Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

СЪВЪРШЕНО СЕКРЕТНО


Страна: Южна Корея

Година: 2013

Времетраене: 124 мин.

Жанр: екшън, комедия, драма

Режисьор: Чанг Чол Су (장철수)

Сценарист: Юн Хонг Ги (윤홍기)

 

Участват:

Ким Су Хьон като Уон Рю Хуан

Пак Ки Унг като  И Хе Ранг

И Хьон У като И Хе Джин

Пак Ън Бин

Ом Те Гу

Сон Хьон Джу

Канг Ън Так


Сюжет:
Уон Рю Хуан е опасен таен агент на Северена Корея, който получава заповед да се внедри в Южна Корея. Шпионската му мисия е под прикритието на безумен, шантав, дори леко умствено изостанал младеж. Уон, част от корпус 5446 на Пхенян, се настанява в малко градче на юг и вярва, че ще се върне като заслужила легенда на разузнаването. Не подозира обаче, че част от неговите съседи са също севернокорейски шпиони – предрешени обаче като рок звезда и благоверен студент. Докато всички инкогнито чакат инструкции от висшестоящите, животът си тече понякога скучно, понякога щуро, забавно и яко. Нещата радикално се променят, когато най-накрая пристигат заповедите от Севера…

 

Автор: д-р Андроника Мартонова
 

:essub:

 

С български субтитри: :click: :click:

Онлайн с български субтитри: :click:  :click:  

С английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:


Лично мненине: 

Смятам, че този филм ще бъде един от най-успешните за 2013 година. Актьорският състав е много добре подбран и смея да твърдя, че Ким Су Хьон е изключително талантлив актьор. Вече сме го виждали в действие и знаем на какво е способен, а младият И Хьон У ми направи впечатление още в To The Beautiful You. В сериала той се превърна в един от любомите ми персонажи и този филм определено разкрива неговия потенциал. С огромно удоволствие направих тази тема и се надявам да споделите своето мнение.


Интересни факти:
Филмът е базиран на web комикса на Hun - Covertness.
В деня на премиерата си Secretly Greatly счупи бокс-офис рекорда 
за най-много продажби на билети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна тема за един обещаващ филм. 

Сюжета не ми е  от любимите, но ако е добре направен ще си заслужава да се види. Имаше понятие за такива агенти, живеещи на "stand by", но не се сещам в момента какво беше точно.

Младите актьори са много добри и напълно подкрепям тази част "смея да твърдя, че Ким Су Хьон е изключително талантлив актьор." Няма какво да смееш, факт си е :) 

Гледам, че режисьора Jang Cheol-Soo е бил асистент на Ким Ги Док при създаването на шедьовъра "Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring", така че вярвам в добрия резултат. Очаквам субтитрите с интерес. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът ми е в списъка за гледане още от преди да излезе ;) Дано скоро се появят читави субтитри.

А тези тримцата ме печелят от раз :rolleyes:  Не са ли "тримата глупаци", ми кажете :P

 

cine21_907_2013_12.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, леле! Изненадах се, че този филм има тема, при положение, че е бил представен едва миналия месец, на фестивала в Пучон. Субтитри, предполагам, още няма. Трейлърът ми се стори любопитен и имам желание да видя заглавието.

Понеже се сетих със закъснение да проверя победителите в конкурса, чак сега научавам за него. Лентата е спечелила наградата NH Nonghyup Citizen’s Choice. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна като добра комедия, но завърши по корейски. :dunno::cry: Втората част определено издишаше откъм сценарий и беше тъжно предвидима като действие и край. По-добре да бяха направили два отделни филма, вместо да забъркват таква каша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък си започна и си завърши добре. Нищо неочаквано нямаше. Края на филма си беше точно какъвто се и очакваше да бъде. Никаква креативност :D

Хепи енд няма, да не се надява никой. То се подразбира само от сюжетната линия. Където има гордост и национални интереси, не може да се надяваме на хепи енд. Като цяло - всички щастливо умират. Нищо ново от корейските братя.

 

Но пък за сметка на това, момчетата играха прекрасно. Много убедителни. Сценария още по резюмето може да се отсъди, че няма да блести с оригиналност. Т.е. не съм и очаквала шедиовър. Но съм доволна от това, което видях. Беше много сдържано, но със силен емоционален заряд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много-много не разбрах защо филмът се пише "комедия". Според мен си е жива драма, ако изключим онези 2-3 забавни сценки в началото. И да, сценарият издишаше... Накрая съвсем издъхна вкупом с героите :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволна, като изключим предвидимия финал, но както казва Стелита, когато имаме сблъсък между двете братски страни, няма как да очакваме друго. Спомнете си Добре дошли в Донгмакгол. Примерът може да не е най-точен, но именно на този филм са се опитали да подражават сценаристите, според мен. Това е многожанрова продукция и до определен момент умело бяха съчетали пародия с комедия и екшън, въпреки че в случая нещо липсваше, за да се получи същото въздействие накрая.

Иначе в началото се посмях от сърце. Отлично играха хлапетата! Това поне можем да го признаем.

