Jump to content

Recommended Posts

Drama Special 2013

드라마 스페셜 단막 2013

 

Страна: Южна Корея

Година на излъчване: 12 юни 2013 - 08 декември 2013г.

Време на излъчване: всяка сряда

Канал: КBS 2

 

Епизод 1

A Faded Memory

845204.jpg
Също така известен като: 내 낡은 지갑 속의 기억 / Nae Nalgeun Jigab Sokui Gieok
Телевизионен рейтинг: 3.0 %
Време на излъчване: 12 юни 2013
Жанр: мелодрама, романс
Епизоди: 1
Режисьор: Lee Jung Sub
Субтитри: Английски

Участват:

Ryu Soo Young като Lee Young Jae

Nam Bo Ra като Chae Soo Ah

Yoo In Young като Han Ji Woo

 

Резюме: Мъж получава амнезия след автомобилна катастрофа. Мистериите около миналото му, го карат отчаяно да се опитва да върне спомените.

 


 

Епизод 2

My Friend is Still Alive

812825.jpg
Също така известен като:내 친구는 아직 살아있다 / Nae Chingooneun Ahjik Sal-aittda
Телевизионен рейтинг: 7.1 %
Време на излъчване: 19 юни 2013
Жанр: мелодрама, романс, комедия
Епизоди: 1
Режисьор:Lee Eung Bok
Субтитри: Английски

Участват:

Lee Ki Kwang като Kyung Sook

Lee Joo Seung като Chi Hyun

Jun Soo Jin като Gook Hwa

Kim Chang Hwan като Myung Soo

Kim Ye Ryung като Kyung Sook's mother

 

Резюме: Гимназист е диагностициран с тежка форма на левкимия. Единственото му желание е да получи първата си целувка преди да умре, за това кара приятелите си да намерят момиче, което да го целуне.

 

Онлайн с английски субтитри   

 


 

Епизод 3

Glass Bandage

812820.jpg
Също така известен като:유리반창고 / yoo-lee-ban-chang-go
Телевизионен рейтинг:  2.3%
Време на излъчване: 26 юни 2013
Жанр: мелодрама
Епизоди: 1
Режисьор:Kim Yeongjin-I
Субтитри: английски

Участват:

Park Sang Myun като Seo Kyeong-do

Lee Hye In като Lee Seon-woo

Yoon Yoo Sun като  Jo Hye-sook

 

Резюме: Lee Seon-woo е ученичка, която наема Seo Kyeong-do да се представи за неин баща в деня на родителя в училище. Тя живее заедно с други деца загубили връзка с родителите си или избягали от вкъщи.

 

 


 

Епизод 4

Night Watch

845205.jpg

Също така известен като:불침번을 서라 / Boolchimbuneul Seora
Телевизионен рейтинг: 4.0 %
Време на излъчване: 7 август 2013
Жанр: мистерия, семейство
Епизоди: 1
Режисьор:Lee Duk Gun
Субтитри: английски

Участват:

Ki Tae Young като Kim Hwi Chan

Kim Min Joo като Jo Min Sook

Kim Yoo Hyun като Kim Soo Ji

Kwak Hee Sung  като Kim Jin Hyuk

Lee Eun Ha като Song Kang Ja 

 

Резюме: Съседи от жилищен комплекс се събират за да разберат кой оставя мистериозни пликове с боклук пред вратите им.

 

 


 

Епизод 5

Happy! Rose Day

812821.jpg

Също така известен като:Happy! 로즈데이 / Happy! Roseudeyi
Телевизионен рейтинг: 3.4 %
Време на излъчване: 14 август 2013
Жанр: романс, семейство, драма
Епизоди: 1
Режисьор:Kim Young Jo
Субтитри: английски

Участват:

Kim Do Hyun като Do Hoon

So Yoo Jin като Ga Young

Jung Woong In като Chan Woo

Ahn So Hee като Ah Reum

Jang Do Yoon като Jin Ho

 

Резюме: Собственик на кафене започва да изпитва привличане към работещата в магазин за цветя Ah Reum, въпреки че е женен. В същото време и съпругата му започва отново да се влюбва в бившо гадже. Ah Reum работи в цветарницата на майка си, но мечтае да стане актриса.

