family, която е кръстена на марка за облекло, наречена Majah Flavah! създадена от Sean от корейската хип-хоп група Jinusean. Първоначално групата има седем членове, като трима от тях по-късно напускат. Първоначално те участват в песента „No more (이제 더 이상)“ в албума „The Real“ на Jinusean през януари 1998 г.

Teddy и Danny са израстнали в Лос Анджелис и са открити там, когато са тийнейджъри от продуцент, който работи с Yang Hyun Suk. След прослушване за Yang, двамата подписват с новия му лейбъл, YG Entertainment, и се премесват в Южна Корея. Teddy, Danny и рапърите Jinhwan и Baekyoung дебютират като 1TYM през 1998 г. с албума One Time for Your Mind. Това е един от най-продаваните албуми на годината и печели няколко големи награди.

Прекъсване
1TYM прекъсна през 2006 г. поради задължителната военна служба на Oh. Въпреки че никога не са се разпускали официално, оттогава не са били активни като група. Последното им представяне е през 2008 г., когато бяха гости на японския концерт на BIGBANG "Stand Up".

Oh и Song напускат развлекателната индустрия и оттогава се ожениха и създадоха свои семейства. В една поява в Radio Star Song заедно с колегите от първо поколение K-pop идоли Joon Park и Kim Tae-woo от g.o.d и Jun Jin от Shinhwa, заяви, че той и Oh са бизнес партньори и управляват ресторант заедно. 

След прекъсванета на групата Teddy премина в ролята на продуцент на други YG изпълнители.

Сътрудничал си е със Seven Sevolution  Big Bang, 2NE1, Lee Hi, Blackpink.

През 2003 г. Danny издава соло албум „TAEBIN of 1TYM“ . The Reason Why I Close My Eyes" е единствената песе от него, която се сдобива с видеоклип. Песента „TaBu", където участва и Teddy и трябва също да се сдобие с клип си оказва забранена в Корея и затова така не се и появява клип към нея. През 2012 г. той стартира собствено телевизионно предаване "Danny from LA", чиято премиера беше в Mnet America през септември

. Шоуто разказва за най-новите тенденции в Kpop, както и за времето му в 1TYM.

На 1 декември 2012 г. Danny официално разкри снимка на себе си и сина си чрез личния си акаунт в Twitter. Новината, че  има син за пръв път избухна в един от записите в дневника на Seungri. След това Danny официално потвърди брака си и детето си в епизода от предаването му свързан с Big Bang. След погрешни съобщения за раждането на син, той обяви раждането на дъщеря пак в предаването си в специалния епизод  CN Blue Blue Moon World Tour , излъчен на 20 февруари 2014 г.

 

1TYM Members Profile:
Teddy

teddy.jpg

Име: Park Hong Jun (박홍준)
Дата на раждане: 14 септември 1978г.
Височина: 176cm
Образование: MyoungJi University (English Major)
Позиция: Лидър, Рап, продуцент в YGE

 

Jin Hwan

tumblr_mx3iayQo1g1r3hs1eo10_r1_400.jpg

Име: Oh Jin Hwan (오진환)
Дата на раждане: 6 юли 1978г.
Височина: 174cm
Образование: Sun Moon University (Business Management Major)
Позиция: Рап, вокал

Видеоклипове с негово участие:

Off Topic

[2002] Swi.T -

 

[2004] Jinusean –

 

 

Baek Kyung

tumblr_mx4x34ujsz1r3hs1eo3_500.jpg

Име: Song Baek Kyung (송백경)
Дата на раждане: 12 април 1979г.
Височина: 165cm
Образование: Soo Do Technical High
Позиция: Рап

Twitter: superfunkboy

 

Off Topic

 

Видеоклипове с негово участие:

[2004] Jinusean –

 


Danny Im

tumblr_mx4x34ujsz1r3hs1eo10_r1_500.jpg

Име: Im Taebin (임태빈) / Danny Im (대니 임)
Дата на раждане: 6 май 1980г.
Височина: 180cm
Образование: Diamond Bar High

Семейство: Съпруга, син
Позиция: Главен вокал, Рап

 

Off Topic

 

Телевизия:
[2012- , Mnet America] Danny From LA
 

Видеоклипове с негово участие:

[2001] Perry -

 

 

[2006] SE7EN -

 

 

1TYM (произнася се One Time) са корейска хип хоп група, състояща се от Теди, Дани, Беккьонг и Джин Хуан.
Дебютират през 1998 година, продуцирани от YG Entertainment. Издават 5 албума, и също така често участват като гостуващи изпълнители на други певци от компанията. Въпреки че през последните години не са активни като група, членовете работят над собствени проекти.


