Jump to content

Recommended Posts

И мен лошата ме кефи и актрисата успява с двата образа на макс, дори погледа е коренно различен, походката също. Гледах последните две серии набързо, но чакам буквите, там е истината.Харесвам и най-малкия син, беше мекотело, но това беше цената на спокойствието му, поне не е комплексар като двамата големи.В общи линии,всички герои са колоритни, изключвайки родителите  на  Mong Hee -то бива задръстеняци, но те и бабите са по-напредничави  от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Хьонте си е баш комплексар и спрямо баща си и спрямо братята си. :D Майката на Мьонгхе се откроява от останалите в бедното семейство, има амбиции жената и ги издържа заедно с дъщеря си. Тя е един от най комплексните и гъвкави образи поне по мои впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм съгласна, че родителите са задръстени - майката е силна жена, издържаща семейство, която си има виждания за живота. Гъвкав образ не знам дали е, но пък каквото каже, това става. Я, как гепи парите на свекърва си. Да не говорим, че си отстоя позицията пред работодателя си

(са, друг е въпросът дали малкият пикльо го заслужаваше :)).

Бащата ми е задръстен в повечето време, но и той има проблясъци по отношение на Монг Хи поне. 

 

 

Хубавото е, че образите на младите малко или много претърпяват развитие. Всичките родители като цяло са по-ригидни, но това може да се дължи и на това, че са вторични образи, може да е и заради това, че вече са стари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какви са и толкова вижданията за живота на майката, заради малката  и малкия ,жертва голямата отвсякъде,направо мащеха, не майка, даде я буквално малката, без да се замисли и провери на кого, само защото е сина на  богатия шеф, ако не беше бабата да я натисне - щеше да му трепери до последно на шефа, изпадна в шок от приятелката на сина си, като разбра коя е.Голямо развитие-няма що.Майката, за мен е най-противният образ в сериала,  -нагаждачка,робуваща на  допотопни традиции,това,че командори не и пречи да е изтъкана от комплекси, дори кобрата и пепелянката са ми по-симпатични,поне имат всеки ден цел, независимо каква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случаи изобщо не одобрявам поведението на нито един от родителите.

Съгласна съм, че майката на момичетата е силна жена, но не оправдавам авторитаризма й - "трябва да стане така, както аз кажа", "аз знам кое е най-добро за детето ми". Това винаги ме е дразнило. Дай мнението си, дай съвета си, но не го налагай. Особено, когато децата ти са вече големи и претендираш, че си ги възпитал добре. Остави ги сами да вземат решенията за живота си. Дори и да сбъркат, това ще са техните грешки и те ще трябва да поемат отговорността. Това е начинът да се научат да се борят и да оцеляват. А и каква е гаранцията, че родителят няма да сбърка. Както стана и в случая с по-малката дъщеря. И което е по-лошо за мен е, че майката май не си взе поука от случилото се, ами се държи по същия начин и по отношение на сина си.

Бащата и той ми е много неубедителен. Здрав, прав мъж да се размотава по цял ден и да разчита на жена си да издържа семейството. Поне от време на време има някакви проблясъци и е малко по-разумен, когато опре да прояви разбиране към проблемите на децата си. Да не споменавам и досадната му майка, която между другото доста повече си прилича със снаха си, отколкото нейната собствена майка. 