   

 


 

Епизод 6

The Strange Cohabitation

812828.jpg

Също така известен като:기묘한 동거 / Gimyohan Donggeo
Телевизионен рейтинг: 2.7 %
Време на излъчване: 21 август 2013
Жанр: мистерия, хорър
Епизоди: 1
Режисьор:Lee Jung Sub
Субтитри: английски

Участват:

Park Sung Woong като Lee Soo Hyun

Yoo In Young като Shin Ae

Lee Shi Un като Kwang Hyun

Choo So Young като Ye Rin

 

Резюме: 91 дни след като съпругата на Soo Hyun умира след като е изнасилена и убита, той се мести в нов апартамент. Soo Hyun забелязва че съседите му се държат странно и след като един от тях умира, той разбира че жената живяла в апартамента преди него е умряла по подозрително еднакъв начин със съпругата му.

 

 


 

Епизод 7

Mother's Island

812823.jpg

Също така известен като:엄마의 섬 / Eomma-ui Seom
Телевизионен рейтинг: 4.1 %
Време на излъчване: 28 август 2013
Жанр: семейство, мистерия
Епизоди: 1
Режисьор:Song Hyun Wook
Субтитри: английски

Участват:

Kim Yong Rim като mother

Nam Sung Jin като Lee Han (eldest son)

Yoo Oh Sung като Lee Tan (second son)

Hong Kyung In като Lee Chan (third son)

Jung Ji Ah като Lee Sook (youngest daughter)

 

Резюме: Драма за майка и порасналите и деца. Майката, която дава всичко за децата си, които са заети да живеят собствените си животи в града, докато тя е сама на острова.

 

 


 

Епизод 8

Yeon Woo's Summer

812829.jpg

Също така известен като:연우의 여름 / Yeonwoo-ui Yeoreum
Телевизионен рейтинг: 2.2 %
Време на излъчване: 4 септември 2013
Жанр: романс, драма
Епизоди: 1
Режисьор:Lee Na Jung
Субтитри: английски

Участват:

Han Ye Ri като Lee Yeon Woo

Im Se Mi като Yoon Ji Wan

Han Joo Wan като Kim Yoon Hwan

Kim Hye Ok като Park Soon Im

 

Резюме:Yeon Woo е вокалистка на инди група, но среща старата си съученичка Ji Wan, докато замества ранената си майка, като чистачка в сграда.

Ji Wan я убеждава да отиде на сляпа среща вместо нея и там Yeon Woo може би среща Принца на мечтите си.

 

Онлайн с английски субтитри

 


 

Епизод 9

Nara's Rain

tumblr_nm38gxiYCh1r3hs1eo5_r1_1280.jpg

 

Също така известен като:비의 나라 / Bi-ui Nara
Телевизионен рейтинг: 3.4 %
Време на излъчване: 02 октомври 2013
Жанр: мелодрама, романс
Епизоди: 1
Режисьор: Ahn Joon Yong
Субтитри: английски

Участват:

Jung Eun Chae като Moon Na Ra

Yoo Min Kyu като Son Woo Ki

Choi Jae Woong като Yun Joon

 

Резюме: Moon Na Ra е учителка, която се връща в родният си град след 2 години отсъствие. Тя си тръгва след смъртта на съпруга си, който умира опитвайки се да спре ученици да се забъркат с гангстери. Когато се завръща тя среща дванайсетокласника Son Woo Ki, който е загубил баща си в същата нощ, в която тя губи съпруга си.

 

 


 

Епизод 10

Your Noir

812830.jpg

Също така известен като:당신의 누아르 / Dangshin-ui Nooahreu
Телевизионен рейтинг: 4.0 %
Време на излъчване: 9 октомври 2013
Жанр: мелодрама, романс, екшън
Епизоди: 1
Режисьор:Lee So Yun
Субтитри: английски

Участват:

Hwang Chan Sung като Hyung Joo

Chae Jung Ahn като Lee Hyun

Hong Kyung In като Suk Hyun

Kim Jong Soo като Young Kwang

Min Sung Wook като Choon Mo

 

Резюме: Hyung Joo е най-новият член на престъпна група и е пратен от шефа си да следи прокурора Suk Hyun, който се опитва да срине цялата организация.  В процеса на следене и шпиониране Hyung Joo се влюбва в жената на прокурора Lee Hyun, която е била негова учителка в гимназията и първата му любов. 