Дискография: :click:

 

Видеография:

1998:

Off Topic

 

 

 

2000

 

2001

 

 

 

2003

 

 

 

2005

 

 

 

Соло:

Off Topic

 

2004:

Danny Im -

 

 

2006:

Sugarless -

 

2007:

Sugarless -

 

 

Галерия:

 

 

tumblr_mx3iayQo1g1r3hs1eo4_1280.jpgtumblr_mx3iayQo1g1r3hs1eo3_1280.jpgtumblr_mx3iayQo1g1r3hs1eo2_1280.jpgtumblr_mx3iayQo1g1r3hs1eo1_1280.jpg

 

Редактирано от skofiild
Обновяване на информацията...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца открих няколко техни песни и ужасно много ми харесаха( постоянно се въртяха на мп3-ката ми). А това са и въпросните песни.

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ooooooу, бива ли да има тема за моите любимци и да не знам. Тъкмо си мислех да пускам и реших да проверя все пак, та...

 

Благодарение на Se7en-чо и неговото приятелство с Теди (който и до днес си представям като пухкаво 19годишно корейче, не знам защо) реших да видя що чинят тез момчета и...Теди е много, много добър рапър. Дани е толкова безбожно симпатичен с невъзможността му да свикне с корейския, адски красивото лице и същество на Джи Хуан и историята му с Беккьонг. А Дани и Теди си ми остава символ за приятелство между членове на една и съща група.

Да не говорим колко нелепо е, че само Джи влезе в казарма. Бек е единственият мъж в семейството си, а другите са американски граждани така, че са освободени.

 

Освен това теди не спира да участва в проекти на млади звзди (ББ имат подкрепата му от началото, 2не1 също), с ХьоРи за Anycall промоцията е нечовешка, 24/7 на седмицата е негово дело...

 

Нямам никакви новини за тях от месеци и съм много нещастна, ама още тая надежди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма изгледи за скорошно завръщане. Миналата година имаше фалшиви новини за нов албум, който така и не се появи.

BK е в Япония, а Джи Хуан трябваше вече да е излязъл от казармата, но и това не се знае, дали е станало.

Дани също се изгуби. Само Теди от време на време се мярка, благодарение на това, че помага на по-малките изпълнители.

Качих клиповете им.

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейй, как не съм видяла и аз, че има темичка за тях. Мнооого ми допадат песните им. Имам си техни клипчета в компа и определено им се радвам често. Жалко, че не са в музикалното пространство в момента. Чак взе да ми писва еднообразието, което витае в момента на музикалната сцена в Корея.

ukio, благодаря за линкчето.:kiss2: Открих 2 клипчета, които нямах.

И още нещо. Понякога се изумявам в сайта, как определени теми имат огроомна навалица от почитатели, а други - на пръсти да ги броиш. Нооо, свят като цвят. Лошо няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец-два ( че може и малко повечко ) попаднах на техни песнички..Допаднаха ми и то повече , от колкото очаквах..Имам доста техни изпълнения на компютъра и през ден-два си ги връткам.Наистина са направили много добра музика..жалко , че не продължават и сега да я правят.. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау, как искам да се завърнат...

от няколко седмици слушам тая песен денонощно..

и тайничко се надявам я на нов албум, я на нова песен.. Teddy не се ли измори да прави хитове за останалите?

Пък и нещо с YG Family да направят няма да им се разсърдя...

ама едва ли ще е скоро.. поне Se7en и BB се завръщат тая година.. пък и Gummy издаде вече албум

пък знае ли човек :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях видяла и темата и слушах някои от парчетата преди, но тогава бях още нова във историята на кпоп(не че сега не съм де,) но сега повече ми харесват тези момчетата..Пък и трябваше да споделя тази новина, защото нямаше как да не я подмина ...
Освен,че Теди е затворен и прави новия албум на 2ne1, Big Bang изкопчиха една новина от Danny, освен че вече се е оженил си има и 3 - месечен син...Иначе си има и програма наречена ‘Danny From L.A От тук можете да видите клипа

Можете ли да ми разкажете за

Джи Хуан и историята му с Беккьонг

от коментарите по нагоре, че ми стана интересно :Д


А също така Song Baek Kyung и Oh Jinhwan през далечната 2010 са били отворили ресторант, Данни също бил ги посетил само Теди е лиспвал, но долкото разбрах тогава е бил зает с албум на 2не1 ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно така наречената "история" е закачка ала ..първа среща... Пек Кьонг е разказвал, че един ден като ученик, отивал да се види с приятел, и едно готино момче

с къса коса, го спряло в задна уличка. Приближил го и слагайки ръка върху рамото му сякаш са най-добри приятели му казал :"Хей момче, изглеждаш сладък, колко

пари имаш в теб?" Пек Кьонг си казал, че никога няма да забрави този особен глас и онези 3 $, които му били откраднати. След 2 г. се срещал отново с онзи извършител, бил Джин Хуан. :D Това е.