Богаташът и той е абсолютен льольо. Чак му се чудя как е успял да върже три жени, като не може да се справи и с една. Като бизнесмен може и да е много успешен, но в къщи е безнадежден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то в Корея тези уредени бракове се приемат като нещо нормално просто такива са им вижданията. Тя просто искаше да уреди дъщеря си за по добър живот и семейството да се обвържат с заможни хора. Между нея и работодателят й тоест бащата съществува голямо взаимоуважение. Самият факт, че той е избрал нейната дъщеря за жена на сина си въпреки неравностойността в социалният им статус е нещо наистина впечатляващо взимайки предвид колко държат на произход, статус и състояние при тези бракове. Според мен не е правилно да бъде съден един човек заради светогледа и привичките в страната, която живее понеже тези неща са доста субективни. Ако вие бяхте отрасли в Корея сигурно щеше да е доста вероятно да асимилирате по добре действията й. А и дъщерята ако искаше можеше спокойно да откаже, имаше и мотивите за това. Просто момичето дотолкова уважаваше родителите си и като цяло семейството, че се реши на тази стъпка, което също не е за подценяване и говори достатъчно добре за майка й. А да не говорим, че ако знаеше истината за този Хьонте нямаше да позволи този брак понеже преди него единствените косури, които й бяха известни бяха прекалено малко и незначителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше и удобно да си затваря очите за истината, той ако беше много свестен за нейната дъщеря ли щяха да го женят,според порядките, тя не е толкова проста да не си даде сметка, но и се искаше да се сроди с баровеца.Командваше си всички,беше приела за даденост жертвата на голямата, без скрупули, но свекито и развали рахата,а по-късно  и децата и се разбунтуваха, тогава показа каква е.Порядките са най-лесното оправдание за постъпките.

Няма смисъл да спорим-всеки вижда различно, няма лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос само за брака. Отдавна съм свикнала с техните виждания и манталитет, и дори и да не съм съгласна с някои неща, ги приемам като част от тяхната култура. В случая, не приемам начинът по който се отнася с децата си и най-вече с голямата си дъщеря. 

 

А по въпроса за Хьонте, мислиш ли че не е знаела какво се говори за малкия син на шефа? За това, че си има дългогодишна приятелка може и да не е знаела, но че е развейпрах и нехранимайко живеещ на гърба на баща си със сигурност е знаела, тъй като това беше всеизвестна истина за всички. А това не са "малки и незначителни кусури" за един родител, където и да е по света, повярвай ми. Ако някога имаш дъщеря ще разбереш какво искам да кажа ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това е и интересно каква е историята с близначките и осиновяването.Иначе съгласна с Тара, тя е по-мащеха за голямата дъщеря от истинската мащеха в сериала, аз като майка,също не разбирам ,как може да съсипваш едното си дете за сметка на другото и никакви традиции не могат да са оправдание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е вие хем ви е крива, че уреждала живота на едната хем, че не го е правила за другата и я оставила да печели пари за семейството. :D И как може да я сравнявате с Дъкхе? Тя е най голямата пепелянка в тази драма, човек който се интересува от три неща - сина й, себе си и парите на чичката и който е готов да прекрачи всякакви граници само за да стане нейната и да постигне целите си. И дума не може да става за паралел с Шимдук. Да не е вложила същите усилия и планиране както за Мьонгхюн и Мьонгю, но при тези обстоятелства особено финансовото състояние на семейство от 6 човека живеещо на една заплата дали е имала особен избор? Определено не се усещаха негативни нотки в отношенията им с Мьонгхе, дори напротив само до там докъдето съм стигнал аз се усещаше, че е загрижена за нея, а до края сигурно ще се забелязва все повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че майката има и друг мотив да държи Монг Хи настрана от Хьонсу и това е, защото не желае да признае на Монг Хи, че е осиновена, нещо, което сигурно ще се разбере при появата на сестрата. Факт е, че пренебрегва до известна степен Монг Хи, но в Корея е прието първенството и това, че по-големите се грижат за по-малките. Да не говорим, че Монг Хи сама е направила избора да се откаже да учи и да помага, тъй като е видяла колко е тегава ситуацията. Иначе синът, бидейки от мъжки пол, е винаги по-глезен в патриархалните среди, така че за мен не е учудващо, че дондурка Монг Гю. Най-малката дъщеря пък е точно това - най-малката и съответно затоваИ аз не оправдавам изцяло майката, но явно се подпряла добре на гърба на Монг Хи и сега инфарктните промени, които се заформят я объркват.