 

Сваляне с бг субтитри: :click: :click:

 

Онлайн с бг субтитри

 

С руски субтитри

 

 


 

Епизод 11

Some Kind of Relationship

812827.jpg

Също така известен като: 그렇고 그런 사이 / Geureohgo Geureon Sayi
Телевизионен рейтинг: 4.1 %
Време на излъчване: 16 октомври 2013
Жанр: мелодрама, романс
Епизоди: 1
Режисьор: Han Sang Woo

Субтитри: английски

Участват:

Ye Ji Won като Eun Ha

Song Ha Yoon като Joon Hee

Jo Yeon Woo като Tae Soo

Na Seung Ho като Chul Woo

Lee Young Yoo като Yoo Jung

Sung Min (от SPEED) като Jin Goo

 

Резюме: Eun Ha среща най-младата служителка на починалият си съпруг, на първата годишнина от смъртта му. Joon Hee я моли да остане няколко дни в дома и. Eun Ha започва да подозира, че връзката между Joon Hee и съпругът и може да не е била само служебна, но най-вече се притеснява че дъщеря и Yoo Jung се привързва повече към Joon Hee от колкото към нея.

 

 


 

Епизод 12

Devil

tumblr_nm38gxiYCh1r3hs1eo6_r1_1280.jpg

Също така известен като: 마귀 / Magwi
Телевизионен рейтинг: 4.4 %
Време на излъчване: 23 октомври 2013
Жанр: исторически, екшън, политика
Епизоди: 1
Режисьор: Park Hyun Suk
Субтитри: английски

Участват:

Yoo Oh Sung като Moon Bok

Lee Dae Yeon като Kang Gae

Kim Young Jae като Kim Ik

Lee Chae Young като Seo Yeon

Ahn Ji Hyun като Choon Kil

Jung Soo Young като Ma Poo Daek

 

Резюме: Кратка драма за двама от най-добрите ездачи по време на войната Manchu и политическите борби около тях.

 

 


 

Епизод 13

Came To Me As A Star

tumblr_nm38gxiYCh1r3hs1eo7_r1_1280.jpg

Също така известен като:나에게로 와서 별이 되었다 / Naegero waseo byeol-i dweeossda
Телевизионен рейтинг: 3.4 %
Време на излъчване: 3 ноември 2013
Жанр: мелодрама, романс
Епизоди: 1
Режисьор:Hwang In Hyuk
Субтитри: английски

Участват:

Kim Ji Suk като Kang Suk

Jung So Min като Ha Jin

Lee Byung Joon като Byung Soo

Yoo So Young като Jung Ah

 

Резюме: История за мъж и жена, живеещи в goshiwon (малка стая от порядъка на 5 квадратни метра) и всичките им радости и тъги на средностатистически работещи хора. Kang Suk е училищен инструктор, а Ha Jin работи във фирма за производство на играчки.

 

 


 

Епизод 16

Brother and Ugly Duckling

812819.jpg

Също така известен като: 오빠와 미운 오리 / Oppawa Miwoon Ori
Телевизионен рейтинг: 3.1 %
Време на излъчване: 10 ноември 2013
Жанр: мелодрама, семеен
Епизоди: 1
Режисьор:Shin Hyun Soo
Субтитри: английски

Участват:

Lee Shi Un като Eun Gook

Hyun Seung Min като Eun Soo

Moon Hee Kyung като aunt

Park Joon Mok като Joon Young

Oh San Ha като Jung Mi

 

Резюме: Какво се случва с брат и сестра и тяхната връзка, когато разбират че не са кръвни роднини...

 

 


 

Епизод 15

The Unwelcome Guest

tumblr_mxr0n35ffB1r3hs1eo7_r1_500.gif

Също така известен като: 불청객/ Boolchulgaek
Телевизионен рейтинг: 2.7 %
Време на излъчване: 17 ноември 2013
Жанр: мелодрама
Епизоди: 1
Режисьор: No Sang Hoon
Субтитри: английски

Участват:

Kang Shin Il като Guk Seo

Park Joo Hyung като Tae Ho

Uhm Hyeon Gyeong като Young Hee

Yu Hyeong Gwan като Detective Kim

 

Резюме: Lee Tae Ho излежава 7 годишна присъда за престъпление което не е извършил. Отново на свобода, той е готов да си отмъсти на следователя, който го е затворил. Защо е бил натопен и кой е истинският извършител?

