Jump to content

Русия приема нов закон против интернет-пиратството

Recommended Posts

17 minutes ago, desini said:

Егати мистерията. :huh: Аз продължавам да не мога да вляза, нито чрез рутера, безжично, нито директно с кабел в модема, който си е на доставчика А1.  :mad:

През модема на доставчика няма да влезеш. Ако имаш някой свой по-старичък рутер, опитай да го свържеш с този на доставчика, а ти се свързвай с твоя рутер безкабелно или с кабел, няма значение, стига да е с друго потребителско име и твоя си парола, различни от тези на доставчика. При мен така се получи.

Минавайки край Виваком днес, влязох да питам. Казаха, че СЕМ е праснал забрана за руското. Точка и, че няма нужда да се пънем.

Бонд, ако обясниш на лаиците малко по като за лаици, кое с кое да свържем, може и да пробвам, че от горното не вдянах.

преди 7 минути, Lawandula написа:

Минавайки край Виваком днес, влязох да питам. Казаха, че СЕМ е праснал забрана за руското. Точка и, че няма нужда да се пънем.

Бонд, ако обясниш на лаиците малко по като за лаици, кое с кое да свържем, може и да пробвам, че от горното не вдянах.

СЕМ забрани точно 2 телевизии и вероятно 5-6 сайта. 

Не са казали 45 000 адреса, както обявиха медиите, нито пък ВСИЧКИ руски сайтове.

От друга страначрез А1 имам поне 5 руски телевизии и бичат пропаганда, ама СЕМ спи :28558:

• Haha 1

Обадих им се на тия току що- свързаха ме с техническия отдел на виваком. От там ми казаха, че всичко, което завършва на "ру", а не на "ком" е спряно и мога да проверя в сайта на МВР, това са 45000 такива, но вконтакте със сигурност е един от тях, щото е вконтакте.ру, да ама не е" ру", а е "ком" и пак е спрян.:rolleyes:

Edited by Lawandula
  • Upvote 1

Лавандула, към модема на доставчика с кабел свържи твой рутер или модем. Каквото имаш, но от магазина да е купено, не от доставчик на интернет. Настрой си го с твоя парола и потребителско име, то инак и не може. И си се свъзвай с нета от там. Пак е същия нет, но при мен като мине през собствения рутер и отпадат ограниченията за сайтовете. Влизам си нормално. Дай тук някой линк на руски сайт, в който също не можеш да влезеш и ще пробвам дали аз ще мога.

• Thanks 1

преди 27 минути, bond написа:

Лавандула, към модема на доставчика с кабел свържи твой рутер или модем. Каквото имаш, но от магазина да е купено, не от доставчик на интернет. Настрой си го с твоя парола и потребителско име, то инак и не може. И си се свъзвай с нета от там. Пак е същия нет, но при мен като мине през собствения рутер и отпадат ограниченията за сайтовете. Влизам си нормално. Дай тук някой линк на руски сайт, в който също не можеш да влезеш и ще пробвам дали аз ще мога.

Aми аз от А1 имам модем, който не е безжичен и съм си купила рутера от магазин преди доста години. Даже не пожелаха да ми го свържат или обяснят как спомням си, че казаха, че ми доставят сигнала до модема и нататък не ги инетресува. Така, че в крайна сметка си го свързах сама и си е с мои си потребителско име и парола. Обаче ей го на връзка с вконтакте нямам. :mad2:

A тук с ру-то накрая си влизам без проблем http://doramamania.mybb.ru/

Тогава идея нямам защо аз влизам. Но ако имате път към Варна, елате у нас да си проверите новините ВКонтакте. С друго не мога да помогна.

• Like 1
  • Haha 1

@bond, сега говорих с много близък  приятел, който това му е работата, да взема  от него рутер или модем(моите съм ги покрила така, че не мога да ги открия) и каза, че е пълен абсурд и това при теб евентуално  е мега случайност. Ако още някой успее, да свирка, ще му натрия носа на спеца.

