Jump to content

Until The Break of Dawn | Tsunagu (2012)


Recommended Posts

spacer.png

 

Tsunagu / Until The Break of Dawn (2012)

 

Страна: Япония

Също така известен като: ツナグ

По новелата на: Mizuki Tsujimura - "Tsunagu"

Година на излъчване: 06 Октомври 2012

Времетраене: 129 мин.

Жанр: Драма, Фентази

Режисьор: Yuichiro Hirakawa

Субтитри: Английски, български на maira и vesy

 

:imdb:

                  

 Участват:

Tori Matsuzaka - Ayumi Shibuya

Kirin Kiki - Aiko Shibuya

Ryuta Sato - Koichi Tsuchiya

Mirei Kiritani - Kirari Hinata

Ai Hashimoto - Misa Arashi

Ito Ono - Natsu Misono

Kenichi Endo - Yasuhiko Natada

Tetsuya Bessho - Ryosuke Shibuya

Manami Honjou - Kasumi Shibuya

Miyoko Asada - Nanami Misono

Kaoru Yachigusa - Tsuru Hatada

Tatsuya Nakadai - Sadayuki Akiyama

 

 Резюме: Главният герой във филма, е ученик в гимназията на име Аюми. Младият мъж се учи на изкуството, което свързва живите с мъртвите. Неговата нежна, но строга баба е преходник - тя притежава силата да носи утеха на живите, чрез призоваване на мъртвите. Но преди да предаде познанията си на Аюми, тя иска да е сигурна, че той напълно разбира отговорността, която ще носи. Като помага на редица хора да се срещнат с починалите си приятели и близки, той научава важността да се живее без съжаление, и в същото време се сблъсква с преследващите го съмнения от собственото му минало.

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри:  :click:  :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри: :click: :click:   :click:

 

Свали с английски субтитри:  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, това е като Love actually (Брит! версията, а не K) или нещо равностойно.... поредица от истории на любовта,  само че фиксирани върху смъртта и чувствата на мъртвите, а не върху надеждата и мислите на живите. Много бушидо... Начинът, по който мислят за смъртта в Азия е наистина ужасно специфичен, с тази окончателна аура на всяко действие... Красиво заснет, топъл, бавното не дразни... 

 

Свършва хубаво и светло, голямото реване, ако рече човек, е по средата... Разбира се, няма да стане популярен филм, но е много чист.

 

Толкова нежен Тори изобщо не съм очаквала. Ако го сравня с другите му роли, пак е много прибран, но заразително искрен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, те си направиха отделна версия на Love actually преди 1-2г. 

И аз го гледах. Малко дълъг ми се стори. Историите можеха да бъдат редуцирани. Особено последната. Тя, като че ли беше доста продължителна. 

Най-очарователната част във филма бяха отношенията между баба и внук. Там определено бяха постигнали идеален баланс. Тори беше прекрасен, Кики-сан - още по-великолепна.

Японците правят доста ленти на тази тема. Окурибито е най-достойният пример. Докато гледах си припомних сериите Tokyo ghost trip, където се осъществяваха подобни контакти между живите и мъртвите, съмо че от шамани, наречети итако. В този случай "цунагу" има почти същото значение. 

Интересно бяха представили самото призоваване, както и срещите - в хотелска стая в западен стил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флагваме това. Бгбг.

Малко е тъжно, малко е дълго, повече е светло и завършва с надежда. Или на мен така ми се видя. 

В чест на Тори, който може да бъде изненадващо чист и нежен....

 

-------------------

Поздравления :))))))))))))))

250px-Champagne.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щеше да е хубаво да имаме втори шанс и да срещаме близките на сърцето си хора след смъртта, макар и само веднъж. За съжаление в реалността втори шанс няма. Но идеята на филма е добра и идва може би като едно послание към нас, че нещата не трябва да се премълчават, защото утре може и да е прекалено късно да кажеш това, което си искал на някого. А лошите чувства и ненавистта, които си таял в сърцето си, да са породени просто от неразбирателство, от несъвършенството на думите…

 

Филмът вече е наличен по бг тракерите, с български субтитри, благодарение на maira.  :)

Надявам се да се хареса на зрителите. Не е комерсиален, а по един типично японски начин дълбае в темата за живота и смъртта, но не е нито трагичен, нито прекалено драматичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...