 

 


 

Епизод 16

My Dad is a Nude Model

812824.jpg

Също така известен като: 아빠는 변태중 / Abbaneun Byungtaejoong
Телевизионен рейтинг: 3.6 %
Време на излъчване: 24 ноември 2013
Жанр: мелодрама, семеен
Епизоди: 1
Режисьор: Kim Sung Yoon
Субтитри: английски

Участват:

Seong Jiru като TaeJung

Bang Eunhui като Mi Ra

Bae Nuri като SinHye

 

Резюме: Taejung е обикновен офис служител, живеещ обикновен живот. Преди два месеца обаче е уволнен и той се опитва да намери нова работа, без семейството му да разбере за случилото се. Негов приятел му предлага работа и то за много пари, но трябва да стане гол модел. Да се съблече или не, това е въпросът?

 

 


 

Епизод 17

Outlasting Happiness

812826.jpg

Също така известен като: 끈질긴 기쁨 / Ggeunjilgin Kibbeum
Телевизионен рейтинг: 4.0 %
Време на излъчване: 1 декември 2013
Жанр: мелодрама, мистерия
Епизоди: 1
Режисьор: Kim Jong Yeon
Субтитри: английски

Участват:

Ryu Hyunkyung като Sun Joo

Jeong Eunu като Joon Ki

Lee Juseung като Dong Soo

Heo Jeong Min като Kyoung Woon

Jin Kyung като Jin Kyung

 

Резюме: Sun Joo иска да отиде до планината Jiri с приятелят си Kyoung Woon, но заради него не може. Докато пие разочарована от факта, тя се запознава с писателя Joon Ki. Двамата са привлечени един от друг и още на запознанството си се целуват, след което Joon Ki предлага да отидат до морето да посрещнат заедно изгрева. В колата на Joon Ki е приятелят му Dong Soo и пътуването заппочва да става все по-странно с наближаването към Gangneung.

 

 


 

Епизод 18

Jin-Jin

812822.jpg

Също така известен като: 진진 / Jin Jin
Телевизионен рейтинг: 2.8 %
Време на излъчване: 8 декември 2013
Жанр: мелодрама, мистерия
Епизоди: 1
Режисьор: Cha Young Hoon
Субтитри: английски

Участват:

Yoon Jinseo като Ha Jin

Shin Soyul като Yoo Jin / Jin Jin

Kim Dahyeon като Tae Suk

Lee Sieon като Kyoung Chul

Kim Minsang като detective Dae Sik

 

Резюме: Детектив разследва убийството на придобилата бързо известност авторка Jin Jin. Заподозрените са 3-мата и най-добри приятели от гимназията с които тя е планирала да се срещне в деня преди убийството си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, каква хубава и отлично направена тема! Браво! Ти си моята гордост. По-късно ще получиш отново "захарче" за вложените усилия, хаха.

Само My Friend is Still Alive с Кики изгледах, нямах представа от останалите две заглавия, но ще ги погледна и тях, особено A Faded Memory с участиетo на Рю Су Йонг. Не го познавах като актьор, всъщност се оказа, че съм го гледала в My Princess, но идея нямам кой точно е бил, а и вече не помня (пък и да помня - не ровя, както е казал поетът Ботев). С Су Йонг обаче се запознах преди месец и съм много приятно изненадана от него в епизодите на риалити предаването A Real Man, което гледам всяка неделя и където той участва заедно с Пак Хьонг Шик от ZE:A и Чанг Хьог, който аз лично вече наричам корейският Супермен, след като виждам какво прави в корейската казарма и как се представя (този човек е невероятен, корейският Man of Steel).
Много драма в My Friend Is Still Alive. Кадрите с Кики не ме докараха до рев, но през цялото време ми беше много тежко да го гледам, особено сцените в болницата. Обичат да разболяват, да страдат корейците и там където аз виждам нещо красиво, нещо добро, те виждат точно обратното и в повечето случаи го съсипват. Все пак много добро представяне на любимеца ми, макар че е певец, а не актьор се справи отново много добре със задачата си.

Имат добри попадения корейците в тези драма спешъли, които аз предпочитам да наричам тв филм. Кратки са, а и с интересни теми. Наскоро изгледах и Lunch Box (2010), който е също от тази поредица и ме остави само с добри впечатления.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая гледах първите два епизода - A Faded Memory и My Friend is Still Alive, въпреки че ги имам всичките изтеглени....


 


Аз съм фен на Ryu Soo Young, но за първи път гледам драма с него, повечето роли в които съм го гледала е бил с по-комедиен образ. Хареса ми много, както и момичето Nam Bo Ra, която съм чувала много като име, но за първи път виждам в образ. Корейците имат доста млади обещаващи актьори и Lee Joo Seung, който участва в My Friend is Still Alive е един от тях.