@desini и аз влизам там и за гледане освен doramatv може да се гледа и тук, където пускат на различни от вконтакте ресурси сериите, но нали се инатим за вконтактето.:D Отделно не са праснали телеграма и там качват преводаческите групи всичко. Че и се сваля за секунди и може и онлайн да се гледа.

Да не говорим, че ок.ru и то си работи и там вървят и онлайн телевизиите.

Edited by Lawandula
  • Like 2

Ру тракер също работи и може да се сваля. Мания превежда и от сайта им също може да се свалят сериали и филми, Алианс също имат собствен сайт. Не е проблем голям, не могат всичко да спрат, но дразни. 

@Lawandula, аз не съм специалист. Споделих наблюдения и резултат от всички проби, които направих. Тази и другата седмица работя до обяд и си уплътнявам времето у дома. Надявам се скоро да се махне цензурата, че нали уж сме демокрация.

• Upvote 1

преди 22 минути, Lawandula написа:

@bond, сега говорих с много близък  приятел, който това му е работата, да взема  от него рутер или модем(моите съм ги покрила така, че не мога да ги открия) и каза, че е пълен абсурд и това при теб евентуално  е мега случайност. Ако още някой успее, да свирка, ще му натрия носа на спеца.

@desini и аз влизам там и за гледане освен doramatv може да се гледа и тук, където пускат на различни от вконтакте ресурси сериите, но нали се инатим за вконтактето.:D Отделно не са праснали телеграма и там качват преводаческите групи всичко. Че и се сваля за секунди и може и онлайн да се гледа.

Aми да, искаме си го вконтактето, аз и приятелчета си имам там. Супер тъпня и после ми говорят за цензурата в Русия, а това нашето какво е?

Освен това от там си знам как да си свалям видеата, щото не гледам онлайн, а си ги мятам на флашка и на телевизора гледам, така ми е удобно и приятно. Но щом от телеграм могат да се свалят ще трябва да го погледна какво представлява макар да ми идва в повече вече  от разни приложения и платформи.

• Upvote 2

38 minutes ago, Lawandula said:

и аз си влизам във всички руски сайтове, който ме интересуват.

преди 41 минути, bond написа:

Ру тракер също работи и може да се сваля. Мания превежда и от сайта им също може да се свалят сериали и филми, Алианс също имат собствен сайт. Не е проблем голям, не могат всичко да спрат, но дразни. 

@Lawandula, аз не съм специалист. Споделих наблюдения и резултат от всички проби, които направих. Тази и другата седмица работя до обяд и си уплътнявам времето у дома. Надявам се скоро да се махне цензурата, че нали уж сме демокрация.

@bond, благодарско! Де да имах рутер, щях да пробвам, нищо, че моят спец не вярва.И наистина е дразнещо да има цензура.

• Upvote 2

Не че гледам новини, но вървят като фон и тъкмо чувам как тези от НОВА питали официално как е възможно още да има достъп до руски сайтове 

https://nova.bg/news/view/2022/03/22/362108/конфликтът-между-русия-и-запада-в-дигиталния-свят/

И сами си отговарят, че грамотният потребител ще намери начин.

• Haha 5

То си е така. Обаче аз от един час влизам ВКонтакте и от мобилния нет на Виваком. Май операторите не изпълняват съвестно предписанията на СЕМ.

Edited by bond
  • Upvote 1

Безплатен VPN за Мозила

До два гб е безплатен. Има и приложение в Гугъл плей - до един гб безплатен трафик.

Но за регистрация дават 10 гб, за туитване дават 15 гб - изобщо раздават.

За Chrome

За Уиндоус, каквото и да значи

Начална страница      за да прочетете какво точно предлагат

• Like 1

Преди 1 час, Rossi Yankova написа:

A1 още държат стената :unsure:

Пуста работа, открай време държа с тях. Откакто бяха само те, де. Те сега ще успеят да ме откажат.

• Haha 2
  • Upvote 1