Jump to content

9GOATS BLACK OUT


Recommended Posts

                                                                   566344_logo.jpg
                                                                                 
                                 
                                                                                  
9GOATS BLACK OUT
                                                                   tumblr_mp02xv3YLG1rtxe9io1_400.png

Формирана през 2007ма, 9Goats Black Out се състои от китариста Ута, басиста Хати и вокала Рьо, със съпорт-барабанист Аки. 
След разпадането на Gullet, предишната група на Рьо, той решава да се оттегли от музикалната сцена и да се фокусира над дизайнерската си работа: обложки на дискове и различни рисунки. Чрез това си начинание се среща с Хати и Ута. През 2007ма обаче тяхната група се разпада и предлагат на Рьо да започнат нещо заедно, по техни думи - без големи очаквания той да се съгласи. Изненадващо, не след дълго тримата са в Токио, отварят собствен лейбъл- Dalli, и започват записи. Започналият като истинско приключение проект скоро се разраства, тъй като поръчките за дебютния им албум, Devils in Bedside буквално валят. Първият им сингъл "Sleeping Beauty'' пък попада в чарта Oricon под номер 161. Следват две национални турнета "Howlingbird at the Hell"и "Bright Garden", DVD със същото име , още успешни сингли, мини-албума Black Rain . През март 2009та излиза и вторият им албум ''Tanatos''. Следващата година групата обявява пауза за неопределено време поради напускането на неофициалния барабанист. През това време  продължават да изпълняват песните си на концерти на други групи под името "Baphomet", с подкрепата на бившия барабанист на Plastic tree. През януари 2011 се връщат към проекта 9goats black out с турнето 
 "Melancholy Pool", последвано от съвместно турне с групата  Inugami Circus-dan. Същата година обявяват присъединяването на нов барабанист и пускат DVD с изпълнения наживо. Участват и в кавър проекта V crush с (нелош) кавър на Speed, оригинално изпълнявана от Buck-tick. 2012 е и годината, в която работят с много други групи като Amber Gris и Moran, но за съжаление тогава обявяват и разпадането си, пред февруари 2013 след пускането на трети, оказващ се и последен албум.  За повече инфо, все още официалният им сайт работи: http://9goats.net/top.html

                                                                                                                 Дискография:
                                                                                                  
Албуми:

   

 Devils in Bedside (30 Aприл 2008)
Black rain (мини- албум 14 февруари 2009)
Tanatos (24 Maрт 2010)
Calling (11 Декември 2012)
Best of: Archives

Сингли:

"Sleeping Beauty" (9 Септември  2008)
"Rorschach Inkblot" (10 Aвгуст 2011)
"Draw" (9 Ноември 2011)
"Karte" (14 Февруари 2012)

Самостоятелни DVD:

Bright Garden (25 Юли 2009)
Melancholy Pool (23 Април 2011)
Silence (29 май 2013)
 
Сваляне:

Дискография
В рутракер има достъпни и концертните дивидита 




Лично мнение: Що се отнася до музиката им, не ми се ще да давам определения. За мен са наистина интересна група със специфично звучене и някаква прокрадваща се силна меланхолия. Вокалът има приятен глас, а при инструментала  не е трудно да се забележи че Хати и Ута са работили заедно и преди. Има някаква хармоничност, която се усеща дори и на записи от изпълнения наживо. Разбрах за тях заради някаква награда, която им беше присъдена: най-добър дебют, най-обещаваща група, нещо от сорта. И естествено заради това усилено ги избягвах - за какво ми е поредната all star модерна група? Но се оказа че греша в преценката си, което ме радва. Струва си да се чуят без предрасъдаци или очаквания - нито високи, нито ниски. Или ще ви харесат, или не.


И тъй като няма нужда аз да говоря, оставям на тях да се представят. 

Принципно клиповете при тях са рядкост. 

Нещо много нежно и лирично.



 

         
 
     







 

               


                        9goatsnew.jpg
                        9GOATS-BLACK-OUT.jpg
                        banner-Copy.jpg
                        9goats.jpg
                        9goats-blackout.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=DO2pZYjkONw



Kyo (Dir en grey) Mika (ex.Rentrer en soi), Yuchi (kannivalism), Takumi (ex.Rentrer en soi) и Uta. И аз, изключително щастлива от факта, че толкова бързо е успял да намери подходящ проект.  
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно е! Благодаря, че го сподели. Винаги съм приветствала такива сътрудничества между големи имена в музиката. Жалко, че тази група се разпадна в началото на миналата година, но се надявам, че скоро членовете й ще открият нови хоризонти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...