Jump to content

Recommended Posts

Хех след 40 серии този Хьонсу най накрая си върза гащите и израстна. Е това с новата фаца беше малко прекалено ама все пак нали трябва да се усети Италията. Юна го оправи обаче набързо с подмятането за италианският безделник. xD Сега очаквам от него големи неща и буквално да размаже конкуренцията от страна на брат си и мащехата и да успее да извади на яве най голямата кирлива риза в семейството по отношение на новопоявилият се дългоочакван от мен персонаж. Всъщност говорейки за Хьонджун може би трябваше да го направят безскруполен и подмолен точно като майка си за да е шоудауна с проекта за бижутата още по ефектен! А и е доказано, че противопоставянето на семейни членове особено толкова близки като братя винаги носи добър съспенс колкото по ожесточено е то, а тук предпоставките с наследството са наистина предразполагащи за такова нещо, но както и да е и в този си вид пак става. Тийзъра за 42-ри беше доста обещаващ остава да изкарат буквите за него и да го прилапам! ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва последен го почнах ама май сам ще си пиша до края. :D W/e 45-ти и 46-ти бяха златни епизоди! Само заради тях си струваше цялото препускане из тея 50 парчета като мога само да бъде доволен от начина по който се разивиха нещата. Да малко го посъшиха на места с бели конци, но пък действието беше интересно и взаимоотношенията м/у героите дето са едно от най важните неща в тези драми ми допадаха все повече. Най хубавото е

че ме изненадаха с Юна така както вървят нещата май ще си спаси брака, а ако сестра й беше отмъкнала съпруга и с това да подпечата поредният триумф на хиперболизираните бедни и добродушни героини от които буквално корейските сериали се пръскат по шевовете щеше да е малко тъпичко и скучно. Както казах и преди Юна си е най интересният и най оригиналният персонаж, който така да се каже еволюира след завръщането си в Сеул. Сцената дето се срещна с майката на Хьонсу определено ми хареса. Колко съм доволен от актрисата дето я играе съм го споменавал доста пъти и сега ще го спестя, но определено ако участва в нещо друго ще имам доста причини да го прегледам.

Колкото до това дето стана в самите 2 епизода морала от тях направо бликаше на талази. Тази Дък Хе просто трябваше да й видя изражението, когато всичките и лъжи и интриги се сгромолясаха изведнъж. А действията й след това, които доведоха до катастрофата на синът й си бяха направо божие наказание в стил „каквото посееш това ще жънеш”. Жалко за Хьонджун въпреки, че ми се искаше преди да е и той силен антагонист този герой наистина беше доста интересен и приятен с малки изключения на места. Ама то не се знае може и да отърве кожата.

 

Както и да е ще изчакам и ще видя какво ще стане в последните епизоди, но определено шансовете да го приключат подобаващо са доста високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Razzormaw, не си сам и аз си го гледам  ;) . Другата седмица окончателно ще разберем познала ли съм за брака на Юна. 

 

 

Хьонджун едва ли е мъртъв. По-скоро това е начинът майка му да си научи урока и да се постресне, за да получи опрощението си на края. И аз очаквах по едно време, че в синът ще надделеят злобните гени на майка му, но и с този вариант на братската съпричастност съм доволна. 

 

Хан Джи Хье не знам дали си я гледал другаде, но можеш да пробваш "East of Eden" или "May Queen", за който получи награда. Лично мен втория леко ме разочарова.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра таман си викам за срамотите само аз да пиша за това сериалче дето е най свястно от всичко дето върви в момента и то баш накрая, когато е най-интересно! xD

Колкото до Юна почти сигурно прогнозата ти от преди ще стане реалност това е едно от нещата дето едва ли ще има изненади въпреки, че поне за мен самата ситуация беше малко неочаквана понеже мислех, че по друг начин ще ги наредят. Хьонджун

и да отъве кожата почти сигурно ще има някакви последствия или тежка травма или кома понеже онова момиченце накрая като даваха тийзъра за следващият епизод като пита за него го излъгаха, че бил по работа или нещо такова