 

Офтопик: Рейзър, мацката е Монг Хи  :samurai:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тъй ли било.. Монг Хи добре, че и брата го написа аз за него много се чудих с тея две "г-та"  :896767: С корейските имена съм много скаран все ги бъркам и си ги изкарвам както ми падне. Виж японските там съм далеч по добре ама те си звучат по нормално и не ми разпъват на кръст пръстите и езика като ги пиша и изговарям. 

 

Btw май тоя Хьонте отлепи малко от там, където го бях пратил - дъното. Поиздигна ми се в очите и сигурно ще го фикснат по нататък, а и като се замислих той далеч не е толкова отчайващ случай както някои други богаташчета из к-драмите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това е и интересно каква е историята с близначките и осиновяването.Иначе съгласна с Тара, тя е по-мащеха за голямата дъщеря от истинската мащеха в сериала, аз като майка,също не разбирам ,как може да съсипваш едното си дете за сметка на другото и никакви традиции не могат да са оправдание.

Ако сте забелязали, в корейските семейства много често си има любимец сред децата, който е глезеникът и за когото се жертва всичко. Обикновено това е синът, който е гледан като писано яйце, а дъщерите духат супата. Щото нали той е продължител на рода-тук особено важна и гадна е ролята на бабите по бащина линия. В семействата с по-сложна конфигурация страдат доведените или осиновените деца-нали не са от една кръв. Разбира се, че многовековните традиции и набиваните с поколения конфуциански " семейни ценности" на корейците на нас ни изглеждат странни, смешни и неприемливи. Но  да не забравяме, че това са сериали - подложени са на цензура и със сигурност в истинския живот нещата не са толкова задръстени. Ако погледнем от историческите сериали към настоящето ще видим ясните линии на разделение. Родителите командват децата си докато са живи и изискват безпрекословно подчинение от тях, Мъжът се грижи за прехраната, жената командва в къщи-това обяснява защо корейските свекърви се изживяват като живи божества. Снахите са безправни и безгласни робини на свекъра и свекървата-тяхната единствена цел в живота е да раждат деца и да се грижат за съпрузите си. За съжаление ролята на жената в съвременна Корея не е по-различна. Наличието на многобройни наложници или любовници води до голям брой законни и незаконни синове, а оттам и до кървава и безпощадна борба между майките им и самите тях кой да докопа наследството. Наличието на пари и пост определят всичко-без тях си прост, тъп и грозен и трябва само "да си знаеш мястото" в калта.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да се повторя. Не казвам, че майката не е загрижена за дъщеря си. Съвсем разбираемо е притеснението, че дъщеря й ще разбере за осиновяването, макар че вече се намекна, че е време да й кажат (малко преекспониран проблем според мен като се вземе в предвид възрастта на героинята и, че не е някое хлапе с неуравновесен характер). Като добавим и евентуалното двойно сватство, което явно не е много прието в Корея и това, че "обектът на желание" е съпруг на сестрата, картинката още повече се заплита. От там и несъгласието на майката е понятно. Не приемам начина, по който го прави. Ултиматуми и крясъци едва ли са най-добрият метод да накараш някой да се съгласи с мнението ти.

 

 

Razzormaw, явно си по-назад с епизодите. В последствие взаимоотношенията майка-дъщеря леко се променят. А Хьонте още ще те изненадва.

 

 

Интересно ми е обаче как ще завъртят нещата от тук нататък. Как ще разделят Хьонсу межу двете мацки :rolleyes: . С тази сестринска история нещата са доста сложни. Дори и да се разведат Юна и Хьонсу едва ли по корейските стандарти е приемливо той да се ожени за сестра й. Друг вариант е Монг Хи да се откаже в името на сестра си. Трети вариант е да видят сметката на Юна по някакъв начин - я смъртоносна болест, я катастрофа. Или пък в крайна сметка да съберат Монг Хи с бившия, ако него случайно не го съберат с майката на дъщеря му :rofl:  . Общо взето има какво да очакваме :D .

