Jump to content

Monogatari Series: Second Season (2013)


Recommended Posts

121533l.jpg

 

 

Monogatari Series: Second Season

物語シリーズ セカンドシーズン

Държава: Япония

Година: 07.07.2013 до 29.12.2013

Епизоди: 26

AniDB

Студио: Shaft

 

 

Плот: Арараги Койоми е ученик втора година, който никога не е бил особено популярен сред момичетата. В един момент обаче той бива превърнат във вампир и въпреки, че бива излекуван за да стане отново човек, вампиризмът му не изчезва напълно. От тогава той бива заобиколен от странни момичета; такива, които са имали контакт със свръхестествени същества.

 

В този втори сезон от Моногатари сериите връзката на Койоми с всяка една от героините се развива все повече в същото време обаче започва да се надига доста сериозен проблем. Откакто екзорсистът Ошино Меме, който му помага да стане човек не е вече наоколо, Арараги ще трябва да се справи с проблемите си сам.

 

Бележка: Това няма нужда да го хваля просто е must see. Шафт трябва да измиват срама от предишното си аниме, което беше адското недоразумение и втори сезон на моногатарито може да се каже, че потропа на вратата точно на време за изкупване на греховете. LF moar Shinobu&Hachikuji !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

z7g4.jpg

 

Мда определено се отсрамиха тоя път, но при Моногатари сериите човек не само не може, а дори не трябва да мисли за провал и издънки, най малкото си е чиста ерес изобщо да ти мине през главата мисълта, че могат да го развалят и да забъркат някой набързо скалъпен буламач колкото да отбият номера. SHAFT са си класа каквото и да си говорим, а техни творения като Моногатарито и Мадока са изтински произведения на изкуството в аниме продукциите. Дори и да се олеят с недоразумения като Сасамито, изкуплението на греховете е лесно – просто пусни някой нов проект на Бакемоногатари и работата спи! А от новелите могат да се реализират дори още неща, примерно един цял сезон може да отиде само покрай Шинобу и миналото на Арараги – нещо, което аз специално чакам от доста време.

 

Този нов сезон почна повече от обещаващо – същият прекрасен арт, същите сеюта, същото прекрасно озвучаване и същевременно толкова различен от предишните с нови и интересни перспективи за феновете. Диалозите са също на предишната висота и отново привличат повече внимание дори от арта и разните сцени. Жалко обаче, че дори добра суб груба като DeadFish не могат да пресъздадат напълно речта на Ханекава в котешката й форма, с всичките тези "nya" си е зор хич да не е, а на български въобще не го виждам как ще стане. :D Кой би предположил, че Сенджо и Хане могат да са толкова добро комби и успешно да изнесат епизоди без иначе емблематичния за това аниме Арараги?! Специално тях двете никога не съм си ги представял заедно дори в първи сезон почти не се засичаха. Новата им визия допълнително допринася към свежия вид и новите идеи в анимето, дори бих казал, че с късите коси ми харесват повече. Ханекава явно ще е централна фигура тук, но това не е изненадващо с оглед на това, че с дуалността си образа й е изключително интересен. Въпреки, че Шинобу (русото лоли вампир) ми е най любимият персонаж, Хане и Сенджо определено също ми имат симпатиите както с интересните им характери така и с това секси излъчване пресъздадено отлично от аниматорите. Стигайки до въпроса с ечито, а Моногатарито все пак е еччи спокойно ако правя класация само в този жанр бих запазил единицата само и единствено за това аниме, просто тук нещата са пипнати много добре и еротиката е точно такава каквато трябва да бъде в най лекият и изискан вид. Така беше в предишните излезли неща с марка Бакемоногатари, така е и тук. По принцип винаги, когато следя в процес на излъчване вкарвам вече така клишираната реплика „дано да продължат в същият дух” или нещо от сорта, но само от тези два епизода става ясно колко ненужно е изобщо да си стискам палците и да треперя до последно да не се изложат като кифладжии понеже SHAFT отдавна са доказали, че с Бакемоногатари лабави истории няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майои джиангшито се оказа доста добро попадение евала им на хората, че пресъздадоха точно тази част от новелите. С това пътуване във времето за следващите епизоди се очертават доста добри перспективи и нямам търпение за следващият епизод, когато ще станат ясни последствията от

 

спасяването на Хачикуджи, когато се върнаха 11 години по време на инцидента при който става призрак

 

Самата Хачикуджи е един от най любимите ми персонажи дори може би след Шинобу, която е окупирала перманентно първото като начинът по който лоликон като Арарагито я тийзва е едно от най забавните неща в цялото аниме! :D Отваряйки и темата за лоликоните дадената възможност да видим чиби апириънса на Ханекава беше наистина нещо запомнящо се - хонто аригато Shaft dudes!!! xD

Чудя се обаче дали оставащите епизоди ще са само за Майои джиангшито или в последните два ще видим нещо друго от въпросните новели, които не са реализирани. В една от предишните теми на това аниме тук бях споменал, че чакам особено една конкретна новела - Койоми вамп или Кизуномоногатари, което се пада прекуел и е Шинобу ориентирано. Но едва ли ще могат за два епизода да го обхванат и явно до края акцента ще е върху Хачикуджи. Може би по късно ще направят нещо по тази така очаквана новела.