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е, ще има малко драма около Хьонджун последните 2-3 серии. Нали трябва да накажат майка му по някакъв начин и да я накарат да преосмисли постъпките си. А какво по-лошо от това да се страхуваш за живота на детето си и да знаеш, че ти си причина за състоянието, в което се намира.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм изгледала последните три епизода с превод, включая вчерашния, но ги прехвърлих ,заради действието.На мен не ми се нрави хич развитието,обаче.Типично по корейски след 40 епизод

няма да разчупят канона, сакън да не стане грях.Вероятно ще върнат всеки при половинката му и Пепеляшка при болния цветар и да живеят мирът и семейните ценности, клиширано до немай къде.Е, ще я направят супер дизайнер, че да я възмездят, тя цял живот се жертвала за чуждите, свикнала е, какво толкоз, една любов ще жертва ,заради родната си сестра.Чак ме е яд, че изгледах толкова серии, за да видя такъв край- промяна , израстване, бля,бля...  Прощавайте всичко и се подчинявайте на родителите си, иначе допускате грешка, лошите винаги ще си получават заслуженото,само търпение,ако ще и 20 години да минат, любов- само при бедняците, като краен вариант, иначе по-добре да хванеш някой осигурен финансово.Всички доволни, няма кръвосмешение, няма и незаконнородени да има.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм изгледала последните три епизода с превод, включая вчерашния, но ги прехвърлих ,заради действието.На мен не ми се нрави хич развитието,обаче.Типично по корейски след 40 епизод

няма да разчупят канона, сакън да не стане грях.Вероятно ще върнат всеки при половинката му и Пепеляшка при болния цветар и мир и любов, клиширано до немай къде.Е, ще я направят супер дизайнер, че да я възмездят, тя цял живот се жертвала за чуждите, свикнала е, какво толкоз, една любов ще жертва ,заради родната си сестра.Чак ме е яд, че изгледах толкова серии, за да видя такъв край- промяна , израстване, бля,бля...  Прощавайте всичко и се подчинявайте на родителите си, иначе допускате грешка, лошите винаги ще си получават заслуженото,само търпение,ако ще и 20 години да минат, любов- само при бедняците, като краен вариант, иначе по-добре да хванеш някой осигурен финансово.Всички доволни, няма кръвосмешение, няма и незаконнородени да има.

 

За съжаление натам отиват нещата. Обаче корейците са доказали, че с последните серии могат да омаскарят и най-великия сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спор няма, царе са, но няма как да е друго,за съжаление, щом даже целувка е мръсна дума :896767: , пък що останало да я покажат, знаейки какви глоби ги чакат. :28558:.Направо си беше абсурдно, да се надявам на революционен край.

 

Е, Хьонджун ще оживее,предполагам,то остана да утрепят и единствения мъж с характер, разчупил клишето, за да е пълно мазалото. :896767: .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

48 епизод ,

вярно е отвратително лигав ,дори само на гледане, а със субтитри направо ще предизвика гадене и още по-тежки последици от прекалено сладкото.Наистина жалко за тотално карамелизирания край, не им стигна смелост ли, мозък ли ,да .направят нещо по-различно.Бяха толкова предвидими и елементарни, последните епизоди,че обезмислиха цялата драма..Яли пили и се веселили 3 дни и 3 нощи, е остават още два , за да довършат банкета. и да  заживеят щастливо до края на дните си  :896767:

Някой ако иска да прекалява със сладко, ето го 

 

за онлайн гледане    http://woylaa.blogspot.com/2013/09/i-summon-you-gold-episode-48-eng-sub.html 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие наистина ли очаквахте, че ще престъпят ценностите си и всички тези правила и догми насаждани и до днес  B) ? Къде-къде по невинни и дребни неща смятат за непростим грях, та какво остава за това мъж евентуално да се ожени за сестрата на бившата си съпруга. Просто няма начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трагедия. Насъбраха ми се няколко епизода и ги изгледах набързо, защото ме дразнят. Много неестествен край. Монг Хи от главна героиня, я забиха в девета глуха. Направиха свръхдобрата и майка няк'ва тъпа кучка. Абе, не съм доволна хич от това, което става, но в крайна сметка корейците са си корейци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми изгледах си го! И ми хареса от началото до самият край. Да имаше клишета, да можеше теншъна м/у персонажите и някои детайли да са направени по добре, дори ми дойдоха доста идеи на мен самият, но това е ЕДИНСТВЕНИЯТ корейски сериал, който съм гледал в който бедната, добрата и хиперболизирана до немай къде главна героиня

остана с пръст в уста!

