Jump to content
Sign in to follow this  
Razzormaw

xxxHOLiC Rou (2010)

Recommended Posts

40508.jpg.53e9c1fa22608ee22590ee7670e58dce.jpg

xxxHOLiC Rou

Държава: Япония

Година: 23.04.2010 до 09.03.2011

Тип: ОВА

Епизоди: 2

AniDB

Студио: Production I.G

Плот: Времето на Юко започва да изтича след като е живяла неизвестен брой години и сега тя трябва да напусне света на живите. В последните си мигове тя се появява пред верният си служител и приятел Уатануки и казва последното си желание: "остани жив". Така Уатануки спазва обещанието си да остане в Магазинът на желанията докато се срещнат отново. Години по късно той все още спазва това си обещание, давайки надежда, но също така вземайки важни принадлежности на тези, които идват при него за да сбъднат желанията си.

Лично мнение: Тези дни се хванах да прегледам отново Холик поредицата за да изтрия горчивият привкус оставен от live-action драмата и да се потопя отново в прекрасният свят сътворен от CLAMP. Благодаря на Бога (образно казано понеже съм атеист), че тези, които скалъпиха онова жалко подобие на Холик не посегнаха на тукашните събития иначе щях да изпотроша я клавиатурата я мишката в пристъп на справедлив гняв и сигурно чак в Япония щяха да ме чуят! Тази ОВА е своеобразният завършек на цялата история въпреки, че след нея има още една така, че това я прави повече от задължителна за гледане. Начинът по който приключва всичко оставя доста място за философски размишления най вече за щастието и неговите разновидности, но поне на мен ми се искаше това желание на Уатануки да го видя изпълнено.

Свали тук: :click:

Фен съм на поредицата!! Това ове естествено беше задължително. Не зная, но на макс се израдвах като я гледах тази ова. Въобще holic-a е супер и трябва да се гледа задължително.

Радвам се че ти е харесало. Холик поредицата е може би най забележителната творба на мангаките от Кламп. Честно казано и досега не мога да определя коя история по ми харесва тази с Юко и Уатануки или другата с Шаоран и Сакура от Тсубаса хрониките, но така или иначе и двете поредици са златни страници от аниме жанра като цяло за разлика от сегашните недоразумения.