Jump to content

bobimkd

Потребители
 • Posts

  101
 • Joined

 • Last visited

About bobimkd

Contact Methods

 • Уебсайт
  http://www.facebook.com/cobepp
 • Skype
  cobepariz

Profile Information

 • Пол
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

bobimkd's Achievements

Млад господар

Млад господар (4/10)

0

Reputation

 1. Нема бугарски превод? :/
 2. Гледа ли некој Running Man или слабо:
 3. Го гледав, ама не сум импресиониран. Го гледав само заради Jun Ji Hyun
 4. Oooo mannn..I got a boy ќе биде супер хитче Ми личат малку на 2НЕ1 стил ^_^
 5. Јас ја читам книгата сега, ми кажаа дека е многу добра, а и филмот исто така. Да ја дочитам, па ќе го гледам и филмот сигурно
 6. Фантастична драма, право уживање е да се гледа..уште 4 еп. ми остануваат. Знам дека ќе ми биде криво кога ќе заврши
 7. Ја гледам моментално Тајната Градина...немам зборови, Ха Џи-Вон е прекрасна
 8. Мило ми е што има се повеќе нови фанови на СНСД И мене Тејон ми е ептен слатка, Бр. 2 ми е на листата, после Јури <3 И јас сега го симнувам новиот албум па ќе ви кажам кои песни му се убави А колку што знам идната година треба да издадат целосно нов албум, НА АНГЛИСКИ
 9. Имав чувство дека девојката го згрешила филмот Многу подобро ќе беше да играше во некој друг филм отколку во овај. И тие двајца никогаш не се сретнаа?! Не убаво
 10. Многу добро филмче, посебно тој делот со роботот
 11. Инаку ова е стара македонска песна од браќата Константин и Димитар Миладинов и насловот и е Т'га за југ али јас за мои потреби ја преработив во Т'га за исток
 12. Т'га за Исток Авионски крилја как да си метнех, И в источни ст’рни да си прелетнех! На туѓи места ја да си идам, Да видам Сеул, Инчеон да видам, Да видам дали с’нце и тамо Светло изгревјат како и вамо. Пошто овде с’нце ме жежит, Пошто овде јарко с’нцето светит На п’т далечни ја ќе се стегнам Ак треба и пеш ќе си побегнам, К’де с’нцето светло угревјат, К’де интернетот до небото достигват. Овде је бедно и мизерија м’ обвива И голема рецесија земја покрива: Цени и плати и дан'ци, Силни извршители и странци ; Околу ламји и хиени соседни, Наша земја сака да запоседни. Не, ја не можам овде да седам, Не, ја не можам турци и индијци да гледам! Дајте ми карта ја да си летнам, И в источни ст’рни да си прелетнам: На туѓи места ја да си идам, Да видам Пекинг, Токио да видам. Тамо драмите грејат душата И 3Д филмови се даваат в кината: Тамо храната с природна сила Со с’та роскош ги растурила: Кимчи, ориз или рибана Ќе им однесам ја од пастрмкана Кинеска, Корејка или Јапонка, Секоја божева је хубавина. Тамо на 100 инчен лед да гледам, С’нце да изгревјат, ја да ЖИВЕАМ. Како ви се допаѓа?
 13. bobimkd

  PSY

  Гангнам Стајл е голем хит и во Македонија, се пушта во такси, на факултет, во клубови, на радио....секаде
 14. Не се ни сеќавам... али мило ми е што сум тука...заради овој форум уште повеќе ја засака Кореја и Азија воопшто. Багодарам за сите теми, преводи, мислења
×
×
 • Create New...