Кики, какво да го коментирам, според мен си е прекрасен. Не знам дали защото съм му фен не съм съвсем обективна в преценяването на актьорските му качества, но според мен се справи страхотно. Гледах преди месец и участието му в Happy together, където го накараха да изиграе сцената с майка му в болницата. В драмата с грима изглеждащ болен е сърцераздирателно, но и там в присъствието на 10 човека гледащи право в него, го изигра още по-добре. Показателно е че Парк Мин Сън се разплака...


Та на мен още по-голямо впечатление ми направи Lee Joo Seung. Прегледах профила му и се оказа, че той в сериали не се е снимал още, но има доста филми, 3 от които са излезли/ще излязат тази година.


Заплюла съм си ето това заглавие да гледам с него A Boy's Sister - (АТ)


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах Your Noir с Чани, след като вчера го качиха с английски субтитри. Знаех какво да очаквам, тъй като прехвърлих филма още в деня на излъчването му, а сега вече историята напълно ми се изясни. Заради Чани се насочих към този филм, макар че беше ясно и от трейлъра, че нищо добро не ме очаква като зрител, а драмата ще бъде доста, особено за неговия герой, но все пак съм доволна, че изгледах тази едночасова продукция. Драма, но се търпеше, поне героите ми бяха убедителни. Поздравления и за Хуанг Чансонг, който се представи отново отлично в роля на малък екран.

Тези корейски тв филми/ спешъли имам все още търпението и желанието да ги гледам, защото са кратки, а и като че ли по-реалистични, или поне аз не съм попадала на пълни фантасмагории. Харесах си още едно от заглавията, което съм пропуснала, но сега благодарение на темата открих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя мнение и за още две от тези едночасови продукции, на които се спрях вчера, а и без това в темата виждам, че не се надпреварват да пишат. Изгледах Yeon Woo's Summer и Nara's Rain и съм доволна, особено от първото заглавие.

 

Yeon Woo's Summer ме остави с много приятни впечатления на финал, още повече, че и историята бе показана по много реалистичен начин и с убедителна игра на героите в нея. Имаше си и своите поуки, а финалът ми хареса, защото само бе загатнат, но се подразбра какво всъщност стана и всичко това на фона на прекрасното музикално изпълнение в бара.

Голямо впечатление ми направи актрисата Хан Ие Ри, която виждам за първи път. Много симпатична. Разгледах филмографията й и се оказа, че тя се снима предимно на голям екран (за радост) и има само едно участие в корейски сериал (алелуя!). Много свидни ми бяха двамата с героя на Хан Джу Уан (който е дебютант), когато се срещнаха за първи път. Той ми изглеждаше като член на ЕХО, хаха, като ученик с този костюм, раница на гърба, притеснен, срамежлив, голяма симпатяга. Добра корейска история, а аз съм доволна.

 

Nara' s Rain бе повече драма, но на фона на историята и напълно оправдана, дори не измрънках. Хареса ми, завърши и очаквано, логично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър спешъл бе и днешния Some Kind of Relationship/ Chagall's Birthday. Описан е като мелодрама, но беше по-скоро как да кажа... лека форма на мелодрама (ако това е възможно и го казвам/пиша с доза ирония), след като зная на какво са способни корейците в този жанр. Бих определила историята по близка до така наречените продукции в жанр човешка драма при японците.

На фона на личната драма на главната героиня, загубила съпруга си, подозренията и това, което се случи между нея и Джун Хи, то историята на дъщеря й с нейния съученик, макар и в малкото кадри и екранно време, които им бяха отредени, ми бяха много приятни и симпатични.

Заслужава си да се види този 17-годишен сладкиш от група Speed - Че Сонг Мин. Много лъчезарно и симпатично момче, голям сладур, добряк, а и героят му бе точно такъв. Чела съм само за групата му, но никога не съм се интересувала повече, нито познавах някой от тях до сега. Хлапето се справя и като актьор.

За мен D-Day е само един и той е десантът на 6 юни 1944 г. край бреговете на Нормандия, обаче пък тук научих, че по този начин наричали и друго корейците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз изгледах филмчето с Чани от 2PM. Много приятно и романтично, макар че завърши така тъжно. Има го вече с руски субтитри в руския тракер.