 

******

Ооо ама сега гледам то това няма да е кратко както си мислех и дори ще стигне 20 и косур епизода включващи 5 от новелите като това дето го чакам тоест Кизуномоногатарито ще бъде реализирано като филмов проект!! През 2014 ще има и още една поредица обхващаща Ханамоногатари новелата, която се върти около Канбару Суруга и пак стават доста интересни неща. Но все пак ще изчакам да нанесат промените в анидб-то за текущото аниме преди да едитна заглавният пост въпреки, че със сигурност така ще стане. ^^

 

Слагам и новият оупънинг с Хачикуджито, който е доста забавен и изцяло в kawai loli style! xD

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление наближи края и на това аниме колкото и да не ми се искаше. Е поне остава да ме топли факта, че ще има нов сезон през 2014-та, но този наистина ми хареса как беше направен дори повече от единицата. Арките досега бяха чудесни като 20-ти епизод и това, което се случи с един от любимците ми - Хачикуджито беше наистина неочаквано и с голям заряд. Дано от Шафт

да не ме лишат от присъствието й перманентно понеже просто такъв култов персонаж е срамота да бъде затрит! Но така както са нещата просто не виждам как ще я върнат след като реши да напусне света на живите...наистина жалко! :'(

 

Тази арка Shinobu Time освен с това, което се случи с Хачикуджи беше специална и заради бекграунда на баш любимката ми Шинобу. Начинът по който разказаха част от миналото й ми хареса като арт и изпълнение, но в това отношение Шафт просто нямат бутане не случайно са най уважаваното от мен студио!

 

o5oc.jpg

 

Сцените бяха направени като картини, които преливаха една в друга, наистина нещо доста приятно за окото. Самата Шинобу както не веднъж съм казвал е наистина впечатляващ герой, много ми се иска да я върнат към първоначалната й форма перманентно и пак да си има договор с Арарагито, но това едва ли ще стане заради начинът по който двамата са свързани. В алтернативната времева линия от Mayoi Jiangshi-то се видяха доста интересни неща по отношение на нея и случката с Хачикуджи, особено ми хареса начинът по който предадоха значимост на срещата им преди събитията с Ханекава и разбира се крайният резултат от едно такова вмешателство в хода на нещата.

Сега предстои финалният арк, който ще продължи събитията от Nadeko Medusa, които определено загатнаха за интересна развръзка. Сенгоку винаги е била някак си встрани от действието досега, но този сезон мисля откри напълно потенциалът й. Начинът по който се промени си беше наистина страховит!!! :D Онази разправия в даскалото направо ме остави без думи...хубаво ги насоли всичките! :D

Арарагито отначало, когато се появи след като беше оставил двете мадами да изнасят сериите ме наведе към мисълта, че този герой ще претърпи някакви промени, но за щастие си го оставиха същият перверзен лоли и сис кон!! xD Просто тея скечове с лолитата особено с Хачикуджито имам чувството, че никога няма да ми омръзнат колкото и да ги гледам и пак са ми супер забавни докато ги подмята и търмачка както му падне! xD Ето тази сцена примерно и начинът по който се стигна до нея беше просто култов -->

 

aklz.jpg

 

Абе изобщо вторият сезон си рулира, дано да го приключат подобаващо в оставащите серии. Наистина жалко обаче, че май само аз го следя тук, че като гледам и на други места работата е позамряла за сметка на доста издънки тази година, които по мое мнение са много далеч от ранга на бакето. cigarl.gifЗа финал още една забавна песничка от ост-то, посветена на Сенгоку