 

 

Офтопик: Някой следи ли Wonderful mama, защото и там се вихри темата родители-деца и техните взаимоотношения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конкретната ситуация, макар и според мен да е малко смешно, че не и казват, че е осиновена, не виждам майката как точно с интелигентни доводи би убедила Монг Хи в каквото и да било, да не говорим, че след като Монг Хи призна пред себе си и пред тях, че е влюбена в Хьонсу, майката оттук нататък трудно ще я убеждава със силата на доводите. Да не говорим, че тя очаква подчинение, както изтъкна дидо100.

 

И на мен ми е интересно как ще се развие сюжетът - според мен злата гори, не виждам Монг Хи как ще се откаже заради сестра, която не познава, и която е толкова непоносима за околните при все, че тепърва откри кътания си дълбоко любовен авантюризъм. Не смятам, че и Юна ще пукяса, по-скоро ще замине нанякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предположенията ми бяха в кръга на шегата :beer: .

А за Юна все си мисля, че не е толкова зла, и че си има своите причини да се държи така. Няма да се изненадам, ако в един момент ни поднесат някоя покъртителна история, последвана от опрощаваща среща на двете сестри с ред сълзи, ред сополи и да се роди новата добра Юна. Но пък може и да не се случи и да си остане докрай злобарка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И  двете близначки ,намерили се след толкова години,обляни в сълзи,без никой да разбере се разменят  и двамата влюбени заедно,с намерената истинска свекърва,щастливи като в латиносапунка :28558: ,

Това шега, разбира се, но ми мирише на много розов край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят край е: Хюнсу става като баща си и живее с Монг Хи и Юна без брак и на общи начала като прощават на Дъкхе и я вземат за камериерка след като чичето и е бил шута заради инсценировката с аферата. -_-  harem ending ftw!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сходството със сюжетите на толкова други семейни драми не ми прави толкова голямо впечатление, но безкрайно повтарящите се образи и характери на героите ми идва в повече. От гледането на няколко такива корейски сериала и главните им герои, може да се стигне до извода, че хората са еднакви :D. Гледах първите 4 серии, главно заради образа на Юна, който ми се видя интересен, но незнайно защо я махнаха. Иначе жалко... актъорската игра е добра. Понеже в момента гледам друга семейна драма, по мое мнение "The Sons of Sol Pharmacy House" е доста по-добър сериал. Не знам дали има тема тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнаха я защото се налагаше все пак основната концепция на сериала е точно смяната на едната близначка с другата и запазването на тази тайна. Ако Юна е налице кво правим?! :D Иначе и аз го почнах и което е най важното продължих заради тази актриса и двойната роля дето играе затова и попитах предварително дали се справя понеже ако се беше изложила цялата работа отива по дяволите.

Сега докато го гледам все си мисля, че може би щеше да е по добре ако го нямаше това с близначките, а просто всичко се въртеше около Юна зачерквайки напълно Монг Хи като персонаж и така да се каже в процеса на действието я "облагородят" както да речем стана с главната в Fantazy couple, която беше нещо доста подобно на нея с разликата, че акцента в сюжета беше загуба на паметта не близначки и размяна. 

Между другото коя друга драма е със същият сетъп понеже нали викаш, че били доста - две сестри или двойнички добра и зла се разменят докато се води битка за наследство или някакви други облаги? Мен хич ме няма в тея многосерийните, даже това е първият такъв дето се хванах да гледам, а от стандарните формати от 16-20-25 епизода не се сещам и ако можеш да ми препоръчаш този дето е най приличен да видя дали ще ме зариби. Имам ти вяра понеже коментарите ти са обективни и обосновани в повечето случаи и не се подлъгваш по лъскави опаковки както беше с онова недоразумение Аранг и магистрата примерно.   :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...