Прокурора ми е познат от "Кралица Дон Док" Също доста добре си изигра ролята. И актрисата в женската роля ми хареса. Много фина и красива дама. Само на Чан не знам как му измъдриха тази прическа-паничка.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се сега, че в деня на излъчването на този спешъл на 9 октомври, Чани беше много притеснен и публикува на няколко пъти в Туитър - дали ни е харесал, дали сме доволни от играта му, как се е представил. Притесняваше се като ученик преди изпит. Справи се наистина, добър е като актьор.

Относно прическата му... Хаха, ами коя ли корейска аджума го е оформила така в главата, хаха, но той си e симпатяга.

 

Доволна съм до тук с попаденията от тези тв филми (спешъли). Подбирам ги внимателно, а до тук нямам фал. Идващият петък ще качат с превод на английски и историческата драма, която следва. Интересно звучи от резюмето, само един час, надявам се и тя да си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, оказа се че филми които съм гледала са събрани в една тема и то в рубрика сериали. Да се изкажа по гледаните. Някои по-скоро гледани, други по-отдавна.

 

Започвам с Yeon Woo's Summer . Чудесен филм, който препоръчвам. Всичко на ниво- от текст до режисьор. Чудесна главна роля за Han Ye-Ri. Жанр- human drama, романтика.

 

Outlasting Happiness / Persistent Joy . Добър филм. Жанр- комедия,  human drama. Също от до добре направен. Перипетиите със спонтаността на енергичната главна героиня я докараха да оцени и това , което вече си има. :D .

 

My Dad is a Nude Model  добър филм. Забавни Sung Ji-Ru, Han Groo, Jo Hee-Bong. Забележката ми е към сценариста,  за това че още малко трябваше да разработи главния герой - дъщеря му. Малко баланса липсваше, на фона на  дългото екранно  време на линията главния герой - художничката-наемател, се "изпусна" линията главния герой- семейството му. С тази забележка добър филм с леко претупан край.

 

Family Bandage добър филм по вечната тема родители-деца. Силна и убедителна актьорска игра- . Жанр -  human drama.

 

Chagall's Birthday жанр  human drama +  мелодрама, малко мистерия в поднасянето на историята. Самата тя прозаична но чара е в заснемането ѝ. За това и похвала  на режисьора. Двете главни актриси- Ye Ji-Won и  Song Ha-Yoon се справиха чудесно.

 

Happy! Rose Day - драма, романтика. Историята разказана/заснета динамично, без да се прекалява с "напред-назад" по време. Факт е че го гледах от до с внимание, не ми доскуча.  Добър филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да продължа. Уморително е за толкоз филми, всеки заслужаващ отделна тема в раздел корейски филми, да се пише в една тема, но това е друга тема.

 

A Faded Memory запомнен като сносен филм. Драма разказана с малко мистерия. Сценарий-режисура-игра добър баланс.

 

 

My Friend is Still Alive също запомнен с добро.

 

Your Noir съвсем добре написан по темата за насилие в семейство м/у съпруг и съпруга. Така са дадени образите, че се питаш и искаш да ги разбереш защо са станали такива. Оправдания няма. Хареса ми. Добър филм.

 

Brother and Ugly Duckling за него не видях писано а си заслужава. Не усетих кога свърши въпреки че не съм почитател на шум, крясъци, тон от разярен пубер. Заснемането и актьорската игра ме спечелиха за зрител до края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Night Watch  първоначално не тръгна много добре като текст но задобря прогресивно. Включиха ме като зрител и аз да мъдря кой разнася наляво надясно из сградата торбички със смет. Можеше режисьора и сценариста малко по-добре да се представят за да нямам критика.

 

Nara's Rain  всичко бе плавно, понятно и добре докато не стигна самия край. Там направо въпреки внимателното гледане не разбрах много какво по-точно става. Жалко защото много ми хареса като излъчване и игра главната актриса, сетих се че и в друг добър  филм от поредицата  Drama Special  съм я гледала в главна роля и чак ме хвана яд за този филм, сбъркан накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах 10 епизод - Your Noir.

Очаквах романтика,а сега очите ми са пълни със сълзи. Ехх....

Злати,натъжи ме през днешният ден,но ти благодаря за буквичките,както винаги прекрасно подбран филм за преводче от теб :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези спешъли са истинско съкровище! :icon_sunny:

От сезон 2013-та изгледах вече 9 епизода и си имам 6 любими.  Другите 3 също бяха много хубави. 

