Jump to content

Recommended Posts

                                     spacer.png                            
 
Mahoro Ekimae Tada Benriken
 まほろ駅前多田便利軒  
Английско заглавие: Unregistred lot in front of the Mаhoro station
Познат още като: Tada`s do it all house
                                                                                                      
Страна: Япония
Дата на излизане: 23.04. 2011
Времетраене: 123 минути
Жанр: комедия, драма,(неописуем)
Режисьор:Tatsushi Omori
Сценарий:Tatsushi Omori
Базиран на романа на Shion Miura, носител на  награда за литература "Naoki"
                                               
Участват:
Eita като Тada Keisuke
Ryuhej Matsuda като Gyoten Haruhiko
Nao Omori - Yamada (брат на режисьора)
Tasuko Emoto- Yamashita
Minami Honjo -Nagiko Sanmine
Kengo Kora като Hoshi
Reiko Kataoka като  Lulu
 
Резюме:
Героят на Еита  - Тада, работи като човек, изпълняващ всякакви случайни и странни поръчки, срещу каквито и да било суми. Нещо като хамалин и момче за всичко, но понякога се явяващ се, като генерално решаващият проблемите човек. Офисът му е базиран в измисления квартал на Токио - Махоро.(Филмирано е в Hachioji,Tokio)
Един ден, по невероятно шантав начин, Тада среща бившия си съученик Гьотен (Рюхей Мацуда).
Двамата започват да работят заедно, срещайки се с най-различни клиенти.


  Свали български субтитри от: :essubs:


Сваляне с български субтитри: тук и тук

Сваляне с български и английски субтитри: тук

Сваляне с руско озвучаване: тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау!  Резюмето грабва, за  Ейта и Мацуда / другият брат/, да не говорим... Двама от  моите топ 10.

 Адашче, превеждаш ли го?  Че да го чакам с нашенски букви:-)) :kissy:   за темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е и то много. Действието не се развива бързо. Дори в началото е доста бавно, но навлезе ли човек в професията на бенрия Ейта и неговият помощник, става забавно.

Сериите, които направиха след това, дори надминават постигнатото от филма. Толкова ми харесаха. Чакам добри преводачески души като вашите да помогнат, за да достигнат до повече зрители. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз серийките си ги пазя за десерт, но както споменах и в темата им, филмчето ми хареса много. Такива драмедийки, в поджанр /ако мога така да го нарека/ "йорозуя (万屋)" или "Jack-of-all-trades" са ми измежду любимите неща от японците.

 

Страшно се радвам, че има и други хора, които са забелязали филма (и серийките). И да, ако някой наистина реши да го превежда и има нужда от помощ (каквато и да е), да свирка. Да си призная, имаше един период, в който си мислех да го пoдхвана, но бях сигурна, че никой няма да го гледа. Така или иначе, филмът не е лъжица за всяка уста.. Не всички хора търпят бавните действия, нито пък комедия от тоя тип (тяхна си загуба XD).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резюмето ми напомня на Гинтама.  :896767: 

 Интересно, как съм го пропуснал този филм. Ейта, Матсуда, моя любимец Кенго Кора, че и таткото плюс баткото на режисьора...звучи наистина изключително интригуващо. Превода (ако има) ще е добре дошъл.  :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, редят се нещата едно по едно...тандемът "Forever Ryuhei Matsuda" не спи :kissy: . Надявам се да ви хареса, и да го оцените по достойнство! Наистина си заслужава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 точки за Хана чан  :yes:  10 точки за Ейта  :yes:  и 11 точкииии за Рюхей Мацуда, няма такъв поглед просто...от там идва 1-та точка бонус  :wub: 

 

и комбинацията на всичко това е МЕГА култовия филм  Mahoro Ekimae Tada Benriken :bow:

 

Най-голямото аригато за българските буквички :subs: , златни сте "Forever Ryuhei Matsuda - Лозеви"!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да видиш и продължението. Според мен сериите са още по-усъвършенствани. Ако перефразирам леко една поговорка, "апетитът идва с гледането". Голям кеф е да наблюдава човек тези двамата в комбинация с какви ли не чудати клиенти със странни изисквания.

Наистина, култова е много точно определение за тази продукция. Погледи, реплики, действия, всичко им е култово на главните герои. Хахаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ейта и Рюхей обединяват сили отново в пръдолжението на Mahoro Eikmae. Нямам търпение! След уникалните серии, които направиха миналата година, този тандем трябваше да се върне на екрана! Само Кенго Кора им липсва, за да станат съвършено трио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще се излъчва? Йей, готините образи се завръщат!

Малко само прекаляваха с тютюнопушенето, тъй че, внимание, не правете това у дома! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да не се отчета и аз в темата. Където е Рюхей, там съм и аз! Хаха
За да не фенгърлствам напразно, да кажем нещо и за филма. Страхотен! 
:yes:
Такива филми обичам да гледам. Да, може да е мудничко за вкуса на някои хора, но препускащото действие просто не е подходящо за такъв филм и такава история. Темпото на филма върви с темпото на живот на героите.
Страхотни послания, мили човешки моменти, прекрасно операторсво.

Да си свидетел на неправда и да си безсилен - ужасно усещане. Помогнеш един път, два пъти, но този, на онзи. Но не можеш да помогнеш на всички. Някои неща не зависят/не могат да бъдат поправени от намесата на непознат.
 

Spoiler

Не може хамалина да накара майка ти да те обича.

Вързах се. Вързах се, че Рюхей ето тук ще изиграе

Spoiler

класна отрепка. Не просто странна птица, самотник или влюбен отаку, а човек със съмнителен морал. Каква заблуда само.

Заено с Тада, и аз опознавах Гьотен, малко по малко.
 

Харесва ми как се разбират без думи. Струва ми се, че това е по-присъщо за мъжете. Пестеливо общуване.  :P
Освежаващи бяха забавните моменти. Все пак и такива има в живота.
Наистина героите бяха като ин и ян.
 

Безкрайни благодарности на "Forever Ryuhei Matsuda“ тийм! :thanks::bow:
Такъв филм заслужава да стане по-достъпен за българските зрители.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...