 

П.П. Питам се, къде останаха писмата на Донгу? Все една от двете му майки трябва да ги е получила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краят беше един от най-глупавите, които съм гледал през целия си живот. Като цяло самият филм не беше нищо особено, но краят счупи тъпомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна беше в списъка ми, но все го отлагах по някаква причина. Не е филм-шедьовър, но не е и комедия. Хареса ми превъплъщението на Ким Су Хьон в идиот и планът му за дегизировка- през колко време какво да прави,за да не загуби своето прикритие. Показаха как няколко души могат да променят живота на човек, който е дошъл в една страна с определена цел и мисия.Пак Ки Унг и И Хьон У бяха добро допълнение към живота на "майора" и видях приятелството между 3-ма млади мъже в една странна ситуация, в която се намираха. Хареса ми как показаха  възхищението и  привързаността на И Хьон У към неговия "капитан". Собственичката на магазина също направи силна роля- на жена, която не само е подслонила в дома си непознат, но го е и приела за "моя втори роден син".

 

Въпреки обучението му за най-добрия и хладнокръвен убиец Донгу си остана човечен."Глупакът" Донгу само с няколко думи промени живота на хората, с които е живял 2 години, и които накрая осъзна са неговото семйство.
Сцената на покрива, когато малкият защити своя "капитан" , а след това Ким Су Хьон го прегърна, за да го защити от куршумите и полетя с него , за мен беше моментът , в който тойго призна за неговото семейство.
Саможертвата на другия капитан също беше показателна, че дори и в такова положение, когато трябва да са вррагове те бяха едно семейство.

.Приятен за гледане филм с красиви актьори. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей ..........

Off Topic

тъжно завършва, не можаха ли един happy ending накрая,много хубав филм , но с много тъжен край ... тцтцтцтцтцтц ....

 

На 12.10.2013 г. at 15:44, ukio написа:

Аз съм доволна, като изключим предвидимия финал, но както казва Стелита, когато имаме сблъсък между двете братски страни, няма как да очакваме друго. Спомнете си Добре дошли в Донгмакгол. Примерът може да не е най-точен, но именно на този филм са се опитали да подражават сценаристите, според мен. Това е многожанрова продукция и до определен момент умело бяха съчетали пародия с комедия и екшън, въпреки че в случая нещо липсваше, за да се получи същото въздействие накрая.

Иначе в началото се посмях от сърце. Отлично играха хлапетата! Това поне можем да го признаем.

 

П.П. Питам се, къде останаха писмата на Донгу? Все една от двете му майки трябва да ги е получила.

сблъсък ....сблъсък , но в онова сериалче "Spy myung wol" как завършиха щастливо ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще ми обясни ли какво "хубаво" вижда в този филм, освен добрата игра на "малоумния" като малоумен?.. Най-искрено ви питам.

 

Щото на мен продължава да ми изглежда като продукция, която са я замисляли:

 

- като комедия, ама не са посмели, щото е много нагло да осмиват северните си "сънародници" - и немислимо да осмиват себе си;

- като драма, ама не са посмели да покажат северняците в твърде "геройска" светлина;

- като гротеска, ама не са посмели, защото много малък процент от публиката се кефи на грозен хумор = нисък рейтинг;

- като псевдо-документално отражение на действителността - но без достатъчно информация и balls to do it.

 

В крайна сметка става някаква пълна мешавица, сякаш трима сценаристи и трима режисьори са се били с шутове какъв да е смисълът на този филм... И смисъл пак няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Какво значение има дали има смисъл , ... смисъла беше в това,че жертвата им бе напразна .На мен ми хареса ... , не знам защо ми стана толкова тъжно ,,,, не си спомням да ме разплаче филм , както този .... повече няма да ям сьомга ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за изгубеното време, в което дори и сладкото личице на Ким Су Хьон не успя, да ме задържи. Нямаше начин след :

 

Сополите, течащите сурови яйца и за капак изхождането по тротоарите :( Бива извращения, ама с мярка да са !

 

 

Не си струва, преминавайте нататък !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се бяха съсредоточили да го направят по-реалистично, вместо да го удрят на ташак и абсурд ни в клин ни в ръкав, можеше да излезе нещо свястно. Но тогава щяха да се сблъскат с въпроса "Вие какво пропагандирате?! Това не е истина!!". И ги е хванало шубето.

 

Можеха да го обърнат и на изцяло абсурдна комедия със скрит по-дълбок смисъл! Пак щеше да стане нещо прилично, макар и за по-тясна аудитория. Но те смесиха жанровете по възможно най-безсмисления начин.

 

Недомислен филм, един от най-тъпите, които съм гледала, не само тази година, ами изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми хареса , въпреки че свърши кофти накрая . Имам чувство ,че само аз съм схванала идеята на филма , вярно че не е един от дълбокомислените филми, но е идеален за отпочиване (но и леко натоварващ за чувствителни хора ) Това си беше драма с лек комедиен ефект заради ролята на един от героите, но като цяло си беше тъжно .Да играеш слабоумен , заточен далеч от семейството си с обречена кауза или по скоро мисия ...

да разбереш накрая ,че всичко е било лъжа или по скоро смъртоносен експеримент на болен човек не ценящ човешкият живот ...

еми не мисля че е чак толкова глупав филм да покажеш действителността през погледа на друг човек ... :huh::unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...