 

EP1   A Faded Memory
EP2   My Friend is Still Alive
EP3   Glass Bandage
EP5   Happy! Rose Day
EP8   Yeon Woo's Summer
EP10 Your Noir
 
Преди малко завърших Yeon Woo's Summer и сякаш съм взел хапче за щастие. :) В тези епизоди има от всичко което харесвам в корейското кино. Трогващи, романтични, забавни, поучителни... и не ти трябва да изгледаш 6 епизода докато дойде хубавото и още 10 докато го сбозят. Препоръчвам ги, просто перфектни са за лятото. Създават едно слъчево настроение.  
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее, браво, Демона откри най-после и той тези тв филми (спешъли). Това е единственото корейско, което аз лично мога да гледам, но все пак зависи и от историята. В началото на този сезон от 2014 г. ги бяха заредили едни болести, едни тумори... не си е работа, доста спешъли прескочих, но има отново добри.
Пет от тези заглавия, които си посочил от миналогодишният сезон ми харесаха и на мен. Следя и всичко, което излиза от новия сезон, затова ето ти две заглавия, които ти препоръчвам и мисля, че ще останеш доволен.
Миналата година едва навих little_angel да направи темата, за да мога да пиша за тези спешъли, тази година още не съм я навила, но ще пробвам, защото имам какво да кажа, а и продължават да излизат нови и интересни заглавия.

Това е последният, който излезе, а този петък чакам новото заглавие -

(коментирах го в темата на И Йонг А)

(малкият Куак Донг Юн прави отлична роля тук)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Playing Games

Изгледах го и почти само похвали. Изключението е частите където прекаляват с една типична тяхна "тема"-пърдене. По всички останали парамети- сценарии, игра , режисура - ок.

 

От тазгодишното издание съм гледала и First Birthday  но той е тежка артилерия- семейна драма , мелодрама.



 Oh Man Bok is Pretty също гледан но сега забелязах че е от тази рубрика. Чудесен филм.

 

Why I'm Getting Married помня че го изгледах с интерес до края.

 

2014 ми се струва че нещо рубриката са я удължили във времето или може би бъркам с други подобни серии по другите им тв канали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nara's Rain  всичко бе плавно, понятно и добре докато не стигна самия край. Там направо въпреки внимателното гледане не разбрах много какво по-точно става. Жалко защото много ми хареса като излъчване и игра главната актриса, сетих се че и в друг добър  филм от поредицата  Drama Special  съм я гледала в главна роля и чак ме хвана яд за този филм, сбъркан накрая.

Снощи го изгледах този филм и все още и аз се чудя какъв беше замисъла. В началото до средата си мислех, че ще ни покажат една "забранена любов" между учител и ученик, обаче към края вече съм склонна да мисля, че не любов, а приятелство, породено от несподелената мъка по загубата на любим човек ги свърза двамата главни герои. Много хубав филм все пак, въпреки че очаквах романтична история съм доволна, че го изгледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи изгледах епизод 13 Come to me as a star и честно казано, ми дойде като гръм от ясно небе след средата. Нищо не разбрах. :) Какво стана с това мило момиче, защо така я развалиха с това че си търси мъж с пари, главният умря ли накрая... Абсолютно нищо. :) Само да ги довърша тия и продължавам с тези които сте препоръчали от новият сезон. 

 

17ти Outlasting Happiness

Леле не мога да спра да се смея. Как ги измислят и реализират тия щуротии, главата ми не го побира. Любим отвсякъде!  :896767:  Не е за всеки, предупреждавам.  :rofl: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Снощи изгледах епизод 13 Come to me as a star и честно казано, ми дойде като гръм от ясно небе след средата. Нищо не разбрах. :) Какво стана с това мило момиче, защо така я развалиха с това че си търси мъж с пари, главният умря ли накрая... Абсолютно нищо. :) Само да ги довърша тия и продължавам с тези които сте препоръчали от новият сезон. 

И на мен това не ми стана ясно! Умря ли накрая?! Като ще ги убиват, да ги убият, ама поне да ни стане ясно....... Какво беше това прескачане във времето и пак не показаха жив ли е, не е ли.......

 

Най-хубавият епизод от тази година остана - Yeon Woo's Summer.

Другите които си заслужават са епизодите 1, 2 , 5 , 10 и 16. Лично на мен много забавен ми беше и Night Watch. Време е да започна и 2014г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...