 

Иначе те стават верни дружки. И до днес са приятели, и както знаем се справят със специалния японски къри ресторант "Abiko”, в Gangnam. Който се посещава и от членовете на Big Bang и 2ne1, абе от цялото YG и техни гости, ако имат ги водят да папат там. Те започват приятелството си, защото са и трейнита в YG, преди 1TYM. Докато JinHwan е танцьор в Hi-Tech и денси за Джинушон тогава, по-лесно го избират за трети член в 1tym. Baek Kyung обаче се проваля на кастинга, но е супер решителен и решава да покаже на всичко което е способен за да бъде одобрен. Дават му шанс, и момчето после се доказва, че е добър. Пише много от музиката за групата, а Oh Jiral, както е прякорът на Джин Хуан, си остава най-добрият танцьор, в 1TYM. :)

Дани и Теди се срещат в Америка и благодарение на любовта си към хип хоп-а и r & b-то, стават неразделни приятели и после като си идват/връщат в Сеул, им е още по-лесно в YG. Идват от Brothers Entertainment, но са корейци, милите, и е по-лесно да пробият в Корея. Двамата участват в проект за нова група на YG, и в песен и клип на Jinusean - “What You Wanna Do”, преди да дебютират. Чак после се избират четирима за легендарната група 1TYM. Дани е главен вокал, Теди рапер, като първо само пише своите части, защото не се задържа и много в Корея. Има проблеми с визите, той е с двойно гражданство. Но се учи много бързо. Паметлив и талантлив е, а и друг известен продуцент в YG E – Perry, много му помага да развие потенциала си. Та, така с времето и успехите става за младите YG дарования Теди хьонг, оппа.. :lol:

За мен е супер пичага, който не спира да работи и продуцира, чат пат се явява и наяве -на екран, сцена, но иначе е винаги зад завесата, и е един от най-специалните хора в YG Family.

Теди, след неяснотата с групата, решава да се заеме сериозно с продуцирането на 2ne1, а, ако не знаете е имало навремето отправена покана към него да напише песен за Лейди Гага, но отказва, именно заради сериозното си отношение да помага на всички в YG. Дани, с корейско име Taebin, знаем че през 2004г. се пробва соло, има албум, от който много песни са написани от Wheesung, а най- известната си остава "The Reason Why I Close My Eyes" с Ку Хье Сон, в клипа. След влизането в казармата на Джин Хуан, на Дани му липсва много семейството му и често се връща в Америка, но поддържа супер добри отношения с всеки от YG, до днес. От септември, както е споделено сполучливо води предаването Danny from LA, по Mnet. И е татко, факт, за който трябва да благодарим на голямата уста - нашето СънгРи. :P

Song Baek Kyung мисля че участва в проект с друга артисти от YG, когато Джин Хуан започва военна си служба, както и после участва в албума на Minwoo. Да не забравя, че и тв роля има на сметка, как, в Goong S, през 2007 г. :D

Последно през 2008 г. момчетата се събират всички за фен среща, и феновете и хората, които харесват old school-a още тръпнат за "завръщане". Малко или много техните фенове и последователи през годините, се надяват да изкарат нещо общо, поне за 15-сет годишнината си, която се пада през 2013 г.. Или най-малко да се съберат за среща и зарадват всички, не само в Корея. От 2008г. за тях заедно все по-малко се чува и чете. По-скоро отделно, се говори..Всеки един от тях се занимава с нещо, което обича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навярно тук е мястото за двете части на Дани фром ЕлЕй по време на МАМА 2012, в Хонг Конг.

Забавлението е пълно с Дани и Кевин, и с всички замесени. Tablo е пълна шматка, освен, че е много умно момче! :lol:

Danny from LA

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като бийтбокс движенията на Дани са уникални, а физиономийте на Локо безценни хахаххаха Оставям това клипче тук, пък може да видите в канала и други от предаването DFLA. За съжаление вече не го качват цялото, а само отделни моменти.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ми изкочи това и реших да го оставя в темата на групата .. Все пак е Теди ~ 

Също така от 2015 той си има свой собствен лейбъл  THEBLΛƆKLΛBEL  / THEBLACKLABEL

Tой е филиал на YG ... Тук можете да видите, кои са артистите в лейбъла му.

Клипчето представлява песните, които Теди има пръст  в тях (продуцент, текстописец)

Една хубава еволюция ~

테디(Teddy)가 만든 노래 모음

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тюххх, забравихме че Теди беше рожденник на 14-ти септември, още една страхотна Дева:wub:.

Оппа да си жив и здрав, никога таланта и музата ти да не секват и да продължаваш да правиш

все такава страхотна музика за YG.  В теб и Дракона ми е надеждата YG пак да се върне на върха, където и е мястото на компанията.

Пожелавам си да чуя, че следващата композирана песен на Теди ще е в колаборация с Дракона за Бенгите.

 

894410.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да е жив и здрав. Не съм загубила надежда

все пак да се решат да се съберат отново, поне и за още една песен заедно.

Дотогава нещо старо, но златно:).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...