Jump to content

Русия приема нов закон против интернет-пиратството


Recommended Posts

Според последните новини и слухове в ру-нета Путин е подписал новия закон против интернет пиратството и ограниченията ще влязат в сила от август тази година. Така че, както помолих и в една друга тема, който има права в Замунда за качване на торенти, да мести инфото овреме, че сме пуснали доста линкове към РуТракера:(

 

Най-голямата пиратска торент-сила умира, аз съм в траур:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още осмислям как ще ни удари нас това. :slap: Не само подновяване на линковете под филмите.

Ру.тракер поддържат сийд на  много ценни неща. Филми, анимета, документалистика...

Дори качените и преведени от нас неща в Мастърс и Замунда,и др. все някога свършва сийда.

 Досега имаше вариант  да се тегли от руснаците, пък превода - от сайта ни. Сега ще стане трудно. Все пак остава Азия.торентс.

 Но вярвам, че ще е ден до пладне. Те ще си съхранят торентите. Имаше подобна кампания преди няколко години

и закриха два-три от най-мощните торент-тракери. После се появиха нови.

 Ще видим...:-((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рутракер няма да умре ей така, дори да има някакви закони. Законите винаги се заобикалят, когато говорим за интернет. Виждам също, че руснаците са се активизирали и ще има петиции срещу този закон. Путин е корав, но пък кой знае, може и да се вслуша в хората. Кому е нужно това изобщо? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста корейски сериали съм теглила от ру тракера. Винаги има сийд, за разлика от мастерса и замундата. Пък и не само корейски сериали съм теглила, там има всичко за което се сетиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано успеят да го оборят този закон някак, но не бих разчитала стопроцентово на това. Туй руско правителство озверя нещо напоследък - то не бяха закони срещу богохулствата, срещу хомосексуализма, срещу пушенето... Сега и интернета захапаха. Светът се побърква, няма да се учудя до няколко години да теглим само през муле или нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На война, като на война.

     Може да е наивно или прибързано.

Ще изтегля наново повечето от преведените неща/ от Мастерс или Замунда/, тези, които сийдвам в руските тракери.

     Егоистичният момент, че това ще са мои преводи, го прескачам с леко изчервяване.

 За да имат повече сийд, че като сменим линковете, все пак да има нещо.

Стига да мога, защото някои вероятно са мъртви отдавна, предполагам.

Имам доста  неща за триене / повечето теглени от Ру или Яндекс / там можеш да брадясаш, дори и да си женско/

Имат страхотна сантиментална стойност. Първите ми корейски исторически сериали.

 

Както казах, прибързвам, но така или иначе ще чистя.

Пък не е излишно, ако ТУК някой си къта на сърце любимо нещо, да си го запази. И да го споделя.

За съжаление, в ру тракер има толкова документално кино,освен сериалите и филмите,

книги, история, арт-кино, старо кино, което, ако "паднат", без да се съхрани, е идиотия.

   Но си мисля, че отдавна, всичко е съхранено, просто ще се сменят и ще има период,

в който да се ориентираме, кое -къде.

 Ха, дано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже няма тема, реших тук да питам. От миналата вечер не успявам да влеза във вконтакте. Пробвах от всички възможни устройства и браузъри. Пак ли са ни праснали нашите ключа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Lawandula написа:

Понеже няма тема, реших тук да питам. От миналата вечер не успявам да влеза във вконтакте. Пробвах от всички възможни устройства и браузъри. Пак ли са ни праснали нашите ключа?

Пробвай пак, аз току що си влязох съвсем нормално. Засега няма проблем.

Също така, в https://doramalive.ru/,  може да избираш от къде да го гледаш, има и други плеъри, в случай, че вконтакте има проблем.

Редактирано от D1D1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, D1D1 написа:

Пробвай пак, аз току що си влязох съвсем нормално. Засега няма проблем.

Също така, в https://doramalive.ru/,  може да избираш от къде да го гледаш, има и други плеъри, в случай, че вконтакте има проблем.

 

Аз говоря за социалната мрежа вконтакте, че не успявам да влеза в нея. Съответно и всичко от вконтакте не мога да гледам. В телеграмканала на разработчиците на ВК, току що видях, че имат голям срив и масово ползващите мрежата не успяват да влезат въобще в нея. .

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че се намесвам, ама защо точно вконтакте? Това не е ли като руския фейсбук? А и нали сега заради войната и санкциите може да са спрели достъпа извън Русия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@nichibotsu, така де, руския фейсбук е:D, а руснаците няма за какво да го блокират, по-скоро нашите, но в случая май е тотален срив, а не само у нас. Затова и питам някой успява ли да влезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Lawandula написа:

@nichibotsu, така де, руския фейсбук е:D, а руснаците няма за какво да го блокират, по-скоро нашите, но в случая май е тотален срив, а не само у нас. Затова и питам някой успява ли да влезе.

Да, влизам, някои от видеата си вървят (предполагам тия в затворените групи, други, обаче, са забранени

021fccec2da36e18.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lawandula аз влизам - и вчера и днес. Снощи се опитах да гледам там новия епизод на един от сериал дето следя, но постоянно ми забиваше и се отказах. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към влизащите- нормално или с VPN? И аз не гледам само сериали, но не влизам и никакъв линк към сериал вконтакте не ми върви и от "дорамакун" и от "дораматв". За сериалите съм се подписала на групите  предвидливо в Телеграм(повечето имат) и си гледам айляшки там, но има и такива, които нямат.Примерно в групата на  BIGBANG, не мога да вляза, а съм подписана. Аз и нa страницата си си не мога да влязa.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...