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очертава се доста интересен финал. Тази арка Hitagi End я проточиха доста..6 парчета като цяло и честно казано въпреки, че включването на Каики разнообрази той не се вписва точно в графата ми на интересните персонажи от бакето. Нещата, които се случиха обаче особено в 25-ти еп предвещават нещо голямо! Остава да чакам 30-ти декември, когато последният епизод ще е на лице за да се порадвам на крайният резултат. Не знам защо, но имам чувството, че ще се появи Ошино Меме, което би било доста интересен ход макар и вероятноста за това да е малка. Каквото и да стане в този последен епизод обаче този сезон като цяло си беше доста интесен визирайки най вече арките с Шинобу, Ханекава и Хачикуджи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ако споделиш кое точно ти се губи с удоволствие ще ти бъда гид из света на бакето! :D Все пак вече съм нещо като професор по събитията ставащи в това аниме. :rolleyes: Историята като цяло тук продължава след нещата от първи сезон и тези от Nisemonogatari. Tsubasa Tiger тоест точно първата арка дето си я почнал дава поглед в/у взаимоотношенията на Хитаги и Ханекава като тея двете изнасят цялото действие. В последствие се появява и Арараги, точно на края на TT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то не е толкова от значение понеже това, което става в нисето просто е хронологично преди този сезон. Няма кой знае колко неща свързани с тези, които стават тук. Особено в TT. E по късно особено при Сенгоку и сегашната последна арка е хубаво ако си гледал нисето, но не е фатално и ако не си. Те даже правят и рекап на тези събития и допълнително поясняват за някои неща от миналите сезони. Виж за Каики само ако не си гледал предишното има да се чудиш "тоя пък какъв е", но останалите неща се възприемат лесно. А също и за Йотсуги, но те двамата с Каики се появяват към последната четвърт от действието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй си и знаех! Страхотен финал! Това, което стана в самият край на епизода определено не го очаквах и наистина ме изненадаха хич да не е. Две са основните въпросителни, които останаха след този сезон като първата е свързана със самоличността на Гаен, а другата точно с тази мистериозна фигура от финалната сцена на този 26-ти епизод. Предполагам, че връзката е точно както споменаха с онези дето са сложили проклятието на Сенгоку (тогава наистина се питах какво ли е станало с онея към които рикошира). Самата Сенгоку я видяхме в доста различна светлина, определено направиха добре като акцентираха в/у нея!

Колкото до Гаен, тя някак си се появи от нищото като след действията й досега не бих могъл да я поставя нито на плюс нито на минус...ясно е че не е роднина на Ошино, но защо се представя като такава и за какво точно и трябва Суруга Канбару са неща, които сигурно ще станат ясно по нататък. Е сега остана да роня сълзи по липсата на Хачикуджи и Шинобу и да си чакам Ханамоногатарито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е да гледаш bakemonogatari преди Nisemonogatari, другото вече както го подхванеш тъй като е или продължение на историята или ретроспекция. Аз лично ти препоръчвам bakemonogatari>nicemonogatri>bakemonogatari series и всичко останало след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех сега като се замислих май ще му направя рерън на бакето и аз! :D То тъй и тъй няма кво толкова се гледа, а това ми е едно от най-любимите анимета! Още повече, че е шафтско, а те в последно време се излагат нещо като избор на заглавия..Между другото бакето има хляб за още сезони и наистина се надявам един ден да продължат откъдето спряха тук..

Ако ти хареса и не те мързи, драсни впечатление, не че толкова съм умрял ми се пълнят темите, но за това аниме винаги ми е било интересно да чета отзиви особено ако са положителни...До тогава приятно пътуване в невероятният свят на тая поредица и поздрав с любимо парче от ост-то:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Lsj-U_SmoyU

 

Хм докато съм още на темата тъй като е наистина важно за тази поредица, а забравих...Kizumonogatari дето тоя приятел по горе го е споменал даже с линк към сайта му е все още неизлязъл филм. Засега не се знае точната му дата, слуховете са, че ще е някъде около февруари 2016-та, но безспорният факт е че ще има такъв филм! За незапознатите това е Kiss-Shot-Acerola-Orion Heart-Under-Blade (или просто Шинобу) ориентирана история и засяга времето преди Hitagi Crab (първата арка, когато Арараги среща Сенджогахара и началото на тв аниме поредицата). Самото му име Kizumonogatari (傷物語) е игра на думи и идва от кизумоно(傷物 - обезчестено, лишено от добродетели и изобщо втора ръка момиче) и моногатари(物語 - история). Тогава Шинобу е в истинската си форма и превръща Койоми Арараги във вампир и съответно той се опитва да се върне към нормалният си живот, а тя бива лишена от силите си и докарана в състоянието в което я виждаме за пръв път в Хитаги Краб..

Историята на Шинобу пък е едно от най-комплексните и вълнуващи неща, която тази поредица предоставя тъй като миналото й е доста драматично, не знам дали ще дадат всичко тъй като вече някои неща станаха ясни, но най добре ще е този филм да преразкаже всичко за да се види пълната красота на тази героиня и така зрителите да я асимилират още по-добре. Това е нещо, което чакам от доста време тъй като тези събития са изключително интересни, което от самосебе си прави филма цел номер 1! Ама ще се чака..ехх! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...