За това и мнението ми е на 180 градуса от по горните такива по отношение на това понеже тази историйка с развод с „лошата/лошият” и събиране на влюбените вече съм я гледал, справка – “Fantasy couple”. Ако някой ми каже сега, че е очаквал така да стане с Юна и Монг Хе още от начало значи му е време да започне кариера като врачка. :blink: От моя перспектива за пореден път да кажа - Монгхе е до болка познат и клиширан образ, а Юна беше истинският диамант в този сериал.  Но дори и оставяйки това настрана Монгхе не беше пренебрегната по отношение на развитието й като персонаж и постигане на целите на тази героиня. Това се видя в щастливото й изражение, когато

накрая Хьонсу я поздрави след преставянето й като дизайнер, просто сияеше тогава

и монологът край реката в последният епизод.

Отново с претенции към антагониста обаче и начинът

по който й „изпраха” кирливите ризи. Говоря за Дък Хе да поясня. На нея й бях възложил доста надежди и дори мечти да я видя сравнена с земята, а потенциалът за това беше огромен в този сериал..жалко

ама какво да се прави все пак романтична комедия да го вземат мътните!? Истината е както казах преди, че хората не прощават толкова лесно, също така не се и променят от днес за утре дори и ако са изправени пред огромна загуба както беше в нейният случай. Същото направиха със снаха й...Нюансите на лошотията са доста, но наистина ми се иска един ден да видя герой, който е лош до мозъка на костите си и съответно си плаща за делата с лихвите на края...ама пусти морал и нравоучения! Както и да е ISYG ме разнообрази по доста приятен начин и не съжалявам изобщо, че го хванах и закръглих 50-така.

Ще бия и контра на Сиера за Шим-дук, на мен ми хареса това с нежеланата кандидат-снаха и по мое мнение това разнообрази образа й, понеже беше прекалено линеен в сферата на положителното, а това за положителните герои си е досадно и показа, че и бедняците в Корея имат предразсъдъци спрямо произхода. Не беше и лишено от логика все пак тя беше вложила най много надежди в синът си, а с подобна връзка и персонално развитие няма как да остане доволна. Все едно да платиш една камара пари за образованието на детето си, да искаш да стане доктор или адвокат и накрая той/тя да се хване да работи като сервитьор, таксиджия, продавач на дребно или някаква тем подобна ниско доходоносна и не особено престижна работа и да се обвърже с местната...айде да не казвам каква! В която и да било държава, оставяйки настрани Корея това си е някак си обезкуражаващо. В този случай момичето беше супер, снаха-мечта в България примерно (скромна, хваща окото, готви, чисти у-а), но не и на добре познатият ни полуостров в Азия, където се оказва, че наистина е важно за някои хора кой си и откъде идваш дори и всичко друго да ти е ок. Айде семействата с значим социален статус е нормално да имат претенции навсякъде по света, но за бедните да са придирчиви вече говорим за прецедент, а точно това се видя тук.

Оценката ми е 8/10  -1 за недостатъчната идейност на места и -1 за антагониста. Аплодисменти и букет с 50 рози, х1 за всеки епизод за Хан Джи-Хе за двойната роля !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След прочитането на доста от коментарите  спрях да го гледам на 9-ти епизод. И без това доста ме дразнеше малката сестра с нейното мълчание и примиреност за сватбата.  Кой се жени за мъж който си има друга жена??  Освен ако не е последна отрепка.  Не мисля ,че майка и ако разбереше за това би продължавала да я кара да се жени.  Иначе Han Ji Hye има ослепителна усмивка. А защо майката на Монг Хи се държеше така с нея и я използваше, ами най вероятно защото е била осиновена.  Те може и затова да са я осиновили за да я жертват заради своите деца.  Доста деца се осиновяват за да бъдат безплатна работна сила.  Това е мое предположение разбира се. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...